شهرک صنعتی بزرگ شیراز-بلوار دانشجو۳- هلدینگ کولاک فن

وبلاگ

» وبلاگ » انتخاب فن تهویه برای رستوران
انتخاب فن تهویه برای رستوران
  • 28 خرداد 1398
  • توسط admin

انتخاب فن تهویه برای رستوران

در این مقاله نحوه خرید بدون واسطه فن تهویه برای رستوران به صورت دقیق و کامل توضیح داده شده است. شما می توانید تا با استفاده از این فن ها، دمای محیط قسمت های مختلف رستوران خود را کنترل کنید. 

انتخاب فن تهویه مناسب برای رستوران یکی از مهم ترین موارد تاثیرگذار در هوای محیط آشپزخانه رستوران، سالن پذیرایی و سایر قسمت ها است. شما باید در این مورد به دقت عمل کنید تا بتوانید هوای درون محیط رستوران در قسمت های مختلف را با توجه به دما و رطوبت طبیعی و مورد نیاز آن در محدوده طبیعی و مجاز نگه دارید. این انتخاب و خرید باید با توجه به معیارهای مختلفی صورت بگیرد. 

در این مطلب قصد داریم تا به صورت دقیق و با جزئیات کامل فرآیند خرید و انتخاب فن تهویه برای رستوران را برای شما توضیح دهیم. گروه کولاک فن به عنوان یکی از تولید کنندگان ایرانی انواع فن های صنعتی و تجهیزات تهویه ای، توانسته است تا محصولات خود مانند فن های مخصوص رستوران را در سطح کیفی بالایی به بازار عرضه کند. در ادامه مقاله، معیارهایی مهم و نکاتی کاربردی در خصوص انتخاب و به کارگیری اگزاست فن برای رستوران بیان می شود. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید. 


اگزاست فن رستوران 

رستوران با توجه به اینکه محیطی است که مشتریان به صورت مستقیم به آن رفت و آمد دارند و شرایط ظاهریو وضعیت آن بر روی درآمد شما تاثیرگذار است باید دارای هوای مطبوعی از هر نظر باشد. از سوی دیگر باید  بدانید که آشپزخانه رستوران با توجه به ایجاد حجم عظیمی از بخار و حرارت به خصوص در فصول گرم سال، می تواند بر روی هوای محیط رستوران شما تاثیرات بدی بگذارد و شرایط را برای مشتریان نامناسب نشان دهد. 

برای همین منظور در آشپزخانه و محیط رستوران، از فن هایی برای ایجاد گردش در هوا به منظور ایجاد تعادل در دما در محیط استفاده می کنند. انتخاب فن تهویه برای رستوران بستگی به عوامل مختلفی همچون ظرفیت رستوران شما دارد. هرچه رستوران شما مساحت بزرگتری داشته باشد و آشپزخانه آن بیشتر کار کند و یا بزرگتر باشد، شما ممکن است به فن هایی با انواع متفاوت نیاز داشته باشید. 

به صورت کلی در دو مکان در رستوران از اگزاست فن یا فن تهویه برای ایجاد شرایط مطبوع هوایی استفاده می شود. اولین و مهم ترین مکان، آشپزخانه رستوران شماست که علاوه بر هودهایی برای مکش بو و رطوبت، نیاز به اگزاست فن برای ایجاد گردش هوا دارد. نقطه بعدی از هر رستوران که نیازمند فن تهویه است، محیط پذیرایی رستوران است. در این مکان با توجه به اینکه مشتریان شما مشغول صرف غذا خواهند بود، فن های انتخابی شما تغییر خواهند کرد. برای مثال شما نمی توانید در قسمت پذیرایی از فن های نصبی بر روی پنجره ها استفاده کنید.

خرید و انتخاب فن تهویه برای رستوران

معیارهای مختلفی برای خرید فن برای رستوران ها وجود دارد. نکته اساسی که در نوع فن های به کار رفته در قسمت های مختلف رستوران تفاوت ایجاد می کند، مکان به کارگیری آن ها است. فن هایی که در پذیرایی یا در نزدیک آن قرار می گیرند باید بدون ایجاد صدا و ترجیحا سقفی باشند تا با توجه به ظاهر صنعتی و سرد خود، در زیبایی محیط رستوران اختلال ایجاد نکنند. 

اما در فن های موجود در آشپزخانه می توان از انواع مختلف استفاده کرد. زیرا در آشپزخانه چیزی که در انتخاب فن تهویه برای رستوران تاثیر گذار است، قدرت فن و مصرف انرژی آن است. در این قسمت، فن باید مقادیر قابل توجه هوا را جا به جا کند تا شرایط دمایی داخل آشپزخانه متعادل بماند. 

شما می توانید مشاوره برای انتخاب فن تهویه برای رستورانبا گروه کولاک فن تماس بگیرید. محصولات ما برای این منظور دارای انواع سقفی و... هستند که می توانند نیاز شما را برای تهویه هوای محیط رستوران برآورده کنند. شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر مانند قیمت و نحوه خرید این محصولات با ما تماس بگیرید.