فهرست مطالب

قیمت_فن_سانتریفیوژ_در_عسلویه

قیمت فن سانتریفیوژ در عسلویه

فن سانتریفیوژ یا هواکش صنعتی با القای نیروی گریز از مرکز به منظور تامین انرژی سیستم های تهویه در محیط هایی که با کمبود اکسیژن روبه رو هستند بکار می رود. فن سانتریفیوژ گازهای مضر، ذرات آلاینده معلق در هوا را مکش می کند و موجب اگزاست می شود. فن سانتریفیوژ در دو مدل بکوارد و فوروارد وجود دارد. فن سانتریفیوژ با تعیین دبی و میزان فشار هوا، مقدار آلاینده ها طراحی و تولید می شوند.

هلدینگ کولاک فن تولید کننده انواع فن های سانتریفیوژ معتبرترین عرضه کننده انواع هواکش صنعتی در جنوب کشور ایران تحت حمایت و تایید 4 مجوز رسمی از قبیل گواهینامه CE استاندارد اروپا و گواهینامه فنی از وزارت مسکن، شهرسازی و نشان استاندارد ملی ایران می باشد. این شرکت مفتخر است با بیش از 10 سال سابقه در خدمت مشتریان عزیز در شیراز و دیگر نقاط کشور می باشد. کارخانه شرکت کولاک فن در شیراز و دارای دفترنمایندگی فروش هواکش صنعتی و انواع فن سانتریفیوژ مکنده و دمنده در بندر عسلویه می باشد.

در این مقاله قصد داریم به جزییات و نحوه عمکرد و قیمت فن سانتریفیوژ در عسلویه بپردازیم. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه شوید.

فن-سانتریفیوژ_در_عسلویه

یکی از روش های مفید و پربازده به منظور جابجایی و تخلیه هوای راکد فن های صنعتی می باشد. در زمان های قبل از فن های فشار مثبت و دمنده برای انتقال هوا استفاده می شده است. بطور کلی تمام فن هایی که با اعمال فشار منفی سبب مکش هوای محیط به سوی خود می شوند اگزاست فن می گویند.

فهرست مطالب

ساخت_فن_سانتریفیوژ_در_عسلویه

فن سانتریفیوژ چیست؟

فن سانتریفیوژ یا centrifugal fan یک هواکش حلزونی شکل می باشد که دارای پروانه متحرک است. فن پروانه همانند یک توپی که تعدادی تیغه به آن متصل شده است. پره های فن را می توان در دو مدل انحنا به جلو و انحنا به عقب قرار داد. با مکش جریان هوا و گاز، گازها وارد چرخ فن می شوند و بعد از چرخش با زاویه 90 درجه و اعمال نیروی گریز از مرکز از کنار پره ها و با شتاب خارج می گردند.

فن های تعبیه شده در دستگاه با ایجاد انرژی جنبشی پروانه ها برای افزایش حجم جریان بکار می روند. هوایی که از طریق دریچه ها مکش می شود. از سمت پروانه ها به سمت پره ها حرکت کرده و انرژی جنبشی زیادی دارند. این انرژی جنبشی قبل از ورود به بخش discharge  به انرژی فشار تبدیل شده و در نتیجه فشار هوا افزایش می یابد. جریان هوا به صورت شعاعی در بخش جانبی پروانه ها پرتاب شده و سپس برای حرکت و انتقال وارد محفظه حلزونی می گردد.

فن سانتریفیوژ به دلیل ساختار منحصربفردی که دارد بسیار مورد توجه مهندسان و صاحبان کسب و کار قرار گرفته است و جزء دستگاه های محبوب صنایع و کارخانه جات به شمار می آید. طراحی و ساختار فن سانتریفیوژ بسیار ساده است و بکارگیری همین دستگاه در صنایع موجب کاهش هزینه های تولید می شود. فن سانتریفیوژ قابلیت استفاده در فضاهای وسیع با دمای بالا و آلودگی بسیار وجود دارد.

از کارخانه های کوچک و کارگاه ها تا کارخانه جات بزرگ …فن سانتریفیوژ کاربرد فراروانی دارد. بخصوص در شهرک های صنعتی و صنایع تولید سنگ، چوب بری، نساجی لازم و ضروری است.

