چرا سیستم‌های جت فن شیراز بهترین انتخاب هستند؟

چرا سیستم‌های جت فن شیراز بهترین انتخاب هستند؟

چرا سیستم‌های جت فن شیراز بهترین انتخاب هستند؟

جت فن شیراز سیستم تهویه‌مطبوع آکسیال محوری و در مواردی یک فن سانتریفیوژی است که از آن برای تهویه‌مطبوع مکان‌های سرپوشیده استفاده می‌شود.هلدینگ کولاک فن شیراز با بیش از 20 سال سابقه درخشان پیشرو در تولید انواع هواکش های سانتریفیوژ، جت فن، پلاگ فن در خدمت شما عزیزان می باشد.

قرارگرفتن و یا کارکردن در مکان‌های سرپوشیده‌ای که در معرض آلودگی‌هایی مانند ذرات معلق گردوغبار، رطوبت، گازهای سمی، دود و … هستند، برای سلامتی خطرات زیادی را به دنبال دارد. اگر شما هم خواسته یا ناخواسته در معرض آلودگی‌های مضر مکان‌های سربسته هستید؛ در این مقاله از مجموعه مقالات کولاک فن با ما همراه باشید، تا با “جت فن” یکی از ضروری‌ترین  تجهیزات تهویه‌مطبوع بیشتر آشنا شوید.

 

انواع-جت-فن-در-شیراز

جت فن شیراز چیست؟

فضاهای سرپوشیده مانند پارکینگ‌ها، معادن، تونل‌ها، مکان‌های تحت‌ فشار رطوبت زیاد، حرارت بالا و… نیاز به هوادهی بالایی دارند. تصفیه هوا در چنین جاهایی با فن‌های محوری یا همان فن آکسیال ممکن است. جت فن شیراز یا توربوفن‌ یک فن تهویه‌مطبوع آکسیال محوری موشکی شکل  است. ویژگی‌های خاص فنی و فرم پروانه این سیستم  باعث می‌شود که حجم زیادی از آلایندگی‌های هوا با سرعت و تحت‌فشار  استاتیکی بالایی به‌راحتی جابجا شوند.

پروانه جت فن شیراز کوتاه است و قطر هاب پروانه نسبت به پروانه بین  50 تا 70 درصد است؛ چنین ساختاری باعث چرخش بیشتر و راندمان بالای سیستم می‌شود. جت فن شیراز دارای یک فن مکنده (اگزاست فن) و یک فن دمنده (ساپلای فن) می‌باشد. هرکدام از این فن‌ها به ترتیب وظیفه تخلیه هوا از فضایی به فضای دیگر و تأمین هوای تازه را بر عهده دارند.انواع جت فن شیراز

سرعت فن آکسیال تعیین‌کننده نوع و کاربرد جت فن شیراز است، دبی و فشار کل دو پارامتر اصلی برای رسیدن به‌سرعت فن آکسیال می‌باشند. طراحان این فن با تأکید بر این دو پارامتر چهار نوع جت فن را با پروانه متفاوت طراحی کرده‌اند و هرکدام به شرح زیر هستند:

 1. جت فن معمولی (Normal Jet fan)

این جت فن عمل مکش و دمیدن را تنها با یک پروانه انجام می‌دهد. در این نوع فن بخش زیادی از انرژی به دلیل سرعت چرخش بالای پروانه اتلاف می‌شود. کاربرد این جت فن در تهویه تونل‌ها، زیرگذرها، پارکینگ‌ها، سوله‌ها و … می‌باشد.

 1. جت فن‌ دو جهتی (Reversible Jet fan)

همان‌طور که از نام این سیستم مشخص است، این  فن قادر است که جریان هوا را در دو جهت مخالف تغییر بدهد. از این معکوس شونده در پارکینگ‌ها، تونل‌های کوتاه، زیرگذرها و مکان‌های مشابه استفاده می‌شود.

 

جت-فن-آکسیال-در-شیراز

3. جت فن با قابلیت تنظیم جهت خروجی هوا (Banana Jet fan)

در سیستم‌های تهویه  ساده جهت مکش و دمیدن در یک راستا است؛ جت فن شیراز با قابلیت تنظیم جهت خروجی هوا  می‌تواند جهت ورود و خروج هوا  را تغییر بدهد. این مدل فن‌ها برای زاویه دهی به جهت هوا برای تونل‌هایی که قوس زیادی دارند بسیار پرکاربرد هستند. 

 1. جت فن کتابی یا سانتریفیوژی (Centrifugal Jet fans)

سیستم تهویه کتابی علاوه بر اینکه ساختار ظاهری متفاوتی دارد (ورودی در قسمت زیرین و خروجی در پیشانی)؛ فن به کار برده شده در آن نیز برخلاف سه نوع دیگر سانتریفیوژی یا همان فن گریز از مرکز می‌باشد. از این فن در مکان‌های سرپوشیده که ارتفاع پایینی دارند، مانند پارکینگ‌ها بیشتر استفاده می‌شود.

خرید-جت-فن-کولاک-فن-در-شیراز

مزایای جت فن شیراز

با افزایش پارکینگ‌های وسیع طبقاتی و پیشرفت صنایع نیاز به تهویه‌مطبوع هوا نیز روبه‌افزایش است. بدون شک تهویه‌مطبوع بدون ایجاد روزنه پرطرف‌دارتر از سیستم‌های کانال‌کشی پیچیده است. 

