شهرک صنعتی بزرگ شیراز-بلوار دانشجو۳- هلدینگ کولاک فن

وبلاگ

کولاک فن » وبلاگ » کولاک فن ، بهترین تولید کننده هواکش های صنعتی
کولاک فن ، بهترین تولید کننده هواکش های صنعتی
  • 28 آذر 1399
  • توسط admin

کولاک فن ، بهترین تولید کننده هواکش های صنعتی

استفاده از هوای پاکیزه و بدون هیچ گونه آلاینده ای حق طبیعی هر فرد چه در محیط زندگی و چه در محل کار است. برای این منظور خصوصا در مکان های صنعتی مانند کارخانه ها یا کارگاه ها می بایست از دستگاه های تصفیه هوای صنعتی استفاده کرد تا افرادی که در این محل ها مشغول به کار هستند آسیبی نبینند. در ادامه کمی در مورد تولید کننده هواکش های صنعتی صحبت می کنیم.

بهترین تولید کننده هواکش های صنعتی 

یکی از مهم ترین چیزهایی که بشر در طول زندگی خود به آن احتیاج مبرمی دارد هوای پاک و بدون آلاینده ها است. برای این منظور بشر به فکر اختراع وسیله ای افتاد تا بتواند به کمک آن هوا را تصفیه کند و تمامی آلاینده های موجود در آن را از بین ببرد. به همین دلیل دستگاه های تهویه ی مطبوع، تصفیه ی هوا و هواکش ها را ابداع کرد. دستگاه هایی که کار آنها تصفیه کردن هوا است فقط در محل های مسکونی و برج ها، ساختمان ها و غیره مورد استفاده قرار نمی گیرند بلکه در صنعت های مختلف از جمله پالایشی، پتروشیمی، صنایع فولادی، سیمانی، انواع مختلف کارخانه ها و کارگاه های صنعتی حال می خواهد پیشرفته باشد یا معمولی، تولید در ابعاد کم باشد یا زیاد و غیره همه و همه نیز بسیار مورد بهره برداری قرار می گیرند. در تمامی این صنایع و مکان ها بهره گیری از یک دستگاه تصفیه کننده ی هوا امری الزامی بوده و و در قالب های مختلف مانند فن، هواکش های صنعتی، اگزاست فن و غیره در مکان های مختلف بسته به نیازی که دارند استفاده می شوند. در حال حاضر نیز با توجه به پیشرفت تکنولوژی تمامی تولید کننده هواکش های صنعتی بر آن هستند تا با بهره گیری از این فناوری ها بتوانند دستگاه های جدید و کارآمدتری ساخته و این تکنولوژی ها را توسعه دهند. در ادامه ی این مطلب کمی در مورد هواکش های صنعتی و نیز تولید کننده هواکش های صنعتی صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.


کولاک فن ، بهترین تولیدکننده هواکشهای صنعتی

تولید کننده هواکش های صنعتی


هواکش صنعتی چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد تولید هواکش صنعتی و نیز تولید کننده هواکش های صنعتی به صحبت بپردازیم لازم است دانیم که اصلا هواکش صنعتی چیست؟ یکی از انواع هواکش ها همین هواکش صنعتی است که همانطور که از نام آن برمی آید در مقیاس های صنعتی مورد استفاده قرار می گرد و کاری که انجام می دهد این است که هوایی را که در مراکز صنعتی آلوده شده و حاوی دوده یا سایر گازهای خطرناک و الاینده است را جابجا می کند. این دستگاه ها در دو نوع اصلی دارای محور و نیز گریز از مرکز به تولید می رسند و میتوان آنها را از جمله مهمترین وسیله های مورد استفاده در تمامی مکان های صنعتی به شمار آورد. این امر به این علت است که عموما دستگاه های صنعتی موجود در کارگاه ها و کارخانه ها و غیره در حین انجام کار مقدار زیادی گرما تولید می کنند و همچنین در کنار این گرما برخی از مواد آلاینده نیز به وجود می آیند که برای حفظ سلامتی کارکنان این محل ها نیاز به دستگاه های تصفیه ی هوای صنعتی است.


