فن سانتریفیوژ فشار قوی در عسلویه

فن-سانتریفیوژ_فشار_قوی_در_عسلویه

فن سانتریفیوژ فشار قوی در عسلویه

فن سانتریفیوژ فشار قوی مکنده یا دمنده همانند یک سیال عمل می کند و ریزگردها را با زاویه 90 درجه و عمود بر محور ورودی از دستگاه بیرون می نماید. فن فشار قوی قادر است عملیات مکش را در فشار بالا و در دبی پایین ایجاد نماید.

تهویه هوا یکی از مهمترین نیازهای بشر سناخته شده است. چشم پوشی و عدم بکارگیری آن می تواند برای انسان ضررهای جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. عدم توجه به تهویه هوا باعث بسیاری از مشکلات تنفسی می شود. اما برای رفع این مشکل عدیده چه راهکاری قابل انجام است؟

انتخاب درست و صحیح هواکش متناسب با کاربری می تواند این نیاز را مرتفع سازد. انتخاب هواکش یک راهکار اساسی است. سوال اینجاست آیا همه هواکش ها فقط وظیفه تخلیه هوا را بر عهده دارند ؟

عناوین مقاله

بایستی متذکر شد که با پیشرفت و فناوری وجود تجهیزات مختلف و پیشرفته استفاده از هواکش به مراتب بیشتر شده است. هواکش های امروزی علاوه بر خروج و تخلیه هوای آلوده می تواند مانع از ورود میکروب و در جهت کاهش رطوبت در فضا نقش بسزایی داشته باشد. این گونه از ورود میکروب ها جلوگیری کنند. هواکش های صنعتی علاوه بر تهویه قابلیت سرمایشی گرمایشی محیط هم دارا هستند. هلدینگ کولاک فن در زمینه طراحی، تولید و فروش انواع هواکش صنعتی و غیر صنعتی مشاوران زبده ای در این خصوص دارد که می تواند به شما عزیزان یاری رساند. در این مقاله قصد داریم به بررسی جزییات فن فشار قوی بپردازیم.

خرید-فن-فشار-قوی-در-عسلویه

فن سانتریفیوژ فشار قوی چیست؟

فن سانتریفیوژ فشار قوی یکی از مدل های فن سانتریفیوژ است که با القای نیروی گریز از مرکز می تواند نقش خنک کنندگی را ایفا کند. فن فشار قوی می تواند ریزگرد را با زاویه 90 درجه عمود بر محور دستگاه خارج کند. فن سانتریفیوژ فشار قوی تحت عناوین متفاوتی شناخته شده است که عبارتند از فن فشار بالا، فن دمنده فشار بالا، فن سانتریفیوژ فشار قوی و همانطور که از نامش مشخص است قابلیت ایجاد فشار بالا در دبی پایین دارد. فن فشار قوی برخلاف فن های سانتریفیوژ می تواند دبی کمتر و فشار بالاتری ایجاد نماید.

فن فشار قوی با نام دمنده یاد می شود. این هواکش وظیفه دارد علاوه بر تهویه هوا با ایجاد فشار بالا باعث جابجایی ذرات جامد نیز شوند. دمنده ها قادر هستند با به گردش در آوردن هوای راکد موجب تولید فشار بالا در دبی کمتر شود.

با مطالبی که ارائه شد بایستی متذکر شد که از فن فشار بالا برای ایجاد تهویه کمتر استفاده می شود. به این دلیل که فشار بالایی توسط چرخ پروانه ها تولید می شود. در این صورت تنفس را برای انسان سخت تر می کند. بنابراین از فن فشار قوی به عنوان مکنده ذرات و گردوغبار در محیط های خاص استفاده می گردد.

از فن سانتریفیوژ فشار قوی در چه مکان هایی استفاده می شود؟

از فن سانتریفیوژ فشار قوی در مکان هایی که هدف مکش گردوغبار و ریزگردهای آلوده می باشد استفاده می گردد. از فن سانتریفیوژ فشار بالا در خشک کن های صنعتی به منظور ایجاد و دمیدن با فشار بالا استفاده می گردد. همچنین در صنعتی نفت و گاز، پتروشیمی، خشک کن های صنعتی جهت ایجاد فشار، کوره های صنعتی، کنترل دود کاربرد دارد. از فن های فشار بالا در محیط هایی با خورندگی بالا، محیط هایی با حرارت زیاد و آلوده و یا حتی محیط های انفجاری با اعمال تجهیزات فنی خاص استفاده کرد. مکنده های فشار قوی در نجاری ها و کارخانه های چوب بری و ساخت مبل هم به وفور استفاده می شود.

مکنده فشار قوی با مکش ذرات چوب و خاک اره جهت بهبود تهویه سالن نقش اساسی دارد. فن فشار بالا مکش ذرات چوب و خاک اره را به خوبی می تواند با سیستم فیلترهای 2 یا چند کیسه ای پرتاب نماید.

از فن فشار بالا در سالن های نقاشی و رنگ پاشی هم استفاده می شود. اهمیت موضوع اینجاست که ذرات مکش شده چسبنده هستند و خیلی زود سطح پروانه و تیغه را می پوشانند و بایستی بطور منظم با مواد شوینده شستشو داده شوند تا طول عمر بیشتری داشته باشد.

در اثر سرعت بالای این فن ها در حین کار با ذرات درشت و ریز، فرآیند فرسایش  و تخریب پروانه تسریع می یابد و جهت رفع چنین مشکلی فن های انتقال مواد دارای پروانه های تک دیسک هستند و تعداد بالک ها محدودتر می شود و این گونه عمر پروانه به حداکثر می رسد.

