اگزاست فن بی صدا کولاک فن، پرکاربرد و ایده ال

اگزاست فن بی صدا کولاک فن، پرکاربرد و ایده ال

اگزاست فن بی صدا کولاک فن، پرکاربرد و ایده ال

اگزاست فن بی صدا با هدف تکمیل فرآیند تهویه مطبوع در این فضاهای حساس به صدا طراحی شده اند؛ البته برای تولید اگزاست فن بی صدا با توجه به حساسیت مکان تا شرایط گوناگون طراحی و حتی تاثیرات قیمتی بر این تجهیز، انواع طرح ها و روش های متنوع ابداع شده است که هر کدام بسته به شرایط محیط مورد نظر کاربرد خواهند داشت.

اگزاست فن بی صدا کولاک فن، تجهیزی مناسب برای محیط های اداری

یکی از تجهیزات مهم و پرکاربرد در صنعت هواساز ها با هدف برقراری سیستم تهویه مطبوع ساختمان ها، انواع اگزاست فن می‌باشد. اگزاست فن این توانایی را دارد که حجم بالای هوای مانده در فضا های بسته ی ساختمانی را مکیده و از محیط خارج نماید. انواع اگزاست فن را می‌‌توان در نصب سقفی، دیواری و حتی پنجره‌ای پیدا کرد؛ ولی در ساختار طراحی، این تجهیز به دو نوع آکسیال و سانتریفیوژ دسته بندی می شود. در تمامی انواع اگزاست فن بی صدا کولاک فن از اهمیت در طراحی برخوردار می‌باشد.

یکی از نکاتی که باید قبل از پرداختن به هر موضوعی به آن اشاره داشت، آنچه در زبان عامیانه و به اصطلاح فارسی با عنوان هواکش شناخته می شود، در واقع همان اگزاست فن می‌باشد که همراه با معادل فارسی وارد اصطلاحات ساختمانی ما شده است. هدف کلی در استفاده از اگزاست فن، مکیدن هوا و خروج آن از فضاهای ساختمانی است. این مکیدن هوا می‌ تواند باعث خروج دود، بو، ذرات ریز، رطوبت و هر نوع آلودگی دیگر نیز باشد.

تولید-اگزاست-فن-در-شیراز
اگزاست فن بیصدا

از اگزاست فن در دیگر اهداف می‌توان در تکمیل سیستم های گرمایشی و یا سرمایشی نیز بهره برد. این تجهیز به خوبی می‌تواند در تکمیل گردش هوا با هدف خنک سازی و یا گرم کردن محیط، مورد استفاده قرار گیرد. اگزاست فن در انواع صنعتی تا خانگی طراحی و تولید می‌شود. نکته ی اصلی در این فن ها صدای تولید شده ی بالای آن ها می باشد. اگزاست فن بی صدا کولاک فن با هدف حذف این نقیصه تکامل یافته است. اگر چه نمی توانید به سادگی با انواع صنعتی آن رو به ‌رو باشید؛ اما به راحتی می توانید نوع خانگی آن را در حمام و یا آشپزخانه ی خانه ی خود بیابید.

از آنجا که هدف نهایی در طراحی اگزاست فن، مکیدن هوا و در نتیجه تکمیل فرآیند تهویه مطبوع می‌باشد و یا آنکه به عنوان سیستم خنک کننده در تجهیزات بزرگ و کوچک الکترونیکی مورد استفاده قرار گیرد، سایلنت بودن آن در پاره ‌ای از موارد اهمیت ویژه‌ ای پیدا می ‌کند.

چرا به اگزاست فن بی صدا کولاک فن نیازمندیم؟

محیط های اداری، سرور های بزرگ مخابراتی تا الکترونیکی، سیستم های کوچک و بزرگ کامپیوتری، فضاهای متعدد خانگی، محیط‌های بیمارستانی تا آزمایشگاهی و… مکان‌هایی هستند که به نوعی همراه با یک اگزاست فن اقدام به برقراری شرایط مطبوع در فضاهای خود دارند. هر گونه سر و صدای اضافی در اکثر این فضاها خارج از تحمل شرایط جاری در آن فضا می باشد.

اگزاست فن بی صدا کولاک فن با هدف تکمیل فرآیند تهویه مطبوع در این فضا های حساس به صدا طراحی شده‌اند؛ البته برای تولید اگزاست فن بی صدا کولاک فن با توجه به حساسیت مکان تا شرایط گوناگون طراحی و حتی تاثیرات قیمتی بر این تجهیز، انواع طرح ها و روش های متنوع ابداع شده است که هر کدام بسته به شرایط محیط مورد نظر کاربرد خواهند داشت.

روش های متداول در ایجاد اگزاست فن بی صدا کولاک فن

اگزاست فن بی صدا با ابعاد صنعتی تا فروشگاهی و یا اداری را در دو نوع دسته بندی می کنند.

• استفاده از تسمه برای کاهش دور موتور

در نوع تسمه ای با ایده ی عدم اتصال مستقیم پروانه به موتور و یا مولد نیروی گردشی، فضای ساکت تری در کارکرد اگزاست فن ایجاد کرده‌اند. در این نوع، پروانه همراه با یک تسمه در مسیر انتقال نیروی مولد قرار می‌‌گیرد. این اقدام می‌تواند همراه با دور پایین موتور، تولید سرعت بالا در پروانه را ایجاد کند. از طرفی در این نوع اگزاست فن موتور در مسیر مستقیم هوای خروجی قرار نگرفته و در نتیجه آلودگی و گرد و خاک کمتری را تجربه خواهد کرد. دور پایین در کارکرد می‌تواند بر طول عمر مفید موتور بیافزاید. از طرفی تسمه از ضریب ایمنی و کارکرد بالایی برخوردار نمی‌باشد. از این رو در این نوع از اگزاست فن بی صدا اصولا همواره باید تسمه هادر مسیر بازدید و تعویض قرار داشته باشند.

• استفاده از باکس ها همراه با عایق های ضد صدا

در نوع باکس فن ها، رسیدن به صدای پایین در استفاده از باکس هایی که به خوبی تحت روش‌های عایق بندی صدا پوشیده شده‌اند، امکان پذیر می‌شود. در این نوع، به مانند اگزاست فن بی صدای تسمه ای به جهت گردش پایین موتور از تسمه نیز استفاده می‌شود. حجیم شدن اگزاست فن بی صدا اولین عیب در ایجاد این ساختار می‌باشد. اما می‌توان با توجه به اصول درست در طراحی تا حدودی از این عیب کاست. گران بودن صفحات ضد صدا نیز یکی از چالش‌های این نوع از اگزاست فن بی صدا می‌باشد. 

فن سانتریفیوژ طرح آلمان در شیراز
فن سانتریفیوژ بیصدا

شرکت کولاک فن به جهت فروش فن اگزاست در شیراز، توانایی ارائه تمام خدمات مشاوره تا تعمیرات و نگهداری را دارا می‌باشد. فروش فن اگزاست در شیراز و دیگر شهرهای ایران از جمله تهران، اصفهان، مشهد و… توسط  این شرکت امکان پذیر خواهد بود. این سطح از خدمات علاوه بر فروش فن اگزاست در شیراز می‌تواند رضایت طیف گسترده ای از مشتریان در سطح کشوری را همراه خود داشته باشد. 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.