فهرست مطالب

ارزانترین_اگزاست_فن_در_کرمان

فهرست مطالب

ارزانترین اگزاست فن در کرمان

اگزاست در کرمان برگرفته از کلمه اختصار یافته Exhust fan به معنای تخلیه یا مکش هوا می باشد. اگزاست فن کولاک فن در کرمان یک نوع هواکش صنعتی مکنده با فن پروانه است که برخلاف دمنده صنعتی خاصیت مکش هوا را به عهده دارد. باعث اگزاست و تخلیه هوا از محیط داخلی به خارجی می شود. شهر کرمان واقع در جنوب شرقی ایران است.

مرکز استان کرمان می باشد و یکی از کلان شهرهای کشور ایران به شمار می آید. شهر کرمان بزرگترین قطب پزشکی محسوب می شود. کرمان از شمال به خراسان و از جنوب به هرمزگان و از شرق به سیستان بلوچستان محدود می شود. استان کرمان به دلیل بهرهمندی از منایع فلزی و غیر فلزی یکی از غنی ترین استان های معدنی کشور است و با عنوان بهشت معدن کاران شناخته شده است.

اگزاست فن در کرمان

فن های صنعتی مکنده قدرت مکش زیادی دارند. این امر مستلزم فن های پرقدرت می باشد. اگزاست فن در دو فاز گردش هوا و تخلیه هوا بکار می رود. اگزاست فن بکوارد در کرمان به دلیل قدرت مکندگی توانایی به گردش درآوردن هوای داخلی را دارد که هوای آلوده را مکش کرده و پس از فیلتر کردن دوباره به محیط باز می گرداند.

در نوع دوم از اگزاست فن برای خارج کرده هوای آلوده استفاده می شود. البته باید در نظر گرفت که به میزان خروج هوا توسط اگزاست فن، در ازای آن توسط دستگاه های تهویه هوای مطبوع نظیر هواساز صنعتی، فن کویل تامین شود.

اگزاست فن در کرمان از تنوع بالایی برخوردار است. این دستگاه تهویه در مدل های صنعتی و نیمه صنعتی و خانگی یافت می شود. قیمت فن سانتریفیوژ در کرمان وابسته به فاکتورهایی نظیر برند الکتروموتور، توان موتور، ظرفیت، نوع برقی تک فاز یا سه فاز و متریال بکار رفته در ابعاد فن می باشد.

ما به شما پیشنهاد می دهیم ارزانترین اگزاست فن در کرمان از شرکت کولاک فن تهیه نمایید و برای مشاوره با کارشناسان در کادر فروش از طریق وب سایت کولاک فن در کرمان به آدرس www.koolakfan.com اقدام نمایید.

فن_سانتریفیوژ_در_کرمان

انواع اگزاست در کرمان

هواکش صنعتی در کرمان با سه نوع مدل خدمت شما عزیزان معرفی می گردد.

اگزاست فن سقفی، محوری یا آکسیال، سانتریفیوژ

به لحاظ نوع گردش فن پروانه در دو نوع محوری و سانتریفیوژ تقسیم می شوند. میزان توان هوادهی بین بازه 1000cfm تا 6000cfm است. ارزانترین اگزاست فن در کرمان تهویه مناسبی برای خروج هوای نامطبوع از محیط می باشد.

اگزاست فن ها در دو مدل صنعتی و غیر صنعتی با اعمال جریان الکتریکی شروع به فعالیت می کند و با به حرکت در آمدن الکتروموتور چرخش فن پروانه شروع می شود. حرکت پروانه ها در دو حالت انجام می شود بکوارد(خم به عقب) و فوروارد(خم به جلو) می باشد. فن پروانه با نیروی گریز از مرکز یا (همان سانتریفیوژ) باعث تخلیه هوای آلوده می شود.

اگزاست فن یا فن سانتریفیوژ

نحوه کارکرد فن سانتریفیوژ در کرمان مکش جریان هوا یا سایر گازها در جهت زاویه 90 درجه بر تهویه است. اگزاست فن در سال 1832میلادی توسط شخصی به نام مهندس الکساندر سابلوکف اختراع شد. امروز هواکش صنعتی سانتریفیوژ یکی از پرکاربردی ترین فن های صنعتی نام برده می شود. امروزه فن سانتریفیوژ یکی از اجزای اصلی و عمده دستگاه های تهویه مطبوع به حساب می آید.

ارزانترین اگزاست فن در کرمان در صنایع مختلفی کاربرد دارد. به طور مثال از این دستگاه در ساخت هواساز صنعتی، ایرواشر، مکنده های مرکزی و انواع سیستم های تخلیه دود، انواع فن کویل های صنعتی و خانگی دیده می شود.

