شهرک صنعتی بزرگ شیراز-بلوار دانشجو۳- هلدینگ کولاک فن

وبلاگ

» وبلاگ » ویژگی ها و مزایای استفاده از هواساز
ویژگی ها و مزایای استفاده از هواساز
  • 07 خرداد 1398
  • توسط admin

ویژگی ها و مزایای استفاده از هواساز

یکی از نیازهای ضروری زندگی امروزه دستگاه هواساز می باشد. این دستگاه هوای بیرون را به داخل می کشد و هوایی تازه و سالم را در محیط به گردش در می آورد. و هوای مانده و اصلاحا هوای بیات شده را از داخل به بیرون تخلیه می کند. حال در ادامه به مزایای استفاده از هواساز می پردازیم. ویژگی ها و مزایای استفاده از هواساز:
هواساز دستگاهی است که هوایی بسیار سالم، پاکیزه و درجه یک را ایجاد می کند و به طور مداوم این هوا را کنترل و حفظ می کند. و در واقع سلامتی و بهداشت افراد منزل و محیط را تضمین می کند. و با مصرف پایینی که دارد باعث صرفه جویی در هزینه های شما به مقدار بسیار زیادی می شود.

مصرف انرژی بسیار پایین:
از مزایای استفاده از هواساز مصرف انرژی بسیار پایین آن نسبت به دیگر سیستم های تهویه مطبوع است. سیستم های هوشمند کنترلی در هواسازها باعث شده اند با وجود نبود تجهیزاتی مانند کمپرسور، هواسازها بسیار باعث کاهش مصرف انرژی شوند.

استفاده از سیستم های هوشمند کنترلینگ:
سیستم هوشمند کنترلینگ از مزایای استفاده از هواساز می باشد که باعث می شود که هواساز به وسیله ی برنامه ریزی دوره ای و بدون هیچ نیازی به اپراتور عمل کند و از طریق ریموت کنترل از راه دور کنترل شود. و بر اساس پارامترهایی مانند رطوبت نسبی در هوا، گرمایش و سرمایش فصلی، درجه ی حرارت محیط و تعداد افرادی که در محیط حضور دارند و... عمل کند. بهبود کیفیت جریان هوای خروجی از دستگاه، صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین افزایش راندمان هواساز از دیگر مزایای استفاده از هواساز به کمک سیستم هوشمند کنترلینگ می باشد.

راندمان بسیار بالای هواساز:
بازدهی و عملکرد بسیار بالا در حدود 90% و حتی در خیلی از هواسازها 96% نشان از راندمان و کیفیت بسیار بالای این دستگاه می باشد. و نشان می دهد علاوه بر مصرف انرژی در مصرف آب نیز بسیار صرفه جویی می شود و همچنین تریتینگ و انتقال حرارت به خوبی و در ایده آل ترین شرایط انجام می شود. در واقع راندمان بالا که یکی از مزایای استفاده از هواساز می باشد نشان دهنده ی انعطاف پذیری دستگاه در هنگام تغییرات فصلی و همچنین هوای خروجی با کیفیت و مطلوب می باشد.

قابلیت ایجاد هوای مطبوع و با کیفیت در مکان های بسیار بزرگ:
از آنجا که در طراحی و ساخت هواسازها محدودیتی در ظرفیت و ابعاد آنها وجود ندارد. این دستگاه می تواند چندین متر طول داشته باشد و مکان های بسیار بزرگ، آپارتمانهای چند واحدی، مساجد، سالن ها، تالارها، فروشگاههای بسیار بزرگ، بیمارستان ها، ساختمانهای تجاری و اداری، سوله های بزرگ صنعتی، ساختمان های عمومی و دولتی و... را پوشش دهد و هوایی بسیار سالم و مطبوع را ایجاد کند. این ویژگی یکی از مهمترین مزایای استفاده از هواساز می باشد.

هواساز


سهولت در نصب و نگهداری:
هواسازها طوری طراحی و ساخته شده اند که غالبا به راحتی قابل نصب هستند. به خصوص مدل های خانگی و آپارتمانی، که می توان آنها را بدون نیاز به کانال کشی در ساختمان و آپارتمان به راحتی نصب کرد. و همچنین به دلیل در دسترس بودن قطعات این دستگاه در همه جا نصب و تعمیر آنها بسیار آسان و کم هزینه است.

قیمت و هزینه ی اولیه مناسب نسبت به دیگر دستگاههای تهیه هوای مطبوع:
از دیگر مزایای استفاده از هواساز قیمت مناسب و هزینه های جانبی بسیار کم آن به علت عملکرد و طراحی و ساخت ابتدایی و ساده ی آن است. این سیستم های هواساز برخلاف راندمان بسیار بالای خود که در حدود 96% می باشد، دارای قیمتی بسیار مناسب می باشند و بهترین انتخاب برای استفاده در ادارات، صنایع و ساختمانهای تجاری و مسکونی می باشند.