شهرک صنعتی بزرگ شیراز-بلوار دانشجو۳- هلدینگ کولاک فن

وبلاگ

» وبلاگ » قیمت هواساز صنعتی
قیمت هواساز صنعتی
  • 18 خرداد 1398
  • توسط admin

قیمت هواساز صنعتی

شما می توانید با مطالعه این مقاله تا پایان با قیمت انواع محصولات خارجی و ایرانی هواساز آشنا شوید و عوامل موثر در این قیمت ها را بشناسید. شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه با ما همراه باشید. 

شرکت کولاک فن با سابقه درخشان یکی از برترین ارائه کنندگان هواسازهای صنعتی و انواع سیستم های تهویه مطبوع است. در این مطلب قصد داریم تا در خصوص هزینه و قیمت هواساز صنعتی برای شما صحبت کنیم. این دستگاه که یکی از بهترین اجزای سیستم های تهویه مطبوع در ساختمان های بزرگ و کوچک اداری و غیر اداری است، وظیفه دارد تا دما و رطوبت را به درستی کنترل کرده و هوای پاک و سالم را به محیط وارد کند. در ادامه مطلب، نکات و موارد مهمی در خصوص قیمت و عوامل موثر در آن در انواع دستگاه هواساز بیان شده است. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید. 


قیمت و کاربرد هواساز صنعتی و عوامل موثر در آن 

به صورت کلی و از نظر طراحی و روش کار، دو نوع هواساز صنعتی وجود دارد. در یکی از آن ها که هواساز کششی نام دارد، فن هوا را از طریق جعبه میکس، فیلتر ها و کویل های خنک کننده قبل از تخلیه آن در خروجی فن به محیط مورد نظر یا مجراها و داکت های انتقال جریان هوا می کشد. در این نوع فشار قبل از فن منفی است. اما در نوع دیگر هواساز که اصطلاحا دمنده نامیده می شود، فن هوا را به جعبه میکس، فیلترها و کویل های خنک کننده و سپس به داکت های انتقال هوا و کانال ها می دمد. 

در قیمت هواساز عوامل زیادی می توانند تاثیر داشته باشند. مهم ترین این عوامل در این قسمت از مطلب برای شما بیان شده است. 

  • پوسته و ورق محافظ دستگاه: این پوشش معمولا از ورق های گالوانیزه است و باید محکم باشد. فلز محافظ و نوع ورق به کار رفته می تواند در قیمت این محصول تاثیر داشته باشد. در برخی از قسمت ها مانند پوشش قسمت فن ها، از 1 تا 2 اینچ فوم از جنس پلی اورتان استفاده می شود که ممکن است در برخی از مدل ها قرار نگیرد.
  • ظرفیت دستگاه و قطعات به کار رفته: یکی دیگر از عوامل موثر بر روی قیمت هواساز ظرفیت عملی و کاربردی سیستم است که در تعیین قیمت یک عامل کاملا موثر است. هرچه هواساز شما برای مرکز بزرگتری ساخته شده باشد و بازدهی و هوادهی بالاتری داشته باشد، قیمت آن نیز بالاتر است. 
  • برند و کیفیت قطعات: از دیگر عوامل موثر در قیمت این دستگاه می توان به کیفیت قطعات به کار رفته در آن و برند قطعات و دستگاه اشاره کرد. به صورت کلی با اعتبار برند قیمت نیز بالاتر رفته و به صورت طبیعی محصول نیز کیفیت بالاتری خواهد داشت. 
  • فاکتور های اضافی: در برخی از انواع دستگاه های هواساز صنعتی برخی از فاکتورها مانند فیلترهای اضافی برای تصفیه بهتر هوا و جذب باکتری ها و آلوده کننده ها به کار می رود که با توجه به نوع فناوری به کار رفته در این فیلتر ها، تفاوت قیمت ایجاد می شود. 

لیست قیمت هواساز صنعتی

با توجه به عوامل یاد شده و خصوصیات فنی و ظرفیت هر هواساز، هرکدام از این دستگاه ها دارای قیمت خاصی است. برای مثال Altaqua 19000 cfm یکی از مدل های هواساز تولید شده برند آلتاکوا است که برای تعداد محدود دارای قیمتی معادل 9550 دلار است. یا برای مثال دستگاه هواسازهای بزرگتر از Holtop که یک شرکت تولید کننده هواساز است، قیمتی بین 5 تا 10 هزار دلار را دارند. این محصولات خارجی بوده و شما باید هزینه های گمرک، واردات و... را نیز به علاوه عدم ضمانت بپردازید. 

شرکت کولاک فن انواع هواسازهای مختلف تولیدی خود را با ظرفیت های مختلف و گوناگون با کیفیت مناسب به بازار ایران عرضه می کند. این محصولات گارانتی دو ساله دارند و از این شرکت پشتیبانی می شوند. شما می توانید برای دریافت لیست قیمت هواساز صنعتی با ما تماس بگیرید.