پلاگ فن کولاک فن چیست؟

پلاگ فن کولاک فن چیست؟

پلاگ فن کولاک فن چیست؟|مزیت های مهم پلاگ فن در شیراز

پلاگ‌ فن کولاک‌ فن یکی از مدل‌های فن سانتریفیوژ صنعتی می‌باشد. در این مقاله به مزیت‌های مهم پلاگ فن کولاک‌فن اشاره خواهیم کرد. میزان بازدهی این محصول در صنعت در اولین سطر است. به دلیل ساختاری که دارد در شرایط مختلف به وفور کاربرد دارد.پلاگ فن کولاک فن از مدل‌های سانتریفیوژ و معمولا با پروانه رادیال بکوارد کار می‌کند و بدون هوزینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هلدینگ کولاک فن در شیراز یکی از معتبرترین شرکت‌ها می‌باشد. زمینه تولید این شرکت هواکش صنعتی دمنده و مکنده، هواساز، ایرواشر، سیستم‌های تهویه مطبوع، پلاگ فن می‌باشد. در این بخش از مقاله خود برانیم تا با بررسی کامل و جامع این دستگاه همه آنچه قرار است درباره فن سانتریفیوژ پرکاربرد بدانید در اختیارتان قرار دهیم. پس با ما همراه شوید.

پلاگ-فن-کولاک-فن-در-شیراز

فن باز چیست؟عملکرد آن

پلاگ‌ فن کولاک‌ فن  نوعی فن است که فقط به منظور مکش و جابجایی هوا و یا پخش شدن یکنواختی گرما در محیطی که نیاز به فشار نمی‌باشد به کار می‌رود. این دستگاه مناسب برای گردش هوا در مکان‌های تجاری و صنعتی به صورت پرده هوا، پانل سقفی، دیواری، کف، اجاق گاز کار می‌رود. به منظور مکش گردوغبار اواپراتور، نجاری فضایی و خانه‌های دود کاربرد دارد.

با توجه به پیشرفت علم و صنعت تخصصی شدن دستگاه‌های تهویه بیشتر به چشم می‌آید. یک دستگاه تهویه مناسب در محیط‌های بسته با در نظر گرفتن شرایط و نوع محیط انتخاب می‌گردد.باید به نحوی عمل کند تا بیشترین کاربرد و توانایی را در عملیات تهویه اجرا نماید. جریان هوا یکی از نیازهای مبرم هر صنعت می‌باشد. این نیاز به کمک هواکش‌های صنعتی یا فن‌های سانتریفیوژ مرتفع می‌گردد.در اغلب مکان‌های عمومی و صنعتی، جهت تخلیه از، گردوغبار برای ورود هوای تازه بکار می‌رود.

نسل جدید فن‌های سانتریفیوژ با عنوان پلاگ فن وارد حوزه صنعت شده است. جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است.این مدل فن‌ها از لحاظ ساختاری بسیار شبیه فن‌های یوتیلیتی هستند. مدل سانتریفیوژ با پروانه رادیال بکوارد و بدون هوزینگ حلزونی کار می‌کند. این دستگاه به منظور مکش، جابجایی هوا و پخش یکنواختی گرما در محیط‌هایی که فشار کم می‌باشد استفاده می‌گردد. این نوع فن در تمام ابعاد و با هوادهی مختلف قابل تولید می‌باشد. نحوه عملکرد براساس نیروی گریز از مرکز است. اما برخلاف مدل‌های قبل، هوزینگ یا باکس ندارد. بصورت مستقیم نصب می‌گردد.دارای ابعاد و ظرفیت های مختلف از 1000 تا 100000 متر مکعب برساعت تولید می شود.به همین دلیل پلاگ فن شیراز “فن باز” هم می‌گویند.

ساخت-پلاگ-فن-در-شیراز

گاهی اوقات قرار دادن پلاگ‌فن در باکس‌هایی با متریال آلومینیوم، گالوانیزه و در موارد نادر استیل امکان پذیر است. تا حد زیادی مانعی از آلودگی صوتی، ارتعاشات و حرارت می‌باشد. بیشترین کاربرد پلاگ فن به صورت کوپله مستقیم و بدون تسمه است. به دلیل عاری بودن از هر گونه آلاینده در قالب هواساز هایژنیک در بیمارستان‌ها استفاده می‌شود.در دستگاه‌های هواساز صنعتی پلاگ فن گزینه مناسبی برای توزیع یکنواخت گرما است. با این تفاسیر پلاگ فن  در فن کوره ها و خشک کن ها هم کاربردی است.ساختار این مدل فن‌ها، دارای موتور، یاتاقان و درایوهای خارج از هوا طراحی شده است. بنابراین امکان استفاده در سیستم‌های تمیز، آلوده یا درجه حرارت بالا وجود دارد.پلاگ فن‌ها در بخش هایی یا مکان‌هایی تعبیه می‌شود که نیازی به کانال کشی نباشد. این نیاز را به دلیل ساختار جالب مرتفع می‌سازد.

