فهرست مطالب

خرید-اگزاست-فن-در-شیراز

"کولاک فن"، نمایندگی فن سانتریفیوژ در شیراز

فن سانتریفیوژ شیراز یکی از بهترین هواکش های الکترونیکی به شمار می رود که برای ایجاد نمودن جریان هوا و یا همان گاز از آن در صنعت استفاده بسیار زیادی می شود. هر یک از انواع فن سانتریفیوژ شیراز دارای تیغه ها و یا پره‌هایی است که به صورت دوار کار می کنند.اگر به دنبال برترین تولید و توزیع کننده فن سانتریفیوژ هستید.شرکت کولاک فن در شیراز انتخابی ایده آل جهت کسب مشاوره مفید و خرید هواکش سانتریفیوژ با قیمتی کاملا مقرون بصرفه می باشد. کولاک فن با بیش از 20 سال خدمت ارزشمند به مشتریان عزیزمان شناخته شده ترین مرکز تولید و توزیع تجهیزات صنعتی در جنوب کشور هستیم.

فن سانتریفیوژ شیراز

فن سانتریفیوژ یکی از بهترین هواکش‌های الکترونیکی به شمار می رود که برای ایجاد نمودن جریان هوا و یا همان گاز از آن در صنعت استفاده بسیار زیادی می‌شود. هر یک از انواع فن سانتریفیوژ دارای تیغه ها و یا پره هایی است که به صورت دوار کار می کنند و تاثیر بسیاری بر روی هوا می‌گذارند و جریان درون آن را به خوبی کنترل می کنند. شما باید بدانید که دو فن وجود دارد که یکی از آنها فن‌های محوری می باشد و نام آکسیال است و نوع دیگر آن فن سانتریفیوژ می‌باشد. این دو فن از هر نظر با یکدیگر تفاوت‌های بسیاری دارند و همین مسئله موجب شده است که از آنها استفاده های متنوعی بشود. فن سانتریفیوژ بیشترین استفاده ای که دارد در صنعت است و به تنهایی دارای انواع مختلف با کاربردهای متفاوت می‌باشد. برای اینکه با این فن آشنایی بیشتری داشته باشید، در ادامه به طور کامل این فن را معرفی می کنیم.

تاریخچه فن سانتریفیوژ

فن سانتریفیوژ برای اولین بار به وسیله فردی به نام جورج پاور طراحی شده و در سال 1556 این وسیله را در کتاب De Re Metalica معرفی شد. این کتاب در مورد چگونگی تهویه هوا نوشته شده است. بعد از آن استفاده از این فن ها زیادی رواج نداشت، ولی در اوایل دهه قرن 19 بود که استفاده از آن به شدت افزایش پیدا کرد. در سال 1815 فردی که به تولید این فن اهمیت بسیاری می داد از تولید آنها در حد گسترده ای استفاده نمود. در سال 1832 هم یک فرد آمریکایی سوئدی که نام او جان اریک ریک بود از این فن به عنوان دمنده در کشتی استفاده نمود. بعد از این بود که کشور روسیه از فن سانتریفیوژ در صنایع خود استفاده بسیاری کرد و به همین دلیل کشورهای دیگر هم استفاده شان از این فن روز به روز بیشتر شد.