کاربرد فن سانتریفیوژ

 1. در آشپزخانه های رستوران، هتل ها و فست فودی
 2. تهویه محیط پارکینگ
 3. سیستم تهویه سرویس های بهداشتی
 4. کارخانه های برش سنگ
 5. کارخانجات چوب بری، رنگ ریزی و پولیش
 6. تهویه های زیرزمینی، موتورخانه ها
 7. سیستم تهویه سالن های بدنسازی و باشگاه‌ها
 8. تخلیه هوای کارخانه جات ذوب فلزات
 9. صنایع تولید کاغذ و فولاد
 10. تهویه هوای بیمارستان ها، کلین روم و آزمایشگاه ها
 11. سیستم تهویه صنایع پتروشیمی و شیمیایی
 12. کارگاه های جوشکاری، برشکاری و اتاق آلوده

انواع فن سانتریفیوژ در عسلویه

فن های گریز از مرکز تیغه هایی می باشد که به طور مناسب در اطراف شافت مرکزی واقع شده است. فن سانتریفیوژ در دو نوع بکوارد و فوروارد و بسته به نوع کاربری طراحی و تولید می شود.

فن سانتریفیوژ فوروارد با منحنی جلو:

فن سانتریفیوژ فوروارد تیغه های کوچک زیادی دارد که همگی در جهت چرخش منحنی واقع شده اند. پروانه های فوروارد بیشترین انرژی را در هوای آزاد دریافت می کنند با افزایش مقاومت سرعت شان بیشتر می شود. همچنین برای کارکرد بیشتر به محفظه پیمایش نیاز دارد. هوای ورودی به طور مماس با پروانه وارد شده سپس از طریق دریچه های خروجی با سطح مقطع گرد یا مستطیل خارج می شوند.

فن سانتریفیوژ دمنده یا فوروارد با ایجاد فشار زیادی که تولید می کند نسبتا بیصدا می باشد و اغلب در سیستم های مجاری استفاده می شود.

فن سانتریفیوژ بکوارد یا منحنی عقب:

فن سانترفیوژ بکوارد یا مکنده دارای تیغه های کمتری نسبت به فوروارد می باشد. انحنای تیغه ها برخلاف جهت چرخش می باشد. حداکثر توان و حداقل میزان سرعت در نقطه میانی فن منطبق است. این مدل فن ساختار متفاوتی دارد و قابلیت کارکرد در هر دو حالت وجود و عدم وجود محفظه اسکرول را دارد.

فن های مکنده بکوارد دارای انحنای رو به عقب یا بکوارد هستند. این مدل فن ها به دلیل نوع طراحی میزان کمتری انرژی مصرف می کنند. فن های مکنده بکوارد اکثرا در کارخانه جات بزرگ صنعتی بسیار کاربرد دارد. میزان بازدهی فن سانتریفیوژ بکوارد نسبت به فوروراد بسیار بیشتر است.

نوع مکانیزم حرکت فن سانتریفیوژ

فن سانتریفیوژ دارای سه نوع مکانیزم حرکت می باشد.

ارتباط مستقیم:در این روش الکتروموتور به طور مستقیم به پروانه فن متصل می گردد.

پولی تسمه:در این روش الکترموتور توسط تسمه به شافت پروانه متصل است.

فن کوپلینگ:در این روش الکتروموتور توسط کوپلینگ به شافت پروانه متصل می باشد.