فن سانتریفیوژ در کرمان وابسته به نیاز مشتری و براساس حجم هوایی که قرار است جابجا شود و در انواع ابعاد و توان الکتروموتور طراحی و تولید می گردد. یک قاعده کلی در عملکرد فن های سانتریفیوژ وجود دارد که طبق آن اگزاست فن ها برای جابجایی و گردش هوا فشار بالایی اعمال می کنند. ولی در مقایسه با فن های محوری حجم کمتری از هوا را جابجا می نمایند.

به منظور ایجاد سیستم کانال کشی در جهت انتقال یا اگزاست هوا بهترین گزینه فن سانتریفیوژ می باشد که بتواند بر افت فشار هوا در اثر طول مسیر و پیچ و خم های وارده غلبه نماید و تهویه به بهترین شکل ممکن انجام پذیرد.

اگزاست فن فوروارد یا خم به جلو

در اگزاست فن فوروارد یا خم پروانه به جلو پره ها در جهت چرخش پروانه قرار دارند. تعداد پره ها در مقایسه با پروانه های خم به عقب و شعاعی بیشتر است. توان محاسبه شده برای این نوع فن ها از توان واقعی فن پروانه کمتر است علت این امر ساختار فن پروانه می باشد. توان واقعی فن فوروارد به مراتب خیلی بیشتر است. اگزاست فن های فوروارد به دلیل نوع ساختار پروانه در صنایع مختلفی اعم از تهویه مطبوع، تهویه ساختمان ها، ادارات و برج های اداری و مسکونی به کار می روند.

اگزاست فن های فوروارد با انحنا پروانه خم به جلو در سرعت کم، ظرفیت های کم و فشار استاتیکی زیاد حداکثر بازدهی را ایجاد می کنند. فن سانتریفیوژ فوروارد در سیستم گرمایشی کم فشار، تهویه مطبوع(مانند تهویه خانگی تا کوره های گرم صنعتی) می تواند با راندمان 55 تا 65 درصد فعالیت کند.

اگزاست فن بکوارد یا خم به عقب

میزان بازدهی فن های صنعتی گریز از مرکز بکوارد از فن های صنعتی فوروارد به مراتب بیشتر است. میزان صدای تولید شده کمتر است. میزان توان واقعی و توان محاسبه شده برابری می کند. پروانه های فن دارای انحنا به عقب و در خلاف جهت چرخش پروانه تعبیه شده اند.

اگزاست فن های مکنده یا بکوارد در سیستم های تهویه، تهویه مطبوع، گرمایشی و صنعتی و بخصوص در محیط هایی که میزان خوردگی مکانیکی و شیمایی زیادی وجود دارد به کار می رود. راندمان حداکثری این مدل فن 80 درصد است.

اگزاست فن آکسیال

اگزاست فن آکسیال یا شعاعی نسبت به دو مورد قبلی فشار بالایی اعمال می کند. برای انتقال مواد و ذرات کاربرد بیشتری دارد. فن آکسیال یا لوله محوری به منظور جابجایی حجم زیادی از هوا نسبت به نوع سانتریفیوژ انتقال می دهد. در ضمن بدون ایجاد فشار استاتیکی این روند را انجام می دهد.

فن سانتریفیوژ در کانال های تهویه بیشتر به منظور تامین فشار رانش جهت هوا رسانی به کار می رود. اما نسبت به فن آکسیال قدرت جابجایی حجم هوای کمتری دارند. بهترین گزینه جهت هوا رسانی از طریق کانال های تهویه هواکش سانتریفیوژ است.

یکی از مهمترین فاکتورهای عملکرد صحیح فن های سانتریفیوژ بکوارد و فوروارد و آکسیال بالانس استاتیک و دینامیک فن ها و مونتاژ دقیق زاویه پره ها می باشد. یکی از مشخصات مهم اگزاست فن بیصدا بودن دستگاه است که موجب عملکرد مناسب می شود و در بسیاری از تجهیزات تهویه مطبوع در فشارهای بالا و برای فراهم کردن شرایط آسایش به کار می رود.

اگزاست فن آکسیال(محوری):

 اگزاست فن اکسیال طبق زاویه پره ها و موازی با جریان هوا عملیات تهویه را انجام می دهد. اگزاست فن پروانه ای برای جابجایی حجم زیادی هوا و با فشار استاتیکی پایین به کار می رود.