در ابتدای مقاله عنوان کردیم که پلاگ فن‌ها فاقد باکس می‌باشند. اما برای جلوگیری از انتشار صدا می توان در باکس‌هایی از جنس آلومینیوم، گالوانیزه و در مواردی از استیل استفاده کرد. عایق مناسبی برای صدا و دما می‌باشد. از انتشار اصوات جلوگیری می‌کند.طراحی پلاگ فن بر اساس داده‌هایی مانند دمای کار، گردش هوای مورد نیاز، فشار داخلی محفظه فن می باشد.تیغه‌های تعبیه شده در پلاگ فن با دو مدل فوروارد(انحنای تیغه به سمت جلو) و یا بکوارد(انحنای تیغه به سمت عقب) ساخته شده است.عملکرد دستگاه به دو صورت انجام می‌گیرد. 1.مستقیم و 2. غیرمستقیم که غیر مستقیم بصورت فولی تسمه طراحی شده است.

شرکت-کولاک-فن-در-شیراز

ویژگی های پلاگ فن کولاک فن طبق موارد ذیل می باشد.

 1. فن پلاگ‌ فن دارای بالانس داینامیک و استاتیک طبق استاندارد بین المللی.
 2. تیغه‌ها بصورت فوروارد و بکوارد
 3. پانل یا قاب در دو حالت افقی و یا عمودی تولید می‌گردد. ولی در حالت نرمال افقی استاندارد است.
 4. بهره مندی از عایق‌های صداگیر برای اطمینان از عملکرد بدون لرزش.
 5. دارای شاسی دوبل از جنس ناودانی فابریک و مجهز به لرزه گیرهای پلاستیکی.
 6. استفاده از پوشش رنگ اپوکسی در جهت جلوگیری از پوسیدگی و زنگ زدگی دستگاه برای بالا بردن عمر مفید محصول.
 7. قرار دادن فلنج جهت حفظ صافی و استحکام.

پلاگ فن در چه مواردی کاربرد دارد؟

 1. استفاده از پلاگ فن شیراز برای تهویه مطبوع در هواسازهای صنعتی، هواسازهای هایژنیک (آنتی باکتریال) و سیستم های گرمایشی.
 2. استفاده از پلاگ فن شیراز در فرآیندهایی با درجه حرارت بالا مانند کوره و خشک کن.
 3. استفاده از پلاگ فن شیراز در صنعت نساجی به منظور مکش گردوغبار و پرز.

 

فن-مکنده-پلاگ-فن-در-شیراز

مزیت های فن باز

 1. سهولت در نصب و راه اندازی.
 2. طراحی جمع و جور.
 3. مناسب برای مکان‌های بی سروصدا با دوام طولانی.

اجزای پلاگ فن شامل وارد ذیل می باشد

 1. پروانه‌ها در ورودی هوا به صورت جریان محوری می‌باشد. قرار گیری قیف مخروطی شکل که موجب بازدهی بهتر آن می‌گردد.
 2. قاب نگهدارنده که جهت نگهداری به طور مستقیم بر روی دیوار نصب می‌شود.
 3. قرارگیری اجزایی برای پخش خروجی هوا.
 4. مخروط‌های ورودی.
 5. برای اطمینان از جریان هوا قطعات فلنج ورودی به صورت مخروطی از پیش ساخته شده اند.
 6. از لحاظ استاندارد مخروطی های ورودی‌های انتگرال اختیاری می‌باشد.
 7. قطعات جانبی پلاگ فن شامل یاتاقان، کوپلینگ، دستگاه قفل برنامه، شافت می باشد.

در ادامه می توانید ویدیو محصولات شرکت کولاک فن را در کانال آپارات مشاهده نمایید.از طریق پیج اینستا می توانید جشنواره های فروش را دنبال کنید.

سوالات متداول

بلی. پلاگ فن ها با توجه به نوع و سایز دستگاه و میزان سرعت تنظیم شده دارای صداهای متفاوتی هستند. برخی دارای قابلیت کنترل کاهش صدا می باشند. در صورت نیاز به تهویه می توانند صدای کمتری را بپذیرند.

بلی. بسیاری از آنها دارای قابلیت تنظیم سرعت هستند.این به شما اجازه می‌دهد سرعت جریان هوا بر حسب نیاز خود تنظیم نمایید. معمولا پلاگ فن‌ها با چند سطح سرعت تعریف می‌شوند.

هلدینگ کولاک فن در شیراز با بیش از 20 سال تجربه درخشان فعالیت دارد. ارائه دهنده هواکش های صنعتی مکنده و دمنده و انواع فن سانتریفیوژ، ایرواشر و سیستم های تهویه مطبوع در شیراز است. آماده خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.