آشنایی با هواکش برای مرغداری و کاربردهای آن

آشنایی با هواکش برای مرغداری و کاربردهای آن

آشنایی با هواکش برای مرغداری در شیراز و کاربردهای آن

فن مرغداری یا همان هواکش برای مرغداری همان گونه که از نامش بر می آید یکی دیگر از انواع فن های صنعتی عرضه شده در بازار است که از آن به منظور تهویه مطبوع مرغداری و تأمین رطوبت مورد نیاز استفاده می شود. این فن که به عنوان یکی از فن های محوری پرکاربرد شناخته می شود با به جریان درآوردن هوا در شرایط یکسان، رطوبت یکنواخت مناسب دیگری را در محیط ایجاد کرده، دی اکسید کربن تولید شده را خارج و در نهایت هوای سالم و پاکیزه ای را وارد بستر مرغداری می‌کند.

ما در این بخش از مطلب خود می خواهیم هواکش برای مرغداری در شیراز را مورد بررسی قرار داده تا بتوانیم اطلاعات کامل و جامعی را در این باره در اختیارتان قرار دهیم. 

 

 

همان گونه که می دانید تهویه مطبوع و تأمین هوای سالم و مورد نیاز یکی از عوامل مؤثر و ضروری در رشد و پرورش مرغ به حساب می آید. چنانچه سالن های موجود در یک مرغداری از شرایط ایده آل برای تأمین رطوبت مورد نیاز بستر، تأمین نور کافی و تهویه مناسب به منظور تنفس سالم مرغ ها و همچنین زمان بندی دقیق برای تعویض هوای موجود در محیط برخوردار نباشد یقیناً نمی‌تواند تعداد کثیری سالم با دوره رشد استاندارد را تحویل دهد. به همین دلیل است که یکی از اقدامات اولیه و اساسی مرغداران، نصب و راه اندازی تجهیزاتی نظیر هواکش برای مرغداری در شیراز است. 

فن-مرغداری-در-شیراز

هواکش برای مرغداری در شیراز چیست و چه کاربردهایی دارد؟

 فن مرغداری یا همان هواکش برای مرغداری در شیراز همان گونه که از نامش بر می آید یکی دیگر از انواع فن های صنعتی عرضه شده در بازار است که از آن به منظور تهویه مطبوع مرغداری و تأمین رطوبت مورد نیاز استفاده می شود. این فن که به عنوان یکی از فن های محوری پرکاربرد شناخته می شود با به جریان در آوردن هوا در شرایط یکسان، رطوبت یکنواخت مناسب دیگری را در محیط ایجاد کرده، دی اکسید کربن تولید شده را خارج و در نهایت هوای سالم و پاکیزه ای را وارد بستر مرغداری می‌کند. 

به طور معمول هواکش برای مرغداری در شیراز در دو نوع کوپله با تسمه و کوپله مستقیم طراحی و تولید می گردد. بد نیست بدانید که این سیستم یکی از مقرون به صرفه ترین تجهیزات در چنین اماکنی است که قادر است در طول سال یکنواختی مناسبی را از نظر دما و رطوبت برای محیط به ارمغان آورد. 

معرفی انواع هواکش برای مرغداری در شیراز

درباره انواع هواکش برای مرغداری در شیراز و کاربردهای آن چه می دانید؟ از آنجایی که یکی از ارکان مهم و لاینفک در سالن های مرغداری برای رشد مطلوب مرغ ها، سیستم تهویه مناسب است از این رو طراحان و سازندگان فن مرغداری یا همان هواکش برای مرغداری با در نظر گرفتن ابعاد سالن های مرغداری و ظرفیت آن ها انواع مختلفی از این سیستم های تهویه ای را با قدرت های مختلف تولید و روانه بازار کرده اند.

 در ادامه به معرفی بیشتر آن ها می پردازیم:

هواکش طولی برای مرغداری: این هواکش ها در دیواره های انتهایی سالن با قدرت مکندگی بالا نصب و راه اندازی می شود. لازم به ذکر است که فاصله این فن ها با دریچه ورودی سالن بیشتر 60 متر باشد

هواکش عرضی برای سالن: این مدل از فن مرغداری نیز همچون هواکش طولی در طول دیوارهای انتهایی سالن نصب می‌شوند با این تفاوت که بیشتر برای سالن هایی با عرض 8تا 12متر به کار برده می‌شود. به این ترتیب میزان هوا به کمک سیستم فشار منفی، در دیوار طولی به سمت هواکش ها به حرکت در می‌آید. سپس با طی کردن عرض سالن ها از طریق سیستم تهویه به بیرون از سالن هدایت می شود.

هواکش سقفی برای مرغداری: این مدل از هواکش همان طور که از نامش هم مشخص است در سقف سالن‌های مرغداری تعبیه می‌شوند که معمولاً برای مناطقی که دارای آب و هوای بسیار گرم یا بسیار سرد هستند مناسب می باشد. به این ترتیب میزان هوای گرمی که بابت افزایش دمای آن هزینه های هنگفتی پرداخت شده است به سمت بالا و به طرف سقف به حرکت در می‌آید. از آنجایی که این دما ممکن است دور از دسترس جوجه ها قرار گیرد بنابراین بایستی توسط هواکش های طولی به سمت پایین کشیده شده و در اختیار جوجه ها قرار گیرد.

ویژگی های هواکش برای مرغداری در شیراز

  • دارای وزن سبک و استاندارد
  • از لحاظ اقتصادی دارای قیمت های مقرون به صرفه است
  • از ابعاد و اندازه مناسبی برخوردار است
  • راه اندازی و نصب سریع و آسان

سپاس که تا پایان مقاله ما یاری کردید.امید است که مطالب فوق مفید واقع شده باشد.برای مشاهده نمونه پروژه های دیگر به کانال ما در آپارات مراجعه نمایید.شرکت کولاک فن شیراز واقع در جنوب کشور ایران آماده خدمات رسانی می باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.