شهرک صنعتی بزرگ شیراز-بلوار دانشجو۳- هلدینگ کولاک فن

وبلاگ

کولاک فن » وبلاگ » دانستنی هایی سودمند درباره تهویه پارکینگ
دانستنی هایی سودمند درباره تهویه پارکینگ
 • 10 مرداد 1398
 • توسط admin

دانستنی هایی سودمند درباره تهویه پارکینگ

سیستم تهویه پارکینگ همانگونه که از نامش برمی آید یک دستگاه تهویه کارآمد و مناسب است که از آن برای تهویه مطبوع پارکینگ ساختمان‌های مختلف استفاده می‌شود. ما در این بخش از نوشتار خود می‌خواهیم تمامی آنچه که مربوط به تهویه مطبوع پارکینگ و کاربردهای آن است در اختیارتان قرار دهیم.

سیستم تهویه پارکینگ همان گونه که از نامش بر می آید یک دستگاه تهویه کارآمد و مناسب است که از آن برای تهویه مطبوع پارکینگ ساختمان های مختلف استفاده می شود. از آنجایی که امروزه شکل گیری و ساخت و ساز بیشتر ساختمان ها طرح و شمایلی به نام آپارتمان به خود گرفته و به نوعی قانون آپارتمان نشینی در جای جای کشورمان ایران همه گیر شده است به همین علت پارکینگ ها به یکی از بخش های اصلی آپارتمان ها مبدل شده است. در همین راستا به کارگیری تجهیزات بهینه و فناوری های جدید مانند تهویه پارکینگ به منظور گردش هوای ساختمان به عنوان یکی از الزامات اصلی ساختمان ها معرفی شده است. ما در این بخش از نوشتار خود می خواهیم تمامی آنچه که مربوط به تهویه مطبوع پارکینگ و کاربردهای آن است در اختیارتان قرار دهیم. 

تهویه پارکینگ چیست و چه کاربردهایی دارد؟

امروزه تهویه پارکینگ و اصول راه اندازی آن نقش مهمی را در پارکینگ های مختلف مخصوصاً در شهرهای بزرگ و شلوغ ایفا می کند. از آنجایی که ورود و خروج زیاد خودروها به داخل پارکینگ باعث می شود تا انواع گازهای آلاینده و مضر انتشار پیدا کرده و هوای تازه نفس و تازه را از افراد بگیرد. در نتیجه برای اینکه حال و روز افراد در حال تردد ساختمان ها به خطر نیفتد یک سیستم تهویه مناسب و کارآمد نیاز است تا اساس اصول طراحی محاسبه تهویه، از انتشار آلاینده ها در محیط مورد نظر جلوگیری کند. این سیستم که تهویه مطبوع پارکینگ نام دارد معمولاً در پارکینگ هایی که زیر زمین قرار دارند و یک فضای کاملاً بسته است نصب می شود.


دانستنی هایی سودمند درباره تهویه پارکینگ


راه اندازی تهویه پارکینگ با چه اهدافی همراه است؟

به طور کلی سیستم تهویه پارکینگ بر اساس ضوابط و قانون مندی سامانه های تهویه، تخلیه و کنترل آلاینده ها اجرا و راه اندازی می شود و به این ترتیب از انواع ساختمان های مختلف در مقابل بسیاری مسائل نظیر حریق محافظت می کند. از آنجایی طراحی بسیاری پارکینگ ها به نحوی است که امکان گردش و خروج هوا در آن به صورت طبیعی وجود ندارد در نتیجه بایستی یک سری اقدامات لازم و واقع گرایانه ای به منظور تزریق هوای تازه و خروج آلاینده ها در آن ایجاد گردد. سیستم جدید تهویه پارکینگ با به کارگیری یک سری عوامل و متریال های با کیفیت نظیر فن های تأمین و تخلیه هوا و نیز جت فن های پارکینگی به عنوان یک سیستم مکانیکی ایده آل به بازار عرضه شده است تا تهویه و گردش هوای محیط مورد نظر به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

