انواع خشک کن نایلون شیراز و کاربردهای آن

انواع خشک کن نایلون شیراز و کاربردهای آن

انواع خشک کن نایلون شیراز و کاربردهای آن

دستگاه خشک کن نایلون نوعی دستگاه رطوبت گیری است که طی فرایند تولید، حمل و نقل و نگهداری می‌بایست آبگیری مناسب انجام شود. برای اینکه ضمن تولید محصول، شرایط محیطی نتواند اثر سوء و منفی را بر شکل ظاهر و خواص اصلی (فیزیکی و مکانیکی) محصول نهایی داشته باشد.

اگر به دنبال برترین تولید و توزیع کننده خشک کن نایلون هستید. شرکت کولاک فن شیراز انتخابی ایده آل است. جهت کسب مشاوره رایگان و خرید خشک کن نایلون با قیمتی استثنایی با ما کارشناسان ما در تماس باشید. شرکت کولاک فن با بیش از 20 سال خدمت ارزشمند به مشتری های عزیزمان شناخته شده ترین مرکز تولید و توزیع تجهیزات صنعتی در جنوب کشور ایران می باشد.

در این مطلب سعی داریم با توجه به عنوان، خشک کن نایلون انواع و کاربردهای آن به تشریح مباحث مهم و مرتبط با خشک کن نایلون بپردازیم.

دستگاه-خشک-کن-نایلون-در-شیراز
اگزاست فن خشک کن نایلون

منظور از خشک کن نایلون شیراز چیست؟

خشک کن نایلونی جزو دستگاهایی هستند که با انواع و مدل‌های متنوع تولید می‌شوند و کاربردهایی گستده در صنعت را دارا می‌باشند. خشک کن نایلونی برای خشک نمودن و یا اصطلاحاً آبگیری ذرات نایلون و پلاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. برحسب نوع آن کارایی و نحوه عملکرد آنها مطرح می‌گردد. و به طور کلی در طول فرایند خشک کنندگی یا آبگیری قادر است سطح رطوبت را به حدود کمتر از یک درصد کاهش دهد. این دستگاه با توجه نوع ماده‌های که به آن وارد می‌شود از نوع پلاستیک یا نایلون آن را به سمت آسیاب هدایت می‌نماید. بعد به داخل محفظه‌ای تیغه مانده رفته و آبگیری انجام می‌شود. جنس تیغه‌ها تعداد و کیفیت آن‌ها و از طرفی ابعاد توری و سرعت موتور خشک کن نایلونی اثر مهمی در عملکرد و کیفیت  آن خواهد داشت.

انواع خشک کن نایلون شیراز

دستگاه خشک کن نایلون دستگاه ویژه‌ای است که با مدل‌های متنوع و انواع گوناگون تولید و به بازار عرضه می‌شود. 

خشک نایلون حرارتی، نوعی روش خشک‌کن با کمک از حرارت می‌تواند اقدام به خشک کردن لکه‌های پلاستیک و نایلون نماید. البته دارای کمترین پرت بار بوده و سرعت عمل و کاربردی عالی دارد.

خشک کن نایلون اتوماتیکی، نوعی خشک کن که به صورت تمام اتوماتیکی و اتوماتیک تولید و عرضه می‌شود و که نیازی به کارگر نداشته و عملکرد عالی را دارد.

خشک کن نایلون سانتریفیوژ(مکانیکی)، نوعی خشک کن که دارای سرعت عمل بالا و شیفت چرخشی است و همچنین مصرف انرژی کمی دارد و ضمن آبگیری درست، مصرف آب را نیز کنترل می‌کند.

خشک کن نایلونی آسیابی،بیشتر با عناون یک دستگاه برشی شناخته می‌شود دارای یک تیغه بزرگ روباز است. این دستگاه ضمن سرعت عمل بالا دارای قیچی برشی است و برای خط بازیافت بطری‌ها کاربرد دارد.

اهمیت استفاده از خشک کن نایلون شیراز

برای پی بردن به اهمیت استفاده از خشک کن نایلونی می‌بایست به این نکته توجه نمود.  در طی تولید و ساخت و همچنین انبار نمودن نایلون و پلاستیک‌های تولید شده، ممکن است عمل آبگیری و خشک کردن به درستی انجام نگردد و اثر مخربی در محصول نهایی داشته باشد. از این رو استفاده درست و استاندارد از خشک کن نایلون در طی مرحله ساخت و نگهداری مواد نایلونی و پلاستیکی از الزامات می‌باشد. در صورت نفوذ رطوبت به گرانول ها، آب به مواد پلیمری جذب شده  و از نظر خواص مکانیکی و فیزیکی، از نظر شکل ظاهری، از جهت محتوا محصول نهایی را دچار مشکلات عدیده‌ای می‌کند.

عملکرد کلی دستگاه خشک کن نایلون شیراز

در طی فرایند دستگاه خشک کن نایلون و پلاستیک بعد از پایان خط شست و شو می‌بایست آبگیری صحیحی با سرعت عمل بالا به صورت دقیق و اصولی انجام گردد. به طور مثال، در دستگاه خشک کن سانتریفیوژ با کمک نیروی گریز از مرکز عمل رطوبت زدایی و یا آبگیری انجام می‌شود. در ادامه نیز، با فرایند لجن کشی برنامه خشک کن را به اتمام می‌رساند. سرعت عمل و عملکرد استاندارد با دقت لازم در این فرایند از الزاماتی است که می‌بایست رعایت گردد، تا فرایند کلی خشک کن نایلون و پلاستیک به بهترین شکل ممکن انجام شود. گاهی برای رطوبت گیری از حرارت (بخار داغ) و یا از مواد پلی اتیلن در ماشینی به نام ماشین مارپیچ آبگیری استفاده می شود. از طریق فشار آب اضافی و رطوبت به بیرون هدایت شود. میزان آبگیری در دستگاه خشک کن نایلون 85 درصد تا 95 درصد می‌باشد.

شرکت کولاک فن واقع در جنوب کشور ایران در شهر شیراز پذیرای سفارش شما مشتریان عزیز در هر نقطه از کشور می باشد برای مشاهده نمونه های ارسالی به کانال ما در یوتیوب مراجعه نمایید. برای کسب قیمت یا مشاوره رایگان با شماره های مندرج در صفحه تماس با ما تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.