فهرست مطالب

دستگاه-تهویه-مطبوع-بیمارستان-در-شیراز

آشنایی با دستگاه تهویه بیمارستان در شیراز

هوایی که ما استنشاق می کنیم از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید سالم و فاقد هرگونه آلودگی باشد تا آسیبی به سلامت ما وارد نشود. برای این منظور می‌توان در محل‌های آلوده از دستگاه های تهویه‌ی مطبوع بهره ببریم. یکی از مکان‌های سرشار از آلودگی مراکز بهداشتی و بیمارستان ها هستند که در ادامه در مورد دستگاه تهویه بیمارستان کولاک فن صحبت می‌کنیم.

در هر سال چیزی حدود دو میلیون تا چهار میلیون عفونت در محیط های مراکز بهداشتی اعم از بیمارستان ها، کلینیک‌ها، بیمارستان و غیره اتفاق می‌افتد که حدودا بین بیست هزار تا هشتاد هزار نفر از این افراد به کام مرگ کشیده می شوند. تقریبا چیزی در حدود 10 درصد از عفونت های موجود در مراکز درمانی از طریق هوا قابل انتقال هستند و همین امر الزام استفاده از دستگاه تهویه بیمارستان در شیراز یا سایر مراکز درمانی را بیش از پیش نمایان می سازد. برای طراحی کردن دستگاه تهویه بیمارستان شیراز یا سایر مراکز درمانی در اولین قدم می بایست تشخیص دهیم بیمارستان موردنظر چه کاربری دارد و پس از مشخص کردن آن کلیه ی احتیاجات آن را پیدا کرده و در آخر با توجه به اطلاعات کسب شده نسبت به انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب برای آن محل اقدام کنیم.

یکی از الزامات استفاده در هر مرکز درمانی اعم از کلینیک، بیمارستان و غیره سیستم های تهویه مطبوع هستند. از جمله علت های استفاده از این دستگاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستیابی به هوایی پاک و عاری از آلودگی ها برای استنشاق
 • کاهش دادن میزان مواد آلوده کننده ی موجود در فضای مرکز درمانی که بر اثر فعالیت های مختلف به وجود آمده است.
 • بیرون کردن تمامی مواد آلوده کننده ی محیط مرکز درمانی از آن
 • جلوگیری از منتقل شدن انواع عفونت های موجود در فضای کلینیک ها
تهویه-مطبوع-در-شیراز

سیستم های تهویه مطبوع در مراکز بهداشتی باید چه مشخصه هایی داشته باشند؟

دستگاه تهویه بیمارستان شیراز یا هر کدام از مراکز بهداشتی می بایست دارای مشخصه هایی در طراحی باشند، که این مشخصه ها به شرح زیر هستند:

 • دستگاه باید به گونه ای طراحی شده باشد که بتواند انتقال هوا را در همان بخش مورد نظر و نیز بین سایر بخش های موجود تا حد زیادی محدود کند.
 • برای این که این دستگاه قادر باشد تا از غلظت آلاینده های موجود در هوا بکاهد و آنها را از بین ببرد و در عین حال هوای پاک و سالم برای استنشاق تامین کند می‌بایست دارای ویژگی های منحصر بفردی باشد.
 • به کمک آن قادر باشیم تا وضعیت محیط بیمارستان یا کلینیک و غیره را کاملا تحت کنترل داشته باشیم.
 • دهانه ی دستگاه که هوای تازه را به داخل محیط منتقل می کند می بایست تا جایی که ممکن است در محلی دور قرار بگیرد.تولید-تهویه-مطبوع-در-شیراز

آیا استفاده از سیستم های تهویه به بهبود یا پیشگیری از ابتلا به بیماری ها کمک می‌کند؟

حال این سوال پیش می آید که اگر از دستگاه تهویه بیمارستان شیراز برای تصفیه ی هوا بهره بگیریم به پیشگیری از ابتلا بیماران به برخی بیماری ها . یا بهتر شدن برخی از بیماری ها کمک خاصی خواهد کرد یا خیر؟در ادامه با ذکر چند مثال به این موضوع می پردازیم.