فن-سانتریفیوژ-در-شیراز
فن سانتریفیوژ

فن سانتریفیوژ شیراز چیست ؟

همانطوری که بیان نمودیم و شما متوجه شدید فن سانتریفیوژ یکی از دستگاه های الکترونیکی و مکانیکی به شمار می رود که از آن برای انتقال دادن جریان هوا استفاده بسیاری می کنند. هر یک از انواع این فن حجم و سرعت جریان هوا را به وسیله ایمپلر و یا پروانه بسیار افزایش می دهند و هر یک از آنها از نظر درجه حفاظت رتبه بندی شده اند. در واقع باید بدانید این فن‌ها استانداردهای خاص و ویژه ای دارند که در هنگام تولید به آن استانداردهای باید دقت بسیاری شود. فن سانتریفیوژ از انرژی که در درون پروانه دستگاه وجود دارد و به صورت جنبشی می باشد استفاده می کند و حجم جریان هوا را در درون دستگاه تا حد بسیاری افزایش می دهد. حجم جریان هوا اگر افزایش پیدا کند، به خوبی می تواند در برابر گرد و خاک و عوامل دیگری که امکان دارد در دستگاه به وجود آید مقاومت نماید.
فن سانتریفیوژ هوایی را که در درون دستگاه به وجود می آید را به صورت شعاعی جابجا می کند و مسیر آن را تا 90 درجه به درستی تغییر می‌دهد. این فن ها از جمله بهترین هواکش ها به شمار می روند، چرا که در درون آنها سر و صدایی وجود ندارد، بسیار محکم هستند و همچنین اگر از این فن ها در شرایط بسیار سخت هم استفاده کنید آنها قابلیت زیادی دارند. فن سانتریفیوژ از جمله دستگاه هایی به شمار می رود که حجم آن ثابت است و این حجم ثابت بودن دستگاه به این معنی است که، در سرعت مشخص شده و ثابت حجم ثابتی را در درون فن جابجا می کند. این فن ها از جمله پر کاربرد ترین فن هایی می‌باشد که در صنعت از آن استفاده بسیاری می شود و به انواع مختلفی تقسیم می شوند که در ادامه آنها را بیان می‌کنیم.

انواع فن سانتریفیوژ شیراز

همانطوری که بیان نمودیم فن سانتریفیوژ دارای انواع متعددی می باشد که از نظر شکل و عملکرد پروانه هر یک از آنها کاربردهای متنوعی دارند و مهمترین آنها عبارت می باشد از :

1.منحنی رو به جلو

در این نوع از فن سانتریفیوژ انتهای پروانه های در مسیر چرخش قرار گرفته اند و از جمله ویژگی های دیگر آن عبارت می باشد از :  بهره وری آنها از دیگر انواع مقداری پایین تر است. سایز آن نسبت به دیگر انواع بسیار کوچکتر است. سرعت کارکرد آن تا حدودی پایین می باشد و تا حدودی صدا ندارد.استفاده از این نوع فن بیشتر برای محیط هایی که تمیز هستند مناسب است. خروجی که در این فن وجود دارد تنظیم شدنش تا حدودی سخت است و به همین دلیل بری کاربردهایی که جریان هوای باید کنترل شود چندان مناسب نمی باشد.

کاربرد :
– بیشترین استفاده ای که از این نوع فن سانتریفیوژ می شود برای سیستم هایی است که برودتی و حرارتی هستند، همچنین برای تهویه مطبوع منزل های مسکونی هم از آن استفاده می شود. برخی از افراد که عملیات های پایین در جریان هوا را می خواهند به وجود آورند از این دستگاه و فن استفاده می کنند، البته باید بدانند شیب آن در دامنه نشان دهنده یک خطر در این فن به شمار می رود. در مواردی که شما نیازمند جریان هوای پایین باشید و فشار را هم متوسط بخواهید می توانید از این دستگاه استفاده نماید.

2.فن با تیغه های شعاعی

از جمله ویژگی های این نوع از فن سانتریفیوژ دارد عبارت می باشد از :
  ترکیباتی که در این نوع فن وجود دارد  موجب شده است پروانه ها با این ترکیبات پوشش داده شوند و همین امر موجب می شود در برابر فرسایش و ضربه مقاومت بالایی داشته باشند. برای جریان هوایی که کم است و فشار درون آن از متوسط بالاتر می باشد از این فن استفاده زیادی می شود. فاصله ای که بین پره های پروانه وجود دارد موجب شده است که اگر حتی ارتعاش دستگاه زیاد باشد این فن به خوبی کار کند و سر و صدایی را هم تولید نکند. هواهایی را که دارای ریزگر و گرد و غبار هستند را به راحتی می تواند حمل کند.

کاربرد :
این نوع از فن سانتریفیوژ در بیشتر صنعت هایی که دشواری زیادی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین دلیل به آن عنوان کارگر صنعت را داده‌اند.