ساختار-فن-سانتریفیوژ-فشار-قوی-در-عسلویه

فن سانتریفیوژ فشار قوی دارای چه مشخصاتی می باشد؟

 

کاربردنوع اتصالجنس بدنهحداقل فشارحداکثر فشارحداقل هوادهیحداکثر ظرفیت
سیستم های فشار بالامستقیم، پولی تسمه، کوپلینگگالوانیزه510000050010000

 

ساختار فن سانتریفیوژ فشار قوی چگونه است؟

همانطور که گفته شد فن فشار قوی به دلیل اعمال فشار بالایی که تولید می کند در محیط بزرگ و خاص جهت تخلیه و تهویه هوا بکار می رود. بدین ترتیب پروانه های آن در ابعاد بزرگتری تولید می شود. شیارهای روی پروانه در قسمت بالایی چرخ ها تعبیه شده است. الکتروموتورهای فن فشار بالا وظیفه به حرکت درآوردن فن های پروانه را دارند. کلاس حرارتی و حفاظتی f و  IP 54 است. فن پروانه های تعبیه شده در فن سانتریفیوژ فشار بالا وظیفه به حرکت در آوردن هوا را بر عهده دارند.

این فن پروانه ها در دو حالت بکوارد و فوروارد و در ابعاد مختلف بین 250 الی 900 میلی متر در بازار موجود می باشد. ظرفیت هوای فن سانتریفیوژ فشار قوی از 100 الی 20000 متر مکعب بر ساعت می باشد و فشار آن نیز از 100 الی 16000پاسکال می باشد. در هواکش های فشار بالا از دریچه های برشی کوچکی استفاده می شود که امکان انتقال خروج و برگشت هوا به داخل پروانه به صفر می رساند. هواکش های فشار بالا فرآیند انتقال قدرت به سه صورت مستقیم، پولی تسمه و اتصال کوپلینگ می باشد.

فن-سانتریفیوژ_فشار_قوی_در_عسلویه

فن سانتریفیوژ فشار قوی وابسته به نوع کاربری در ابعاد مختلفی ساخته می‌شود. قیمت فن سانتریفیوژ فشار قوی وابسته به فاکتورهای متعدد شامل سایز پروانه، و سایز الکتروموتور می‌باشد. جهت اخذ قیمت با شماره‌های  درج شده در صفحه تماس با ما تماس  حاصل فرمایید.

اجزای فن سانتریفیوژ فشار قوی

اجزای بدنه فن سانتریفیوژ فشار قوی شامل موارد ذیل می باشد.

1.بدنه:بدنه فن سانتریفیوژ فشار قوی معمولا از متریال فلزی مقاوم ساخته می شود تا قابلیت تحمل فشار وزنه های بالا را داشته باشد.

2.پره ها: پره های فن از طریق محور یا اکسیال در در مرکز فن واقع شده اند.پره ها هوا را دریافت کرده و درون آنها به سمت خروجی فشرده می کند.

3.الکتروموتور:موتورها با تغذیه جریان الکتریکی باعث چرخاندن پروانه های فن می شود.

4.قاب:قاب فن همانند یک بدنه عمل می کند و پره ها و موتورها را درون خود جای داده است.

5.وانه:وانه ها در بخش ابتدایی و انتهایی فن قرار گرفته اند و به منظور هوادهی به کار می روند. طراحی وانه ها برای حداکثر کارایی جلوگیری از انتشار صداهای ناخواسته است.

6.شاسی: فن فشار بالا معمولا بر روی یک شاسی یا پایه نصب قرار گرفته اند.پایه به نصب و نگهداری آنها کمک بسیاری می کند و شاسی می تواند قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه نصب را داشته باشد.

اجزای-فن-سانتریفیوژ-فشار-قوی-در-عسلویه

مزایای استفاده از فن سانتریفیوژ فشار قوی

فن سانتریفیوژ فشار بالا دارای محسنات و کاربردهای فراوانی است که قرار است در ذیل نگاه اجمالی به آن داشته باشیم.

 1. تمام قطعات جانبی تعبیه شده در هواکش سانتریفیوژ فشار بالا دارای ارزش و صدای کمی هستند.
 2. چنانچه کنترل و مدیریت فن سانتریفیوژ فشار بالا صحیح انجام شود به آسانی می توانید از این دستگاه جهت تهویه و فشار بالای هوا در کارخانه بزرگ صنعتی استفاده کرد.
 3. میزان هزینه نصب و نگهداری و همچنین تعمیر فن های سانتریفیوژ فشار قوی پایین است.
 4. در ساخت فن سانتریفیوژ فشار قوی از آلیاژهای آلومینیوم با پوشش آن و آلومینیوم جهت استحکام بیشتر استفاده می شود.
 5. تمام قطعات بکار رفته در فن سانتریفیوژ فشار قوی بجز پروانه ها ثابت می باشند.

قیمت فن سانتریفیوژ فشار قوی در عسلویه

قیمت فن سانتریفیوژ فشار قوی در عسلویه وابسته به فاکتورهای متعددی می باشد. عبارتند از نوع کاربرد، انواع مدل ها و ابعاد مختلف که وابسته به نوع کاربری با مشخصات مختلفی ساخته می شود. قیمت فن سانتریفیوژ فشار قوی در عسلویه تحت عواملی مانند مشخصات فن، برند، قدرت موتور و دیگر موارد متغیر است.

برای مثال فن های فشار بالا با دبی بالا و فشار بزرگتر قیمت بالاتر دارند. قیمت فن سانتریفیوژ فشار بالا در عسلویه با توجه به نوسانات بازار در حال تغییر است. قطعا این تغییرات بر روی خرید کالا تاثیر زیادی دارد. شرکت کولاک فن  معتبرترین تولید کننده انواع هواکش صنعتی در عسلویه ارائه دهنده انواع هواکش صنعتی مکنده و دمنده فن سانتریفیوژ پولی تسمه و بکوارد مستقیم در عسلویه می باشد.

شرکت کولاک فن در عسلویه تحت حمایت و تایید 4 مجوز رسمی کشور دارای کارخانه تولید در شهر شیراز و دارای نمایندگی های فروش در اقصی نقاط کشور و بخصوص در عسلویه آماده خدمات رسانی به مردم عزیز عسلویه می باشد. ببیندگان عزیز برای استعلام قیمت می توانید با مشاوران متخصص در کادر فروش تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری

فن سانتریفیوژ فشار بالا در مواقعی که نیاز به تست فشار و یا هوادهی جامد است. عملکرد قابل توجهی از خود نشان می دهد.کنترل هواکش سانتریفیوژ فشار بالا به عنوان دستگاه تهویه در کارخانه جات بزرگ صنعتی اهمیت بالایی دارد. بایستی عواملی مانند فشار، اندازه و پارامترهایی توسط متخصصات به دقت بررسی گردد.

