شهرک صنعتی بزرگ شیراز-بلوار دانشجو۳- هلدینگ کولاک فن

وبلاگ

کولاک فن » وبلاگ » معرفی کامل فن سانتریفوژ انتقال مواد
معرفی کامل فن سانتریفوژ انتقال مواد
 • 29 مهر 1398
 • توسط admin

معرفی کامل فن سانتریفوژ انتقال مواد

فن سانتریفوژ انتقال مواد همان گونه که از نامش پیدا است به دستگاهی قدرتمند و پرکاربرد در صنایع مختلف گفته می شود که از آن در جهت جا به جایی و انتقال مواد اعم از مایع و جامد به بخش های مختلف استفاده می گردد. این سیستم که در بازارهای مختلف هم به فن مواد کش و فن انتقال مواد، رادیکال جا به جایی مواد و... شناخته می شود در زمره هواکش هایی است که هوا و بسیاری مواد را از یک طرف کشیده و از فلنج خروجی به قسمت بیرونی هدایت می‌کند.

درباره فن سانتریفوژ انتقال مواد و کارایی های آن چه می دانید؟ آیا از مزیت های استفاده از این فن در صنایع مختلف مطلع هستید؟ شاید برای شما هم این سؤال پیش آید که فن سانتریفوژ انتقال مواد چیست و چه کاربردهایی دارد؟ آیا این فن می تواند به عنوان انتقال کش مواد در صنایع مختلف مورد استفاده واقع شود؟ جالب تر اینکه آیا به کمک چنین دستگاهی می توان مواد جامد را به سایر بخش های صنایع انتقال داد؟ امروزه بخش های مختلفی از صنایع به فن و هواکش های صنعتی به شکلی نیازمند نگاه می کنند. 

از آنجایی که این سیستم به شکل کاملاً تخصصی در طیف وسیعی از صنایع مختلف به کار گرفته می شود لذا اطلاع از تعداد مدل ها و ظرفیت های آن از اهمیت بالایی برخوردار است. ما در این بخش از مقاله خود قصد داریم تا هر آنچه که مربوط به فن سانتریفوژ انتقال مواد و توانایی های آن است به طور کاملاً تخصصی در اختیارتان قرار دهیم.


نگاهی کامل به فن سانتریفوژ انتقال مواد

فن سانتریفوژ انتقال مواد همان گونه که از نامش پیدا است به دستگاهی قدرتمند و پرکاربرد در صنایع مختلف گفته می شود که از آن در جهت جا به جایی و انتقال مواد اعم از مایع و جامد به بخش های مختلف استفاده می گردد. این سیستم که در بازارهای مختلف هم به فن مواد کش و فن انتقال مواد، رادیکال جا به جایی مواد و... شناخته می شود در زمره هواکش هایی است که هوا و بسیاری مواد را از یک طرف کشیده و از فلنج خروجی به قسمت بیرونی هدایت می‌کند.

این مدل از فن های سانتریفوژ به دلیل قابلیت و توانایی بالایی که در پروانه های تعبیه شده خود دارد توانایی ایجاد فشار بیشتری در مقایسه با مابقی هواکش های سانتریفوژ اعم از فن سانتریفوژ یوتیلیتی و فن سانتریفوژ دارد. از دیگر توانایی های این فن می توان به قابلیت ذخیره هوا از 100 الی 250000 متر مکعب و فشار استاتیک 50الی 11000 اشاره کرد 


کاربردهای فن سانتریفوژ انتقال مواد


فن مواد کش

فن مواد کش


آنچه که موجبات تمایز فن سانتریفوژ انتقال مواد با سایر مدل های مشابه آن را فراهم می آورد محاسن و کاربردهای بارز آن است. این دستگاه می تواند در کمترین زمان ممکن باعث انتقال مواد و ذرات در بخش های مختلف به صورت مکش و دهش می شود. به علاوه آنکه بر اساس طراحی و محاسبات ساخت هواکش صنعتی از بیش‌ترین ظرفیت ذخیره هوا بهره مند است. به بیانی ساده تر طراحی و ساخت فن انتقال مواد یا همان فن مواد کش به گونه ای است که از متریال های مقاوم و با کیفیت با انتقال نیرو به صورت کوپله مستقیم،تسمه پولی و نهایتاً کوپلینگی تشکیل می گردد. جالب اینجا است که تمامی این ها بر اساس نیاز مشتری و درخواست وی انجام می گردد. از جمله کاربردهای بارز فن سانتریفوژ انتقال مواد عبارت اند از:

 • صنعت تولید پوشال چوب
 • کارگاه های تولید الیاف نساجی
 • صنعت ساخت یونولیت
 • کارخانجات ساخت سبوس گندم و جو
 • جا به جایی انتقال مواد ناشی از برشکاری ام دی اف 
 • پرداختکاری فایبرگلاس
 • و....

عمدتاً قابلیت و راندمان این دستگاه پرکاربرد در شرایط مطلوب بر اساس 2800 دور در دقیقه تعیین می گردد.


فاکتورهای مهم در طراحی و ساخت فن سانتریفوژ انتقال مواد


ساخت فن سانتریفوژ انتقال مواد

ساخت فن سانتریفوژ انتقال مواد


فاکتورهای بسیار مهمی هستند که تمامی آن ها نقش مبرهنی در طراحی و ساخت فن سانتریفوژ انتقال مواد و همچنین راندمان و قابلیت های آن در صنایع مختلف دارند. برخی از این فاکتورهای مهم عبارت اند از:

 • مشخصات فیزیکی و ظاهری مواد
 • بالاترین سایز و اندازه حجمی در مواد
 • بالاترین میزان ظرفیت جا به جایی مواد در هوا
 • مدت زمان کارکرد دستگاه طی 24ساعت کاری
 • محاسبه کاهش میزان فشار در مسیر ارسالی فشار مواد

پست های محبوب

چرا سیستم‌های جت فن بهترین انتخاب هستند؟

چرا سیستم‌های جت فن بهترین انتخاب هستند؟

11 اسفند 1401, 14:24

جت هیتر چیست و چه کاربردی دارد؟

جت هیتر چیست و چه کاربردی دارد؟

8 اسفند 1401, 23:39

معرفی کانال گرد گالوانیزه و ارزیابی ویژگی‌های آن

معرفی کانال گرد گالوانیزه و ارزیابی ویژگی‌های آن

5 اسفند 1401, 22:29

از سایلنت باکس صنعتی چه می‌دانید؟

از سایلنت باکس صنعتی چه می‌دانید؟

3 اسفند 1401, 17:05

خدمات خم‌کاری ورق فلزات در کولاک فن

خدمات خم‌کاری ورق فلزات در کولاک فن

30 بهمن 1401, 23:45

کولر سلولزی چیست و چه مزایایی دارد؟

کولر سلولزی چیست و چه مزایایی دارد؟

29 بهمن 1401, 21:01

0 تا 100 فن حلزونی صنعتی

0 تا 100 فن حلزونی صنعتی

24 بهمن 1401, 18:19

دستگاه برش لیزر فلزات چیست و چه کاربردهایی دارد؟

دستگاه برش لیزر فلزات چیست و چه کاربردهایی دارد؟

4 مرداد 1401, 21:18

برچسب های ابری

دنبال کنید

ما به شما کمک میکنیم تا بهترین محصول را انتخاب کنید

واتساپ