شهرک صنعتی بزرگ شیراز-بلوار دانشجو۳- هلدینگ کولاک فن

وبلاگ

» وبلاگ » تولید هواکش سانتریفیوژ
تولید هواکش سانتریفیوژ
  • 12 آبان 1398
  • توسط admin

تولید هواکش سانتریفیوژ

درباره ساخت و تولید هواکش سانتریفیوژ صنعتی چه می دانید؟ به جرات می توان گفت هواکش سانتریفیوژ صنعتی یکی از تولیدات موفق و پرکاربرد سازندگان آن است که با ساختار و طراحی منحصر به فردی روانه بازار می شود. مشخصات فنی این سیستم که آن را به یکی از مهم ترین انواع هواکش صنعتی تبدیل کرده به این شکل است که دارای بدنه ای محکم از جنس فلز می باشد که با رنگ الکترواستاتیک پوشش داده شده است.

آشنایی کامل با تولید هواکش سانتریفیوژ 

درباره ساخت و تولید هواکش سانتریفیوژ صنعتی چه می دانید؟ به جرات می توان گفت هواکش سانتریفیوژ صنعتی یکی از تولیدات موفق و پرکاربرد سازندگان آن است که با ساختار و طراحی منحصر به فردی روانه بازار می شود. مشخصات فنی این سیستم که آن را به یکی از مهم ترین انواع هواکش صنعتی تبدیل کرده به این شکل است که دارای بدنه ای محکم از جنس فلز می باشد که با رنگ الکترواستاتیک پوشش داده شده است. این طراحی و ساختار تولید هواکش سانتریفیوژ صنعتی موجب شده تا بدنه آن در برابر خورندگی و عوامل محیطی و شیمیایی مختلف محافظت شود.

از آنجایی که اگزاست فن یا همان هواکش سانتریفیوژ یکی از رایج ترین فن های موجود در بازار است که برای صنایع مختلف و مصارف خانگی هم کاربرد دارد لذا طراحان و سازندگان آن تولید هواکش سانتریفیوژ در انواع مدل ها و اندازه های مختلف را، بنا به نیاز و سفارش کاربران و نیز موقعیت و شرایط اماکن مختلف انجام می دهند. 

ویژگی های تولید هواکش سانتریفیوژ

در حالت کلی طراحی و تولید هواکش سانتریفیوژ با دو دسته اصلی هواکش سانتریفیوژ سقفی و هواکش سانتریفیوژ دیواری همراه است. از دیگر ویژگی های این دستگاه این است که بر اساس مشخصاتی همچون فشار، اندازه، ظرفیت تولید می شود. سایز پروانه های آن از 200*100 میلی متر آغاز و تا 500*180 میلی متر ادامه دارد.ظرفیت هوادهی آن نیز 600*620 متر مکعب بر ساعت نیز می باشد. جالب اینجا است که به هنگام طراحی و تولید این هواکش یک عدد کانال خروجی متصل به هوزینگ تعبیه می گردد که این کانال موجبات جلوگیری از شدت پرتاب ذرات هوا در خروجی دستگاه را فراهم می آورد. 


طراحی و تولید هواکش سانتریفیوژ

طراحی و تولید هواکش سانتریفیوژ


با تمامی این اوصاف انواع هواکش های سانتریفیوژ به کمک جریان یا همان نیروی برق کار می کنند. به عنوان یک قانون کلی زمانی که نیروی برق به کار افتاد این جریان در میان بخش های مختلف سیستم عبور کرده و باعث می شود تا موتور آن به حرکت درآید. در نتیجه پره های هواکش سانتریفیوژ به چرخش در آمده و فعالیت خود را در جهت تهویه مطبوع و تأمین هوای سالم محیط مورد استفاده آغاز می کند.

به هنگام تولید هواکش سانتریفیوژ عملکرد آن چگونه تعیین می شود؟

از جمله سؤالات رایج و متداولی که همواره از جانب کاربران اگزاست فن صنعتی پرسیده می شود این است که به هنگام طراحی و تولید هواکش سانتریفیوژ، عملکرد دستگاه چگونه تعیین می شود؟ عوامل تعیین کننده عملکرد این فن کدام است؟

از جمله عوامل بسیار مهمی که بایستی طراحان و سازندگان بخش تولید هواکش سانتریفیوژ صنعتی به هنگام ساخت آن در نظر بگیرند عبارت اند از:

نیروی گریز از مرکز: به موجب این عامل مهم است که این دستگاه در میان بسیاری از کاربران خود به فن گریز از مرکز شهرت دارد.

انحراف جریان های هوا: این عامل نیز معمولاً به کمک پره های دستگاه از حالت شعاعی به سمت خروجی هواکش به شیوه ای که زاویه بین ورود و خروج چیزی حدود 90 درجه باشد و دستگاه برای حجم مشخصی از هوادهی و فشار استاتیکی استفاده گردد تعیین می شود.

از دیگر عوامل تعیین کننده می توان به تک فاز یا سه فاز بودن الکتروموتور دستگاه، ابعاد و جنس پره های آن و همچنین نوع هواکش سانتریفیوژ تولید شده که با کاربری آن تطابق داشته باشد اشاره کرد. 

همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم طراحی و تولید هواکش سانتریفیوژ به دلیل برخورداری از موتور و پروانه های قدرتمند با رضایت‌مندی روز افزون کاربران در صنایع مختلف همراه است. به علاوه آنکه کاربری آسان و قیمت های مقرون به صرفه و ارزان این دستگاه، آن را به یکی از هواکش های محبوب و پرطرفدار در اماکن مختلف نظیر کارگاه های تولیدی، صنایع و کارخانجات مختلف، ادارات و ساختمان های تجاری و ... تبدیل ساخته است.