در محیط های بزرگ صنعتی لازم است که هواکش تهویه حتما در فواصل بیشتری از محیط قرار گیرند. جهت نصب هواکش سانتریفیوژ فشار قوی نیاز است نصابان متخصص و حرفه ای کار خود را انجام دهند. شرکت کولاک فن در عسلویه جهت رفاه حال شما مشتریان گرامی بعد از خرید کالای مورد نظر نصابان حرفه ای در اختیار شما قرار می دهد تا با ایجاد موارد ایمنی بالا و تخصص کافی بتوانند عملیات نصب را براحتی انجام دهند و با خیالی آسوده از دستگاه تهویه در محل مورد نظر بهرهمند شوند.امید است که مطالب فوق اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار داده باشد.

قیمت-فن-فشار-قوی-در-عسلویه

سوالات متداول

 

فن سانتریفیوژ فشار قوی چیست؟ عملکرد آن چگونه است؟

فن سانتریفیوژ فشار قوی نوعی فن هواکش است که با اعمال جریان الکتریکی به منظور تخلیه هوای آلوده و ایجاد جریان هوای سالم و تمیز با فشار قوی بکار می رود. پروانه های فن در قسمت مرکزی دستگاه واقع شده است. به عنوان ورودی، هوا را جذب کرده و سپس با سرعت بالا به سمت بیرون هدایت می کند. این عمل باعث افزایش فشار و ایجاد جریان قوی در سیستم می شود.

فن سانتریفیوژ چه کاربردی دارد؟

فن سانتریفیوژ فشار قوی در صنایع مختلفی به طور وسیعی کاربرد دارد. در برخی موارد می‌توان به ایجاد تهویه، در ساختمان ها، کارخانه جات، خنک کنندگی سرمایشی گرمایشی به جابجایی بخار و گاز در صنایع شیمیایی، پتروشیمی و سیستم خنک کنندگی در موتورها و خودروها، انتقال ذرات و ریزگردها و دیگر سیستم ها اشاره کرد.

مزایای خرید فن سانتریفیوژ فشار قوی

فن سانتریفیوژ فشار قوی به دلیل ایجاد هوادهی قوی، ایجاد فشار بالا امکان تنظیم دبی، فشار هوا و کارایی بالا، توان بازدهی و قابلیت کارکرد در شرایط سخت و صنعتی و همچنین میزان عمر طولانی در استحکام ساختار قوی اشاره کرد.

فن سانتریفیوژ فشار قوی و فن سانتریفیوژ معمولی چه فرقی دارد ؟

فن سانتریفیوژ فشار قوی نسبت به فن معمولی انرژی مصرفی بیشتری دارد. زیرا برای تولید فشار بالا و جابجایی سیالات نیازمند قدرت بیشتری می باشد.

چه عواملی را باید در انتخاب فن سانتریفیوژ فشار قوی در نظر گرفت؟

در هنگام انتخاب فن سانتریفیوژ فشار قوی عواملی مانند میزان هوادهی، مشخصات فنی نظیر دبی هوا، فشار و سرعت هوا، کاربردهای مورد استفاده، کیفیت ساخت و عمر مفید، میزان بازدهی و کارایی، نیازه به نگهداری و خدمات پس از فروش توجه داشت.برای مشاهده ویدیوهای بیشتر محصولات به کانال ما در اپارات مراجعه نمایید.

محصولات شما، چند ماه گارانتی دارن؟

تمام عمر

در صورتی که یه شهر دیگه باشیم، محاسبات پروژه رو چطوری انجام میدین؟

بازدید حضوری کارشناسان شرکت

ما خیلی فضا نداریم، برای نصب تجهیزات به مشکل میخوریم؟

نگران این موضوع نباشید، طراحی ما، با توجه به فضای شما انجام میشه

چند روزه به دستمون میرسه؟

با توجه به حجم پروژه، بین 7 تا 25 روز کاری

به کجاها ارسال دارین؟

ایران + اروپا + کشورهای حاشیه خلیج فارس

نحوه برقراری ارتباط با شرکت چطوریه؟

تماس – واتساپ

(09121865671)

(09177002700)

(09122681192)

فن سانتریفیوژ فشار قوی در عسلویه

فن-سانتریفیوژ_فشار_قوی_در_عسلویه

فن سانتریفیوژ فشار قوی در عسلویه

فن سانتریفیوژ فشار قوی مکنده یا دمنده همانند یک سیال عمل می کند و ریزگردها را با زاویه 90 درجه و عمود بر محور ورودی از دستگاه بیرون می نماید. فن فشار قوی قادر است عملیات مکش را در فشار بالا و در دبی پایین ایجاد نماید.

تهویه هوا یکی از مهمترین نیازهای بشر سناخته شده است. چشم پوشی و عدم بکارگیری آن می تواند برای انسان ضررهای جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. عدم توجه به تهویه هوا باعث بسیاری از مشکلات تنفسی می شود. اما برای رفع این مشکل عدیده چه راهکاری قابل انجام است؟

انتخاب درست و صحیح هواکش متناسب با کاربری می تواند این نیاز را مرتفع سازد. انتخاب هواکش یک راهکار اساسی است. سوال اینجاست آیا همه هواکش ها فقط وظیفه تخلیه هوا را بر عهده دارند ؟

عناوین مقاله

بایستی متذکر شد که با پیشرفت و فناوری وجود تجهیزات مختلف و پیشرفته استفاده از هواکش به مراتب بیشتر شده است. هواکش های امروزی علاوه بر خروج و تخلیه هوای آلوده می تواند مانع از ورود میکروب و در جهت کاهش رطوبت در فضا نقش بسزایی داشته باشد. این گونه از ورود میکروب ها جلوگیری کنند. هواکش های صنعتی علاوه بر تهویه قابلیت سرمایشی گرمایشی محیط هم دارا هستند. هلدینگ کولاک فن در زمینه طراحی، تولید و فروش انواع هواکش صنعتی و غیر صنعتی مشاوران زبده ای در این خصوص دارد که می تواند به شما عزیزان یاری رساند. در این مقاله قصد داریم به بررسی جزییات فن فشار قوی بپردازیم.