خرید_فن_سانتریفیوژ_در_عسلویه
تفاوت فن سانتریفیوژ بکوارد و فوروارد
 1. مهمترین و عمده ترین تفاوت در شکل ظاهری فن پروانه می باشد.
 2. فن سانتریفیوژ بکوارد با منحنی عقب برای جابجایی هوا با میزان فشار و حجم بیشتر استفاده می شود. در صورتی که فن سانتریفیوژ فوروارد با انحنای پروانه به سمت جلو برای جابجایی هوای نسبتا زیاد با فشار استاتیکی کم استفاده می شود.
 3. فن سانتریفیوژ دمنده نیازمند محفظه پیمایش می باشد و مهمترین ویژگیش سرو صدای کمی تولید می کند.
 4. فن سانتریفیوژ فوروارد اغلب در مکان هایی استفاده می شود که هوای تمیز و سالمی دارند و صرفا جهت تهویه هوا بکار می رود.
 5. چرخ های فن سانتریفیوژ بکوارد یا مکنده دارای منحنی به عقب می باشد و نسبت به نوع دمنده سنگین تر هستند. به دلیل اینکه با سرعت بیشتری کار می کنند و نیازمند ساختار قویتری هستند.
 6. فن سانتریفیوژ بکوارد به طور نرمال برای حجم و فشار بیشتر کاربرد دارد. ساختار آن ها نسبت به دمنده فوروارد گرانتر و پرهرینه تر است. اما باید متذکر شد که کارایی فن سانتریفیوژ بکوارد نسبت به فوروارد بیشتر و محبوبیت خاصی دارد.
اگزاست فن آکسیال یا لوله محوری

فن سانتریفیوژ آکسیال با عناوین متفاوتی بین عموم رایج است. فن آکسیال را با نام فن پارکینگی یا لوله محوری یکی از رایج ترین سیستم های جابجایی و تهویه هوا می باشد. این مدل فن هواکش امکان نصب بر روی دیوار یا سایر نقاط نظیر پنجره را دارد. فن اکسیال میزان هوادهی زیادی ندارد.

از این رو برای مکان هایی با افت فشار استاتیک مناسب نیست. فن اکسیال یا پارکینگی در مکان های مرطوب، گرم و میزان خورندگی بالا کاربردی است.

علت ارتعاش و سروصدا در فن های سانتریفیوژ چیست؟

برای تغییر این متن بر روی

ارتعاش و صدای ناهنجار در فن های سانتریفیوژ دلایل مختلفی دارد که در ادامه به آن میپردازیم.

 1. رسوب گرفتگی بر روی پروانه
 2. خارج شدن فن و محرک های جانبی آن از محور واحد
 3. آسیب دیدگی فن سانتریفیوژ در هنگام حمل و نقل
 4. بالانس نبودن و ساییدگی فن پروانه
 5. عدم قرار گیری غیر استاندارد فن پروانه
 6. چنانچه فن پروانه مدت زمان طولانی با ارتعاش و سرو صدای زیاد کار کند باعث خرابی محور می شود بنابراین نبایستی ساده از این موضوع گذر کرد.

 

 در هنگام استفاده از فن سانتریفیوژ چه نکاتی را باید رعایت نمود.
 1. به هنگام کارکرد در بعضی مواقع فن سانتریفیوژ دچار فشار استاتیکی و دینامیکی می شود و ممکن است زودتر از موعد آسیب ببیند. قطعا برای جلوگیری از خرابی ها لازم است که کارشناسان فنی و متخصص شرکت کولاک فن از این موارد مطلع سازید تا قضیه را مورد بررسی قرار دهند.
 2. فن ها دارای قطعات و قسمت های متحرکی هستند که به مرور زمان دچار سایش و فرسایش می شوند. مهمترین بخش دستگاه یاتاقان می باشد که بایستی بررسی شود. در هنگام خرابی باعث فرسایش شافت می گردد در انتها پروانه لنگ می شود و فن صدای غیرعادی می دهد.
 3. به هنگام روشن کردن دستگاه بایستی فن ها و کانال ها چک شود و از خالی بودن مجراها اطمینان حاصل کرد. بطوری که ذرات و اشیا خارجی در مسیر ورودی هوا قرار نگرفته باشد. هر گونه ذرات و سیالات امکان خرابی و آسیب دیدگی دستگاه می شود.
 4. یکی از موارد مهم در جهت ایمنی دستگاه این است که در هنگام روشن نمودن افراد یا اشیا در قسمت ورودی و خروجی هوای فن قرار نگیرند. زیرا این جریان مکش و دمش هوا به قدری زیاد است که هر شخص یا اشیا را به داخل می کشد یا پرتاب می کند.
خرید فن سانتریفیوژ در عسلویه

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردم شرکت کولاک فن تولید کننده انواع هواکش صنعتی، ایرواشر، هواساز، فن سانتریفیوژ مکنده و دمنده صنعتی در منطقه جنوب کشور می باشد. شرکت کولاک فن واقع در شهر شیراز دارای نمایندگی فروش در اکثر شهرهای ایران مانند اصفهان، تهران، همدان، بوشهر، بندرعباس، عسلویه و.. می باشد.

