انواع هواکش سانتریفیوژ با نگاه متفاوت در کاربرد

انواع هواکش سانتریفیوژ با نگاه متفاوت در کاربرد

انواع هواکش سانتریفیوژ شیراز با نگاه متفاوت در کاربرد

هواکش سانتریفیوژ که با عنوان فن گریز از مرکز نیز شناخته می‌شود، نوعی از فن می‌باشد که با ایجاد فشار بالا در خروجی می تواند پاسخگوی فضا هایی مانند کانال کشی‌های طولانی بشود

برای فضاهایی که به جهت موقعیت قرارگیری نیازمند تعبیه ی کانال ‌های طولانی برای تکمیل سیستم تهویه می باشند، به نوعی فن نیازمند هستیم که بتواند در این کانال های طولانی، هوا را به گردش درآورده و پاسخگوی کاملی در جریان مطلوب هوای پاک در فضای مذکور باشد. هواکش سانتریفیوژ شیراز برای پاسخگویی به نیاز چنین فضا هایی ابداع شده است. هواکش سانتریفیوژ شیراز که با عنوان فن گریز از مرکز نیز شناخته می شود، نوعی از فن می باشد که با ایجاد فشار بالا در خروجی می تواند پاسخگوی فضا هایی مانند کانال کشی های طولانی بشود.

در هواکش سانتریفیوژ شیراز هوای تولید شده، عمود بر محور گردش پروانه تخلیه می شود. در این نوع از فن، هوای ورودی در موازات محور گردش پروانه وارد محفظه ی فن شده و همراه با حرکت شعاعی به سمت پیرامون پروانه و نوک بالک ها حرکت می کند. پروانه ها در هواکش سانتریفیوژ شیراز در انواع گوناگون فوروارد، پروانه شعاعی، ایرفول، بکوارد و… طراحی و تولید می ‌شوند که در این مقاله قصد معرفی مختصری از سه نوع پرکاربرد در انواع هواکش سانتریفیوژ شیراز را داریم.

فن سانتریفیوژ بکوارد شیراز

در فن سانتریفیوژ بکوارد شیراز، انحنای پره در خلاف جهت گردش پروانه می باشد. این شکل طراحی در پره های فن سانتریفیوژ بکوارد شیراز موجب شده تا این فن توانایی بالایی در سیستم های گرمایشی، تهویه و انواع هواساز ها داشته باشد. فن سانتریفیوژ بکوارد شیراز به نسبت نوع فوروارد از بازدهی به مراتب بالاتری برخوردار است؛ اما در دبی های بالا شاهد افت عملکرد این فن هستیم. از این رو اصولاً فن سانتریفیوژ بکوارد شیراز را به جهت ساخت فن با ابعاد کوچک تا متوسط در نظر می ‌گیرند.

فن-سانتریفیوژ-بکوارد-در-ایران
فن سانتریفیوژ بکوارد

فن سانتریفیوژ استوانه ای

فن بلوئر یا فن سانتریفیوژ استوانه ای شیراز، از مجموعه پره هایی تشکیل شده است که هم محور اما در زوایای متفاوت در هوا حرکت می کنند. این فن با هدف تولید جریان هوا با حجم بالا در کنار فشار کم مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

فن سانتریفیوژ استوانه ای شیراز اگر چه همراه با ساختاری شبیه به انواع فن های سانتریفیوژ که در آن محور خروجی باد عمود بر محور گردش پره ها می‌باشد، تولید باد می‌نماید؛ اما در ردیف انواع فن های جریان متقابل قرار می‌گیرد. در فن ها با ساختار استوانه ‌ای معمولاً طول فن به نسبت قطر آن زیاد است. در فن سانتریفیوژ استوانه ای شیراز پره ها هم محور هستند؛ اما در زوایای گوناگون با حالتی خمیده به جلو قرار گرفته اند.

فن-سانتریفیوژ-استوانه-در-شیراز
فن آکسیال

فن سانتریفیوژ انتقال مواد شیراز

فن سانتریفیوژ انتقال مواد شیراز به مانند تمامی فن سانتریفیوژ ها از ساختاری کم و بیش یکسان برخوردار است؛ با این تفاوت که می توان از آنها به جهت انتقال برخی از مواد شبه گازی و یا سبک استفاده نمود. تخلیه‌ی هوای آلوده؛ انتقال مواد گرانولی، الیاف و…؛ کنترل آلودگی گردش هوا و… از جمله موارد پرکاربرد در استفاده از فن سانتریفیوژ انتقال مواد شیراز می‌باشد.

پره ها در فن سانتریفیوژ انتقال مواد شیراز از نوع رادیال و در مواردی به شکل بکوارد خواهند بود. از طرفی به جهت انتقال ملایم مواد، این فن ها را همراه با ساختار فولی تسمه ای طراحی می کنند تا بتوانند کنترل کاملی بر سرعت گردش موتور داشته باشند.فن-سانتریفیوژ-انتقال-مواد-در-شیراز
فن سانتریفیوژ انتقال مواد

هواکش سانتریفیوژ شیراز در انواع متنوع همراه با تولید در اهداف خاص ساخته می شود. انتخاب هواکش سانتریفیوژ شیراز مناسب با هدفی که دارید باید همراه با یک نگاه کارشناسی باشد. چرا که عدم توجه تخصصی به انتخاب هواکش سانتریفیوژ می‌تواند برای شما فنی به ارمغان آورد که جدا از هزینه های خرید هیچ کارایی ای نداشته باشد. شرکت کولاک فن، مجری طراحی تا راه اندازی انواع سیستم های هواساز در سطح بسیاری از شهر های ایران از جمله شیراز، تهران، اصفهان، شهر های جنوبی و… می‌تواند در امر انتخاب حرفه‌ای انواع هواکش سانتریفیوژ شیراز راهنمای مطمئنی برای شما باشد. 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.