شهرک صنعتی بزرگ شیراز-بلوار دانشجو۳- هلدینگ کولاک فن

وبلاگ

» وبلاگ » نحوه انتخاب فن برای رستوران
نحوه انتخاب فن برای رستوران
  • 28 خرداد 1398
  • توسط admin

نحوه انتخاب فن برای رستوران

در این مطلب به صورت دقیق و کامل نحوه انتخاب فن برای رستوران توضیح داده شده است. شما می توانید تا با استفاده از مطالب بیان شده در ادامه این مقاله، مناسب ترین اگزاست فن را برای رستوران خود تهیه کنید و بتوانید هوای مناسبی در محیط رستوران ایجاد کنید.  اگزاست فن یا فن تخلیه مهم ترین عضو تاسیسات تهویه مطبوع یک رستوران است که نقش اصلی و عمده را در ایجاد تعادل در هوای فضای درون و بیرون رستوران بر عهده دارد. در این مطلب برای شما بیان خواهیم کرد که در خرید و انتخاب فن رستوران باید چه اقداماتی انجام دهید و به چه نکاتی توجه داشته باشید. با ما تا پایان مطلب همراه باشید.
نحوه انتخاب فن برای رستوران

نکات و موارد مهم در خصوص نحوه انتخاب فن برای رستوران

اگزاست فن همانطور که گفته شد، نقش اصلی و عمده را در تهویه رستوران ها بازی می کند به همین دلیل است که انتخاب آن باید با نهایت دقت و توجه صورت بگیرد. مهم ترین نکاتی که در خرید این دستگاه باید به آن ها توجه کنید، عبارتند از:

  1. سایز و قدرت اجاق گازها را در نظر داشته باشید. اجاق گازها از مهم ترین عوامل ایجاد گرما و حرارت در رستوران شما در قسمت آشپزخانه هستند که ممکن است بسته به بزرگی رستوران و تعداد مشتریان و یا نوع غذاها در هر رستوران دارای تعداد متفاوتی باشند. یکی از نکات مهم در نحوه انتخاب فن برای رستوران، تعداد، قدرت و حرارت تقریبی ایجاد شده توسط هرکدام از این اجاق گازها است که باید به صورت سرانگشتی محاسبه شود تا در نظر گرفته شود. 
  2. یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب اگزاست فن برای رستوران، میزان یا نرخ خروج هوا یا اگزاست گاز است. این میزان بر اساس واحد فوت مکعب بر دقیقه و یا CFM محاسبه می شود. نوع اجاق گاز در تعیین این نرخ بسیار موثر است. برای مثال اجاق گاز سوز نیاز به یک فن تهویه با CFM بالاتر نسبت به یک اجاق گاز الکتریکی دارد. 
  3. نوع طراحی تاسیسات و به خصوص قسمت هود اگزاست باید صحیح و درست انتخاب شود. نوع این هود بازهم به اجاق گازها و همچنین مواردی همچون شکل طراحی آشپزخانه بستگی دارد. هودهای مختلف برای آشپزخانه یک رستوران دارای انواع مختلفی از جمله دیواری، جانبی و بالایی می باشند که نکته مهم در خصوص انتخاب فن برای رستوران با توجه به هودها، نیاز به CFM کمتر از سوی هود جانبی است. 
  4. سایز و اندازه اگزاست فن خود را برای رستوران درست انتخاب کنید. در حالت ایده آل مکانیکی، اندازه اگزاست فن انتخابی شما برای رستوران باید به اندازه عرض سطح یک اجاق گاز شما باشد. در صورتی که فن انتخابی شما کوچک باشد در خروج دود، بو و همچنین چربی از رستوران و آشپزخانه رستوران شما مشکل و اختلال ایجاد خواهد شد. البته در طرف مقابل در صورتی که بزرگ تر از حد نیاز نیز انتخاب شود، از نظر انرژی به صرفه نبوده و هزینه ها را بالا خواهد برد. 
  5. یکی دیگر از نکات مهم در خصوص نحوه انتخاب فن برای رستوران این است که سر و صدای ایجاد شده توسط فن باید تا حد امکان کمتر باشد. چه در سالن پذیرایی و چه در آشپزخانه، جهت رفاه مشتریان و بهبود عملکرد کارکنان، باید سر و صدای ناشی از این فن ها به حداقل برسد. برخی از انواع فن های تهویه برای همین منظور به شکل های خاصی طراحی شده اند تا بتوانند با صدای کم، قدرت زیادی در تعویض هوا داشته باشند

مهم ترین نکات در خصوص نحوه انتخاب فن برای رستوران در این مطلب برای شما بیان شد. 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با ما در مجموعه کولاک فن تماس حاصل کنید. در این تماس اطلاعات دیگری همچون قیمت، تعداد و نوع فن های مورد نیاز و... در اختیار شما قرار خواهد گرفت. همین حالا با ما تماس بگیرید.