جهت خرید می توانید از طریق وب سایت کولاک فن اقدام نمایید و یا با کارشناسان متخصص کادر فروش مشاوره رایگان دریافت نمایید. خرید فن سانتریفیوژ در عسلویه نیازمند فاکتورهایی می باشد که شامل بازدید از مکان مورد نظر، تعیین ظرفیت فن، که با توجه به آیتم های تاثیرگذار بر روی تخلیه و فشار هوا در نهایت دبی دستگاه می باشد.

پس از سفارش، ساخت و انجام تست های نهایی سپس با هماهنگی لازم مرسوله خریدار شده به مقصد ارسال می گردد. در نهایت نصابان متخصص شرکت کولاک فن جهت نصب به مقصد و محل مورد نظر اعزام می شوند.

خلاصه عملکرد فن سانتریفیوژ بکوارد

فن سانتریفیوژ با القای نیروی گریز از مرکز حاصل از چرخش پروانه ها موجب انرژی جنبشی گازها می شود. به هنگام چرخش پروانه با افزایش انرژی ذرات در هنگام برخورد به لبه سمت داخل محفظه فن حرکت می کند. جریان هوا با انرژی جنبشی زیاد به دلیل مقاومت ارائه شده توسط پوشش فن و مجرای خروجی به صورت فشار اندازه گیری می شود.

سپس جریان هوا از طریق مجاری خروجی خارج می گردد. پس از پرتاب شدن گاز به سمت بیرون، موتور فشار در ناحیه میانی پروانه کاسته می شود. بنابراین به منظور جبران این اختلاف فشار هوا به لبه های فن پروانه متصل می شود و سپس چرخه افزایش انرژی جنبشی و افزایش سرعت ذرات تکرار می شود و گاز به بیرون انتقال می یابد.

قیمت فن سانتریفیوژ در عسلویه

قیمت فن سانتریفیوژ در عسلویه مستلزم محاسبه آیتم های مهم و ضروری می باشد. مواد مصرفی در ساخت فن، نوع متریال بکار رفته در بدنه دستگاه و قطعا بخاطر نوسانات بازار مدام متغیر است. بنابراین قبل از خرید با کارشناسان متخصص کولاک فن تماس حاصل فرمایید. شرکت کولاک فن معتبرترین تولید کننده فن های سانتریفیوژ مکنده و دمنده در عسلویه می باشد. کارخانه این شرکت معتبر واقع در شهر شیراز و دارای نمایندگی فروش در بندر عسلویه می باشد.

سپاس که تا انتهای مقاله ما را یاری رساندید. اگر کیفیت کار نهایی برایتان اهمیت دارد؟ اگر نیازمند مشاوره رایگان در زمینه خرید فن سانتریفیوژ با کیفیت هستید؟اگر به دنبال کالای اصل و با قیمت مقرون بصرفه می باشید؟ پیشنهاد ما به شما نمایندگی هلدینگ کولاک فن در عسلویه است که در مدت زمان مناسب کالای مورد نظر شما را با قیمت بهینه در اختیارتان قرار خواهد داد.برای مشاهده پروژه های ارسالی به کانال ما در اپارات مراجعه نمایید

سوالات متداول

محصولات شما، چند ماه گارانتی دارن؟

تمام عمر

در صورتی که یه شهر دیگه باشیم، محاسبات پروژه رو چطوری انجام میدین؟

بازدید حضوری کارشناسان شرکت

ما خیلی فضا نداریم، برای نصب تجهیزات به مشکل میخوریم؟

نگران این موضوع نباشید، طراحی ما، با توجه به فضای شما انجام میشه

چند روزه به دستمون میرسه؟

با توجه به حجم پروژه، بین 7 تا 25 روز کاری

به کجاها ارسال دارین؟

ایران + اروپا + کشورهای حاشیه خلیج فارس

نحوه برقراری ارتباط با شرکت چطوریه؟

تماس – واتساپ

(09121865671)

(09177002700)

(09122681192)