3.با پروانه های سر شعاعی

از جمله ویژگی های این فن سانتریفیوژ عبارت است از : بهره وری و استفاده کرده از این نوع فن نسبت به دو مدلی که در بالا بیان کردیم بسیار بیشتر است.
– برای صنایعی که جریان هوای آن رطوبت زیادی دارد گزینه بسیار مناسبی می باشد چرا که به خوب یمی تواند جریان هوا را راه اندازی کند. درصد بهره وری آن بالاتر از 75 درصد است. از این فن به عنوان حد واسط استفاده می شود و به همین دلیل در محیط های تمیز و یا محیط های دشوار می توانید از آن استفاده کنید.

کاربرد :
کاربرد اصلی این فن سانتریفیوژ بیشتر در خدمات حمل و نقل می باشد.

هواکش-صنعتی-سانتریفیوژ-در-شیراز
انواع فن سانتریفیوژ

4.بکوارد مسطح

ویژگی‌های این فن سانتریفیوژ عبارت است از :

 سیستمی که از این فن استفاده می کند نباید نرخ بالایی از جریان هوا را داشته باشد، چرا که کارایی آن در نرخ های بالا تا حدودی کاهش پیدا می کند. پروانه های این نوع فن در جهت مخالف چرخش دارند، و به همین دلیل از انواع دیگر بسیار قوی تر طراحی شده است.از آنجایی که با جریان هوا زاویه برخوردش بسیار کم است، رسوبات کمی را هم روی تیغه ها به وجود می آورد.

کاربرد :
 استفاده از این فن برای محیط هایی که آلودگی هوای آنها با ذرات است نامناسب می باشد. از آنجایی که موتورهای بسیار قوی در این فن وجود دارد در برابر اضافه بار بسیار مقاوم می باشد. بیشتر زمانی از این فن استفاده می‌شود که جریان هوا غیرقطعی و نامشخص بوده باشد.

5.بکوارد خم

ویژگی های این فن سانتریفیوژ عبارت است از : پروانه هایی که در این نوع فن وجود دارند منحنی شکل هستند و مایل به عقب می باشند. عملکرد این فن اگر سرعت جریان هوا بالا باشد تا حدودی کاهش پیدا می‌کند. زاویه تماس تیغه های آن با جراین هوا زیادی است و به همین دلیل تیغه ها رسوب نمی گیرند. از فن تیغه‌های مسطح کارایی بیشتری دارد و کارآمدتر می باشد.

کاربرد :
از آنجایی که این فن در برابر اضافه بار بسیار مقاوم می‌باشد از آن می‌توانید زمانی که نرخ جریان هوا زیاد است استفاده کنید.

6.بکوارد آیرودینامیکی یا ایرفویل

ویژگی‌های این نوع فن سانتریفیوژ عبارت است از :

 پره هایی که در این نوع فن وجود دارد به صورت شیب دار هستند.

 بیشترین کارآیی که در این نوع فن وجود دارد را با تیغه های نازک خود انجام می‌دهد.

 زاویه آن بسیار کم است و جریان هوای درون آن موجب انباشته شدن رسوبات در درون پروانه ها می‌گردد و همین امر فرسایش فن را رقم می زند.

 عملکرد این نوع فن زمانی که جریان هوا افزایش پیدا کند تا حدودی کاهش پیدا می‌کند.

کاربرد :
در صنایعی که اضافه بار زیادی وجود دارد از این فن استفاده بسیار زیادی می‌شود.

ساختار فن سانتریفیوژ شیراز

همانطوری که بیان نمودیم فن سانتریفیوژ دارای انواع متعددی می باشد و هر یک از انواع آن هم دارای ویژگی های مختلفی هستند، به همین دلیل شما باید در صنعت خود یکی از آنها را مورد استفاده قرار دهید، اما به طور کلی باید بدانید هر یک از انواع آن دارای ساختار مشخص شده ای می‌باشند که این ساختار عبارت است از :

  1. هوزینگ فن
  2. مکانیزم درایو
  3. پروانه که به آن ایمپلر هم نیز می گویند.
  4. داکت خروجی و ورودی هوایی که در درون فن سانتریفیوژ وجود دارد.
  5. شافت متحرک