خرید-فن-فشار-قوی-در-عسلویه

فن سانتریفیوژ فشار قوی چیست؟

فن سانتریفیوژ فشار قوی یکی از مدل های فن سانتریفیوژ است که با القای نیروی گریز از مرکز می تواند نقش خنک کنندگی را ایفا کند. فن فشار قوی می تواند ریزگرد را با زاویه 90 درجه عمود بر محور دستگاه خارج کند. فن سانتریفیوژ فشار قوی تحت عناوین متفاوتی شناخته شده است که عبارتند از فن فشار بالا، فن دمنده فشار بالا، فن سانتریفیوژ فشار قوی و همانطور که از نامش مشخص است قابلیت ایجاد فشار بالا در دبی پایین دارد. فن فشار قوی برخلاف فن های سانتریفیوژ می تواند دبی کمتر و فشار بالاتری ایجاد نماید.

فن فشار قوی با نام دمنده یاد می شود. این هواکش وظیفه دارد علاوه بر تهویه هوا با ایجاد فشار بالا باعث جابجایی ذرات جامد نیز شوند. دمنده ها قادر هستند با به گردش در آوردن هوای راکد موجب تولید فشار بالا در دبی کمتر شود.

با مطالبی که ارائه شد بایستی متذکر شد که از فن فشار بالا برای ایجاد تهویه کمتر استفاده می شود. به این دلیل که فشار بالایی توسط چرخ پروانه ها تولید می شود. در این صورت تنفس را برای انسان سخت تر می کند. بنابراین از فن فشار قوی به عنوان مکنده ذرات و گردوغبار در محیط های خاص استفاده می گردد.

از فن سانتریفیوژ فشار قوی در چه مکان هایی استفاده می شود؟

از فن سانتریفیوژ فشار قوی در مکان هایی که هدف مکش گردوغبار و ریزگردهای آلوده می باشد استفاده می گردد. از فن سانتریفیوژ فشار بالا در خشک کن های صنعتی به منظور ایجاد و دمیدن با فشار بالا استفاده می گردد. همچنین در صنعتی نفت و گاز، پتروشیمی، خشک کن های صنعتی جهت ایجاد فشار، کوره های صنعتی، کنترل دود کاربرد دارد. از فن های فشار بالا در محیط هایی با خورندگی بالا، محیط هایی با حرارت زیاد و آلوده و یا حتی محیط های انفجاری با اعمال تجهیزات فنی خاص استفاده کرد. مکنده های فشار قوی در نجاری ها و کارخانه های چوب بری و ساخت مبل هم به وفور استفاده می شود.

مکنده فشار قوی با مکش ذرات چوب و خاک اره جهت بهبود تهویه سالن نقش اساسی دارد. فن فشار بالا مکش ذرات چوب و خاک اره را به خوبی می تواند با سیستم فیلترهای 2 یا چند کیسه ای پرتاب نماید.

از فن فشار بالا در سالن های نقاشی و رنگ پاشی هم استفاده می شود. اهمیت موضوع اینجاست که ذرات مکش شده چسبنده هستند و خیلی زود سطح پروانه و تیغه را می پوشانند و بایستی بطور منظم با مواد شوینده شستشو داده شوند تا طول عمر بیشتری داشته باشد.

در اثر سرعت بالای این فن ها در حین کار با ذرات درشت و ریز، فرآیند فرسایش  و تخریب پروانه تسریع می یابد و جهت رفع چنین مشکلی فن های انتقال مواد دارای پروانه های تک دیسک هستند و تعداد بالک ها محدودتر می شود و این گونه عمر پروانه به حداکثر می رسد.

ساختار-فن-سانتریفیوژ-فشار-قوی-در-عسلویه

فن سانتریفیوژ فشار قوی دارای چه مشخصاتی می باشد؟

 

کاربردنوع اتصالجنس بدنهحداقل فشارحداکثر فشارحداقل هوادهیحداکثر ظرفیت
سیستم های فشار بالامستقیم، پولی تسمه، کوپلینگگالوانیزه510000050010000

 

ساختار فن سانتریفیوژ فشار قوی چگونه است؟

همانطور که گفته شد فن فشار قوی به دلیل اعمال فشار بالایی که تولید می کند در محیط بزرگ و خاص جهت تخلیه و تهویه هوا بکار می رود. بدین ترتیب پروانه های آن در ابعاد بزرگتری تولید می شود. شیارهای روی پروانه در قسمت بالایی چرخ ها تعبیه شده است. الکتروموتورهای فن فشار بالا وظیفه به حرکت درآوردن فن های پروانه را دارند. کلاس حرارتی و حفاظتی f و  IP 54 است. فن پروانه های تعبیه شده در فن سانتریفیوژ فشار بالا وظیفه به حرکت در آوردن هوا را بر عهده دارند.

این فن پروانه ها در دو حالت بکوارد و فوروارد و در ابعاد مختلف بین 250 الی 900 میلی متر در بازار موجود می باشد. ظرفیت هوای فن سانتریفیوژ فشار قوی از 100 الی 20000 متر مکعب بر ساعت می باشد و فشار آن نیز از 100 الی 16000پاسکال می باشد. در هواکش های فشار بالا از دریچه های برشی کوچکی استفاده می شود که امکان انتقال خروج و برگشت هوا به داخل پروانه به صفر می رساند. هواکش های فشار بالا فرآیند انتقال قدرت به سه صورت مستقیم، پولی تسمه و اتصال کوپلینگ می باشد.

فن-سانتریفیوژ_فشار_قوی_در_عسلویه

فن سانتریفیوژ فشار قوی وابسته به نوع کاربری در ابعاد مختلفی ساخته می‌شود. قیمت فن سانتریفیوژ فشار قوی وابسته به فاکتورهای متعدد شامل سایز پروانه، و سایز الکتروموتور می‌باشد. جهت اخذ قیمت با شماره‌های  درج شده در صفحه تماس با ما تماس  حاصل فرمایید.