فهرست

قیمت_فن_سانتریفیوژ_در_عسلویه

قیمت فن سانتریفیوژ در عسلویه

فن سانتریفیوژ یا هواکش صنعتی با القای نیروی گریز از مرکز به منظور تامین انرژی سیستم های تهویه در محیط هایی که با کمبود اکسیژن روبه رو هستند بکار می رود. فن سانتریفیوژ گازهای مضر، ذرات آلاینده معلق در هوا را مکش می کند و موجب اگزاست می شود. فن سانتریفیوژ در دو مدل بکوارد و فوروارد وجود دارد. فن سانتریفیوژ با تعیین دبی و میزان فشار هوا، مقدار آلاینده ها طراحی و تولید می شوند.

هلدینگ کولاک فن تولید کننده انواع فن های سانتریفیوژ معتبرترین عرضه کننده انواع هواکش صنعتی در جنوب کشور ایران تحت حمایت و تایید 4 مجوز رسمی از قبیل گواهینامه CE استاندارد اروپا و گواهینامه فنی از وزارت مسکن، شهرسازی و نشان استاندارد ملی ایران می باشد. این شرکت مفتخر است با بیش از 10 سال سابقه در خدمت مشتریان عزیز در شیراز و دیگر نقاط کشور می باشد. کارخانه شرکت کولاک فن در شیراز و دارای دفترنمایندگی فروش هواکش صنعتی و انواع فن سانتریفیوژ مکنده و دمنده در بندر عسلویه می باشد.

در این مقاله قصد داریم به جزییات و نحوه عمکرد و قیمت فن سانتریفیوژ در عسلویه بپردازیم. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه شوید.

فن-سانتریفیوژ_در_عسلویه

یکی از روش های مفید و پربازده به منظور جابجایی و تخلیه هوای راکد فن های صنعتی می باشد. در زمان های قبل از فن های فشار مثبت و دمنده برای انتقال هوا استفاده می شده است. بطور کلی تمام فن هایی که با اعمال فشار منفی سبب مکش هوای محیط به سوی خود می شوند اگزاست فن می گویند.

فهرست مطالب

ساخت_فن_سانتریفیوژ_در_عسلویه

فن سانتریفیوژ چیست؟

فن سانتریفیوژ یا centrifugal fan یک هواکش حلزونی شکل می باشد که دارای پروانه متحرک است. فن پروانه همانند یک توپی که تعدادی تیغه به آن متصل شده است. پره های فن را می توان در دو مدل انحنا به جلو و انحنا به عقب قرار داد. با مکش جریان هوا و گاز، گازها وارد چرخ فن می شوند و بعد از چرخش با زاویه 90 درجه و اعمال نیروی گریز از مرکز از کنار پره ها و با شتاب خارج می گردند.

فن های تعبیه شده در دستگاه با ایجاد انرژی جنبشی پروانه ها برای افزایش حجم جریان بکار می روند. هوایی که از طریق دریچه ها مکش می شود. از سمت پروانه ها به سمت پره ها حرکت کرده و انرژی جنبشی زیادی دارند. این انرژی جنبشی قبل از ورود به بخش discharge  به انرژی فشار تبدیل شده و در نتیجه فشار هوا افزایش می یابد. جریان هوا به صورت شعاعی در بخش جانبی پروانه ها پرتاب شده و سپس برای حرکت و انتقال وارد محفظه حلزونی می گردد.

فن سانتریفیوژ به دلیل ساختار منحصربفردی که دارد بسیار مورد توجه مهندسان و صاحبان کسب و کار قرار گرفته است و جزء دستگاه های محبوب صنایع و کارخانه جات به شمار می آید. طراحی و ساختار فن سانتریفیوژ بسیار ساده است و بکارگیری همین دستگاه در صنایع موجب کاهش هزینه های تولید می شود. فن سانتریفیوژ قابلیت استفاده در فضاهای وسیع با دمای بالا و آلودگی بسیار وجود دارد.

از کارخانه های کوچک و کارگاه ها تا کارخانه جات بزرگ …فن سانتریفیوژ کاربرد فراروانی دارد. بخصوص در شهرک های صنعتی و صنایع تولید سنگ، چوب بری، نساجی لازم و ضروری است.

