آشنایی با هواکش سقفی صنعتی

آشنایی با هواکش سقفی صنعتی

درباره هواکش سقفی صنعتی و کاربردهای منحصر به فرد آن چه می دانید؟
 آیا از مزیت های استفاده از این سیستم مطلع هستید؟
 ما در این بخش از نوشتار خود میخواهیم به طور کامل ومفصل شما را با این نوع از هواکش های سانتریفیوژ و کاربردهای بینظیرش آشنا سازیم.  با ما همراه باشید.

هواکش سقفی صنعتیاز آن دسته دستگاه های تهویه پرکاربرد و دمنده است که با امکان جا به جایی هوای آلوده نظیر دود و گاز و یا سایر آلاینده های مختلف و تخلیه آن از محیط قادر است میزان کنترل و حذف آن ها را به حد زیر استاندارد برساند. در اماکن صنعتی مختلفی که امکان ورود آلاینده های مختلف به محیط و آسیب رساندن به سلامت کارگران بسیار بالا است قطعاً نصب و استفاده از هواکش سقفی صنعتی می تواند بهترین گزینه باشد. ما در این بخش از نوشتار خود می خواهیم به طور کامل و مفصل شما را با این نوع از هواکش های سانتریفوژ و کاربردهای بی نظیرش آشنا سازیم. با ما همراه باشید.


معرفی کامل هواکش سقفی صنعتی

هواکش سقفی صنعتیچیست و چه کاربردهایی دارد؟

هواکش سقفی صنعتیهمان طور که از نام برمی آید با تعبیه بر روی سقف اماکن صنعتی، در جهت تهویه و پاکیزه نمودن هوا به کار برده می شود. از آنجایی که کارگران و پرسنل زیادی در محیط های صنعتی مختلف مشغول به کار هستند و معمولاً بیش از نیمی از زمان خود را در این‌گونه مکان ها سپری می کنند. به همین علت هوای مانده و تهویه نشده می تواند تأثیرات مخربی را بر روی سلامت آنان بگذارد. به واقع اگر در چنین محیط هایی گردش و جا به جایی هوا وجود نداشته باشد انواع بیماری هایی ناشی از ایجاد کپک و قارچ به وجود آمده که سلامت تمامی پرسنل را به خطر می اندازد.

این دستگاه با خارج نمودن آلاینده های داخل از طریق حفره های خود موجبات بازیافت نمودن هوا را فراهم می آورد. 

هواکش سقفی صنعتی
کاربردهای هواکش سقفی صنعتی

در حالت کلی هواکش سقفی صنعتیبر اساس استانداردهای جهانی و مخصوص سقف طراحی و ساخته می شود. این دستگاه با انتقال قدرتی بالا، دارای پره هایی از جنس آلومینیوم است که بر روی یک دستگاه شاسی مرغوب و گالوانیزه تعبیه شده است. این نوع هواکش های صنعتی نیز همانند بسیاری تهویه های سانتریفوژ دیگر در انواع ساختمان ها و برج های اداری، تجاری، صنعت هایی نظیر نفت و گاز، انواع بیمارستان ها و... کاربرد دارد. یکی از دلایل عمده کاربردهای رایج هواکش سقفی صنعتی، قیمت های مقرون به صرفه و ارزان آن در کنار نصب بسیار راحت است. به علاوه آنکه در مقایسه با بسیاری نمونه های مشابه می تواند نتایج بهتر با عملکرد ایده آل تری را ارائه نماید. این نوع هواکش ها از لحاظ کاربردی هم به عنوان یک نوع مکنده پرقدرت و هم هواکش دمنده مورد استفاده واقع می شوند. به همین علت می توان از آن ها در محیط هایی که از حرارت و رطوبت بالایی برخوردار هستند و به علت خورندگی بسیار، میزان انفجار در آن ها بالا است به کار برده می شود. 


مزیت های استفاده از هواکش سقفی صنعتی

هواکش سقفی صنعتیبا ظرفیت هوادهی بالا یکی از هواکش های سودمندی است که امروزه در اولویت کار اماکن صنعتی و تجاری به منظور تخلیه سیستم های تهویه قرار گرفته می شود. معمولاً موتور این دستگاه بسته به نوع و مدل آن در نوع تک فاز و دو فاز طراحی و ساخته می گردد. از جمله مزیت هایی که می توان برای استفاده از آن به شمار آورد عبارت اند از:

  • مقاومت بسیار بالا در برابر عوامل مختلف شیمیایی نظیر زنگ زدگی و خوردگی
  • حمل و نصب آسان به دلیل وزن سبک و استاندارد
  • نداشتن هرگونه صدا و لرزش در حین کار به خاطر پایین بودن دسی بل این دستگاه
  • امکان تغییر ظرفیت و افت فشار آن
  • جوابگویی دقیق ظرفیت به دلیل نامحدود بودن دور موتور آن
  • فراهم آوردن آب و هوای معتدل برای محیط مورد استفاده
دور کردن منبع تولید آلاینده از پرسنلی که در آن محیط حضور دارند

مطالب پیشنهادی