آشنایی مختصری با هواکش صنعتی

همانطور که بالاتر هم گفته شد یکی از ضروری ترین وسیله هایی که می بایست در مکان های صنعتی مورد استفاده قرار بگیرد هواکش های صنعتی هستند. این دستگاه ها داراری مزیت های بسیار زیادی برای محلی که در ان قرار گرفته اند دارند و هر جایی اعم از کارخانه، کارگاه و غیره استفاده ی منحصر بفرد خودشان را از این دستگاه ها دارند. هواکش های صنعتی برای جاهای گوناگونی اعم از استفاده در شیمیایی، پزشکی، خودروسازی، کشاورزی، معادن، رستوران ها، ساختمان سازی و غیره مورد استفاده قرار میگیرند تا برای فضای آن محل هوای مطبوعی به ارمغان بیاورند و هواهای آلوده را از محل خارج کنند. البته علاوه بر صنعت هایی که پیشتر در مورد آنها حرف زدیم در برخی مکان های دیگر مانند باشگاه های ورزش که در ابعاد بزرگی هستند و در زیرزمین ها قرار دارند، پارکینگ هایی که در طبقه های همکف به پایین هستند و هوای آزاد در آنها جریان دارد، انبارهای بزرگ و غیره هم از این دستگاه ها که به وسیله تولید کننده هواکش های صنعتی به تولید می رسند بهره می گیرند چرا که هیچ چیزی مهم تر از هوای پاکیزه و فاقد آلودگی برای یک محیط نیست.


کولاک فن ، بهترین تولیدکننده هواکشهای صنعتی

هواکش های صنعتی


از هواکش های صنعتی در کجا بهره گرفته می شود؟

کاری که تولید کننده هواکش های صنعتی از آن انتظار انجام دارند این است که هوای آلوده را با سرعتی بیشتر از حد معمول از محیطی که در آن قرار دارد خارج کند. این امر بسیار مهم بوده و سبب حفظ سلامتی و پایین آمدن ریسک ابتلای کارکنانی که در این محیط ها حضور دارند به انواع بیماری ها می شود، پس هیچ گاه نباید نقشی که این دستگاه ها در کارخانه ها، یا کارگاه های صنعتی و غیره بازی می کنند را دست کم بگیریم. هواکش های صنعتی هوای آلوده و سرشار از آلاینده و دود و گرمای موجود در یک فضای بسته ی با ابعاد بالا به سمت خارج هدایت کرده و در عوض این هوای آلوده هوایی پاکیزه و تازه را به محیط وارد می کند. حتی می توان از این دستگاه ها برای رفع رطوبت و یا سرد کردن محیط در محل انجام پروژه های ساختمانی هم بهره گرفت. یکی دیگر از مکان هایی که از این وسیله استفاده ی بسیاری می برند باشگاه های ورزشی هستند. در این مکان ها به علت جنب و جوش زیاد و تنفس و تعرق میزان رطوبت و گرمای زیادی در هوا موجود است که برای رفع آنها از هواکش های صنعتی استفاده می کنند. مکان دیگری که استفاده از هواکش های صنعتی در آنها معمول است کارخانه هایی است که گرمای زیادی تولید می کنند و در عین حال نیز بنا به دلایلی نمی توان در آنها از انواع خنک کننده ها مانند کولر استفاده کرد. همچنین به علت دمای بالای هوا در آن محل امکان از کار افتادن دستگاه ها و متوقف شدن خط تولید هم وجود دارد. در نتیجه آنها این دستگاه را از تولید کننده هواکش های صنعتی خریداری کرده و در مکان خود نصب می کنند و از مزایای آن بهره مند می شوند.از جمله محل های دیگری که از این دستگاه ها به منظور رفع رطوبت محیط بهره می برند می توان به گلخانه ها، استخرها و مراکز آبی و درمان به وسیله ی آب و حتی حمام های عمومی اشاره کرد. در برخی محیط ها مانند رستورانها، کترینگ ها، مرکزهای پخت غذا در تعداد بالا و حتی کارخانه هایی که در کار پخت و پز غذا هستند از هواکش های صنعتی به منظور حذف دود و بوی خوراک ها و حتی بخار ناشی از تولید غذا بهره می گیرند. پس همانطور که میبینید هواکش های صنعتی که به وسیله ی تولید کننده هواکش های صنعتی طراحی و تولید می شوند از اهمیت زیادی برخوردار بوده و نقش مهمی را در حفظ سلامت انسان ها در محیط های کاری شان بازی می کند.