کاربرد فن سانتریفیوژ

 1. در آشپزخانه های رستوران، هتل ها و فست فودی
 2. تهویه محیط پارکینگ
 3. سیستم تهویه سرویس های بهداشتی
 4. کارخانه های برش سنگ
 5. کارخانجات چوب بری، رنگ ریزی و پولیش
 6. تهویه های زیرزمینی، موتورخانه ها
 7. سیستم تهویه سالن های بدنسازی و باشگاه‌ها
 8. تخلیه هوای کارخانه جات ذوب فلزات
 9. صنایع تولید کاغذ و فولاد
 10. تهویه هوای بیمارستان ها، کلین روم و آزمایشگاه ها
 11. سیستم تهویه صنایع پتروشیمی و شیمیایی
 12. کارگاه های جوشکاری، برشکاری و اتاق آلوده

انواع فن سانتریفیوژ در عسلویه

فن های گریز از مرکز تیغه هایی می باشد که به طور مناسب در اطراف شافت مرکزی واقع شده است. فن سانتریفیوژ در دو نوع بکوارد و فوروارد و بسته به نوع کاربری طراحی و تولید می شود.

فن سانتریفیوژ فوروارد با منحنی جلو:

فن سانتریفیوژ فوروارد تیغه های کوچک زیادی دارد که همگی در جهت چرخش منحنی واقع شده اند. پروانه های فوروارد بیشترین انرژی را در هوای آزاد دریافت می کنند با افزایش مقاومت سرعت شان بیشتر می شود. همچنین برای کارکرد بیشتر به محفظه پیمایش نیاز دارد. هوای ورودی به طور مماس با پروانه وارد شده سپس از طریق دریچه های خروجی با سطح مقطع گرد یا مستطیل خارج می شوند.

فن سانتریفیوژ دمنده یا فوروارد با ایجاد فشار زیادی که تولید می کند نسبتا بیصدا می باشد و اغلب در سیستم های مجاری استفاده می شود.

فن سانتریفیوژ بکوارد یا منحنی عقب:

فن سانترفیوژ بکوارد یا مکنده دارای تیغه های کمتری نسبت به فوروارد می باشد. انحنای تیغه ها برخلاف جهت چرخش می باشد. حداکثر توان و حداقل میزان سرعت در نقطه میانی فن منطبق است. این مدل فن ساختار متفاوتی دارد و قابلیت کارکرد در هر دو حالت وجود و عدم وجود محفظه اسکرول را دارد.

فن های مکنده بکوارد دارای انحنای رو به عقب یا بکوارد هستند. این مدل فن ها به دلیل نوع طراحی میزان کمتری انرژی مصرف می کنند. فن های مکنده بکوارد اکثرا در کارخانه جات بزرگ صنعتی بسیار کاربرد دارد. میزان بازدهی فن سانتریفیوژ بکوارد نسبت به فوروراد بسیار بیشتر است.

نوع مکانیزم حرکت فن سانتریفیوژ

فن سانتریفیوژ دارای سه نوع مکانیزم حرکت می باشد.

ارتباط مستقیم:در این روش الکتروموتور به طور مستقیم به پروانه فن متصل می گردد.

پولی تسمه:در این روش الکترموتور توسط تسمه به شافت پروانه متصل است.

فن کوپلینگ:در این روش الکتروموتور توسط کوپلینگ به شافت پروانه متصل می باشد.