البته باید بدانید اجزای دیگری هم مانند بسیاری از وسایل دیگری مانند یاتاقان ها، لوله تخلیه، کوپلینگ ها و … در این فن وجود دارد ولی اصلی ترین آنها را بیان نمودیم.
مزایای استفاده از فن سانتریفیوژ :

استفاده کردن از فن سانتریفیوژ مزیت‌های مختلفی دارد و همین مزیت ها موجب شده است که امروزه از این فن در صنعت استفاده زیادی شود. برخی از مهمترین مزیت های این فن عبارت می‌باشد از :

1. اندازه های متنوع

از آنجایی که اندازه فن سانتریفیوژ بسیار متغیر می‌باشد، کاربردهای متنوعی هم دارد و برای فضاهای مختلفی از آن‌ها استفاده می شود. به عنوان مثال برای محیط‌هایی که تنگ هستند و یا محیط در دسترس آها دشواری زیادی دارد از کوچکترین اندازه آن استفاده می‌شود.

خرید-اگزاست-فن-در-شیراز
اگزاست فن سانتریفیوژ

2.بهره وری انرژی

جریان هوایی که ثابت است به فن این قابلیت را بخشیده که تا 84 درصد به بهترین نحو ممکن بتواند انرژی را بهره وری نماید. این قابلیت موجب شده است که از آن برای تهویه هایی که بسیار بزرگ هستند استفاده شود.

3.نگهداری آسان

فن سانتریفیوژ بسیار راحت و آسان تمیز می‌شود و همین امر موجب شده است که از آنها استفاده زیادی می شود. البته باید بدانید برخی از این فن ها به صورت خودکار تمیز می‌شوند، چرا که پره‌ها و پروانه‌های آن‌ها نیاز به تمیز شدن دارند.

4.تطبیق پذیری بسیار بالا

 استفاده از فن سانتریفیوژ برای ترکیب کردن چندین نوع جریان هوا تاثیر بسیاری دارد و فشار آنها را می‌تواند تحمل کند. به همین دلیل صنایعی که جریان هوا در درون دستگاه های آنها معمولی، خشک و مرطوب می‌باشد از این فن استفاده زیادی می‌کنند.

5. دوام

برای محیط هایی که فرسایش آنها بسیار زیاد است از این فن استفاده بسیار زیادی می‌شود، به همین دلیل شما باید بدانید که دوام و ماندگاری این فن بالا می‌باشد و تا چندین سال به بهترین نحو ممکن کار می‌کند.

6.محدود کردن اضافه بار

از دیگر مزیت‌هایی که فن سانتریفیوژ دارد و همین ویژگی موجب شده است در صنایع مختلفی از آن استفاده زیادی شود، این است که اضافه بار را می‌تواند در درون دستگاه کنترل کند.

شرکت کولاک فن در شیراز با کادری مجرب، تولید کننده ی دستگاه‌های سانتریفیوژ با کیفیت عالی و قیمت مناسب می‌باشد. جهت مشاوره رایگان و یا سفارش محصول می‌توانید با کارشناسان کولاک فن شیراز در بخش فروش تماس بگیرید. برای مشاهده پروژه های تولید شده از طریق کانال اپارات دنبال کنید.

سوالات متداول

محصولات شما، چند ماه گارانتی دارن؟

تمام عمر

در صورتی که یه شهر دیگه باشیم، محاسبات پروژه رو چطوری انجام میدین؟

بازدید حضوری کارشناسان شرکت

ما خیلی فضا نداریم، برای نصب تجهیزات به مشکل میخوریم؟

نگران این موضوع نباشید، طراحی ما، با توجه به فضای شما انجام میشه

چند روزه به دستمون میرسه؟

با توجه به حجم پروژه، بین 7 تا 25 روز کاری

به کجاها ارسال دارین؟

ایران + اروپا + کشورهای حاشیه خلیج فارس

نحوه برقراری ارتباط با شرکت چطوریه؟

تماس – واتساپ

(09121865671)

(09177002700)

(09122681192)