موضوع نخست این است که استفاده از یک سامانه ی تصفیه ی هوا که با شرایط محیط و بیماری تناسب داشته باشد می تواند به بهتر شدن حال بیماران کمک شایانی کرده و حتی بعضا یکی از علت های اصلی خوب شدن بیمار باشد. یکی از بیماری هایی که شرایط محیطی خاصی می طلبد پرکاری تیروئید است. افرادی که این مشکل را دارند نباید در هوای گرم و مرطوب و نیز تحت حرارت و پرتوهای حرارتی قرار بگیرند. در مقابل اگر این دسته از بیماران در محل هایی باشند که فاقد رطوبت و در عین حال خنک باشد حرارت بیشتری از این افراد دفع شده و در نهایت می تواند منجر به بهبود شرایط سلامتی آنها شود.

دسته ی دیگر بیماران قلبی هستند که داراری اختلال در سیکل گردش خون در بدن هستند. این افراد نمی توانند حرارت به وجود آمده در بدن خود را به خوبی به بیرون منتقل کنند پس دستگاه تهویه ی هوایی که برای آنها به کار گرفته می شود از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین کسانی که جراحی مغز انجام داده اند یا برای آنها تشخیص مسمومیت با داروهای خواب آور داده شده است هم گاها این احتمال وجود دارد که به شدت احساس گرما کنند چرا که در بدن قسمتی که وظیفه ی کنترل گرما را بر عهده دارد در مغز قرار گرفته است و با آسیب های وارده به این بخش برای ان مشکلاتی پیش می آید.

مورد دیگر بیمارانی هستند که مشکل آنها در دستگاه تنفسی شان است. این افراد در قسمت ریه ها داراری ترشح هایی هستند که وقتی آنها روی هم انباشته می‌شوند غلظت شان بیشتر شده و همین امر سبب می شود تا میزان انتقال گرما و آب در بدن بیمار کمتر شود. به همین دلیل برای این دسته از افراد لازم است تا محیط محلی که در آن قرار می گیرند دارای هوایی گرم و با رطوبت مناسب باشد تا سطح آب موجود در بدن آنها کم نشود. بیمارانی که در حوادث مختلف بدن آنها سوخته است نیاز به شرایط محیطی گرم و با رطوبت بالا هستند.

دستگاه-تهویه-مطبوع-بیمارستان-در-شیراز

چه سیستم های تهویه مطبوعی برای استفاده در بیمارستان ها مناسب هستند؟

دستگاه تهویه بیمارستان باید قادر باشد کارهای زیر را به انجام برساند:

 1. این دستگاه باید قادر باشد هوای محیط اطراف را به گونه ای که با شرایط آن بخش تناسب داشته باشد به حرکت درآورد و علاوه بر این بتوانیم به کمک آن درجه ی حرارت موجود در هر بخش از مرکز درمانی را به تنهایی کنترل و تنظیم کنیم.
 2. این دستگاه می بایست بتواند هوایی پاک و تمیز و داراری میزان اکسیژن مناسب را برای تنفس افراد فراهم کند .
 3. هوایی که درون بخش های مختلف بیمارستان وجود دارد را به صورت مداوم تصفیه کند.
 4. قادر باشد میزان رطوبت موجود در هوای هر قسمت از بیمارستان را کنترل و تنظیم کند.
 5. دمای هوا را در هر بخش با دقت بالا و به صورت اسمارت تنظیم کند. عموما این کار به وسیله ی دستگاه های هواساز که موسوم به هایژنیک هستند و فن کویل ها صورت می پذیرد.
 6. همچنین در جاهایی که هوا از ان عبور کرده تا به هواساز وارد شود از فیلترهای بسیار خوب مانند هپا و اولپا بهره گرفته می شود و نیز از سازوکارهایی که رطوبت را جذب میکنند در این راه استفاده میشود.

  فن کویل های مورد استفاده در دستگاه تهویه بیمارستان شیراز سبب می شوند تا بتوان هوای هر قسمت را به صورت مجزا روی هر میزانی که بخواهیم تنظیم کنیم.