خرید_فن_سانتریفیوژ_در_عسلویه
تفاوت فن سانتریفیوژ بکوارد و فوروارد
 1. مهمترین و عمده ترین تفاوت در شکل ظاهری فن پروانه می باشد.
 2. فن سانتریفیوژ بکوارد با منحنی عقب برای جابجایی هوا با میزان فشار و حجم بیشتر استفاده می شود. در صورتی که فن سانتریفیوژ فوروارد با انحنای پروانه به سمت جلو برای جابجایی هوای نسبتا زیاد با فشار استاتیکی کم استفاده می شود.
 3. فن سانتریفیوژ دمنده نیازمند محفظه پیمایش می باشد و مهمترین ویژگیش سرو صدای کمی تولید می کند.
 4. فن سانتریفیوژ فوروارد اغلب در مکان هایی استفاده می شود که هوای تمیز و سالمی دارند و صرفا جهت تهویه هوا بکار می رود.
 5. چرخ های فن سانتریفیوژ بکوارد یا مکنده دارای منحنی به عقب می باشد و نسبت به نوع دمنده سنگین تر هستند. به دلیل اینکه با سرعت بیشتری کار می کنند و نیازمند ساختار قویتری هستند.
 6. فن سانتریفیوژ بکوارد به طور نرمال برای حجم و فشار بیشتر کاربرد دارد. ساختار آن ها نسبت به دمنده فوروارد گرانتر و پرهرینه تر است. اما باید متذکر شد که کارایی فن سانتریفیوژ بکوارد نسبت به فوروارد بیشتر و محبوبیت خاصی دارد.
اگزاست فن آکسیال یا لوله محوری

فن سانتریفیوژ آکسیال با عناوین متفاوتی بین عموم رایج است. فن آکسیال را با نام فن پارکینگی یا لوله محوری یکی از رایج ترین سیستم های جابجایی و تهویه هوا می باشد. این مدل فن هواکش امکان نصب بر روی دیوار یا سایر نقاط نظیر پنجره را دارد. فن اکسیال میزان هوادهی زیادی ندارد.

از این رو برای مکان هایی با افت فشار استاتیک مناسب نیست. فن اکسیال یا پارکینگی در مکان های مرطوب، گرم و میزان خورندگی بالا کاربردی است.

علت ارتعاش و سروصدا در فن های سانتریفیوژ چیست؟

برای تغییر این متن بر روی

ارتعاش و صدای ناهنجار در فن های سانتریفیوژ دلایل مختلفی دارد که در ادامه به آن میپردازیم.

 1. رسوب گرفتگی بر روی پروانه
 2. خارج شدن فن و محرک های جانبی آن از محور واحد
 3. آسیب دیدگی فن سانتریفیوژ در هنگام حمل و نقل
 4. بالانس نبودن و ساییدگی فن پروانه
 5. عدم قرار گیری غیر استاندارد فن پروانه
 6. چنانچه فن پروانه مدت زمان طولانی با ارتعاش و سرو صدای زیاد کار کند باعث خرابی محور می شود بنابراین نبایستی ساده از این موضوع گذر کرد.

 

 در هنگام استفاده از فن سانتریفیوژ چه نکاتی را باید رعایت نمود.
 1. به هنگام کارکرد در بعضی مواقع فن سانتریفیوژ دچار فشار استاتیکی و دینامیکی می شود و ممکن است زودتر از موعد آسیب ببیند. قطعا برای جلوگیری از خرابی ها لازم است که کارشناسان فنی و متخصص شرکت کولاک فن از این موارد مطلع سازید تا قضیه را مورد بررسی قرار دهند.
 2. فن ها دارای قطعات و قسمت های متحرکی هستند که به مرور زمان دچار سایش و فرسایش می شوند. مهمترین بخش دستگاه یاتاقان می باشد که بایستی بررسی شود. در هنگام خرابی باعث فرسایش شافت می گردد در انتها پروانه لنگ می شود و فن صدای غیرعادی می دهد.
 3. به هنگام روشن کردن دستگاه بایستی فن ها و کانال ها چک شود و از خالی بودن مجراها اطمینان حاصل کرد. بطوری که ذرات و اشیا خارجی در مسیر ورودی هوا قرار نگرفته باشد. هر گونه ذرات و سیالات امکان خرابی و آسیب دیدگی دستگاه می شود.
 4. یکی از موارد مهم در جهت ایمنی دستگاه این است که در هنگام روشن نمودن افراد یا اشیا در قسمت ورودی و خروجی هوای فن قرار نگیرند. زیرا این جریان مکش و دمش هوا به قدری زیاد است که هر شخص یا اشیا را به داخل می کشد یا پرتاب می کند.
خرید فن سانتریفیوژ در عسلویه

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردم شرکت کولاک فن تولید کننده انواع هواکش صنعتی، ایرواشر، هواساز، فن سانتریفیوژ مکنده و دمنده صنعتی در منطقه جنوب کشور می باشد. شرکت کولاک فن واقع در شهر شیراز دارای نمایندگی فروش در اکثر شهرهای ایران مانند اصفهان، تهران، همدان، بوشهر، بندرعباس، عسلویه و.. می باشد.

