شهرک صنعتی بزرگ شیراز-بلوار دانشجو۳- هلدینگ کولاک فن

وبلاگ

» وبلاگ » آشنایی با فن سانتریفوژ بکوارد و عملکرد آن
آشنایی با فن سانتریفوژ بکوارد و عملکرد آن
  • 07 آبان 1398
  • توسط admin

آشنایی با فن سانتریفوژ بکوارد و عملکرد آن

هواکش یا فن سانتریفیوژ بکوارد نوعی دیگر از انواع سیستم تهویه مطبوع هوا می باشد که در انواع صنایع مختلف به کار برده می شود. از این مدل فن در اندازه های مختلفی تولید می گردد که هر کدام از آن ها برای مصارف ویژه ای به کار برده می شوند. ما در این بخش از مقاله خود قصد داریم هر آنچه که مربوط به این فن و مشخصه های آن است در اختیارتان قرار دهیم.

با فن سانتریفیوژ بکوارد و ویژگی های آن آشنا شوید

هواکش یا فن سانتریفیوژ بکوارد نوعی دیگر از انواع سیستم تهویه مطبوع هوا می باشد که در انواع صنایع مختلف به کار برده می شود. از این مدل فن در اندازه های مختلفی تولید می گردد که هر کدام از آن ها برای مصارف ویژه ای به کار برده می شوند. 

از آنجایی که امروزه سیستم تهویه مطبوع نقش عمده ای را در اماکن مختلف ایفا می کند و این موضوع تنها به صنایع و کارخانجات مختلف خلاصه نمی شود از این رو در بسیاری مکان های مختلف به خاطر نیاز مبرهنی که به تأمین هوای سالم و امکان تعویض آن دارد تجهیزات مدرنیته ای همچون فن سانتریفوژ بکوارد بسیار کاربرد دارد. در واقع این نوع فن که یک سیستم حلزونی شکل یک طرفه می باشد که میزان هوای ورودی را به صورت شعاعی جا به جا کرده و آن را از طریق فلنج ها به سمت بیرون هدایت می کند. با توجه به نیاز گسترده اماکن مختلف به هواکش سانتریفوژ بکوارد و راندمان بالایی که این سیستم در بخش های مختلف به منظور تهویه مطبوع از خود نشان می دهد. ما در این بخش از مقاله خود قصد داریم هر آنچه که مربوط به این فن و مشخصه های آن است در اختیارتان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.


معرفی کامل فن سانتریفیوژ بکوارد


فن یک طرفه بکوارد

فن یک طرفه بکوارد


آیا می دانید فن سانتریفیوژ بکوارد چیست و چه کاربردهایی دارد؟ زمانی که اسمی از فن سانتریفیوژ بکوارد در صنایع مختلف به میان می آید تصور برخی از کاربران این محصول بر این است که این سیستم تنها قادر است آلاینده ها و هوای کثیف موجود در محیط را مکیده و آن را به بیرون هدایت می کند. اگرچه چنین تصوراتی در رابطه با این هواکش یقیناً صحت دارد اما باید گفت که جدای از تمامی این برداشت ها، این نوع فن مشخصه ها و کاربردهای منحصر به فرد دیگری نیز دارد که تمامی آن ها موجب شده اند تا از آن در بخش های گوناگونی از صنایع و مکان های مختلف به صورت جداگانه و مستقل استفاده گردد. 

فن سانتریفیوژ یا همان فن یک طرفه بکوارد از مجموعه ای از پره های بکوارد یا پره های انحنا رو به عقب تشکیل شده است که قادر است جریان هوای موجود در محیط را به صورت کاملاً شعاعی از محدوده مورد نظر خارج نماید. نحوه کارکرد این هواکش به شیوه ای است که پروانه های تعبیه شده در آن با چرخش خود موجبات افزایش انرژی جنبشی مواد موجود را فراهم آورده و موجب پرتاب ذرات آن به بخش بیرونی فضا می گردند. 

ویژگی فن سانتریفیوژ بکوارد چیست؟

درباره ویژگی فن سانتریفیوژ بک وارد در صنایع مختلف گفتنی های بسیاری است. از جمله مشخصه های بارز این فن آن است که برای راندمان بالا در اماکن مختلف به حجم زیاد و فشار متوسط نیاز دارد. به این طریق می تواند بهینه ترین عملکرد را برای بخش های مختلف به ارمغان آورد. مزیت استفاده از این دستگاه این است که تمامی گازهایی که دارای ذرات هستند با راندمان کاری بالا و کمترین صدا از محیط خارج می کند. همچنین در صورت قرار گرفتن در مقابل فشارهای استاتیک بالاتر، جدای از مقدار و حجم جریان هوا و بدون وارد شدن فشار به موتور دستگاه به آسانی باعث خارج شدن آن از محیط می گردد. از دیگر مشخصه های این فن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ورق اس تی با ضخامت 1الی 5میلی متر
  • ورق گالوانیزه با ضخامت 1الی 2.5میلی متر
  • ورق استیل با ضخامت 2الی 5 میلی متر
  • امکان نصب بر روی انواع الکتروموتورهای ضد جرقه، ضد انفجار 
  • قابلیت نصب در سه حالت مستقیم، غیر مستقیم و کوپلینگ