هر دوی دستگاه های فن کویل و هواساز که در دستگاه تهویه بیمارستان شیراز مورد استفاده قرار می گیرند از کویل و فن بهره می گیرند. این دو قطعه را می توان به دو روش به منبع های گرمایشی و سرمایشی وصل کرد که در ادامه به آن می پردازیم.

نحوه ی اتصال دستگاه های هواساز و فن کویل چگونه است؟

همانطور که در بالا هم گفتیم این دستگاه ها به دو شیوه به منبع های گرمایشی و سرمایشی وصل می شوند. این دو شیوه به شرح زیر هستند:

 •   فن کویل یا هواساز بهداشتی نیاز به آب سرد دارد، این آب به کمک دستگاهی مثل چیلر خنک شده و دمای آن به نزدیکی صفر کاهش پیدا می‌کند و سپس به کویل هر یک از دستگاه ها که برای آب سرد هست انتقال داده می شود. آب گرم هم به کمک بویلر فراهم شده و به کویلی که منحصر برای آب گرم است فرستاده می شود. هنگامی که فن درون دستگاه می چرخد باد از روی سطح کویل که بسته به شرایط سرد و یا گرم است عبور کرده و درجه حرارت آن کم یا زیاد می شود.
 • در روش دوم دیگر چرخه ی آب وجود ندارد و در عوض ان از یک گاز مبرد مانند گاز فریون بهره می برند. نحوه ی عمل هم به این صورت است که گاز مبرد در واحدهای خارجی VRF یا GHP وجود داشته و در انها در حال گردش است. این گاز به کویل قرار گرفته در دستگاه های فن کویل یا هواساز فرستاده می شود. با حضور این گاز در سیستم فن کویل ها یا هواسازها درجه ی حرارت کویل درون آنها با توجه به شزایط کم و یا زیاد می شود. خوب است بدانید واحدهای خارجی VRF یا GHP عموما روی پشت بام یا در محوطه ی بیرونی محل قرار می گیرند و به کمک کانال کشی یا لوله کشی به دستگاه تهویه بیمارستان شیراز وصل می شوند. 

 

قیمت-دستگاه-تهویه-بیمارستان-در-شیراز

فیلترهای هوای مورد استفاده در دستگاه تهویه بیمارستان کدام هستند؟

در دستگاه تهویه بیمارستان شیراز فیلترهایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که حضور آنها در هر دستگاه تصفیه ی هوایی برای فراهم آوردن هوای تازه بسیار اهمیت دارد. همچنین فیلترها قادر هستند ذره های آلاینده ی موجود در هوای محیط را از آن تفکیک کنند. نکته ی مهم در مورد این فیلترها این است که می بایست به گونه ای باشند تا راندمان انها کاملا براساس استانداردهای مربوطه باشد. در ادامه توضیح مختصری راجع به فیلترها و نصب آنها می دهیم.

 1. یکی از مهمترین و کارآمدترین فیلترهای مورد استفاده در دستگاه تهویه بیمارستان شیراز فیلتر هپا است. این نام کوتاه شده ی High Efficiency Particulate Arresting بوده و معنی آن گیر انداختن ذره هایی با راندمان کاری زیاد است. با توجه به پژوهش ها و تحقیقاتی که روی این فیلترها صورت گرفته راندمان آنها چیزی در حدود نود و نه و نود و نه صدم درصد بوده و به همین دلیل بسیار باکیفیت هستند و قادرند تا حد زیادی آلاینده ها را از بین ببرند. معمولا از این فیلترها در دستگاه هایی برای بخش هایی مانند بیماران دارای سرطان خون، بخش سوختگی، بیماریهایی که در ارتباط با ضعف یا مشکل در سیستم ایمنی بدن هستند، بیمارانی که پیوند اعضا یا پیوند مغز استخوان انجام داده اند و غیره استفاده می شود. علاوه بر اینها این فیلترها در سر راه خروجی دستگاه هایی مانند آنتی باکتریال کردن وسیله‌های پزشکی، مکان هایی که در برابر مواد رادیواکتیوی یا ماده های بیماری زا قرار داردن و غیره هم قرار می گیرند. یکی از مهمترین اصول برای طراحی دستگاه هایی با این فیلترها این است که بتوان به راحتی برای تعویض فیلتر و جایگذاری فیلتر جدید اقدام کرد.
 2. هنگام نصب باید دقت شود تحت هیچ شرایطی هوا به بیرون نفوذ نداشته باشد.
 3. برای اینکه بتوان دقیق تر زمان عوض کردن فیلتر را متوجه شد استفاده از یک فشارسنج می تواند ایده ی خوبی باشد.
 4. در هنگام نصب، تعمیر یا عوض کردن اینگونه از فیلترها می بایست دقت شود تا هیچ ماده ی آلوده ای به دستگاه راه پیدا نکند.
 5. در طراحی دستگاه هایی که از این فیلترها استفاده می کنند باید این امر رعایت شود که ورودی کانال و دریچه های آن به خوبی کاور شده باشند تا گرد و خاک و نیز مواد خطرناک به درون آن راه پیدا نکنند.