اگزاست فن تهویه با پره ملخی:

 این دسته از اگزاست فن ها جریان های وسیعی از گاز با فشار پایین تولید می کند. بازدهی نسبتا پایینی دارد. قیمت این مدل اگزاست فن ارزانتر و مصرف برق کمتری دارد.

اگزاست فن تهویه تیوب آکسیال:

این مدل اگزاست فن در هنگام تهویه فشار بالاتری نسبت به پره ملخی ایجاد می کند. ولی بازدهی بیشتری دارد. میزان خروجی اگزاست فن تهویه غیر یکنواخت است و چرخش زیادی دیده می شود.

فن های محوری وین آکسیال: این مدل فن در واقع شبیه اگزوزفن تهویه تیوب می باشد. تیغه های خروجی آن جریان گاز را تقویت می کند و انرژی جنبشی را به فشار ثابت تبدیل می کند. شکل جریان هوا در این مدل بصورت یکنواخت است.

اگزاست_فن_در_کرمان
برای انتخاب اگزاست فن چه فاکتورهایی باید مدنظر داشت؟
 1. نوع پروانه (آکسیال یا سانتریفیوژ)
 2. ظرفیت دبی حجمی هوای مورد نیاز جهت جابجایی(متر مکعب در ساعت یا فوت مکعب در ساعت)
 3. فشار استاتیکی فن(فن سانتریفیوژ بکوارد یا فوروارد)
 4. نوع برق مصرفی تک فاز یا سه فاز
 5. ابعاد و نوع متریال پره های فن

برای طراحی سیستم تهویه مطبوع رعایت یکسری فاکتورها ضروری است.

1.برای ایجاد یک سیستم تهویه مطبوع، نوع سیستم کانال کشی (طول، ابعاد، تعداد دریچه ها)، اسیدی یا بازی بودن مسیر هوا، ضد انفجار و ضد جرقه بودن الکتروموتور، میزان دمای هوای عبوری تا حد زیادی در سفارش فن هوادهی و اجرای سیستم های تهویه مهم می باشد.

2.نوع فن با کاربری مورد نظر تطابق داشته باشد. فن های آکسیال به منظور گردش هوا در محیط های مجاور و اختلاف فشار کم به کار می رود. در صورتی که فن سانتریفیوژ فوروارد برای ایجاد هوادهی بسیار بالا و فن سانتریفیوژ بکوارد برای فشار بالا استفاده می شود. اگزاست فن سقفی یا قارچی برای مکش هوا از محیط های بزرگ و پراکنده نمودن در محیط به کار می رود.

3.منحنی عملکرد اگزوزفن بیانگر میزان هوادهی فن در فشارهای مختلف است. در این باره فن آکسیال فقط برای فشارهای خیلی پایین و در حالت تخلیه آزاد بیشترین کاربرد دارد و حداکثر هوادهی را ایجاد می کند. در مورد فن های سانتریفیوژ دست یافتن به نقطه کارکرد پروانه با توجه به دبی مورد نیاز و افت فشار سیستم در منحنی عملکرد فن ضروری است.

ساختار اگزاست فن در کرمان

اگزاست فن در کرمان از اجزای زیر تشکیل شده است.

1.حلزونی یا هوزینگ:

 محفظه ای حلزونی شکل که پروانه درون آن قرار گرفته است. هواکش کانالی کولاک فن طبق استانداردهای روز دنیا دارای بالاترین راندمان با تولید صدای خیلی پایین و بهترین کیفیت است.متریال مصرفی در بدنه هواکش گالوانیزه یا فولاد با پوشش رنگ استاتیک می باشد.

قابلیت نصب گارد محافظ در قسمت جلو و پشت فن برای ایجاد ایمنی بیشتر پروانه وجود دارد.

2.پروانه:

 بخش اصلی هواکش سانتریفیوژ پروانه است که باعث به جریان انداختن هوا می شود. پروانه های هواکش صنعتی گریز از مرکز به سه دسته بکوارد، فوروارد، آکسیال تقسیم می شود.

3.الکتروموتور:

بخش عمده و اصلی هواکش سانتریفیوژ الکتروموتور است.الکتروموتور نیروی محرک پروانه است. در ساخت هواکش سانتریفیوژ کولاک فن از برندهای موتورژن و الکتروژن استفاده می شود. این برندها بهترین و مناسب ترین عملکرد را دارند. به تقاضای مشتری و وابسته به نوع آب و هوا می توان برای الکتروموتور محفظه ای در نظر گرفت.

انتخاب الکتروموتور وابسته به فاکتورهای درجه حفاظت و توان است تا بتواند بهترین کارایی داشته باشد. انتخاب نوع موتور وابسته به بقیه تجهیزات است تا بیشترین عمر را پشتیبانی کند.