فهرست

خرید-اگزاست-فن-در-شیراز

"کولاک فن"، نمایندگی فن سانتریفیوژ در شیراز

فن سانتریفیوژ شیراز یکی از بهترین هواکش های الکترونیکی به شمار می رود که برای ایجاد نمودن جریان هوا و یا همان گاز از آن در صنعت استفاده بسیار زیادی می شود. هر یک از انواع فن سانتریفیوژ شیراز دارای تیغه ها و یا پره‌هایی است که به صورت دوار کار می کنند.اگر به دنبال برترین تولید و توزیع کننده فن سانتریفیوژ هستید.شرکت کولاک فن در شیراز انتخابی ایده آل جهت کسب مشاوره مفید و خرید هواکش سانتریفیوژ با قیمتی کاملا مقرون بصرفه می باشد. کولاک فن با بیش از 20 سال خدمت ارزشمند به مشتریان عزیزمان شناخته شده ترین مرکز تولید و توزیع تجهیزات صنعتی در جنوب کشور هستیم.

فن سانتریفیوژ شیراز

فن سانتریفیوژ یکی از بهترین هواکش‌های الکترونیکی به شمار می رود که برای ایجاد نمودن جریان هوا و یا همان گاز از آن در صنعت استفاده بسیار زیادی می‌شود. هر یک از انواع فن سانتریفیوژ دارای تیغه ها و یا پره هایی است که به صورت دوار کار می کنند و تاثیر بسیاری بر روی هوا می‌گذارند و جریان درون آن را به خوبی کنترل می کنند. شما باید بدانید که دو فن وجود دارد که یکی از آنها فن‌های محوری می باشد و نام آکسیال است و نوع دیگر آن فن سانتریفیوژ می‌باشد. این دو فن از هر نظر با یکدیگر تفاوت‌های بسیاری دارند و همین مسئله موجب شده است که از آنها استفاده های متنوعی بشود. فن سانتریفیوژ بیشترین استفاده ای که دارد در صنعت است و به تنهایی دارای انواع مختلف با کاربردهای متفاوت می‌باشد. برای اینکه با این فن آشنایی بیشتری داشته باشید، در ادامه به طور کامل این فن را معرفی می کنیم.

تاریخچه فن سانتریفیوژ

فن سانتریفیوژ برای اولین بار به وسیله فردی به نام جورج پاور طراحی شده و در سال 1556 این وسیله را در کتاب De Re Metalica معرفی شد. این کتاب در مورد چگونگی تهویه هوا نوشته شده است. بعد از آن استفاده از این فن ها زیادی رواج نداشت، ولی در اوایل دهه قرن 19 بود که استفاده از آن به شدت افزایش پیدا کرد. در سال 1815 فردی که به تولید این فن اهمیت بسیاری می داد از تولید آنها در حد گسترده ای استفاده نمود. در سال 1832 هم یک فرد آمریکایی سوئدی که نام او جان اریک ریک بود از این فن به عنوان دمنده در کشتی استفاده نمود. بعد از این بود که کشور روسیه از فن سانتریفیوژ در صنایع خود استفاده بسیاری کرد و به همین دلیل کشورهای دیگر هم استفاده شان از این فن روز به روز بیشتر شد.