اجزای فن سانتریفیوژ فشار قوی

اجزای بدنه فن سانتریفیوژ فشار قوی شامل موارد ذیل می باشد.

1.بدنه:بدنه فن سانتریفیوژ فشار قوی معمولا از متریال فلزی مقاوم ساخته می شود تا قابلیت تحمل فشار وزنه های بالا را داشته باشد.

2.پره ها: پره های فن از طریق محور یا اکسیال در در مرکز فن واقع شده اند.پره ها هوا را دریافت کرده و درون آنها به سمت خروجی فشرده می کند.

3.الکتروموتور:موتورها با تغذیه جریان الکتریکی باعث چرخاندن پروانه های فن می شود.

4.قاب:قاب فن همانند یک بدنه عمل می کند و پره ها و موتورها را درون خود جای داده است.

5.وانه:وانه ها در بخش ابتدایی و انتهایی فن قرار گرفته اند و به منظور هوادهی به کار می روند. طراحی وانه ها برای حداکثر کارایی جلوگیری از انتشار صداهای ناخواسته است.

6.شاسی: فن فشار بالا معمولا بر روی یک شاسی یا پایه نصب قرار گرفته اند.پایه به نصب و نگهداری آنها کمک بسیاری می کند و شاسی می تواند قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه نصب را داشته باشد.

اجزای-فن-سانتریفیوژ-فشار-قوی-در-عسلویه

مزایای استفاده از فن سانتریفیوژ فشار قوی

فن سانتریفیوژ فشار بالا دارای محسنات و کاربردهای فراوانی است که قرار است در ذیل نگاه اجمالی به آن داشته باشیم.

 1. تمام قطعات جانبی تعبیه شده در هواکش سانتریفیوژ فشار بالا دارای ارزش و صدای کمی هستند.
 2. چنانچه کنترل و مدیریت فن سانتریفیوژ فشار بالا صحیح انجام شود به آسانی می توانید از این دستگاه جهت تهویه و فشار بالای هوا در کارخانه بزرگ صنعتی استفاده کرد.
 3. میزان هزینه نصب و نگهداری و همچنین تعمیر فن های سانتریفیوژ فشار قوی پایین است.
 4. در ساخت فن سانتریفیوژ فشار قوی از آلیاژهای آلومینیوم با پوشش آن و آلومینیوم جهت استحکام بیشتر استفاده می شود.
 5. تمام قطعات بکار رفته در فن سانتریفیوژ فشار قوی بجز پروانه ها ثابت می باشند.

قیمت فن سانتریفیوژ فشار قوی در عسلویه

قیمت فن سانتریفیوژ فشار قوی در عسلویه وابسته به فاکتورهای متعددی می باشد. عبارتند از نوع کاربرد، انواع مدل ها و ابعاد مختلف که وابسته به نوع کاربری با مشخصات مختلفی ساخته می شود. قیمت فن سانتریفیوژ فشار قوی در عسلویه تحت عواملی مانند مشخصات فن، برند، قدرت موتور و دیگر موارد متغیر است.

برای مثال فن های فشار بالا با دبی بالا و فشار بزرگتر قیمت بالاتر دارند. قیمت فن سانتریفیوژ فشار بالا در عسلویه با توجه به نوسانات بازار در حال تغییر است. قطعا این تغییرات بر روی خرید کالا تاثیر زیادی دارد. شرکت کولاک فن  معتبرترین تولید کننده انواع هواکش صنعتی در عسلویه ارائه دهنده انواع هواکش صنعتی مکنده و دمنده فن سانتریفیوژ پولی تسمه و بکوارد مستقیم در عسلویه می باشد.

شرکت کولاک فن در عسلویه تحت حمایت و تایید 4 مجوز رسمی کشور دارای کارخانه تولید در شهر شیراز و دارای نمایندگی های فروش در اقصی نقاط کشور و بخصوص در عسلویه آماده خدمات رسانی به مردم عزیز عسلویه می باشد. ببیندگان عزیز برای استعلام قیمت می توانید با مشاوران متخصص در کادر فروش تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری

فن سانتریفیوژ فشار بالا در مواقعی که نیاز به تست فشار و یا هوادهی جامد است. عملکرد قابل توجهی از خود نشان می دهد.کنترل هواکش سانتریفیوژ فشار بالا به عنوان دستگاه تهویه در کارخانه جات بزرگ صنعتی اهمیت بالایی دارد. بایستی عواملی مانند فشار، اندازه و پارامترهایی توسط متخصصات به دقت بررسی گردد.

در محیط های بزرگ صنعتی لازم است که هواکش تهویه حتما در فواصل بیشتری از محیط قرار گیرند. جهت نصب هواکش سانتریفیوژ فشار قوی نیاز است نصابان متخصص و حرفه ای کار خود را انجام دهند. شرکت کولاک فن در عسلویه جهت رفاه حال شما مشتریان گرامی بعد از خرید کالای مورد نظر نصابان حرفه ای در اختیار شما قرار می دهد تا با ایجاد موارد ایمنی بالا و تخصص کافی بتوانند عملیات نصب را براحتی انجام دهند و با خیالی آسوده از دستگاه تهویه در محل مورد نظر بهرهمند شوند.امید است که مطالب فوق اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار داده باشد.

قیمت-فن-فشار-قوی-در-عسلویه

سوالات متداول

 

فن سانتریفیوژ فشار قوی چیست؟ عملکرد آن چگونه است؟

فن سانتریفیوژ فشار قوی نوعی فن هواکش است که با اعمال جریان الکتریکی به منظور تخلیه هوای آلوده و ایجاد جریان هوای سالم و تمیز با فشار قوی بکار می رود. پروانه های فن در قسمت مرکزی دستگاه واقع شده است. به عنوان ورودی، هوا را جذب کرده و سپس با سرعت بالا به سمت بیرون هدایت می کند. این عمل باعث افزایش فشار و ایجاد جریان قوی در سیستم می شود.

