شهرک صنعتی بزرگ شیراز-بلوار دانشجو۳- هلدینگ کولاک فن

وبلاگ

کولاک فن » وبلاگ » معرفی انواع تجهیزات ماینینگ و کاربرد آن ها
معرفی انواع تجهیزات ماینینگ و کاربرد آن ها
 • 22 مرداد 1398
 • توسط admin

معرفی انواع تجهیزات ماینینگ و کاربرد آن ها

در حالت کلی انواع تجهیزات ماینینگ به یک سری لوازم و ملزومات ضروری گفته میشود که از آنها جهت کارکردن با دستگاه ماینر به منظور استخراج ارزهای دیجیتالی به واسطه کامپیوترها استفاده میشود. همان‌ طور که میدانیم عملیات مربوط به استخراج ارزهای دیجیتالی توسط پردازنده های کامپیوتر انجام میشود.

با انواع تجهیزات ماینینگ و کاربرد آن ها بیشتر آشنا شوید
 امروزه به دلیل استخراج ارزهای متنوع دیجیتالی تجهیزات بسیار مناسبی تولید و در اختیار کاربران قرار گذاشته شده است. وجود چنین تجهیزاتی سبب شده تا هم عملیات استخراج سود آور و اقتصادی باشد و هم اینکه بسیاری هزینه ها از جمله هزینه های برق مصرفی، هزینه های مربوط به تعمیرات و نگهداری به حداقل ممکن خود برسد. ما در این بخش از مطلب خود می خواهیم واضح و بدون حاشیه به معرفی انواع تجهیزات ماینینگ بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

معرفی انواع تجهیزات ماینینگ

در حالت کلی انواع تجهیزات ماینینگ به یک سری لوازم و ملزومات ضروری گفته می شود که از آن ها جهت کار کردن با دستگاه ماینر به منظور استخراج ارزهای دیجیتالی به واسطه کامپیوترها استفاده می شود. همان‌طورکه می دانیم عملیات مربوط به استخراج ارزهای دیجیتالی توسط پردازنده های کامپیوتر انجام می شود. طبیعتاً هرچقدر توان این پردازنده ها بالاتر باشد میزان دریافتی این ارزهای دیجیتالی هم بیشتر خواهد بود.

 شاید تا چند سال پیش با استفاده از تجهیزات و پردازنده های معمولی می توانستیم بنا به نیاز خود آن میزان ارزهایی که مد نظر داشتیم را استخراج کنیم اما متأسفانه یا خوشبختانه امروزه به دلیل افزایش روزافزون جمعیت و استفاده بیش از حد از پردازنده های کامپیوتری، دیگر استفاده از تجهیزات معمولی نمی تواند آن‌چنان که باید نیاز کاربران را در استخراج ارزهای دیجیتالی برآورده سازد. بنابراین وجود انواع تجهیزات ماینینگ در نهایت کیفیت و مرغوبیت با مدارهای مجتمع با کاربرد خاص خود و نیز کارت گرافیکی بالا ضرورت پیدا می کند. در ادامه به معرفی انواع این تجهیزات بی نظیر می پردازیم:

 • دستگاه ماینینگ
 • سیستم خنک کننده
 • تابلو برق
 • شبکه محلی با قابلیت دسترسی به اینترنت
 • منبع تغذیه
 • سخت افزارهای بیت کوین
تجهیزات ماینینگ و کاربرد آن ها

ویژگی هایی که باید به هنگام انتخاب انواع تجهیزات ماینینگ در نظر بگیریم

امروزه بخش عمده ای از استخراج های بزرگ و اصلی مربوط به دستگاه ماینر توسط انواع تجهیزات ماینینگ که دارای کارت های گرافیکی قدرتمند هستند انجام می شود. بدون شک افرادی که در حوزه استخراج ارز دیجیتالی از چنین تجهیزاتی استفاده کرده اند توانسته اند از بیشترین مزیت های آن برخوردار شوند. جالب است بدانید که کشور ایران به دلیل برخورداری از بهترین انواع تجهیزات ماینینگ از یک سو و پایین بودن هزینه های برق مصرفی از سوی دیگر یکی از برترین کشورها در زمینه استخراج بیت کوین در جهان شناخته شده است. اما چند عامل و ویژگی منحصر به فرد وجود دارند که به هنگام خرید و تهیه این تجهیزات از سوی کاربران آن، بایستی در نظر گرفته شوند. ویژگی هایی از جمله:

 • میزان هش: در حالت کلی میزان هش نشان دهنده میزان قدرت پردازشی دستگاه ماینر است. به واقع این بخش از سیستم رابطه مستقیمی با میزان استخراج بیت کوین یا همان ارزهای دیجیتالی دارد. پس به هنگام انتخاب بهترین انواع تجهیزات ماینینگ به میزان بالا بودن هش ماینر توجه کنید

 • توان مصرفی: توان مصرفی ماینینگ معرف میزان برقی مصرفی واقعی دستگاه است. پس طبیعتاً ماینری با قدرت کاربری بالا بایستی دارای توان مصرفی یا همان مصرف انرژی برق پایین باشد. توجه داشته باشید به هنگام خرید انواع تجهیزات ماینر، توجه زیادی به این گزینه داشته باشید

 • قیمت: طبیعتاً به هنگام خرید انواع تجهیزات ماینر، این قیمت است که در همان نگاه اول توجه خریداران را به سمت خود جلب می کند. بنابراین میزان بودجه ای که برای انتخاب این تجهیزات در نظر گرفته اید به نوعی با بهترین انواع تجهیزات ماینینگ رابطه مستقیمی دارد. هر چقدر قیمت بالاتری برای خرید این تجهیزات در نظر بگیرید می توانید تجهیزاتی با راندمان بالا برای خود خریداری نمایید.
نگهداری انواع تجهیزات ماینینگ

اگر شما هم به عنوان یکی از کاربران انواع تجهیزات ماینینگ به تازگی وارد بازار استخراج بیت کوین شده اید بایستی قبل از تهیه این ملزومات بدانید که نگهداری تجهیزات ماینینگ به مراتب پر اهمیت تر از خرید و استفاده از آن است. بایستی بدانید که محل قرار گیری این تجهیزات با تعداد دستگاه های شما رابطه مستقیمی دارد. به عنوان مثال اگر شما بخواهید از چندین کامپیوتر برای استخراج ارزهای دیجیتالی و کسب درآمد خود استفاده کنید طبیعتاً بایستی مکان بزرگ تری را با داشتن تهویه مناسب به منظور نگهداری انواع تجهیزات ماینینگ انتخاب نمایید. 

پست های محبوب

چرا سیستم‌های جت فن بهترین انتخاب هستند؟

چرا سیستم‌های جت فن بهترین انتخاب هستند؟

11 اسفند 1401, 14:24

جت هیتر چیست و چه کاربردی دارد؟

جت هیتر چیست و چه کاربردی دارد؟

8 اسفند 1401, 23:39

معرفی کانال گرد گالوانیزه و ارزیابی ویژگی‌های آن

معرفی کانال گرد گالوانیزه و ارزیابی ویژگی‌های آن

5 اسفند 1401, 22:29

از سایلنت باکس صنعتی چه می‌دانید؟

از سایلنت باکس صنعتی چه می‌دانید؟

3 اسفند 1401, 17:05

خدمات خم‌کاری ورق فلزات در کولاک فن

خدمات خم‌کاری ورق فلزات در کولاک فن

30 بهمن 1401, 23:45

کولر سلولزی چیست و چه مزایایی دارد؟

کولر سلولزی چیست و چه مزایایی دارد؟

29 بهمن 1401, 21:01

0 تا 100 فن حلزونی صنعتی

0 تا 100 فن حلزونی صنعتی

24 بهمن 1401, 18:19

دستگاه برش لیزر فلزات چیست و چه کاربردهایی دارد؟

دستگاه برش لیزر فلزات چیست و چه کاربردهایی دارد؟

4 مرداد 1401, 21:18

برچسب های ابری

دنبال کنید

ما به شما کمک میکنیم تا بهترین محصول را انتخاب کنید

واتساپ