شهرک صنعتی بزرگ شیراز-بلوار دانشجو۳- هلدینگ کولاک فن

وبلاگ

» وبلاگ » آشنایی با تولید هواکش صنعتی کولاک فن
آشنایی با تولید هواکش صنعتی کولاک فن
  • 25 شهریور 1398
  • توسط admin

آشنایی با تولید هواکش صنعتی کولاک فن

تولید هواکش صنعتی یک موضوع پیچیده خواهد شد. چرا که دقت در ساخت باعث ایجاد راندمان بالا می شود. تولید هواکش صنعتی در جایگاه مهندسی تری به نسبت دیگر انواع هواکش باید مورد بررسی قرار گیرد.

آشنایی با تولید هواکش صنعتی

به جهت ایجاد جریان در سیالات گازی، از تجهیزاتی با عنوان هواکش استفاده می شود. به این ترتیب که با ایجاد یک فضای بسته و با به کارگیری پره هایی که توسط یک موتور قدرتمند به گردش در خواهند آمد، این جریان در سیالات گازی تولید خواهد شد. از این رو یک هواکش در واقع مجموعه ‌ای از پره ‌های دواری است که در هوا حرکت می کنند. این حرکت همراه با سرعت بسیار بالایی خواهد بود و به جهت ایجاد جریان بالای باد مستلزم وجود محفظه ‌ای است تا بتواند همراه با گرفتار کردن هوا، موجبات رانش آن را برقرار نماید. از این رو تولید هواکش صنعتی یک موضوع پیچیده خواهد شد. چرا که دقت در ساخت باعث ایجاد راندمان بالا می شود. تولید هواکش صنعتی در جایگاه مهندسی تری به نسبت دیگر انواع هواکش مورد بررسی قرار می ‌گیرد.

هواکش صنعتی باید بتواند حجم بسیار بالای باد را تحت فشار بالایی تولید کند. سرعت بالا در کنار ابعاد غالباً بزرگ این تجهیز، ساخت هواکش صنعتی را در مسیر کاملاً مهندسی شده ای قرار می ‌دهد.


تولید هواکش صنعتی 

تولید هواکش صنعتی


آشنایی با انواع تولید هواکش صنعتی

هواکش در یک کلام ساده، مجموعه پره هایی است که در هوا به گردش در آمده اند. این پره ها در کنار هم یک ساختار دوار با نام ایمپلر یا پروانه را ایجاد می ‌کنند. اجزای هر هواکش صنعتی یا خانگی در داخل محفظه ای قرار خواهد گرفت. این محفظه ها علاوه بر ایجاد شرایط امن، به جهت تولید یک فضای بسته برای به دام انداختن باد کاربرد دارند.

نیروی محرک هواکش ها غالباً یک موتور الکتریکی خواهد بود که همراه با تغذیه ی تک فاز یا سه فاز به شکل شفت مستقیم و یا استفاده از تسمه اقدام به گردش پروانه خواهند نمود.

انواع هواکش های صنعتی

تولید هواکش صنعتی را با در نظر گرفتن محور جریان هوا به نسبت محور چرخش پروانه ی هواکش به دو دسته بندی کلی تقسیم می کنند.

  • هواکش گریز از مرکز: هواکش های سانتریفیوژ از نوع هواکش صنعتی با ساختار گریز از مرکز هستند. در این نوع از تولید هواکش صنعتی، زاویه ی ورود تا خروج هوا ۹۰ درجه خواهد بود. این نوع از هواکش ها معمولی ترین نوع در صنایع محسوب می ‌شوند و گاهاً با عنوان کلی هواکش صنعتی از آنها یاد می‌ شود.
  • هواکش محوری: در هواکش های محوری، جریان خروجی باد هم محور با گردش پروانه می ‌باشد. هواکش های آکسیال و اگزاست از این گونه در تولید هواکش صنعتی می باشند. انواع آشنای آنها را می ‌توان در هواکش آشپزخانه، فن رایانه ‌ها، پنکه های خانگی و... مشاهده کرد؛ اما شکل و شمایل تا ساختار انواع صنعتی در هواکش های محوری همراه با یک محفظه ی بزرگ در مسیر هدایت پروانه می باشد.

از جمله قطعات به کار رفته در تولید هواکش صنعتی می توان به موارد زیر اشاره داشت.

  • الکتروموتور
  • پولی
  • تسمه
  • یاتاقان
  • شفت

وجود قطعات بسیار در تولید هواکش صنعتی به همراه دقت بالا در ساخت این تجهیزات، پروسه ی تولید هواکش صنعتی را بسیار پیچیده و کاملاً تخصصی خواهد نمود. تولید هواکش صنعتی در شیراز توسط شرکت کولاک فن در نتیجه ی توانمندی های بالای این شرکت در صنعت هواساز ها می باشد.


تولید هواکش های صنعتی کولاک فن
تولید هواکش های صنعتی کولاک فن

شرکت کولاک فن همراه با تولید هواکش صنعتی در شیراز در کنار دیگر خدمات مربوط به طراحی تا تولید و نصب تجهیزات تهویه مطبوع تا هواساز ها، توانایی ارائه ی خدمات فنی و مهندسی در تمامی شهر های کشور را دارا می باشد. 
اگر چه کولاک فن خط تولید هواکش صنعتی در شیراز را دارا می باشد؛ اما به راحتی می تواند در بسیاری از شهر های بزرگ مانند تهران، مشهد، اصفهان و حتی تمامی شهرستان های سراسر کشور خدمات مطلوب فنی و مهندسی به جهت نصب و راه اندازی انواع هواکش های صنعتی را داشته باشد.