فن سانتریفیوژ چه کاربردی دارد؟

فن سانتریفیوژ فشار قوی در صنایع مختلفی به طور وسیعی کاربرد دارد. در برخی موارد می‌توان به ایجاد تهویه، در ساختمان ها، کارخانه جات، خنک کنندگی سرمایشی گرمایشی به جابجایی بخار و گاز در صنایع شیمیایی، پتروشیمی و سیستم خنک کنندگی در موتورها و خودروها، انتقال ذرات و ریزگردها و دیگر سیستم ها اشاره کرد.

مزایای خرید فن سانتریفیوژ فشار قوی

فن سانتریفیوژ فشار قوی به دلیل ایجاد هوادهی قوی، ایجاد فشار بالا امکان تنظیم دبی، فشار هوا و کارایی بالا، توان بازدهی و قابلیت کارکرد در شرایط سخت و صنعتی و همچنین میزان عمر طولانی در استحکام ساختار قوی اشاره کرد.

فن سانتریفیوژ فشار قوی و فن سانتریفیوژ معمولی چه فرقی دارد ؟

فن سانتریفیوژ فشار قوی نسبت به فن معمولی انرژی مصرفی بیشتری دارد. زیرا برای تولید فشار بالا و جابجایی سیالات نیازمند قدرت بیشتری می باشد.

چه عواملی را باید در انتخاب فن سانتریفیوژ فشار قوی در نظر گرفت؟

در هنگام انتخاب فن سانتریفیوژ فشار قوی عواملی مانند میزان هوادهی، مشخصات فنی نظیر دبی هوا، فشار و سرعت هوا، کاربردهای مورد استفاده، کیفیت ساخت و عمر مفید، میزان بازدهی و کارایی، نیازه به نگهداری و خدمات پس از فروش توجه داشت.برای مشاهده ویدیوهای بیشتر محصولات به کانال ما در اپارات مراجعه نمایید.

محصولات شما، چند ماه گارانتی دارن؟

تمام عمر

در صورتی که یه شهر دیگه باشیم، محاسبات پروژه رو چطوری انجام میدین؟

بازدید حضوری کارشناسان شرکت

ما خیلی فضا نداریم، برای نصب تجهیزات به مشکل میخوریم؟

نگران این موضوع نباشید، طراحی ما، با توجه به فضای شما انجام میشه

چند روزه به دستمون میرسه؟

با توجه به حجم پروژه، بین 7 تا 25 روز کاری

به کجاها ارسال دارین؟

ایران + اروپا + کشورهای حاشیه خلیج فارس

نحوه برقراری ارتباط با شرکت چطوریه؟

تماس – واتساپ

(09121865671)

(09177002700)

(09122681192)

فن سانتریفیوژ فشار قوی در عسلویه

فن-سانتریفیوژ_فشار_قوی_در_عسلویه

فن سانتریفیوژ فشار قوی در عسلویه

فن سانتریفیوژ فشار قوی مکنده یا دمنده همانند یک سیال عمل می کند و ریزگردها را با زاویه 90 درجه و عمود بر محور ورودی از دستگاه بیرون می نماید. فن فشار قوی قادر است عملیات مکش را در فشار بالا و در دبی پایین ایجاد نماید.

تهویه هوا یکی از مهمترین نیازهای بشر سناخته شده است. چشم پوشی و عدم بکارگیری آن می تواند برای انسان ضررهای جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. عدم توجه به تهویه هوا باعث بسیاری از مشکلات تنفسی می شود. اما برای رفع این مشکل عدیده چه راهکاری قابل انجام است؟

انتخاب درست و صحیح هواکش متناسب با کاربری می تواند این نیاز را مرتفع سازد. انتخاب هواکش یک راهکار اساسی است. سوال اینجاست آیا همه هواکش ها فقط وظیفه تخلیه هوا را بر عهده دارند ؟

عناوین مقاله

بایستی متذکر شد که با پیشرفت و فناوری وجود تجهیزات مختلف و پیشرفته استفاده از هواکش به مراتب بیشتر شده است. هواکش های امروزی علاوه بر خروج و تخلیه هوای آلوده می تواند مانع از ورود میکروب و در جهت کاهش رطوبت در فضا نقش بسزایی داشته باشد. این گونه از ورود میکروب ها جلوگیری کنند. هواکش های صنعتی علاوه بر تهویه قابلیت سرمایشی گرمایشی محیط هم دارا هستند. هلدینگ کولاک فن در زمینه طراحی، تولید و فروش انواع هواکش صنعتی و غیر صنعتی مشاوران زبده ای در این خصوص دارد که می تواند به شما عزیزان یاری رساند. در این مقاله قصد داریم به بررسی جزییات فن فشار قوی بپردازیم.

خرید-فن-فشار-قوی-در-عسلویه

فن سانتریفیوژ فشار قوی چیست؟

فن سانتریفیوژ فشار قوی یکی از مدل های فن سانتریفیوژ است که با القای نیروی گریز از مرکز می تواند نقش خنک کنندگی را ایفا کند. فن فشار قوی می تواند ریزگرد را با زاویه 90 درجه عمود بر محور دستگاه خارج کند. فن سانتریفیوژ فشار قوی تحت عناوین متفاوتی شناخته شده است که عبارتند از فن فشار بالا، فن دمنده فشار بالا، فن سانتریفیوژ فشار قوی و همانطور که از نامش مشخص است قابلیت ایجاد فشار بالا در دبی پایین دارد. فن فشار قوی برخلاف فن های سانتریفیوژ می تواند دبی کمتر و فشار بالاتری ایجاد نماید.

فن فشار قوی با نام دمنده یاد می شود. این هواکش وظیفه دارد علاوه بر تهویه هوا با ایجاد فشار بالا باعث جابجایی ذرات جامد نیز شوند. دمنده ها قادر هستند با به گردش در آوردن هوای راکد موجب تولید فشار بالا در دبی کمتر شود.

با مطالبی که ارائه شد بایستی متذکر شد که از فن فشار بالا برای ایجاد تهویه کمتر استفاده می شود. به این دلیل که فشار بالایی توسط چرخ پروانه ها تولید می شود. در این صورت تنفس را برای انسان سخت تر می کند. بنابراین از فن فشار قوی به عنوان مکنده ذرات و گردوغبار در محیط های خاص استفاده می گردد.