صفحه برشی:

 قطعه ای که در دهانه خروجی اگزاست فن تعبیه شده و از بازگشت هوا تخلیه شده به داخل حلزونی جلوگیری می کند.

شاسی و لرزه گیر:

 شاسی اگزاست فن به منظور جلوگیری از لرزش و صدای ناهنجار است. طوری طراحی می شود که متناسب با وزن هواکش باشد و در صورت لزوم تقویت می شود تا از ایجاد صدای بیش از حد جلوگیری کند و باعث بازدهی بیشتر گردد. گاهی در موارد لزوم به منظور دفع صدای پروانه از باکس فن تمام سایلنت استفاده می شود و روی فن فوق تعبیه می شود.

متریال بکار رفته در این نوع فن از ورق گالوانیزه با پوشش رنگ استاتیک است. ضدخوردگی و زنگ زدگی می باشد. عایق مناسبی برای صدا و دما می باشد. قادر است میزان صدا را تا 80 درصد کاهش دهد. این میزان با استفاده از بکار بردن عایق های خاص تا حدی قابل افزایش است.

سیستم انتقال قدرت:

 سیستم انتقال قدرت ارزانترین اگزاست فن در کرمان به دو صورت کوبل مستقیم  و پولی تسمه است. در هر دو مدل فن سانتریفیوژ کوبل مستقیم و پولی تسمه الکتروموتور در خارج از دستگاه نصب می شود و با هوای مکشی و دمشی برخوردی ندارد. به طور مثال در کوره های هوای گرم به دلیل تولید هوایی با 40 درجه سانتیگراد نیاز به سیرکوله کردن است. چرا که هوای گرم باید توسط فن جابجا و یکنواخت شود.

به دلیل انتقال حرارت از پروانه به شفت موتور، باعث بالا رفتن و کاهش عمر مفید موتور می گردد. به منظور جلوگیری از چنین معضلی توسط یک شفت بلند موتور را از بلوئر دورکرده و اتصال توسط پولی تسمه انجام می شود.

گاهی موارد در مکش موادی که حرکت سریعی دارند. باعث ایجاد نیروی استاتیک و یا الکتریسیته ساکن می شود. در محیط هایی که احتمال انفجار بالاست موتور توسط تسمه که عایق الکتریکی است از فن جدا می شود.

قیمت اگزاست فن در کرمان

قیمت ارزانترین اگزاست فن در کرمان وابسته به پارامترهایی می باشد که بر روی قیمت تمام شده محصول تاثیر زیادی دارد. دستگاه فن سانتریفیوژ اعم از مکنده و دمنده و یا سقفی با پروانه محوری یا سانتریفیوژ از اجزای متفاوتی تشکیل شده است. نوع متریال بکار رفته در ساخت و تولید اگزوزفن صنعتی متغیر است و قیمت را تحت تاثیر قرار می دهد. قیمت اگزاست فن متاثر از پارامترهای زیر است.

 1. نوع و جنس ورق بدنه حلزونی
 2. متریال و نوع پروانه
 3. برند الکتروموتور
 4. نوع برق مصرفی تک فاز یا سه فاز

هلدینگ کولاک فن در کرمان با بیش از 10 سال سابقه و تجربه درخشان پیشرو در تولید انواع اگزاست فن مکنده و دمنده و سیستم تهویه مطبوع با بکارگیری بهترین مواد اولیه و بهرهمندی از نیروهای متخصص و کارآمد در خدمت شما مشتریان گرامی در شهر کرمان می باشد. نمایندگی کولاک فن در شهر کرمان پذیرای شما مشتریان می باشد. کارخانه کولاک فن واقع در شهر شیراز می باشد. جهت مشاوره و اخذ قیمت با شماره های درج شده در صفحه تماس با ما ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

محصولات شما، چند ماه گارانتی دارن؟

تمام عمر

در صورتی که یه شهر دیگه باشیم، محاسبات پروژه رو چطوری انجام میدین؟

بازدید حضوری کارشناسان شرکت

ما خیلی فضا نداریم، برای نصب تجهیزات به مشکل میخوریم؟

نگران این موضوع نباشید، طراحی ما، با توجه به فضای شما انجام میشه

چند روزه به دستمون میرسه؟

با توجه به حجم پروژه، بین 7 تا 25 روز کاری

به کجاها ارسال دارین؟

ایران + اروپا + کشورهای حاشیه خلیج فارس

نحوه برقراری ارتباط با شرکت چطوریه؟

تماس – واتساپ

(09121865671)

(09177002700)

(09122681192)

فهرست

ارزانترین_اگزاست_فن_در_کرمان

فهرست مطالب

ارزانترین اگزاست فن در کرمان

اگزاست در کرمان برگرفته از کلمه اختصار یافته Exhust fan به معنای تخلیه یا مکش هوا می باشد. اگزاست فن کولاک فن در کرمان یک نوع هواکش صنعتی مکنده با فن پروانه است که برخلاف دمنده صنعتی خاصیت مکش هوا را به عهده دارد. باعث اگزاست و تخلیه هوا از محیط داخلی به خارجی می شود. شهر کرمان واقع در جنوب شرقی ایران است.