هواکش های صنعتی در چه کلاس هایی طراحی و تولید می شوند؟

تولید کننده هواکش های صنعتی معمولا این دستگاه را با توجه به استفاده ای که قرار است از آن بشود در نمونه های مختلف و در سایزهای متفاوتی به تولید رسانده و به بازار عرضه می کنند. یکی از مهم ترین فاکتورهای هواکش های صنعتی ابعاد آنها است که سایز آنها را با در نظر گرفتن مکانی که بنا است هواکش در آنجا قرار بگیرد طراحی میکنند. با توجه به اسم این دسته از هواکش ها معلوم می شود که بیشترین استفاده از آنها در ابعاد صنعتی و در فضاهایی بزرگ تا بسیار بزرگ است. تولید کننده هواکش های صنعتی این دستگاه را بر اساس ابعاد آن و همچنین قدرتی که برای تصفیه ی هوا دارد در سه کلاس مختلف طراحی می کنند. این طراحی طبقه بندی شده به وسیله ی انجمن جنبش و جابجایی هوا که با نام AMCA هم شناخته می شود صورت گرفته است. هرقدر عددی که برای کلاس هواکش صنعتی ارائه می شود بیشتر باشد این دستگاه کارایی بهتری داشته و قوی تر است و البته در عین حال قیمت آن نیز بالاتر می رود. در حالی که هرچه این عدد کوچکتر باشد قیمت آن کمتر بوده اما کارایی و قدرت آن نیز کمتر می شود و البته بهتر است از این دست هواکش ها برای فضاهایی که از نظر ابعاد خیلی بزرگ نیستند استفاده شود. حتی برخی نمونه های کلاس پایین این دستگاه ها وجودد ارند که آنفدر از نظر سایزی کوچک هستند که می توان آنها را حمل کرد و اصطلاحا پرتابل هستن. معمولا از این دستگاه برای پاکسازی مکان هایی که ابعاد خیلی بزرگی دارند و نیاز است در آنها هوا جابجا شود استفاده می کنند. پس یکی از نکته های مهمی که در خرید هواکش صنعتی از تولید کننده هواکش های صنعتی باید مورد توجه قرار گیرد ابعاد فضایی است که قرار است هواکش در آنجا مورد استفاده قرار بگیرد.


کولاک فن ، بهترین تولیدکننده هواکشهای صنعتی

کولاک فن ، بهترین تولیدکننده هواکشهای صنعتی


انواع مختلف هواکش های صنعتی کدام هستند؟

تولید کننده هواکش های صنعتی این دستگاه را بر اساس فاکتورهای مختلفی در انواع مختلف به تولید می رسانند. دو تا از مهم ترین این فاکتورها عبارت هستند از: چگونگی نصب آنها و نیز مکانی که قرار است در آنجا مورد بهره گیری قرار بگیرند. از جمله انواع هواکش های صنعتی می توان به مواردی که در زیر آورده شده اند اشاره کرد:

ü  هواکش صنعتی از نوع داراری پایه های زمینی

ü  هواکش از نوع قابل نصب روی دیوار که میتوان آن را هم روی دیوارها و هم روی پنل ها نصب کرد.

ü  هواکش های کانالی

ü  هواکش های دمنده

همانطور که گفته شد تولید کننده هواکش های صنعتی مانند کولاک فن انواع مختلف این دستگاه را با کاربردها و کارایی های مختلفی تولید می کنند اما این شما هستید که می بایست با توجه به انتظاری که از دستگاه دارید، کاربردی که برای آن در نظر گرفته اید و نیز مساحت فضایی که قرار است هواکش را در آنجا مورد استفاده قرار دهید نوع مناسب هواکش صنعتی را انتخاب کنید. مثلا اگر مکان شما به صورتی است که روی دیوار آن جایی برای نصب هواکش نیست می توانید از هواکش های صنعتی پایه دار استفاده کنید. چرا که این نوع از هواکش ها لازم نیست محل خاصی برای نصب داشته باشند و روی پایه ی خود قرار می گیرند. به طور کلی هواکش های پایه دار زمینی را می توان به عنوان یکی از کارآمدترین و در عین حال با قابلیت بالای وفق دادن در نظر آورد چون قادر هستیم تا آنها را در هر فضایی که بخواهیم برای منتقل کردن هوای آلوده به بیرون یا رفع رطوبت محیط و خنک کردن آن مورد استفاده قرار دهیم.اما کم تطبیق ترین این هواکش ها مدل های دیواری هستند که برای نصب شدن حتما احتیاج به یک دیوار دارند.