شیوه های تهویه ی مراکز درمانی کدام هستند؟

برای تهویه ی مراکز بهداشت و درمان و نیز دستگاه تهویه بیمارستان شیراز از 3 روش اصلی استفاده می شود که عبارت هستند از: روش تهویه ی طبیعی، روش تهویه ی مکانیکی، روش تهویه ی ترکیبی.

 1. تهویه طبیعی: همانطور که از اسم آن هم مشخص است از انرژی های طبیعی مانند باد یا تفاوت در میزان جرم حجمی هوایی که در داخل و خارج وجود دارد استفاده می شود و هوای داخل مرکز یا بیمارستان را به وسیله ی راه های خروجی مانند در و پنجره و غیره منتقل کرده و هوای تمیز بیرون را به داخل می آورد.
 2. تهویه مکانیکی: این امر به کمک فن ها انجام می‌شود. این وسیله های مکانیکی را در قسمتی از محلی که در نظر داریم نصب می‌کنیم مانند دیوار، پنجره و یا کانال های هوا و غیره. معمولا بهتر است این وسیله با همراهی سامانه های تهویه مطبوع و فیلترها مورد استفده قرار گیرند تا از نظر بازدهی بهتر عمل کنند. چگونگی سامانه ای که قرار است برای تصفیه و تهویه ی هوا مورد استفاده قرار بگیرد بسیار وابسته به شرایط جوی محل مورد نظر است.
 3. تهویه ترکیبی: با توجه به اسم این نوع تهویه آن را به صورت ترکیب تهویه ی طبیعی با تهویه ی مکانیکی مورد استفاده قرار می دهند. برای مثال بهره مندی از هواکش هایی که قدرت مکش خوبی دارند در اتاق ها می تواند بسیار مفید باشد. تعداد مورد نیاز از این دستگاه ها کاملا به شرایط محل بستگی دارد و باید با آنالیز آن تعداد را مشخص کرده و سپس اقدام به نصب شود.

امیدوار هستیم که تا اینجا مطالب فوق مفید واقع شده باشد.هلدینگ کولاک فن در شیراز تامین کننده انواع هواکش های صنعتی مکنده و دمنده در شیراز، انواع سیستم های تهویه مطبوع در شیراز با بکارگیری نیروهای متخصص و حرفه ای آماده خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد.جهت مشاوره رایگان با شماره های مندرج در صفحه تماس با ما تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

محصولات شما، چند ماه گارانتی دارن؟

تمام عمر

در صورتی که یه شهر دیگه باشیم، محاسبات پروژه رو چطوری انجام میدین؟

بازدید حضوری کارشناسان شرکت

ما خیلی فضا نداریم، برای نصب تجهیزات به مشکل میخوریم؟

نگران این موضوع نباشید، طراحی ما، با توجه به فضای شما انجام میشه

چند روزه به دستمون میرسه؟

با توجه به حجم پروژه، بین 7 تا 25 روز کاری

به کجاها ارسال دارین؟

ایران + اروپا + کشورهای حاشیه خلیج فارس

نحوه برقراری ارتباط با شرکت چطوریه؟

تماس – واتساپ

(09121865671)

(09177002700)

(09122681192)