فن-سانتریفیوژ-در-شیراز
فن سانتریفیوژ

فن سانتریفیوژ شیراز چیست ؟

همانطوری که بیان نمودیم و شما متوجه شدید فن سانتریفیوژ یکی از دستگاه های الکترونیکی و مکانیکی به شمار می رود که از آن برای انتقال دادن جریان هوا استفاده بسیاری می کنند. هر یک از انواع این فن حجم و سرعت جریان هوا را به وسیله ایمپلر و یا پروانه بسیار افزایش می دهند و هر یک از آنها از نظر درجه حفاظت رتبه بندی شده اند. در واقع باید بدانید این فن‌ها استانداردهای خاص و ویژه ای دارند که در هنگام تولید به آن استانداردهای باید دقت بسیاری شود. فن سانتریفیوژ از انرژی که در درون پروانه دستگاه وجود دارد و به صورت جنبشی می باشد استفاده می کند و حجم جریان هوا را در درون دستگاه تا حد بسیاری افزایش می دهد. حجم جریان هوا اگر افزایش پیدا کند، به خوبی می تواند در برابر گرد و خاک و عوامل دیگری که امکان دارد در دستگاه به وجود آید مقاومت نماید.
فن سانتریفیوژ هوایی را که در درون دستگاه به وجود می آید را به صورت شعاعی جابجا می کند و مسیر آن را تا 90 درجه به درستی تغییر می‌دهد. این فن ها از جمله بهترین هواکش ها به شمار می روند، چرا که در درون آنها سر و صدایی وجود ندارد، بسیار محکم هستند و همچنین اگر از این فن ها در شرایط بسیار سخت هم استفاده کنید آنها قابلیت زیادی دارند. فن سانتریفیوژ از جمله دستگاه هایی به شمار می رود که حجم آن ثابت است و این حجم ثابت بودن دستگاه به این معنی است که، در سرعت مشخص شده و ثابت حجم ثابتی را در درون فن جابجا می کند. این فن ها از جمله پر کاربرد ترین فن هایی می‌باشد که در صنعت از آن استفاده بسیاری می شود و به انواع مختلفی تقسیم می شوند که در ادامه آنها را بیان می‌کنیم.

انواع فن سانتریفیوژ شیراز

همانطوری که بیان نمودیم فن سانتریفیوژ دارای انواع متعددی می باشد که از نظر شکل و عملکرد پروانه هر یک از آنها کاربردهای متنوعی دارند و مهمترین آنها عبارت می باشد از :

1.منحنی رو به جلو

در این نوع از فن سانتریفیوژ انتهای پروانه های در مسیر چرخش قرار گرفته اند و از جمله ویژگی های دیگر آن عبارت می باشد از :  بهره وری آنها از دیگر انواع مقداری پایین تر است. سایز آن نسبت به دیگر انواع بسیار کوچکتر است. سرعت کارکرد آن تا حدودی پایین می باشد و تا حدودی صدا ندارد.استفاده از این نوع فن بیشتر برای محیط هایی که تمیز هستند مناسب است. خروجی که در این فن وجود دارد تنظیم شدنش تا حدودی سخت است و به همین دلیل بری کاربردهایی که جریان هوای باید کنترل شود چندان مناسب نمی باشد.

کاربرد :
– بیشترین استفاده ای که از این نوع فن سانتریفیوژ می شود برای سیستم هایی است که برودتی و حرارتی هستند، همچنین برای تهویه مطبوع منزل های مسکونی هم از آن استفاده می شود. برخی از افراد که عملیات های پایین در جریان هوا را می خواهند به وجود آورند از این دستگاه و فن استفاده می کنند، البته باید بدانند شیب آن در دامنه نشان دهنده یک خطر در این فن به شمار می رود. در مواردی که شما نیازمند جریان هوای پایین باشید و فشار را هم متوسط بخواهید می توانید از این دستگاه استفاده نماید.

2.فن با تیغه های شعاعی

از جمله ویژگی های این نوع از فن سانتریفیوژ دارد عبارت می باشد از :
  ترکیباتی که در این نوع فن وجود دارد  موجب شده است پروانه ها با این ترکیبات پوشش داده شوند و همین امر موجب می شود در برابر فرسایش و ضربه مقاومت بالایی داشته باشند. برای جریان هوایی که کم است و فشار درون آن از متوسط بالاتر می باشد از این فن استفاده زیادی می شود. فاصله ای که بین پره های پروانه وجود دارد موجب شده است که اگر حتی ارتعاش دستگاه زیاد باشد این فن به خوبی کار کند و سر و صدایی را هم تولید نکند. هواهایی را که دارای ریزگر و گرد و غبار هستند را به راحتی می تواند حمل کند.

کاربرد :
این نوع از فن سانتریفیوژ در بیشتر صنعت هایی که دشواری زیادی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین دلیل به آن عنوان کارگر صنعت را داده‌اند.