مرکز استان کرمان می باشد و یکی از کلان شهرهای کشور ایران به شمار می آید. شهر کرمان بزرگترین قطب پزشکی محسوب می شود. کرمان از شمال به خراسان و از جنوب به هرمزگان و از شرق به سیستان بلوچستان محدود می شود. استان کرمان به دلیل بهرهمندی از منایع فلزی و غیر فلزی یکی از غنی ترین استان های معدنی کشور است و با عنوان بهشت معدن کاران شناخته شده است.

اگزاست فن در کرمان

فن های صنعتی مکنده قدرت مکش زیادی دارند. این امر مستلزم فن های پرقدرت می باشد. اگزاست فن در دو فاز گردش هوا و تخلیه هوا بکار می رود. اگزاست فن بکوارد در کرمان به دلیل قدرت مکندگی توانایی به گردش درآوردن هوای داخلی را دارد که هوای آلوده را مکش کرده و پس از فیلتر کردن دوباره به محیط باز می گرداند.

در نوع دوم از اگزاست فن برای خارج کرده هوای آلوده استفاده می شود. البته باید در نظر گرفت که به میزان خروج هوا توسط اگزاست فن، در ازای آن توسط دستگاه های تهویه هوای مطبوع نظیر هواساز صنعتی، فن کویل تامین شود.

اگزاست فن در کرمان از تنوع بالایی برخوردار است. این دستگاه تهویه در مدل های صنعتی و نیمه صنعتی و خانگی یافت می شود. قیمت فن سانتریفیوژ در کرمان وابسته به فاکتورهایی نظیر برند الکتروموتور، توان موتور، ظرفیت، نوع برقی تک فاز یا سه فاز و متریال بکار رفته در ابعاد فن می باشد.

ما به شما پیشنهاد می دهیم ارزانترین اگزاست فن در کرمان از شرکت کولاک فن تهیه نمایید و برای مشاوره با کارشناسان در کادر فروش از طریق وب سایت کولاک فن در کرمان به آدرس www.koolakfan.com اقدام نمایید.

فن_سانتریفیوژ_در_کرمان

انواع اگزاست در کرمان

هواکش صنعتی در کرمان با سه نوع مدل خدمت شما عزیزان معرفی می گردد.

اگزاست فن سقفی، محوری یا آکسیال، سانتریفیوژ

به لحاظ نوع گردش فن پروانه در دو نوع محوری و سانتریفیوژ تقسیم می شوند. میزان توان هوادهی بین بازه 1000cfm تا 6000cfm است. ارزانترین اگزاست فن در کرمان تهویه مناسبی برای خروج هوای نامطبوع از محیط می باشد.

اگزاست فن ها در دو مدل صنعتی و غیر صنعتی با اعمال جریان الکتریکی شروع به فعالیت می کند و با به حرکت در آمدن الکتروموتور چرخش فن پروانه شروع می شود. حرکت پروانه ها در دو حالت انجام می شود بکوارد(خم به عقب) و فوروارد(خم به جلو) می باشد. فن پروانه با نیروی گریز از مرکز یا (همان سانتریفیوژ) باعث تخلیه هوای آلوده می شود.

اگزاست فن یا فن سانتریفیوژ

نحوه کارکرد فن سانتریفیوژ در کرمان مکش جریان هوا یا سایر گازها در جهت زاویه 90 درجه بر تهویه است. اگزاست فن در سال 1832میلادی توسط شخصی به نام مهندس الکساندر سابلوکف اختراع شد. امروز هواکش صنعتی سانتریفیوژ یکی از پرکاربردی ترین فن های صنعتی نام برده می شود. امروزه فن سانتریفیوژ یکی از اجزای اصلی و عمده دستگاه های تهویه مطبوع به حساب می آید.

ارزانترین اگزاست فن در کرمان در صنایع مختلفی کاربرد دارد. به طور مثال از این دستگاه در ساخت هواساز صنعتی، ایرواشر، مکنده های مرکزی و انواع سیستم های تخلیه دود، انواع فن کویل های صنعتی و خانگی دیده می شود.