فهرست

دستگاه-تهویه-مطبوع-بیمارستان-در-شیراز

آشنایی با دستگاه تهویه بیمارستان در شیراز

هوایی که ما استنشاق می کنیم از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید سالم و فاقد هرگونه آلودگی باشد تا آسیبی به سلامت ما وارد نشود. برای این منظور می‌توان در محل‌های آلوده از دستگاه های تهویه‌ی مطبوع بهره ببریم. یکی از مکان‌های سرشار از آلودگی مراکز بهداشتی و بیمارستان ها هستند که در ادامه در مورد دستگاه تهویه بیمارستان کولاک فن صحبت می‌کنیم.

در هر سال چیزی حدود دو میلیون تا چهار میلیون عفونت در محیط های مراکز بهداشتی اعم از بیمارستان ها، کلینیک‌ها، بیمارستان و غیره اتفاق می‌افتد که حدودا بین بیست هزار تا هشتاد هزار نفر از این افراد به کام مرگ کشیده می شوند. تقریبا چیزی در حدود 10 درصد از عفونت های موجود در مراکز درمانی از طریق هوا قابل انتقال هستند و همین امر الزام استفاده از دستگاه تهویه بیمارستان در شیراز یا سایر مراکز درمانی را بیش از پیش نمایان می سازد. برای طراحی کردن دستگاه تهویه بیمارستان شیراز یا سایر مراکز درمانی در اولین قدم می بایست تشخیص دهیم بیمارستان موردنظر چه کاربری دارد و پس از مشخص کردن آن کلیه ی احتیاجات آن را پیدا کرده و در آخر با توجه به اطلاعات کسب شده نسبت به انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب برای آن محل اقدام کنیم.

یکی از الزامات استفاده در هر مرکز درمانی اعم از کلینیک، بیمارستان و غیره سیستم های تهویه مطبوع هستند. از جمله علت های استفاده از این دستگاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستیابی به هوایی پاک و عاری از آلودگی ها برای استنشاق
 • کاهش دادن میزان مواد آلوده کننده ی موجود در فضای مرکز درمانی که بر اثر فعالیت های مختلف به وجود آمده است.
 • بیرون کردن تمامی مواد آلوده کننده ی محیط مرکز درمانی از آن
 • جلوگیری از منتقل شدن انواع عفونت های موجود در فضای کلینیک ها
تهویه-مطبوع-در-شیراز

سیستم های تهویه مطبوع در مراکز بهداشتی باید چه مشخصه هایی داشته باشند؟

دستگاه تهویه بیمارستان شیراز یا هر کدام از مراکز بهداشتی می بایست دارای مشخصه هایی در طراحی باشند، که این مشخصه ها به شرح زیر هستند:

 • دستگاه باید به گونه ای طراحی شده باشد که بتواند انتقال هوا را در همان بخش مورد نظر و نیز بین سایر بخش های موجود تا حد زیادی محدود کند.
 • برای این که این دستگاه قادر باشد تا از غلظت آلاینده های موجود در هوا بکاهد و آنها را از بین ببرد و در عین حال هوای پاک و سالم برای استنشاق تامین کند می‌بایست دارای ویژگی های منحصر بفردی باشد.
 • به کمک آن قادر باشیم تا وضعیت محیط بیمارستان یا کلینیک و غیره را کاملا تحت کنترل داشته باشیم.
 • دهانه ی دستگاه که هوای تازه را به داخل محیط منتقل می کند می بایست تا جایی که ممکن است در محلی دور قرار بگیرد.تولید-تهویه-مطبوع-در-شیراز

آیا استفاده از سیستم های تهویه به بهبود یا پیشگیری از ابتلا به بیماری ها کمک می‌کند؟

حال این سوال پیش می آید که اگر از دستگاه تهویه بیمارستان شیراز برای تصفیه ی هوا بهره بگیریم به پیشگیری از ابتلا بیماران به برخی بیماری ها . یا بهتر شدن برخی از بیماری ها کمک خاصی خواهد کرد یا خیر؟در ادامه با ذکر چند مثال به این موضوع می پردازیم.