در حالت کلی هدف از ایجاد و راه اندازی این سیستم به شرح زیر است:

 • تخلیه مناسب انواع آلاینده ها
 • کنترل حرارت موجود در محیط
 • خروج و تخلیه دود و محصولات ناشی از حریق
 • حداقل 6 سال تعویض هوا برای تمامی طبقات
 • کمک به نیروهای آتش نشانی با راه اندازی یک مسیر بدون دود
 • به حداقل رساندن آسیب های ناشی از دود اجزای سازه در زمان آتش سوزی
 • به حداقل رساندن آسیب های ناشی از دود، حرارت و گازهای سمی ناشی از دود
 • جلوگیری از گسترش کامل آتش سوزی
دانستنی هایی سودمند درباره تهویه پارکینگ

مزیت های راه اندازی سیستم تهویه پارکینگ

امروزه پیشرفت فناوری و تکنولوژی های نوین در تولید و عرضه صنعت تهویه پارکینگ نیز بسیار کار ساز بوده است. در گذشته طرح ها و ایده های قدیمی تری از این سیستم در پارکینگ ساختمان ها به طریق سیستم های کانال کشی راه اندازی می شد. به طبع چنین سیستمی با ویژگی هایی نظیر جاگیر بودن و به عقیده بسیاری ظاهری نازیبا داشتن همراه بود. به همین دلیل طراحان و سازندگان سیستم نوین تهویه پارکینگ بر آن شدند تا یک سیستم ایده آل با دقت واقع گرایانه تری برای تهویه پارکینگ ها طراحی کنند تا هم فضای کمتری از محیط را اشغال کنند و هم صرفه جویی بسیاری از مصرف برق را برای خریداران این محصول به ارمغان آورند. در ادامه به معرفی تک تک مزیت های راه اندازی سیستم تهویه پارکینگ می پردازیم:

 • صرفه جویی زیاد در مصرف انرژی به واسطه کنترل دور فن ها در زمان های گوناگون
 • کاهش ارتفاع سقف با نصب این سیستم
 • نصب سریع و آسان تر
 • هزینه نصب بسیار پایین
 • هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایین
شرکت کولاک فن با کادری مجرب تولید کننده ی انواع سیستم های تهویه پارکینگ در ایران می‌باشد. کولاک فن تاکنون پارکینگ هایی را در شهرهای شیراز، بندرعباس، بوشهر، عسلویه ، کیش و قشم به سیستم تهویه مجهز کرده است .

پست های محبوب

چرا سیستم‌های جت فن بهترین انتخاب هستند؟

چرا سیستم‌های جت فن بهترین انتخاب هستند؟

11 اسفند 1401, 14:24

جت هیتر چیست و چه کاربردی دارد؟

جت هیتر چیست و چه کاربردی دارد؟

8 اسفند 1401, 23:39

معرفی کانال گرد گالوانیزه و ارزیابی ویژگی‌های آن

معرفی کانال گرد گالوانیزه و ارزیابی ویژگی‌های آن

5 اسفند 1401, 22:29

از سایلنت باکس صنعتی چه می‌دانید؟

از سایلنت باکس صنعتی چه می‌دانید؟

3 اسفند 1401, 17:05

خدمات خم‌کاری ورق فلزات در کولاک فن

خدمات خم‌کاری ورق فلزات در کولاک فن

30 بهمن 1401, 23:45

کولر سلولزی چیست و چه مزایایی دارد؟

کولر سلولزی چیست و چه مزایایی دارد؟

29 بهمن 1401, 21:01

0 تا 100 فن حلزونی صنعتی

0 تا 100 فن حلزونی صنعتی

24 بهمن 1401, 18:19

دستگاه برش لیزر فلزات چیست و چه کاربردهایی دارد؟

دستگاه برش لیزر فلزات چیست و چه کاربردهایی دارد؟

4 مرداد 1401, 21:18

برچسب های ابری

دنبال کنید

ما به شما کمک میکنیم تا بهترین محصول را انتخاب کنید

واتساپ