فن سانتریفیوژ در کرمان وابسته به نیاز مشتری و براساس حجم هوایی که قرار است جابجا شود و در انواع ابعاد و توان الکتروموتور طراحی و تولید می گردد. یک قاعده کلی در عملکرد فن های سانتریفیوژ وجود دارد که طبق آن اگزاست فن ها برای جابجایی و گردش هوا فشار بالایی اعمال می کنند. ولی در مقایسه با فن های محوری حجم کمتری از هوا را جابجا می نمایند.

به منظور ایجاد سیستم کانال کشی در جهت انتقال یا اگزاست هوا بهترین گزینه فن سانتریفیوژ می باشد که بتواند بر افت فشار هوا در اثر طول مسیر و پیچ و خم های وارده غلبه نماید و تهویه به بهترین شکل ممکن انجام پذیرد.

اگزاست فن فوروارد یا خم به جلو

در اگزاست فن فوروارد یا خم پروانه به جلو پره ها در جهت چرخش پروانه قرار دارند. تعداد پره ها در مقایسه با پروانه های خم به عقب و شعاعی بیشتر است. توان محاسبه شده برای این نوع فن ها از توان واقعی فن پروانه کمتر است علت این امر ساختار فن پروانه می باشد. توان واقعی فن فوروارد به مراتب خیلی بیشتر است. اگزاست فن های فوروارد به دلیل نوع ساختار پروانه در صنایع مختلفی اعم از تهویه مطبوع، تهویه ساختمان ها، ادارات و برج های اداری و مسکونی به کار می روند.

اگزاست فن های فوروارد با انحنا پروانه خم به جلو در سرعت کم، ظرفیت های کم و فشار استاتیکی زیاد حداکثر بازدهی را ایجاد می کنند. فن سانتریفیوژ فوروارد در سیستم گرمایشی کم فشار، تهویه مطبوع(مانند تهویه خانگی تا کوره های گرم صنعتی) می تواند با راندمان 55 تا 65 درصد فعالیت کند.

اگزاست فن بکوارد یا خم به عقب

میزان بازدهی فن های صنعتی گریز از مرکز بکوارد از فن های صنعتی فوروارد به مراتب بیشتر است. میزان صدای تولید شده کمتر است. میزان توان واقعی و توان محاسبه شده برابری می کند. پروانه های فن دارای انحنا به عقب و در خلاف جهت چرخش پروانه تعبیه شده اند.

اگزاست فن های مکنده یا بکوارد در سیستم های تهویه، تهویه مطبوع، گرمایشی و صنعتی و بخصوص در محیط هایی که میزان خوردگی مکانیکی و شیمایی زیادی وجود دارد به کار می رود. راندمان حداکثری این مدل فن 80 درصد است.

اگزاست فن آکسیال

اگزاست فن آکسیال یا شعاعی نسبت به دو مورد قبلی فشار بالایی اعمال می کند. برای انتقال مواد و ذرات کاربرد بیشتری دارد. فن آکسیال یا لوله محوری به منظور جابجایی حجم زیادی از هوا نسبت به نوع سانتریفیوژ انتقال می دهد. در ضمن بدون ایجاد فشار استاتیکی این روند را انجام می دهد.

فن سانتریفیوژ در کانال های تهویه بیشتر به منظور تامین فشار رانش جهت هوا رسانی به کار می رود. اما نسبت به فن آکسیال قدرت جابجایی حجم هوای کمتری دارند. بهترین گزینه جهت هوا رسانی از طریق کانال های تهویه هواکش سانتریفیوژ است.

یکی از مهمترین فاکتورهای عملکرد صحیح فن های سانتریفیوژ بکوارد و فوروارد و آکسیال بالانس استاتیک و دینامیک فن ها و مونتاژ دقیق زاویه پره ها می باشد. یکی از مشخصات مهم اگزاست فن بیصدا بودن دستگاه است که موجب عملکرد مناسب می شود و در بسیاری از تجهیزات تهویه مطبوع در فشارهای بالا و برای فراهم کردن شرایط آسایش به کار می رود.

اگزاست فن آکسیال(محوری):

 اگزاست فن اکسیال طبق زاویه پره ها و موازی با جریان هوا عملیات تهویه را انجام می دهد. اگزاست فن پروانه ای برای جابجایی حجم زیادی هوا و با فشار استاتیکی پایین به کار می رود.

