همه چیز درباره اگزاست فن صنعتی

همه چیز درباره اگزاست فن صنعتی

همه چیز درباره اگزاست فن صنعتی شیراز

اگزاست فن صنعتی شیراز که در دو حالت گردش هوای موجود در محیط و یا خروج هوا مورد استفاده واقع می‌شود یکی دیگر از انواع فن‌های صنعتی به حساب می‌آید که بر خلاف هواکش‌های دمنده، هوای موجود در محیط را کشیده و آن را خارج می‌کند.

اگزاست فن صنعتی شیراز که در دو نوع گردش هوای موجود در محیط و خروج هوا از محیط ساخته می شود یکی دیگر از انواع فن های صنعتی به حساب می‌آید که بر خلاف هواکش های دمنده، هوای موجود در محیط را کشیده و آن را خارج می کند. از گذشته های دور تا به امروز تهویه هوای محیط نقش بارزی در فعالیت اماکن مختلف ایفا کرده و انسان ها همواره در جست و جوی پیدا کردن راه هایی برای ارتقای کیفیت هوای محیط خود بوده اند. به همین دلیل است که انواع مدل های هواکش صنعتی با استانداردهای جهانی نظیر اگزاست فن صنعتی شیراز به منظور تهویه سالم هوای محیط بسیار مورد توجه واقع گردیده است. اگر شما هم در یکی از صنایع مختلف مشغول به کار هستید و می خواهید اطلاعات جامع تری راجع به این گونه تجهیزات کسب کنید پیشنهاد می کنیم حتماً مقاله ما را تا اتمام شدن آن مطالعه کنید. 

اگزاست-فن-صنعتی-در-شیراز

اگزاست فن صنعتی شیراز چیست و چه کاربردهایی دارد؟

سیستم اگزاست فن صنعتی شیراز با نام لاتین خود Exhaust Fan از آن دسته از فن‌های صنعتی است که از آن به منظور گردش هوای موجود در محیط استفاده می‌شود. این دستگاه همان گونه که از نامش بر می آید از یک فن تشکیل شده است که به کمک آن هوای موجود در یک محیط را به سمت خود کشیده و سپس موجبات خروج آن را فراهم می آورد. در یک بیان ساده تر می‌توانیم اینگونه بگوییم که اگزاست فن صنعتی دستگاهی است که از آن برای تخلیه هوای کثیف و آلوده استفاده می شود. 

یکی از رایج ترین مدل‌های ساخته شده این نوع فن می‌توان به هواکش‌های معمولی تعبیه شده در آشپزخانه ها اشاره کرد که با مکیدن هوای داخل و هدایت آن به بیرون از محیط سبب می شود تا همواره هوای داخل آشپزخانه تان پس از ساعت ها فعالیت و آشپزی سالم و پاکیزه بماند. جالب اینجا است که طراحی و تولید این نمونه از فن های صنعتی در چنین مدل های ساده ای خلاصه نمی شود. انواع مدل های صنعتی از آن در بازار وجود دارد که هر یک از آن ها با توان قدرتی بسیار بالایی عمل مکش را انجام می دهند. 

معرفی انواع اگزاست فن صنعتی شیراز

همان‌طور که در مطالب فوق هم به آن اشاره شد اگزاست فن صنعتی شیراز در دو مدل گردش هوا و خروج هوا طراحی و تولید می‌گردد. در مدل های گردشی آن نحوه عملکرد فن به این طریق است که ابتدا هوای موجود در محیط به گردش در آمده و فیلتر می شود و پس از پاک سازی کامل، هوای تهویه شده و سالم دوباره به محیط باز می گردد. به طور معمول در اماکنی که نیاز مبرهنی به هوای تصفیه شده دارند از این مدل فن صنعتی استفاده می کنند. اما در مدل های خروج هوا، عملکرد دستگاه به شیوه ای است که هوای آلوده موجود در محیط را مکیده و آن را به سمت خارج هدایت می کند. این عملکرد چرخشی دستگاه باعث می شود تا همیشه هوای داخل محیط سالم و پاکیزه باقی بماند. از دیگر انواع مدل های آن می توان به:

  • فن آکسیال و سانتریفیوژ
  • اگزاست فن سه تیپ سقفی
  • اگزاست فن آکسیال یوتیلیتی اشاره کرد.

معیارهای انتخاب اگزاست فن صنعتی مناسب

آیا معیارهای انتخاب یک اگزاست فن صنعتی شیراز خوب و مناسب را می شناسید؟ تا اینجای مطلب دریافتیم که تهویه هوای مطبوع یک فرایند ضروری و مورد نیاز مکان های صنعتی مختلف است. چرا که در این گونه اماکن همواره محیط هایی وجود دارند که مستعد دریافت مشکلاتی مختلفی اعم از هوای کثیف و آلوده، مواد شیمیایی مضر، آلاینده های مختلف و.. است. از این رو نصب و تعبیه یک اگزاست فن یک راه حل ساده و کاربردی برای حل این مشکل است. جدای از تمامی این موارد پارامترهایی وجود دارند که در انتخاب یک اگزاست فن صنعتی خوب و مناسب نقش تعیین کننده ای دارند. از جمله این پارامترها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوع فن
  • ظرفیت هوادهی
  • فشار استاتیک
  • صدای تولیدی

برای مشاهده نمونه بارهای ارسالی به وب سایت آپارات کانال کولاک فن مراجعه نمایید.کولاک فن در شیراز معتبرترین کارخانه تولید انواع فن و هواکش های صنعتی و سیستم های تهویه مطبوع می باشد.این شرکت با تکیه بر دانش روز و بهره مندی از بهترین مواد اولیه در جهت خدمات رسانی به شما مشتریان گرامی می باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.