شهرک صنعتی بزرگ شیراز-بلوار دانشجو۳- هلدینگ کولاک فن

وبلاگ

کولاک فن » وبلاگ » همه چیز درباره هواساز ایرواشر
همه چیز درباره هواساز ایرواشر
  • 24 مرداد 1398
  • توسط admin

همه چیز درباره هواساز ایرواشر

یکی از سیستم های تهویه مطبوع که برای کاهش آلودگی، گرد و غبار و مواد حساسیت زا در جریان هوا و کنترل رطوبت مناسب در محیط و گرمایش و سرمایش محیط های آپارتمانی و صنعتی کاربرد دارد، هواساز ایرواشر می باشد. از مهمترین مزایای آن شامل قیمت پایین، فیلتراسیون قوی، کم صدا، بهره وری انرژی و ... می باشد.

امروزه در محیط های کارگاهی و صنعتی برای زدودن آلودگی، غبارگیری، رطوبت زنی و خنک سازی هوا از دستگاه تهویه هوا ایرواشر استفاده می کنند. هواساز ایرواشر تلفیقی از یک مرطوب کننده و یک تصفیه کننده می باشددر زیر بیشتر با این هواساز و کاربردهای آن آشنا می شویم.

معرفی هواساز ایرواشر

هواساز ایرواشر اولین بار در آمریکا طراحی و تولید شد ولی امروز شرکت های زیادی این محصول را تولید می کنند. نمونه های تولید شده ایرانی نیز به خوبی توانسته است چه از لحاظ کیفیت و چه از لحاظ کاربرد با نمونه های خارجی برابری کند. یکی از شرکت هایی که توانسته است هواساز ایرواشر را با کیفیت عالی و همچنین قیمت مناسب در ایران عرضه کند شرکت کولاک فن میباشد . این هواساز در دو مدل صنعتی و خانگی تولید می شود. مدل خانگی این هواساز در سه نوع ایستاده، بامی و سقفی وجود دارد.

هواساز ایرواشر در واقع نوعی دستگاه تهویه مطبوع است . عملکرد آن به پای سیستم های دیگر نظیر کولر گازی نمی رسد و سرمایشی نظیر آن ندارد. این دستگاه از سیستم تهویه تبخیری استفاده می کند و دارای دو قابلیت سرمایشی و گرمایشی می باشد و برای فصول سرد و گرم سال مناسب می باشد.


هواساز ایرواشر


نحوه ی عملکرد هواساز ایرواشر

همان‌طور که گفته شد دستگاه هواساز ایرواشر دارای دو عملکرد سرمایشی و گرمایشی می باشد. نحوه عملکرد سیستم سرمایشی این دستگاه به روش تبخیری است به این صورت که هوای گرم توسط فن ها به داخل مکیده می شود و این هوا توسط پمپ آب قوی و نازل شسته می شود و ذرات گرد و غبار و آلودگی از آن خارج می شود در نتیجه هوایی پاک و تمیز خارج می گردد و تبادل هوا با آب و غبار گیری آن باعث کاهش دمای هوای خروجی می شود.

همچنین نحوه عملکرد سیستم  هوا شور در حالت گرمایشی دارای قدرت بالایی است و عملکرد بهتری دارد. برای تولید گرما در فصل زمستان و افزایش بهره وری تمام ورودی های دستگاه بسته می شوند و فقط یک ورودی هوا باز می مانددر حالت گرمایشی دستگاه نیازمند پکیج یا بویلر موتورخانه ای می باشدپس از گرم کردن آب و پمپاژ آن به لوله ها، هوای گرم را به داخل محیط انتقال می دهد.

اجزای هواساز ایرواشر

مهمترین قسمت های تشکیل دهنده ی هواساز ایرواشر شامل موارد زیر می باشد.

  • یکی از قسمت های مهم هوا شور ایرواشر فن دستگاه می باشد که با قدرت های مختلفی با توجه به نیاز محیط تولید می شوند. از نمونه های بی صدا و پرطرفدار، فن دایرکت درایو می باشد که در دو نمونه ی ایرانی و خارجی وجود دارد.
  • یکی دیگر از قطعات که در سیستم گرمایشی باید به پکیج متصل شود، کویل می باشد. این قطعه گرمای پکیج را به صورت آب در خود عبور می دهد و هوا با عبور از آن گرم می شود و به محیط برمی‌گردد.
  • در سیستم ایرواشر انواع فیلتراسیون در نوع فلزی، پلی اتیلن و سلولوزی با توجه به درخواست مشتری برای فیلتر هوا از آلودگی توسط شرکت کولاک فن تعبیه می شود.

هواساز ایرواشر


قیمت هواساز ایرواشر

در سایت ها و مراکز فروش هواساز ایرواشر، انواع نمونه های ایرواشر داخلی و خارجی با برندهای متفاوت وجود دارد. با توجه به پایین بودن قیمت قطعات این دستگاه ، قیمت تمام شده آن پایین می باشد. هواسازهای ایرواشر تولیدی شرکت کولاک فن  با توجه به پایین بودن مصرف انرژی ، آب و همچنین هزینه تعمیر و نگهداری کم، قیمت تمام شده ی پایینی نیز دارد.

نحوه خرید هواساز ایرواشر

نمونه های تقلبی این محصول در بازاربه وفور یافت می شود. پس بهتر است به صورت مستقیم از طریق سایت کولاک فن و بخش تماس با ما این هواساز را تهیه و از گارانتی و خدمات پس از فروش آن بهره مند شوید.

پست های محبوب

چرا سیستم‌های جت فن بهترین انتخاب هستند؟

چرا سیستم‌های جت فن بهترین انتخاب هستند؟

11 اسفند 1401, 14:24

جت هیتر چیست و چه کاربردی دارد؟

جت هیتر چیست و چه کاربردی دارد؟

8 اسفند 1401, 23:39

معرفی کانال گرد گالوانیزه و ارزیابی ویژگی‌های آن

معرفی کانال گرد گالوانیزه و ارزیابی ویژگی‌های آن

5 اسفند 1401, 22:29

از سایلنت باکس صنعتی چه می‌دانید؟

از سایلنت باکس صنعتی چه می‌دانید؟

3 اسفند 1401, 17:05

خدمات خم‌کاری ورق فلزات در کولاک فن

خدمات خم‌کاری ورق فلزات در کولاک فن

30 بهمن 1401, 23:45

کولر سلولزی چیست و چه مزایایی دارد؟

کولر سلولزی چیست و چه مزایایی دارد؟

29 بهمن 1401, 21:01

0 تا 100 فن حلزونی صنعتی

0 تا 100 فن حلزونی صنعتی

24 بهمن 1401, 18:19

دستگاه برش لیزر فلزات چیست و چه کاربردهایی دارد؟

دستگاه برش لیزر فلزات چیست و چه کاربردهایی دارد؟

4 مرداد 1401, 21:18

برچسب های ابری

دنبال کنید

ما به شما کمک میکنیم تا بهترین محصول را انتخاب کنید

واتساپ