3.با پروانه های سر شعاعی

از جمله ویژگی های این فن سانتریفیوژ عبارت است از : بهره وری و استفاده کرده از این نوع فن نسبت به دو مدلی که در بالا بیان کردیم بسیار بیشتر است.
– برای صنایعی که جریان هوای آن رطوبت زیادی دارد گزینه بسیار مناسبی می باشد چرا که به خوب یمی تواند جریان هوا را راه اندازی کند. درصد بهره وری آن بالاتر از 75 درصد است. از این فن به عنوان حد واسط استفاده می شود و به همین دلیل در محیط های تمیز و یا محیط های دشوار می توانید از آن استفاده کنید.

کاربرد :
کاربرد اصلی این فن سانتریفیوژ بیشتر در خدمات حمل و نقل می باشد.

هواکش-صنعتی-سانتریفیوژ-در-شیراز
انواع فن سانتریفیوژ

4.بکوارد مسطح

ویژگی‌های این فن سانتریفیوژ عبارت است از :

 سیستمی که از این فن استفاده می کند نباید نرخ بالایی از جریان هوا را داشته باشد، چرا که کارایی آن در نرخ های بالا تا حدودی کاهش پیدا می کند. پروانه های این نوع فن در جهت مخالف چرخش دارند، و به همین دلیل از انواع دیگر بسیار قوی تر طراحی شده است.از آنجایی که با جریان هوا زاویه برخوردش بسیار کم است، رسوبات کمی را هم روی تیغه ها به وجود می آورد.

کاربرد :
 استفاده از این فن برای محیط هایی که آلودگی هوای آنها با ذرات است نامناسب می باشد. از آنجایی که موتورهای بسیار قوی در این فن وجود دارد در برابر اضافه بار بسیار مقاوم می باشد. بیشتر زمانی از این فن استفاده می‌شود که جریان هوا غیرقطعی و نامشخص بوده باشد.

5.بکوارد خم

ویژگی های این فن سانتریفیوژ عبارت است از : پروانه هایی که در این نوع فن وجود دارند منحنی شکل هستند و مایل به عقب می باشند. عملکرد این فن اگر سرعت جریان هوا بالا باشد تا حدودی کاهش پیدا می‌کند. زاویه تماس تیغه های آن با جراین هوا زیادی است و به همین دلیل تیغه ها رسوب نمی گیرند. از فن تیغه‌های مسطح کارایی بیشتری دارد و کارآمدتر می باشد.

کاربرد :
از آنجایی که این فن در برابر اضافه بار بسیار مقاوم می‌باشد از آن می‌توانید زمانی که نرخ جریان هوا زیاد است استفاده کنید.

6.بکوارد آیرودینامیکی یا ایرفویل

ویژگی‌های این نوع فن سانتریفیوژ عبارت است از :

 پره هایی که در این نوع فن وجود دارد به صورت شیب دار هستند.

 بیشترین کارآیی که در این نوع فن وجود دارد را با تیغه های نازک خود انجام می‌دهد.

 زاویه آن بسیار کم است و جریان هوای درون آن موجب انباشته شدن رسوبات در درون پروانه ها می‌گردد و همین امر فرسایش فن را رقم می زند.

 عملکرد این نوع فن زمانی که جریان هوا افزایش پیدا کند تا حدودی کاهش پیدا می‌کند.

کاربرد :
در صنایعی که اضافه بار زیادی وجود دارد از این فن استفاده بسیار زیادی می‌شود.

ساختار فن سانتریفیوژ شیراز

همانطوری که بیان نمودیم فن سانتریفیوژ دارای انواع متعددی می باشد و هر یک از انواع آن هم دارای ویژگی های مختلفی هستند، به همین دلیل شما باید در صنعت خود یکی از آنها را مورد استفاده قرار دهید، اما به طور کلی باید بدانید هر یک از انواع آن دارای ساختار مشخص شده ای می‌باشند که این ساختار عبارت است از :

  1. هوزینگ فن
  2. مکانیزم درایو
  3. پروانه که به آن ایمپلر هم نیز می گویند.
  4. داکت خروجی و ورودی هوایی که در درون فن سانتریفیوژ وجود دارد.
  5. شافت متحرک