موضوع نخست این است که استفاده از یک سامانه ی تصفیه ی هوا که با شرایط محیط و بیماری تناسب داشته باشد می تواند به بهتر شدن حال بیماران کمک شایانی کرده و حتی بعضا یکی از علت های اصلی خوب شدن بیمار باشد. یکی از بیماری هایی که شرایط محیطی خاصی می طلبد پرکاری تیروئید است. افرادی که این مشکل را دارند نباید در هوای گرم و مرطوب و نیز تحت حرارت و پرتوهای حرارتی قرار بگیرند. در مقابل اگر این دسته از بیماران در محل هایی باشند که فاقد رطوبت و در عین حال خنک باشد حرارت بیشتری از این افراد دفع شده و در نهایت می تواند منجر به بهبود شرایط سلامتی آنها شود.

دسته ی دیگر بیماران قلبی هستند که داراری اختلال در سیکل گردش خون در بدن هستند. این افراد نمی توانند حرارت به وجود آمده در بدن خود را به خوبی به بیرون منتقل کنند پس دستگاه تهویه ی هوایی که برای آنها به کار گرفته می شود از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین کسانی که جراحی مغز انجام داده اند یا برای آنها تشخیص مسمومیت با داروهای خواب آور داده شده است هم گاها این احتمال وجود دارد که به شدت احساس گرما کنند چرا که در بدن قسمتی که وظیفه ی کنترل گرما را بر عهده دارد در مغز قرار گرفته است و با آسیب های وارده به این بخش برای ان مشکلاتی پیش می آید.

مورد دیگر بیمارانی هستند که مشکل آنها در دستگاه تنفسی شان است. این افراد در قسمت ریه ها داراری ترشح هایی هستند که وقتی آنها روی هم انباشته می‌شوند غلظت شان بیشتر شده و همین امر سبب می شود تا میزان انتقال گرما و آب در بدن بیمار کمتر شود. به همین دلیل برای این دسته از افراد لازم است تا محیط محلی که در آن قرار می گیرند دارای هوایی گرم و با رطوبت مناسب باشد تا سطح آب موجود در بدن آنها کم نشود. بیمارانی که در حوادث مختلف بدن آنها سوخته است نیاز به شرایط محیطی گرم و با رطوبت بالا هستند.

دستگاه-تهویه-مطبوع-بیمارستان-در-شیراز

چه سیستم های تهویه مطبوعی برای استفاده در بیمارستان ها مناسب هستند؟

دستگاه تهویه بیمارستان باید قادر باشد کارهای زیر را به انجام برساند:

 1. این دستگاه باید قادر باشد هوای محیط اطراف را به گونه ای که با شرایط آن بخش تناسب داشته باشد به حرکت درآورد و علاوه بر این بتوانیم به کمک آن درجه ی حرارت موجود در هر بخش از مرکز درمانی را به تنهایی کنترل و تنظیم کنیم.
 2. این دستگاه می بایست بتواند هوایی پاک و تمیز و داراری میزان اکسیژن مناسب را برای تنفس افراد فراهم کند .
 3. هوایی که درون بخش های مختلف بیمارستان وجود دارد را به صورت مداوم تصفیه کند.
 4. قادر باشد میزان رطوبت موجود در هوای هر قسمت از بیمارستان را کنترل و تنظیم کند.
 5. دمای هوا را در هر بخش با دقت بالا و به صورت اسمارت تنظیم کند. عموما این کار به وسیله ی دستگاه های هواساز که موسوم به هایژنیک هستند و فن کویل ها صورت می پذیرد.
 6. همچنین در جاهایی که هوا از ان عبور کرده تا به هواساز وارد شود از فیلترهای بسیار خوب مانند هپا و اولپا بهره گرفته می شود و نیز از سازوکارهایی که رطوبت را جذب میکنند در این راه استفاده میشود.

  فن کویل های مورد استفاده در دستگاه تهویه بیمارستان شیراز سبب می شوند تا بتوان هوای هر قسمت را به صورت مجزا روی هر میزانی که بخواهیم تنظیم کنیم.