جهت خرید می توانید از طریق وب سایت کولاک فن اقدام نمایید و یا با کارشناسان متخصص کادر فروش مشاوره رایگان دریافت نمایید. خرید فن سانتریفیوژ در عسلویه نیازمند فاکتورهایی می باشد که شامل بازدید از مکان مورد نظر، تعیین ظرفیت فن، که با توجه به آیتم های تاثیرگذار بر روی تخلیه و فشار هوا در نهایت دبی دستگاه می باشد.

پس از سفارش، ساخت و انجام تست های نهایی سپس با هماهنگی لازم مرسوله خریدار شده به مقصد ارسال می گردد. در نهایت نصابان متخصص شرکت کولاک فن جهت نصب به مقصد و محل مورد نظر اعزام می شوند.

خلاصه عملکرد فن سانتریفیوژ بکوارد

فن سانتریفیوژ با القای نیروی گریز از مرکز حاصل از چرخش پروانه ها موجب انرژی جنبشی گازها می شود. به هنگام چرخش پروانه با افزایش انرژی ذرات در هنگام برخورد به لبه سمت داخل محفظه فن حرکت می کند. جریان هوا با انرژی جنبشی زیاد به دلیل مقاومت ارائه شده توسط پوشش فن و مجرای خروجی به صورت فشار اندازه گیری می شود.

سپس جریان هوا از طریق مجاری خروجی خارج می گردد. پس از پرتاب شدن گاز به سمت بیرون، موتور فشار در ناحیه میانی پروانه کاسته می شود. بنابراین به منظور جبران این اختلاف فشار هوا به لبه های فن پروانه متصل می شود و سپس چرخه افزایش انرژی جنبشی و افزایش سرعت ذرات تکرار می شود و گاز به بیرون انتقال می یابد.

قیمت فن سانتریفیوژ در عسلویه

قیمت فن سانتریفیوژ در عسلویه مستلزم محاسبه آیتم های مهم و ضروری می باشد. مواد مصرفی در ساخت فن، نوع متریال بکار رفته در بدنه دستگاه و قطعا بخاطر نوسانات بازار مدام متغیر است. بنابراین قبل از خرید با کارشناسان متخصص کولاک فن تماس حاصل فرمایید. شرکت کولاک فن معتبرترین تولید کننده فن های سانتریفیوژ مکنده و دمنده در عسلویه می باشد. کارخانه این شرکت معتبر واقع در شهر شیراز و دارای نمایندگی فروش در بندر عسلویه می باشد.

سپاس که تا انتهای مقاله ما را یاری رساندید. اگر کیفیت کار نهایی برایتان اهمیت دارد؟ اگر نیازمند مشاوره رایگان در زمینه خرید فن سانتریفیوژ با کیفیت هستید؟اگر به دنبال کالای اصل و با قیمت مقرون بصرفه می باشید؟ پیشنهاد ما به شما نمایندگی هلدینگ کولاک فن در عسلویه است که در مدت زمان مناسب کالای مورد نظر شما را با قیمت بهینه در اختیارتان قرار خواهد داد.برای مشاهده پروژه های ارسالی به کانال ما در اپارات مراجعه نمایید

سوالات متداول

محصولات شما، چند ماه گارانتی دارن؟

تمام عمر

در صورتی که یه شهر دیگه باشیم، محاسبات پروژه رو چطوری انجام میدین؟

بازدید حضوری کارشناسان شرکت

ما خیلی فضا نداریم، برای نصب تجهیزات به مشکل میخوریم؟

نگران این موضوع نباشید، طراحی ما، با توجه به فضای شما انجام میشه

چند روزه به دستمون میرسه؟

با توجه به حجم پروژه، بین 7 تا 25 روز کاری

به کجاها ارسال دارین؟

ایران + اروپا + کشورهای حاشیه خلیج فارس

نحوه برقراری ارتباط با شرکت چطوریه؟

تماس – واتساپ

(09121865671)

(09177002700)

(09122681192)