البته باید بدانید اجزای دیگری هم مانند بسیاری از وسایل دیگری مانند یاتاقان ها، لوله تخلیه، کوپلینگ ها و … در این فن وجود دارد ولی اصلی ترین آنها را بیان نمودیم.
مزایای استفاده از فن سانتریفیوژ :

استفاده کردن از فن سانتریفیوژ مزیت‌های مختلفی دارد و همین مزیت ها موجب شده است که امروزه از این فن در صنعت استفاده زیادی شود. برخی از مهمترین مزیت های این فن عبارت می‌باشد از :

1. اندازه های متنوع

از آنجایی که اندازه فن سانتریفیوژ بسیار متغیر می‌باشد، کاربردهای متنوعی هم دارد و برای فضاهای مختلفی از آن‌ها استفاده می شود. به عنوان مثال برای محیط‌هایی که تنگ هستند و یا محیط در دسترس آها دشواری زیادی دارد از کوچکترین اندازه آن استفاده می‌شود.

خرید-اگزاست-فن-در-شیراز
اگزاست فن سانتریفیوژ

2.بهره وری انرژی

جریان هوایی که ثابت است به فن این قابلیت را بخشیده که تا 84 درصد به بهترین نحو ممکن بتواند انرژی را بهره وری نماید. این قابلیت موجب شده است که از آن برای تهویه هایی که بسیار بزرگ هستند استفاده شود.

3.نگهداری آسان

فن سانتریفیوژ بسیار راحت و آسان تمیز می‌شود و همین امر موجب شده است که از آنها استفاده زیادی می شود. البته باید بدانید برخی از این فن ها به صورت خودکار تمیز می‌شوند، چرا که پره‌ها و پروانه‌های آن‌ها نیاز به تمیز شدن دارند.

4.تطبیق پذیری بسیار بالا

 استفاده از فن سانتریفیوژ برای ترکیب کردن چندین نوع جریان هوا تاثیر بسیاری دارد و فشار آنها را می‌تواند تحمل کند. به همین دلیل صنایعی که جریان هوا در درون دستگاه های آنها معمولی، خشک و مرطوب می‌باشد از این فن استفاده زیادی می‌کنند.

5. دوام

برای محیط هایی که فرسایش آنها بسیار زیاد است از این فن استفاده بسیار زیادی می‌شود، به همین دلیل شما باید بدانید که دوام و ماندگاری این فن بالا می‌باشد و تا چندین سال به بهترین نحو ممکن کار می‌کند.

6.محدود کردن اضافه بار

از دیگر مزیت‌هایی که فن سانتریفیوژ دارد و همین ویژگی موجب شده است در صنایع مختلفی از آن استفاده زیادی شود، این است که اضافه بار را می‌تواند در درون دستگاه کنترل کند.

شرکت کولاک فن در شیراز با کادری مجرب، تولید کننده ی دستگاه‌های سانتریفیوژ با کیفیت عالی و قیمت مناسب می‌باشد. جهت مشاوره رایگان و یا سفارش محصول می‌توانید با کارشناسان کولاک فن شیراز در بخش فروش تماس بگیرید. برای مشاهده پروژه های تولید شده از طریق کانال اپارات دنبال کنید.

سوالات متداول

محصولات شما، چند ماه گارانتی دارن؟

تمام عمر

در صورتی که یه شهر دیگه باشیم، محاسبات پروژه رو چطوری انجام میدین؟

بازدید حضوری کارشناسان شرکت

ما خیلی فضا نداریم، برای نصب تجهیزات به مشکل میخوریم؟

نگران این موضوع نباشید، طراحی ما، با توجه به فضای شما انجام میشه

چند روزه به دستمون میرسه؟

با توجه به حجم پروژه، بین 7 تا 25 روز کاری

به کجاها ارسال دارین؟

ایران + اروپا + کشورهای حاشیه خلیج فارس

نحوه برقراری ارتباط با شرکت چطوریه؟

تماس – واتساپ

(09121865671)

(09177002700)

(09122681192)