شهرک صنعتی بزرگ شیراز-بلوار دانشجو۳- هلدینگ کولاک فن

وبلاگ

» وبلاگ » معرفی کوره پخت رنگ
معرفی کوره پخت رنگ
  • 09 آذر 1398
  • توسط admin

معرفی کوره پخت رنگ

کوره پخت رنگ یکی از مواردی که برای رنگ کاری محصولات مختلف می توان از آن استفاده کرد. این نوع کوره دارای دو عملکرد اساسی قبل و بعد از رنگ کاری می باشد. اول اینکه باعث خشک شدن سطح جسم مورد نظر قبل از رنگ کاری می شوند و دوم بعد از رنگ کاری باعث می شود رنگ به صورت ثابت و یکنواخت برروی سطح جسم قرار بگیرد.

کوره پخت رنگ یکی از مواردی است که در صنعت برای ساخته شدن محصولات با رنگ ثابت بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. درواقع استفاده از کوره پخت رنگ باعث رنگ کاری محصولات مختلف می باشد.

چه عواملی بر ابعاد کوره پخت رنگ تاثیرگذار می باشند؟

  • ابعاد مختلفی از کوره پخت رنگ ساخته می شود که افراد باتوجه به نیاز خود در صنعت اقدام به خرید آن می کنند.
  • سرعت کانوایر و محلی که می خواهیم کوره را در آنجا  قرار دهیم از جمله مواردی می باشند که بر اندازه کوره تاثیرگذار هستند.

نقش کانوایر در کوره پخت رنگ چیست؟

کانوایر باعث به حرکت درآمدن مواد و قطعات مختلف خواهد شد. دستگاهی که کانوایر در آن قرار می گیرد برای ذخیره کردن مواد مورد نیاز در کوره پخت رنگ استفاده می شود. انواع مختلفی از کانوایرها وجود دارند که به دو دسته زمینی و هوایی قابل تقسیم می باشند.

برای کوره پخت رنگ از چه لوازم و وسایلی می توان استفاده کرد؟

این کوره ها دارای پرده هوا می باشند که در قسمت ورودی و خروجی آن ها قرار گرفته است و در این سیستم از کانوایر هوایی و زمینی برای جابه جایی مواد استفاده می شود.

عملکرد کوره پخت رنگ به چه شکلی می باشد؟

زمانی که از این نوع کوره برای کارهای خود استفاده می کنید باید انتظار دو عملکرد مهم را از آن داشته باشید. عملکرد این کوره زمانی است که قبل از عمل رنگ پاشی بخواهید سطح جسم مورد نظر خود را خشک کنید. هنگامی که جسم خود را خشک کردید می توانید آن را رنگ نمایید.


بعد از خشک کردن جسم زمانی که رنگ را برروی سطح آن قرار می دهید باید رنگ بطور کامل برروی سطح آن قرار بگیرد. دمای لازم برای هر نوع رنگ با رنگ دیگر متفاوت می باشد از این رو باید مدام دمای کوره را زیر نظر داشته باشید.

شرکت های تولید کننده کوره پخت رنگ سعی می کنند تمام نیاز مشتریان خود به این کوره ها را برطرف نمایند و بهترین محصول ممکن را در دسترس آن ها قرار دهند.

چرا باید از کوره پخت رنگ استفاده نماییم؟

در صنایع مختلف رنگرزی زمانی از کوره پخت رنگ استفاده می شود که بخواهیم رنگ از استحکام بالایی برای قرارگیری برروی سطح مورد نظر برخوردار باشد. این کار را می توان برای مواد مختلفی مثل رنگ های پودری انجام دهیم تا دمای رنگ و فلز مورد نظر به نقطه پلیمریزاسیون برسد و در همان دما بماند.

نحوه عملکرد این کوره ها برپایه حالت همرفتی برای منتقل شدن حرارت می باشد تا رنگ به دمایی برسد که در آن ذرات به صورت یک دست در سراسر سطح مورد نظر ما قرار بگیرند.

زمانی که هوا با سرعت داخل کوره دمیده می شود، دمنده های آکسیال حرارت مورد نظر را تنظیم می کنند.

بعد از طی شدن این مراحل هوای گرمی که از باتری های حرارتی رد شده است به قسمت مکش دمنده انتقال میابد.

از ویژگی های کوره پخت رنگ چه مواردی را می توان مطرح کرد؟

  • نصب این نوع از کوره ها آسان است و ساختار آن ها با کاری که انجام می دهند متناسب می باشد.
  • دارای فن مناسبی برای هوای گرم می باشند که می توان آن را به طور مجزا کنترل کرد.
  • زمانی که از این نوع کوره ها استفاده می کنید شاهد اتلاف انرژی بسیار پایینی خواهید بود.
  • با استفاده از این نوع کوره ها می توانید شاهد کارایی بالاتر و با کیفیت تر محصولات خود باشید.
  • این کوره ها دارای تایمر برای پخت دقیق رنگ می باشند.
  • هوای گرم داخل این کوره ها کم فشار و دارای حجم بالا می باشد.