شهرک صنعتی بزرگ شیراز-بلوار دانشجو۳- هلدینگ کولاک فن

وبلاگ

» وبلاگ » معرفی کامل اگزاست فن بیمارستانی
معرفی کامل اگزاست فن بیمارستانی
  • 26 مرداد 1398
  • توسط admin

معرفی کامل اگزاست فن بیمارستانی

منظور از اگزاست فن بیمارستانی همان سیستم تهویه مطبوع هوا است امکان ایجاد هوایی سالم تر و پاکیزه تر که به دور از هر گونه آلاینده و آلودگی باشد را برای محیط بیمارستان فراهم می کند. این نوع سیستم با برخورداری از قابلیت های منحصر به فرد خود نظیر کاهش میزان غلظت مواد آلاینده، از ورود انواع باکتری ها و ویروس های واگیردار به درون محیط بیمارستان جلوگیری نموده و با این کار خود از بسیاری مشکلات و بیماری های تنفسی و... جلوگیری می کند

اگزاست فن بیمارستانی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
 آیا با نحوه کارکرد این نوع سیستم تهویه مطبوع آشنایی دارید؟
 همان طور که می دانید برخی از اماکن نظیر بیمارستان ها به دلیل موقعیت حساسی که دارند نیازمند یک سری سیستم های تهویه مطبوع ویژه می باشند تا در کنار تعویض جریان ورودی هوا، از ورود بسیاری آلاینده های مختلف به درون محیط جلوگیری نمایند. ما در این بخش از مطلب خود می خواهیم تا با توجه به حساس بودن موضوع، به معرفی یکی از بهترین سیستم های تهویه به نام اگزاست فن بیمارستانی بپردازیم و در آخر شما را با نحوه عملکرد آن آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

اگزاست فن بیمارستانی چیست؟

منظور از اگزاست فن بیمارستانی همان سیستم تهویه مطبوع هوا است امکان ایجاد هوایی سالم تر و پاکیزه تر که به دور از هر گونه آلاینده و آلودگی باشد را برای محیط بیمارستان فراهم می کند. این نوع سیستم با برخورداری از قابلیت های منحصر به فرد خود نظیر کاهش میزان غلظت مواد آلاینده، از ورود انواع باکتری ها و ویروس های واگیردار به درون محیط بیمارستان جلوگیری نموده و با این کار خود از بسیاری مشکلات و بیماری های تنفسی و... جلوگیری می کند. به همین دلیل است که امروزه اگزاست فن بیمارستانی یکی از بهترین سیستم های تهویه مطبوع در جهان است که در انواع محیط های بیمارستانی از آن استفاده می شود.

در حالت کلی اگزاست فن به آن دسته از سیستم های تهویه گفته می شود که کاملاً برخلاف سایر فن های دمنده هوای داخل محیط را بیرون کشیده و موجبات تصفیه و تعویض هوا را فراهم می آورد. این نوع فن معمولاً در دو حالت خروج و گردش هوا در محیط به کار برده می شود. در شرایطی از آن برای گردش هوا استفاده می گردد که نیاز باشد هوای محیط پس از فیلتر شدن دوباره به درون آن باز گردد. 


معرفی کامل اگزاست فن بیمارستانی

معرفی انواع اگزاست فن بیمارستانی

در رابطه با معرفی انواع اگزاست فن بیمارستانی نباید سه فاکتور مهم رطوبت، سرعت جریان هوا و دما را نادیده گرفت. به طور کلی تمامی مدل های این سیستم بر این اصل مهم که هوای ناپاک را تعویض و هوای سالم و پاکیزه را دوباره وارد محیط بیمارستان نمایند. اما یادآوری این نکته ضروری است طراحی و نصب انواع اگزاست فن بیمارستانی بایستی بر اساس قوانین و ضوابطی صورت گیرد که در هر گونه مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها اجرا می شود. همچنین باید طریقه کارکرد آن ها به شکلی باشد میزان هوای کثیف را از محیط دریافت کرده و غلظت آلایندگی آن را به حداقل ترین میزان ممکن برساند. به واقع انواع اگزاست فن بیمارستانی به نوعی فیلتر تصفیه هوای بیمارستان محسوب می شوند. در ادامه شما را با انواع این سیستم کاربردی و ارزشمند آشنا می سازیم:

  • اگزاست فن سقفی بیمارستان
  • اگزاست فن آکسیال بیمارستانی
  • فن اگزاست یوتیلیتی بیمارستانی

کاربردهای اگزاست فن بیمارستانی چیست؟

به جرات می توان گفت اگزاست فن بیمارستانی یا همان فن اگزاست بیمارستانی به منظور تهویه مطبوع در تمامی مراکز بهداشتی درمانی نظیر بیمارستان ها، اورژانس ها، درمانگاه ها و... با توجه به نوع محیط، شرایط و موقعیت آن، میزان حساسیت و همچنین مساحت آن مورد استفاده واقع می شود. به طور معمول در بسیاری از شهرهایی با آب و هوای گرم و مرطوب مانند کیش،قشم ، بندر عباس، بوشهر، رشت، ساری و... در کنار تهویه هوا به دستگاه ارزنده ای نیاز دارند تا میزان گرما و رطوبت را به حداقل رسانده و موجبات هوای تصفیه شده را فراهم آورد. اینجا است که فن اگزاست بیمارستانی در این گونه شهرهای ایران طرفداران بسیاری دارد. عمدتاً از آن برای مکان هایی مانند اتاق ایزوله، اتاق عمل و... استفاده می شود.

شرکت کولاک فن تولید کننده انواع اگزاست فن های بیمارستانی آماده ارایه مشاوره رایگان در زمینه خرید و نصب اگزاست فن بیمارستانی به شما عزیزان میباشد. فقط کافیست با ما تماس بگیرید .