قیمت هواکش صنعتی بر چه اساسی معین می شود؟

معمولا تولید کننده هواکش های صنعتی این هواکش ها را بر اساس عامل های مختلفی قیمت گذاری می کنند. در ادامه به برخی از این عامل های موثر بر قیمت هواکش صنعتی می پردازیم:

§    نوع هواکش صنعتی

§    بهره مندی یا عدم بهره مندی هواکش از توانایی چرخش در جهت عکس

§    برند هواکش صنعتی و شرکت تولید کننده ی آن

§    فضایی که هواکش می تواند آن را ساپورت کند

§    مواد سازنده ی به کاررفته برای بدنه ی هواکش

§    سطح کیفی هواکش


کولاک فن ، بهترین تولیدکننده هواکشهای صنعتی

قیمت هواکش های صنعتی


مزیت های بهره گیری از هواکش های صنعتی چیست؟

استفاده از هواکش های صنعتی اگر به درستی انجام شود و همچنین هنگام انتخاب آنها، آن را درست و متناسب با مکانی که در اختیار داریم و نیز شرایط آن برگزینیم می تواند داراری مزیت های مختلف و متعددی برای ما باشد. مهم ترین حسن این هواکش های صنعتی که در عین کاربرد آنها هم محسوب می شود تمیز کردن هوای محیطی است که در آن قرار گرفته است. این دستگاه ها هرچه مواد آلوده کننده، ذره های معلق موجود در هوا، دود و همچنین تمامی بوهای بد و غیر قابل تحمل و تنفس و غیره را از هوای محیط گرفته و به سمت بیرون هدایت می کنند و در عوض هوای سالم و پاکیزه را به محیط می آورند. یکی دیگر از مزیت های دستگاه های هواکش صنعتی خنک کردن محیطی است که در آن قرار گرفته اند. علاوه بر این، هواکش های صنعتی قادر هستند رطوبتی که در محیط وجود دارد را هم گرفته و محیطی خشک و بدون نم و رطوبت به وجود آورند. همانطور که گفتیم تولید کننده هواکش های صنعتی این دستگاه ها در انواع مختلفی طراحی کرده و به بازار عرضه می کنند و هر کدام از این انواع کارایی و مزیت منحصر به خود را خواهند داشت.

پست های محبوب

چرا سیستم‌های جت فن بهترین انتخاب هستند؟

چرا سیستم‌های جت فن بهترین انتخاب هستند؟

11 اسفند 1401, 14:24

جت هیتر چیست و چه کاربردی دارد؟

جت هیتر چیست و چه کاربردی دارد؟

8 اسفند 1401, 23:39

معرفی کانال گرد گالوانیزه و ارزیابی ویژگی‌های آن

معرفی کانال گرد گالوانیزه و ارزیابی ویژگی‌های آن

5 اسفند 1401, 22:29

از سایلنت باکس صنعتی چه می‌دانید؟

از سایلنت باکس صنعتی چه می‌دانید؟

3 اسفند 1401, 17:05

خدمات خم‌کاری ورق فلزات در کولاک فن

خدمات خم‌کاری ورق فلزات در کولاک فن

30 بهمن 1401, 23:45

کولر سلولزی چیست و چه مزایایی دارد؟

کولر سلولزی چیست و چه مزایایی دارد؟

29 بهمن 1401, 21:01

0 تا 100 فن حلزونی صنعتی

0 تا 100 فن حلزونی صنعتی

24 بهمن 1401, 18:19

دستگاه برش لیزر فلزات چیست و چه کاربردهایی دارد؟

دستگاه برش لیزر فلزات چیست و چه کاربردهایی دارد؟

4 مرداد 1401, 21:18

برچسب های ابری

دنبال کنید

ما به شما کمک میکنیم تا بهترین محصول را انتخاب کنید

واتساپ