اگزاست فن تهویه با پره ملخی:

 این دسته از اگزاست فن ها جریان های وسیعی از گاز با فشار پایین تولید می کند. بازدهی نسبتا پایینی دارد. قیمت این مدل اگزاست فن ارزانتر و مصرف برق کمتری دارد.

اگزاست فن تهویه تیوب آکسیال:

این مدل اگزاست فن در هنگام تهویه فشار بالاتری نسبت به پره ملخی ایجاد می کند. ولی بازدهی بیشتری دارد. میزان خروجی اگزاست فن تهویه غیر یکنواخت است و چرخش زیادی دیده می شود.

فن های محوری وین آکسیال: این مدل فن در واقع شبیه اگزوزفن تهویه تیوب می باشد. تیغه های خروجی آن جریان گاز را تقویت می کند و انرژی جنبشی را به فشار ثابت تبدیل می کند. شکل جریان هوا در این مدل بصورت یکنواخت است.

اگزاست_فن_در_کرمان
برای انتخاب اگزاست فن چه فاکتورهایی باید مدنظر داشت؟
 1. نوع پروانه (آکسیال یا سانتریفیوژ)
 2. ظرفیت دبی حجمی هوای مورد نیاز جهت جابجایی(متر مکعب در ساعت یا فوت مکعب در ساعت)
 3. فشار استاتیکی فن(فن سانتریفیوژ بکوارد یا فوروارد)
 4. نوع برق مصرفی تک فاز یا سه فاز
 5. ابعاد و نوع متریال پره های فن

برای طراحی سیستم تهویه مطبوع رعایت یکسری فاکتورها ضروری است.

1.برای ایجاد یک سیستم تهویه مطبوع، نوع سیستم کانال کشی (طول، ابعاد، تعداد دریچه ها)، اسیدی یا بازی بودن مسیر هوا، ضد انفجار و ضد جرقه بودن الکتروموتور، میزان دمای هوای عبوری تا حد زیادی در سفارش فن هوادهی و اجرای سیستم های تهویه مهم می باشد.

2.نوع فن با کاربری مورد نظر تطابق داشته باشد. فن های آکسیال به منظور گردش هوا در محیط های مجاور و اختلاف فشار کم به کار می رود. در صورتی که فن سانتریفیوژ فوروارد برای ایجاد هوادهی بسیار بالا و فن سانتریفیوژ بکوارد برای فشار بالا استفاده می شود. اگزاست فن سقفی یا قارچی برای مکش هوا از محیط های بزرگ و پراکنده نمودن در محیط به کار می رود.

3.منحنی عملکرد اگزوزفن بیانگر میزان هوادهی فن در فشارهای مختلف است. در این باره فن آکسیال فقط برای فشارهای خیلی پایین و در حالت تخلیه آزاد بیشترین کاربرد دارد و حداکثر هوادهی را ایجاد می کند. در مورد فن های سانتریفیوژ دست یافتن به نقطه کارکرد پروانه با توجه به دبی مورد نیاز و افت فشار سیستم در منحنی عملکرد فن ضروری است.

ساختار اگزاست فن در کرمان

اگزاست فن در کرمان از اجزای زیر تشکیل شده است.

1.حلزونی یا هوزینگ:

 محفظه ای حلزونی شکل که پروانه درون آن قرار گرفته است. هواکش کانالی کولاک فن طبق استانداردهای روز دنیا دارای بالاترین راندمان با تولید صدای خیلی پایین و بهترین کیفیت است.متریال مصرفی در بدنه هواکش گالوانیزه یا فولاد با پوشش رنگ استاتیک می باشد.

قابلیت نصب گارد محافظ در قسمت جلو و پشت فن برای ایجاد ایمنی بیشتر پروانه وجود دارد.

2.پروانه:

 بخش اصلی هواکش سانتریفیوژ پروانه است که باعث به جریان انداختن هوا می شود. پروانه های هواکش صنعتی گریز از مرکز به سه دسته بکوارد، فوروارد، آکسیال تقسیم می شود.

3.الکتروموتور:

بخش عمده و اصلی هواکش سانتریفیوژ الکتروموتور است.الکتروموتور نیروی محرک پروانه است. در ساخت هواکش سانتریفیوژ کولاک فن از برندهای موتورژن و الکتروژن استفاده می شود. این برندها بهترین و مناسب ترین عملکرد را دارند. به تقاضای مشتری و وابسته به نوع آب و هوا می توان برای الکتروموتور محفظه ای در نظر گرفت.

انتخاب الکتروموتور وابسته به فاکتورهای درجه حفاظت و توان است تا بتواند بهترین کارایی داشته باشد. انتخاب نوع موتور وابسته به بقیه تجهیزات است تا بیشترین عمر را پشتیبانی کند.