از فن سانتریفیوژ فشار قوی در چه مکان هایی استفاده می شود؟

از فن سانتریفیوژ فشار قوی در مکان هایی که هدف مکش گردوغبار و ریزگردهای آلوده می باشد استفاده می گردد. از فن سانتریفیوژ فشار بالا در خشک کن های صنعتی به منظور ایجاد و دمیدن با فشار بالا استفاده می گردد. همچنین در صنعتی نفت و گاز، پتروشیمی، خشک کن های صنعتی جهت ایجاد فشار، کوره های صنعتی، کنترل دود کاربرد دارد. از فن های فشار بالا در محیط هایی با خورندگی بالا، محیط هایی با حرارت زیاد و آلوده و یا حتی محیط های انفجاری با اعمال تجهیزات فنی خاص استفاده کرد. مکنده های فشار قوی در نجاری ها و کارخانه های چوب بری و ساخت مبل هم به وفور استفاده می شود.

مکنده فشار قوی با مکش ذرات چوب و خاک اره جهت بهبود تهویه سالن نقش اساسی دارد. فن فشار بالا مکش ذرات چوب و خاک اره را به خوبی می تواند با سیستم فیلترهای 2 یا چند کیسه ای پرتاب نماید.

از فن فشار بالا در سالن های نقاشی و رنگ پاشی هم استفاده می شود. اهمیت موضوع اینجاست که ذرات مکش شده چسبنده هستند و خیلی زود سطح پروانه و تیغه را می پوشانند و بایستی بطور منظم با مواد شوینده شستشو داده شوند تا طول عمر بیشتری داشته باشد.

در اثر سرعت بالای این فن ها در حین کار با ذرات درشت و ریز، فرآیند فرسایش  و تخریب پروانه تسریع می یابد و جهت رفع چنین مشکلی فن های انتقال مواد دارای پروانه های تک دیسک هستند و تعداد بالک ها محدودتر می شود و این گونه عمر پروانه به حداکثر می رسد.

ساختار-فن-سانتریفیوژ-فشار-قوی-در-عسلویه

فن سانتریفیوژ فشار قوی دارای چه مشخصاتی می باشد؟

 

کاربردنوع اتصالجنس بدنهحداقل فشارحداکثر فشارحداقل هوادهیحداکثر ظرفیت
سیستم های فشار بالامستقیم، پولی تسمه، کوپلینگگالوانیزه510000050010000

 

ساختار فن سانتریفیوژ فشار قوی چگونه است؟

همانطور که گفته شد فن فشار قوی به دلیل اعمال فشار بالایی که تولید می کند در محیط بزرگ و خاص جهت تخلیه و تهویه هوا بکار می رود. بدین ترتیب پروانه های آن در ابعاد بزرگتری تولید می شود. شیارهای روی پروانه در قسمت بالایی چرخ ها تعبیه شده است. الکتروموتورهای فن فشار بالا وظیفه به حرکت درآوردن فن های پروانه را دارند. کلاس حرارتی و حفاظتی f و  IP 54 است. فن پروانه های تعبیه شده در فن سانتریفیوژ فشار بالا وظیفه به حرکت در آوردن هوا را بر عهده دارند.

این فن پروانه ها در دو حالت بکوارد و فوروارد و در ابعاد مختلف بین 250 الی 900 میلی متر در بازار موجود می باشد. ظرفیت هوای فن سانتریفیوژ فشار قوی از 100 الی 20000 متر مکعب بر ساعت می باشد و فشار آن نیز از 100 الی 16000پاسکال می باشد. در هواکش های فشار بالا از دریچه های برشی کوچکی استفاده می شود که امکان انتقال خروج و برگشت هوا به داخل پروانه به صفر می رساند. هواکش های فشار بالا فرآیند انتقال قدرت به سه صورت مستقیم، پولی تسمه و اتصال کوپلینگ می باشد.

فن-سانتریفیوژ_فشار_قوی_در_عسلویه

فن سانتریفیوژ فشار قوی وابسته به نوع کاربری در ابعاد مختلفی ساخته می‌شود. قیمت فن سانتریفیوژ فشار قوی وابسته به فاکتورهای متعدد شامل سایز پروانه، و سایز الکتروموتور می‌باشد. جهت اخذ قیمت با شماره‌های  درج شده در صفحه تماس با ما تماس  حاصل فرمایید.

اجزای فن سانتریفیوژ فشار قوی

اجزای بدنه فن سانتریفیوژ فشار قوی شامل موارد ذیل می باشد.

1.بدنه:بدنه فن سانتریفیوژ فشار قوی معمولا از متریال فلزی مقاوم ساخته می شود تا قابلیت تحمل فشار وزنه های بالا را داشته باشد.

2.پره ها: پره های فن از طریق محور یا اکسیال در در مرکز فن واقع شده اند.پره ها هوا را دریافت کرده و درون آنها به سمت خروجی فشرده می کند.

3.الکتروموتور:موتورها با تغذیه جریان الکتریکی باعث چرخاندن پروانه های فن می شود.

4.قاب:قاب فن همانند یک بدنه عمل می کند و پره ها و موتورها را درون خود جای داده است.

5.وانه:وانه ها در بخش ابتدایی و انتهایی فن قرار گرفته اند و به منظور هوادهی به کار می روند. طراحی وانه ها برای حداکثر کارایی جلوگیری از انتشار صداهای ناخواسته است.

6.شاسی: فن فشار بالا معمولا بر روی یک شاسی یا پایه نصب قرار گرفته اند.پایه به نصب و نگهداری آنها کمک بسیاری می کند و شاسی می تواند قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه نصب را داشته باشد.

اجزای-فن-سانتریفیوژ-فشار-قوی-در-عسلویه

مزایای استفاده از فن سانتریفیوژ فشار قوی

فن سانتریفیوژ فشار بالا دارای محسنات و کاربردهای فراوانی است که قرار است در ذیل نگاه اجمالی به آن داشته باشیم.