هر دوی دستگاه های فن کویل و هواساز که در دستگاه تهویه بیمارستان شیراز مورد استفاده قرار می گیرند از کویل و فن بهره می گیرند. این دو قطعه را می توان به دو روش به منبع های گرمایشی و سرمایشی وصل کرد که در ادامه به آن می پردازیم.

نحوه ی اتصال دستگاه های هواساز و فن کویل چگونه است؟

همانطور که در بالا هم گفتیم این دستگاه ها به دو شیوه به منبع های گرمایشی و سرمایشی وصل می شوند. این دو شیوه به شرح زیر هستند:

 •   فن کویل یا هواساز بهداشتی نیاز به آب سرد دارد، این آب به کمک دستگاهی مثل چیلر خنک شده و دمای آن به نزدیکی صفر کاهش پیدا می‌کند و سپس به کویل هر یک از دستگاه ها که برای آب سرد هست انتقال داده می شود. آب گرم هم به کمک بویلر فراهم شده و به کویلی که منحصر برای آب گرم است فرستاده می شود. هنگامی که فن درون دستگاه می چرخد باد از روی سطح کویل که بسته به شرایط سرد و یا گرم است عبور کرده و درجه حرارت آن کم یا زیاد می شود.
 • در روش دوم دیگر چرخه ی آب وجود ندارد و در عوض ان از یک گاز مبرد مانند گاز فریون بهره می برند. نحوه ی عمل هم به این صورت است که گاز مبرد در واحدهای خارجی VRF یا GHP وجود داشته و در انها در حال گردش است. این گاز به کویل قرار گرفته در دستگاه های فن کویل یا هواساز فرستاده می شود. با حضور این گاز در سیستم فن کویل ها یا هواسازها درجه ی حرارت کویل درون آنها با توجه به شزایط کم و یا زیاد می شود. خوب است بدانید واحدهای خارجی VRF یا GHP عموما روی پشت بام یا در محوطه ی بیرونی محل قرار می گیرند و به کمک کانال کشی یا لوله کشی به دستگاه تهویه بیمارستان شیراز وصل می شوند. 

 

قیمت-دستگاه-تهویه-بیمارستان-در-شیراز

فیلترهای هوای مورد استفاده در دستگاه تهویه بیمارستان کدام هستند؟

در دستگاه تهویه بیمارستان شیراز فیلترهایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که حضور آنها در هر دستگاه تصفیه ی هوایی برای فراهم آوردن هوای تازه بسیار اهمیت دارد. همچنین فیلترها قادر هستند ذره های آلاینده ی موجود در هوای محیط را از آن تفکیک کنند. نکته ی مهم در مورد این فیلترها این است که می بایست به گونه ای باشند تا راندمان انها کاملا براساس استانداردهای مربوطه باشد. در ادامه توضیح مختصری راجع به فیلترها و نصب آنها می دهیم.

 1. یکی از مهمترین و کارآمدترین فیلترهای مورد استفاده در دستگاه تهویه بیمارستان شیراز فیلتر هپا است. این نام کوتاه شده ی High Efficiency Particulate Arresting بوده و معنی آن گیر انداختن ذره هایی با راندمان کاری زیاد است. با توجه به پژوهش ها و تحقیقاتی که روی این فیلترها صورت گرفته راندمان آنها چیزی در حدود نود و نه و نود و نه صدم درصد بوده و به همین دلیل بسیار باکیفیت هستند و قادرند تا حد زیادی آلاینده ها را از بین ببرند. معمولا از این فیلترها در دستگاه هایی برای بخش هایی مانند بیماران دارای سرطان خون، بخش سوختگی، بیماریهایی که در ارتباط با ضعف یا مشکل در سیستم ایمنی بدن هستند، بیمارانی که پیوند اعضا یا پیوند مغز استخوان انجام داده اند و غیره استفاده می شود. علاوه بر اینها این فیلترها در سر راه خروجی دستگاه هایی مانند آنتی باکتریال کردن وسیله‌های پزشکی، مکان هایی که در برابر مواد رادیواکتیوی یا ماده های بیماری زا قرار داردن و غیره هم قرار می گیرند. یکی از مهمترین اصول برای طراحی دستگاه هایی با این فیلترها این است که بتوان به راحتی برای تعویض فیلتر و جایگذاری فیلتر جدید اقدام کرد.
 2. هنگام نصب باید دقت شود تحت هیچ شرایطی هوا به بیرون نفوذ نداشته باشد.
 3. برای اینکه بتوان دقیق تر زمان عوض کردن فیلتر را متوجه شد استفاده از یک فشارسنج می تواند ایده ی خوبی باشد.
 4. در هنگام نصب، تعمیر یا عوض کردن اینگونه از فیلترها می بایست دقت شود تا هیچ ماده ی آلوده ای به دستگاه راه پیدا نکند.
 5. در طراحی دستگاه هایی که از این فیلترها استفاده می کنند باید این امر رعایت شود که ورودی کانال و دریچه های آن به خوبی کاور شده باشند تا گرد و خاک و نیز مواد خطرناک به درون آن راه پیدا نکنند.