جت فن شیراز یک سیستم مستقل و بی‌نیاز از کانال‌کشی است، مهم‌ترین مزایای استفاده از این سیستم‌ها عبارتند از:

1.اشغال فضای کم: تجهیزات صنعتی با ابعاد کوچک که کارایی‌های قابل‌توجهی نیز دارند همواره مورد توجه خریداران هستند. جت فن شیراز دقیقاً همان سیستم تهویه‌مطبوع نقلی است که در مقایسه با سیستم‌های کانالی فضای کمی را اشغال می‌کند.

 1. صرفه‌جویی در انرژی:حساسیت به گاز سمی کربن منوکسید COیکی از ویژگی‌های فنی و برجسته جت فن شیراز می‌باشد. این سیستم هوشمند بدون انجام‌دادن کار غیر ضروری و اتلاف انرژی، زمانی که گاز  CO را تشخیص می‌دهد فعال می‌شود؛ در حقیقت سیستم به‌صورت هوشمندانه تنها زمانی که نیاز به تهویه و تصفیه هوا وجود دارد فعال است.
 2. آلودگی صوتی پایین:سرعت عمل بالای جت فنشیراز و ساختار تیغه‌های بکوارد کوتاه در این سیستم نسبت به نمونه‌های سنتی باعث شده است که  این سیستم کم سروصدا تر باشد.
 3. کم‌هزینه‌بودن:هزینه تعمیر و نگهداری اولیه پایین این سیستم و عملکرد به‌موقع آن بدون اتلاف انرژی، آن را به سیستمی مقرون‌به‌صرفه نسبت به نمونه‌های قدیمی تبدیل کرده است.
 4. گردش هوای بهینه:تهویه ‌مطبوع هوا در زمان آلایندگی، قابلیت فعال‌شدن سیستم در دو دور پایین و بالا و مجهز بودن به سيستم تهويه تكانه‌اي باعث شده است که راندمان کاری این سیستم به بالاترین درجه ممکن برسد.
 5. قابلیت جابه‌جایی آسان: ایجاد هرگونه تغییر و جابجایی در سیستم تهویه‌ مطبوع جت فننسبت به سیستم‌های کانال‌ کشی شده بسیار آسان‌تر است.
جت-فن-محور-تونلی-در-شیراز

عوامل تأثیرگذار بر قیمت جت فن شیراز

افزایش پارکینگ‌های طبقاتی و پیشرفت صنایع مختلف نیاز کاربران به سیستم تهویه ‌مطبوع را به 100 درصد رسانده است. اما هر سیستمی عملکرد خاص خودش را دارد، برای یک مکان سربسته علاوه بر راندمان بالای سیستم جثه کوچک آن نیز موردتوجه است. جای هیچ شکی نیست که جت فن شیراز همان سیستم مورد نظر است؛ قیمت این سیستم  نیز مانند سایر فن‌های تهویه‌ مطبوع تحت‌ تأثیر نوسانات شدید بازار است. 

به‌طورکلی عوامل زیر قیمت نهایی خرید این محصول را تحت‌تأثیر خود قرار می‌دهند:

 • نوع فن 
 • برند محصول و شرکت تولیدکننده 
 • وسعت محدوده تحت پوشش  فن 
 • جنس قطعات 
 • میزان عرضه و تقاضا
 • قیمت‌های رقابتی در بین بازاریان و …
 • جت فن محورى تونلى

 

جت فن کولاک فن در شیراز

مکان‌های  سرپوشیده که قادر به تخلیه طبیعی گازهای سمی اگزوز نیستند و همین امر در مورد دودهای حاصل از  آتش‌ سوزی‌ها، رطوبت و حرارت بالای هوا و … نیز کاملاً صادق می‌باشد؛ دقیقاً به همین دلیل به فناوری تخلیه دود، گرد و غبار، رطوبت، گازهای سمی و … نیاز داریم.

جت فن‌ها همان دستگاه‌های مورد نیازی هستند که علاوه بر تهویه‌مطبوع عالی تنها درصد کمی از فضا را اشغال می‌کنند. این سیستم‌ها در مکان‌های عمقی مانند زیرزمین‌ها که برای هوادهی به فضای بیرون راه ندارند براحتی و بدون کانال‌کشی‌های گران‌ قیمت و پیچیده قابل ‌نصب و اجرا هستند. این سیستم غلظت CO پارکینگ‌ها را به کمتر از 30ppm  در مدت‌ زمان 8 الی 10 ساعت محدود می‌کنند. چنین پاک‌سازی با یک سیستم پیشرفته کوچک دیگر از ضروریات هر پارکینگ و فضای سرپوشیده‌ای محسوب می‌شود.

اگر شما هم به دنبال یک سیستم تهویه‌ مطبوع هوشمند، ارزان‌قیمت، کوچک با قابلیت جابجایی و نصب آسان هستید با مراجعه به سایت  کولاک فن در شیراز محصول مورد نظر خود را تحت پوشش استانداردهای، گواهینامه CE اروپا، سیستم مدیریت کیفیت، مدیریت ایمنی و دارای تأییدیه مدیریت زیست ‌محیطی را با قیمتی کاملاً منصفانه خریداری کنید. می توانید از طریق کانال ما در آپارات نمونه های سفارشات مشتریان دنبال کنید.جهت مشاوره رایگان با کارشناسان در بخش فروش با شماره های مندرج در صفحه تماس با ما تماس حاصل فرمایید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.