شهرک صنعتی بزرگ شیراز-بلوار دانشجو۳- هلدینگ کولاک فن

وبلاگ

» وبلاگ » هواکش سانتریفیوژ سقفی و کاربردهای آن
هواکش سانتریفیوژ سقفی و کاربردهای آن
  • 07 آبان 1398
  • توسط admin

هواکش سانتریفیوژ سقفی و کاربردهای آن

اگر شما هم جز آن دسته از کاربرانی هستید که هواکش سانتریفیوژ سقفی را برای تهویه مطلوب و ایجاد گردش هوای سالم انتخاب کرده اید باید به این انتخاب شما تبریک بگوییم. زیرا این سیستم یکی از سودمندترین و مناسب ترین شیوه هایی است که در صورت وجود فشار استاتیکی بالا نتایج مطلوب تری در تهویه هوا ایجاد می کند.

هواکش سانتریفیوژ سقفی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اگر شما هم جز آن دسته از کاربرانی هستید که هواکش سانتریفیوژ سقفی را برای تهویه مطلوب و ایجاد گردش هوای سالم انتخاب کرده اید باید به این انتخاب شما تبریک بگوییم. زیرا این سیستم یکی از سودمندترین و مناسب ترین شیوه هایی است که درر صورت وجود فشار استاتیکی بالا نتایج مطلوب تری در تهویه هوا ایجاد می کند. ما در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا با بررسی کامل و همه جانبه این فن اطلاعات مفید و درخور نیازی از کاربردها و مزیت های استفاده از آن را در اختیارتان قرار دهیم تا با اطمینان خاطر بیشتری نسبت به راندمان کاری آن بتوانید نسبت به خرید این سیستم اقدام کنید.

معرفی کامل هواکش سانتریفیوژ سقفی

هواکش سانتریفیوژ سقفی یکی از رایج ترین انواع اگزاست فن صنعتی موجود در بازار است که با جا به جایی هوا یا دیگر گازهای موجود در محیط موجبات تعویض و تهویه مناسب آن را فراهم می آورد. این مدل از هواکش که با نام اگزاست فن سانتریفیوژ سقفی هم شناخته می شود یک سیستم کاملاً صنعتی و پرکاربرد است که با جابه‌جایی و گردش هوا، انتقال دادن ذرات آلاینده همانند گرد و غبار و گازهای شیمیایی مختلف و هدایت آن ها به خارج از محدوده مورد نظر موجبات تأمین هوای پاک و سالم و نیز تخلیه هوای آلوده و کثیف از محیط را فراهم می آورد.

در میان کسانی که در محیط صنعتی مختلف مشغول به کار هستند افراد کمی وجود دارند که مطلع هستند هوای مانده و تهویه نشده در یک محیط چه تأثیرات مخربی را بر روی سلامتی کارکنان موجود در محیط و راندمان کاری آن ها می گذارد. زیرا نبود گردش هوا در یک محیط و عدم امکان تعویض آن با هوای سالم بیرون باعث پدیدار گشتن و تولید انواع میکروب ها از قبیل قارچ، انگل و کپک می شود که تمامی این ها نه تنها موجب ایجاد یک سری بیماری ها و مشکلات پوستی و تنفسی برای افراد می شود بلکه کاهش عملکرد و راندمان برخی تجهیزات و دستگاه ها را نیز به همراه دارد. با عنایت به این مطلب و حساسیت بسیار بالای حفظ سلامتی کارکنان در محیط شغلی و ارتقای راندمان کاری آن ها استفاده از هواکش سانتریفیوژ سقفی نیاز است تا بتواند میزان قابل ملاحظه ای از این مشکلات را کاهش دهد.

مزایای هواکش سانتریفیوژ سقفی

مزایای هواکش سانتریفیوژ سقفی

مزایای هواکش سانتریفیوژ سقفی


هواکش سانتریفیوژ سقفی از لحاظ کاربردی یک نوع مکنده بسیار قوی است که به ساده ترین شکل ممکن در مسیر جریان محور هوای خود قرار گرفته و آن را به بیرون پرتاب می کند. باید گفت که این مدل هواکش ها به گونه طراحی شده اند که برای کاربران بسیار ارزان و مقرون به صرفه است و از آنجایی که بر روی سقف نصب می شوند مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط جوی نامناسب از خود نشان می دهد. از دیگر مزیت هایی که می توان برای این هواکش صنعتی توانمند برشمرد این است که استفاده از آن برای مکان هایی که محدودیت بالایی برای نصب فن صنعتی دارند یک راه حل عالی به حساب می آیند. 

مشخصات فنی هواکش سانتریفیوژ سقفی

باید گفت هواکش سانتریفیوژ سقفی همانند بسیاری فن های صنعتی یوتیلیتی پرکاربرد است. با این تفاوت که این فن در دبی و فشارهای بالا نسبت به هواکش های یوتیلیتی از راندمان کاری پایینی برخوردار است. اما قیمت آن ها و همچنین اندازه استاندارد و نصب آسان و کاربردی این مدل فن سبب شده تا جایگزین ایده آلی برای بسیاری فن های صنعتی دیگر باشد. از جمله مشخصات فنی این هواکش به شرح زیر است:

  • پروانه فن که معمولاً در سایزهای مختلف با قطر 200 الی 1000 میلی متر و بالانس دینامیکی و استاتیکی در درون فن تعبیه می گردد
  • دبی یا همان ظرفیت هوا که با توجه به سایز و اندازه فن از 100 الی 4000 مترمکعب بر ساعت تعیین می گردد
  • فشار استاتیک که با توجه به اندازه هواکش از 50 الی 1000 پاسکال مشخص می شود
  • جنس هواکش 
  • الکتروموتور
  • سیستم انتقال قدرت