شیوه های تهویه ی مراکز درمانی کدام هستند؟

برای تهویه ی مراکز بهداشت و درمان و نیز دستگاه تهویه بیمارستان شیراز از 3 روش اصلی استفاده می شود که عبارت هستند از: روش تهویه ی طبیعی، روش تهویه ی مکانیکی، روش تهویه ی ترکیبی.

 1. تهویه طبیعی: همانطور که از اسم آن هم مشخص است از انرژی های طبیعی مانند باد یا تفاوت در میزان جرم حجمی هوایی که در داخل و خارج وجود دارد استفاده می شود و هوای داخل مرکز یا بیمارستان را به وسیله ی راه های خروجی مانند در و پنجره و غیره منتقل کرده و هوای تمیز بیرون را به داخل می آورد.
 2. تهویه مکانیکی: این امر به کمک فن ها انجام می‌شود. این وسیله های مکانیکی را در قسمتی از محلی که در نظر داریم نصب می‌کنیم مانند دیوار، پنجره و یا کانال های هوا و غیره. معمولا بهتر است این وسیله با همراهی سامانه های تهویه مطبوع و فیلترها مورد استفده قرار گیرند تا از نظر بازدهی بهتر عمل کنند. چگونگی سامانه ای که قرار است برای تصفیه و تهویه ی هوا مورد استفاده قرار بگیرد بسیار وابسته به شرایط جوی محل مورد نظر است.
 3. تهویه ترکیبی: با توجه به اسم این نوع تهویه آن را به صورت ترکیب تهویه ی طبیعی با تهویه ی مکانیکی مورد استفاده قرار می دهند. برای مثال بهره مندی از هواکش هایی که قدرت مکش خوبی دارند در اتاق ها می تواند بسیار مفید باشد. تعداد مورد نیاز از این دستگاه ها کاملا به شرایط محل بستگی دارد و باید با آنالیز آن تعداد را مشخص کرده و سپس اقدام به نصب شود.

امیدوار هستیم که تا اینجا مطالب فوق مفید واقع شده باشد.هلدینگ کولاک فن در شیراز تامین کننده انواع هواکش های صنعتی مکنده و دمنده در شیراز، انواع سیستم های تهویه مطبوع در شیراز با بکارگیری نیروهای متخصص و حرفه ای آماده خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد.جهت مشاوره رایگان با شماره های مندرج در صفحه تماس با ما تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

محصولات شما، چند ماه گارانتی دارن؟

تمام عمر

در صورتی که یه شهر دیگه باشیم، محاسبات پروژه رو چطوری انجام میدین؟

بازدید حضوری کارشناسان شرکت

ما خیلی فضا نداریم، برای نصب تجهیزات به مشکل میخوریم؟

نگران این موضوع نباشید، طراحی ما، با توجه به فضای شما انجام میشه

چند روزه به دستمون میرسه؟

با توجه به حجم پروژه، بین 7 تا 25 روز کاری

به کجاها ارسال دارین؟

ایران + اروپا + کشورهای حاشیه خلیج فارس

نحوه برقراری ارتباط با شرکت چطوریه؟

تماس – واتساپ

(09121865671)

(09177002700)

(09122681192)