صفحه برشی:

 قطعه ای که در دهانه خروجی اگزاست فن تعبیه شده و از بازگشت هوا تخلیه شده به داخل حلزونی جلوگیری می کند.

شاسی و لرزه گیر:

 شاسی اگزاست فن به منظور جلوگیری از لرزش و صدای ناهنجار است. طوری طراحی می شود که متناسب با وزن هواکش باشد و در صورت لزوم تقویت می شود تا از ایجاد صدای بیش از حد جلوگیری کند و باعث بازدهی بیشتر گردد. گاهی در موارد لزوم به منظور دفع صدای پروانه از باکس فن تمام سایلنت استفاده می شود و روی فن فوق تعبیه می شود.

متریال بکار رفته در این نوع فن از ورق گالوانیزه با پوشش رنگ استاتیک است. ضدخوردگی و زنگ زدگی می باشد. عایق مناسبی برای صدا و دما می باشد. قادر است میزان صدا را تا 80 درصد کاهش دهد. این میزان با استفاده از بکار بردن عایق های خاص تا حدی قابل افزایش است.

سیستم انتقال قدرت:

 سیستم انتقال قدرت ارزانترین اگزاست فن در کرمان به دو صورت کوبل مستقیم  و پولی تسمه است. در هر دو مدل فن سانتریفیوژ کوبل مستقیم و پولی تسمه الکتروموتور در خارج از دستگاه نصب می شود و با هوای مکشی و دمشی برخوردی ندارد. به طور مثال در کوره های هوای گرم به دلیل تولید هوایی با 40 درجه سانتیگراد نیاز به سیرکوله کردن است. چرا که هوای گرم باید توسط فن جابجا و یکنواخت شود.

به دلیل انتقال حرارت از پروانه به شفت موتور، باعث بالا رفتن و کاهش عمر مفید موتور می گردد. به منظور جلوگیری از چنین معضلی توسط یک شفت بلند موتور را از بلوئر دورکرده و اتصال توسط پولی تسمه انجام می شود.

گاهی موارد در مکش موادی که حرکت سریعی دارند. باعث ایجاد نیروی استاتیک و یا الکتریسیته ساکن می شود. در محیط هایی که احتمال انفجار بالاست موتور توسط تسمه که عایق الکتریکی است از فن جدا می شود.

قیمت اگزاست فن در کرمان

قیمت ارزانترین اگزاست فن در کرمان وابسته به پارامترهایی می باشد که بر روی قیمت تمام شده محصول تاثیر زیادی دارد. دستگاه فن سانتریفیوژ اعم از مکنده و دمنده و یا سقفی با پروانه محوری یا سانتریفیوژ از اجزای متفاوتی تشکیل شده است. نوع متریال بکار رفته در ساخت و تولید اگزوزفن صنعتی متغیر است و قیمت را تحت تاثیر قرار می دهد. قیمت اگزاست فن متاثر از پارامترهای زیر است.

 1. نوع و جنس ورق بدنه حلزونی
 2. متریال و نوع پروانه
 3. برند الکتروموتور
 4. نوع برق مصرفی تک فاز یا سه فاز

هلدینگ کولاک فن در کرمان با بیش از 10 سال سابقه و تجربه درخشان پیشرو در تولید انواع اگزاست فن مکنده و دمنده و سیستم تهویه مطبوع با بکارگیری بهترین مواد اولیه و بهرهمندی از نیروهای متخصص و کارآمد در خدمت شما مشتریان گرامی در شهر کرمان می باشد. نمایندگی کولاک فن در شهر کرمان پذیرای شما مشتریان می باشد. کارخانه کولاک فن واقع در شهر شیراز می باشد. جهت مشاوره و اخذ قیمت با شماره های درج شده در صفحه تماس با ما ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

محصولات شما، چند ماه گارانتی دارن؟

تمام عمر

در صورتی که یه شهر دیگه باشیم، محاسبات پروژه رو چطوری انجام میدین؟

بازدید حضوری کارشناسان شرکت

ما خیلی فضا نداریم، برای نصب تجهیزات به مشکل میخوریم؟

نگران این موضوع نباشید، طراحی ما، با توجه به فضای شما انجام میشه

چند روزه به دستمون میرسه؟

با توجه به حجم پروژه، بین 7 تا 25 روز کاری

به کجاها ارسال دارین؟

ایران + اروپا + کشورهای حاشیه خلیج فارس

نحوه برقراری ارتباط با شرکت چطوریه؟

تماس – واتساپ

(09121865671)

(09177002700)

(09122681192)