 1. تمام قطعات جانبی تعبیه شده در هواکش سانتریفیوژ فشار بالا دارای ارزش و صدای کمی هستند.
 2. چنانچه کنترل و مدیریت فن سانتریفیوژ فشار بالا صحیح انجام شود به آسانی می توانید از این دستگاه جهت تهویه و فشار بالای هوا در کارخانه بزرگ صنعتی استفاده کرد.
 3. میزان هزینه نصب و نگهداری و همچنین تعمیر فن های سانتریفیوژ فشار قوی پایین است.
 4. در ساخت فن سانتریفیوژ فشار قوی از آلیاژهای آلومینیوم با پوشش آن و آلومینیوم جهت استحکام بیشتر استفاده می شود.
 5. تمام قطعات بکار رفته در فن سانتریفیوژ فشار قوی بجز پروانه ها ثابت می باشند.

قیمت فن سانتریفیوژ فشار قوی در عسلویه

قیمت فن سانتریفیوژ فشار قوی در عسلویه وابسته به فاکتورهای متعددی می باشد. عبارتند از نوع کاربرد، انواع مدل ها و ابعاد مختلف که وابسته به نوع کاربری با مشخصات مختلفی ساخته می شود. قیمت فن سانتریفیوژ فشار قوی در عسلویه تحت عواملی مانند مشخصات فن، برند، قدرت موتور و دیگر موارد متغیر است.

برای مثال فن های فشار بالا با دبی بالا و فشار بزرگتر قیمت بالاتر دارند. قیمت فن سانتریفیوژ فشار بالا در عسلویه با توجه به نوسانات بازار در حال تغییر است. قطعا این تغییرات بر روی خرید کالا تاثیر زیادی دارد. شرکت کولاک فن  معتبرترین تولید کننده انواع هواکش صنعتی در عسلویه ارائه دهنده انواع هواکش صنعتی مکنده و دمنده فن سانتریفیوژ پولی تسمه و بکوارد مستقیم در عسلویه می باشد.

شرکت کولاک فن در عسلویه تحت حمایت و تایید 4 مجوز رسمی کشور دارای کارخانه تولید در شهر شیراز و دارای نمایندگی های فروش در اقصی نقاط کشور و بخصوص در عسلویه آماده خدمات رسانی به مردم عزیز عسلویه می باشد. ببیندگان عزیز برای استعلام قیمت می توانید با مشاوران متخصص در کادر فروش تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری

فن سانتریفیوژ فشار بالا در مواقعی که نیاز به تست فشار و یا هوادهی جامد است. عملکرد قابل توجهی از خود نشان می دهد.کنترل هواکش سانتریفیوژ فشار بالا به عنوان دستگاه تهویه در کارخانه جات بزرگ صنعتی اهمیت بالایی دارد. بایستی عواملی مانند فشار، اندازه و پارامترهایی توسط متخصصات به دقت بررسی گردد.

در محیط های بزرگ صنعتی لازم است که هواکش تهویه حتما در فواصل بیشتری از محیط قرار گیرند. جهت نصب هواکش سانتریفیوژ فشار قوی نیاز است نصابان متخصص و حرفه ای کار خود را انجام دهند. شرکت کولاک فن در عسلویه جهت رفاه حال شما مشتریان گرامی بعد از خرید کالای مورد نظر نصابان حرفه ای در اختیار شما قرار می دهد تا با ایجاد موارد ایمنی بالا و تخصص کافی بتوانند عملیات نصب را براحتی انجام دهند و با خیالی آسوده از دستگاه تهویه در محل مورد نظر بهرهمند شوند.امید است که مطالب فوق اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار داده باشد.

قیمت-فن-فشار-قوی-در-عسلویه

سوالات متداول

 

فن سانتریفیوژ فشار قوی چیست؟ عملکرد آن چگونه است؟

فن سانتریفیوژ فشار قوی نوعی فن هواکش است که با اعمال جریان الکتریکی به منظور تخلیه هوای آلوده و ایجاد جریان هوای سالم و تمیز با فشار قوی بکار می رود. پروانه های فن در قسمت مرکزی دستگاه واقع شده است. به عنوان ورودی، هوا را جذب کرده و سپس با سرعت بالا به سمت بیرون هدایت می کند. این عمل باعث افزایش فشار و ایجاد جریان قوی در سیستم می شود.

فن سانتریفیوژ چه کاربردی دارد؟

فن سانتریفیوژ فشار قوی در صنایع مختلفی به طور وسیعی کاربرد دارد. در برخی موارد می‌توان به ایجاد تهویه، در ساختمان ها، کارخانه جات، خنک کنندگی سرمایشی گرمایشی به جابجایی بخار و گاز در صنایع شیمیایی، پتروشیمی و سیستم خنک کنندگی در موتورها و خودروها، انتقال ذرات و ریزگردها و دیگر سیستم ها اشاره کرد.

مزایای خرید فن سانتریفیوژ فشار قوی

فن سانتریفیوژ فشار قوی به دلیل ایجاد هوادهی قوی، ایجاد فشار بالا امکان تنظیم دبی، فشار هوا و کارایی بالا، توان بازدهی و قابلیت کارکرد در شرایط سخت و صنعتی و همچنین میزان عمر طولانی در استحکام ساختار قوی اشاره کرد.

فن سانتریفیوژ فشار قوی و فن سانتریفیوژ معمولی چه فرقی دارد ؟

فن سانتریفیوژ فشار قوی نسبت به فن معمولی انرژی مصرفی بیشتری دارد. زیرا برای تولید فشار بالا و جابجایی سیالات نیازمند قدرت بیشتری می باشد.

چه عواملی را باید در انتخاب فن سانتریفیوژ فشار قوی در نظر گرفت؟

در هنگام انتخاب فن سانتریفیوژ فشار قوی عواملی مانند میزان هوادهی، مشخصات فنی نظیر دبی هوا، فشار و سرعت هوا، کاربردهای مورد استفاده، کیفیت ساخت و عمر مفید، میزان بازدهی و کارایی، نیازه به نگهداری و خدمات پس از فروش توجه داشت.برای مشاهده ویدیوهای بیشتر محصولات به کانال ما در اپارات مراجعه نمایید.