اکونوپک چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اکونوپک چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اکونوپک به یک دستگاه کاملا اقتصادی گفته می شود که عمل گرمایش، سرمایه را به صورت یکپارچه انجام داده و موجبات تهویه مطبوع را برای اماکن مختلف فراهم می آورد. قسمت سرمایش این دستگاه دقیقا شبیه به ایرواشر عمل می کند به این طریق که با عمل تبخیری باعث خنک شدن و سرمایش محیط می گردد.

سؤالات بسیاری در رابطه با دستگاه اکونوپک ذهن خریداران را به خود مشغول کرده است. از جمله آنکه اکونوپک چیست و چه کاربردهایی دارد؟ در حالت کلی به دستگاهی که توانایی ایجاد عمل گرمایش، سرمایش، توزیع و تهویه هوای محیط به طور یکپارچه را دارد اکونوپک گفته می شود. این دستگاه که هم منبع تولید کننده انرژی گرمایشی و سرمایشی است وهم عنوان توزیع کننده آن ها در محیط عمل می کند یک دستگاه مقرون به صرفه اقتصادی است که این روزها با استقبال گرم کاربران در صنعت های مختلف رو به رو شده است.

در شرایط امروزی که روز به روز بر جمعیت شهرهای مختلف ایران افزوده می شود به مراتب استفاده از هوای پاک و مطبوع نیز سخت تر است. از آنجایی که همیشه و در همه حال نیاز به هوای تمیز و به دور از هر آلاینده با دمای مناسب ضرورت می یابد. در چنین موقعیت هایی وجود یک سری تجهیزات و دستگاه های مدرنی مانند دستگاه اکونوپک که بتواند با تعویض هوا و تأمین دمای مناسب موجبات لذت بردن از هوای پاک را فراهم کند الزامی است.


همه چیز در مورد اکونوپک و کاربردهای آن

هواساز اکونوپک با ریشه لاتین "Economy" از ترکیب دو کلمه اکونو به معنای به صرفه و پک به معنای پکیج استخراج شده است. این دستگاه به آن دسته از هواسازهای پرکاربرد اطلاق می شود که بدون نیاز به هیچ وسیله جانبی، تنها با کانال های رفت و برگشت هوا نیاز صنایع مختلف را در فصل تابستان با ایجاد سرمایش تبخیری و در فصل زمستان با تولید گرمایش مورد نیاز برآورده می سازد. به طور خلاصه سازندگان و تولیدکنندگان اکونوپک،تمامی مدل های متنوع این سیستم را باهدف اکونوپک صنعتی و غیر صنعتی مطابق با تمامی استانداردهای به روز جهانی تولید و با قیمت های معقولی روانه بازار کرده می کنند.روند کار این دستگاه به شیوه ای است که به هنگام تأمین سرمایش مورد نیاز، بسیار شبیه به دستگاه ایرواشر یا دستگاه زنت عمل می کند. یعنی به مثابه سیستم مذکور به شیوه تبخیری کار کرده و با انتشار آب از طریق افشانک ها برای خنک سازی بخش های مختلف به کار برده می شود.

اکونوپک چیست و چه کاربردهایی دارد؟
آشنایی با کاربرد های اکونوپک

درباره کاربردهای اکونوپک در مکان های گوناگون گفتنی های بسیاری است. همان طور که قبلاً هم اشاره کردیم این سیستم بدون نیاز به تجهیزاتی مانند موتورخانه' پمپ' لوله کشی و... نسبت به تولید گرمایش، سرمایش و تهویه هوا اقدام می کند. به همین منظور انواع صنایع مختلف در جای جای ایران از آن به منظور تأمین هرچه بهتر دمای مناسب محیط خود بهره برداری های لازم را می برند. در ادامه به شرح برخی کاربردهای منحصر به فرد این دستگاه می پردازیم:

 • انواع سالن های نمایشگاهی
 • کنفرانس ها و سالن های همایش
 • انواع سالن های ورزشی و باشگاه ها
 • مساجد و سایر اماکن مذهبی
 • انواع ساختمان های مسکونی
 • ادارات و ساختمان های تجاری مختلف
 • کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی
 • صنعت های کوچک و بزرگ
 • و....
مزایای استفاده ازاکونوپک نسبت به سایر دستگاه ها

بزرگ ترین مزایایی که دستگاه اکونوپک را از سایر دستگاه های مشابه متمایز ساخته مقرون به صرفه بودن آن است. همچنین به خاطر اینکه این سیستم روش های تهویه متنوعی بر مبنای طبقات مختلف ساختمان ارائه می کند و خود به تنهایی قادر به این همه راندمان و کارایی منحصر به فرد است. از این رو برای تمامی محیط مناسب می باشد. در ادامه بیشتر با سایر مزایای این دستگاه آشنا می شویم:

 • کاهش مصرف برق در فصل تابستان به خاطر عدم استفاده از کمپرسور و همچنین تولید سرمایش به روش تبخیری
 • عدم نیاز به موتورخانه و به صفر رسیدن هزینه های مربوط به آن
 • حذف هزینه های مربوط به عایق کاری لوله ها
 • قابلیت تولید گرمای بسیار قوی برای اماکن بزرگ تر
 • حذف آلودگی های زیست محیطی در مقایسه با سایر دستگاه های تهویه مطبوع
 • قابلیت مجهز شدن به انواع فیلترها
شرکت کولاک فن به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان اکونوپک صنعتی و غیر صنعتی در شیراز و اصفهان فعالیت میکند و ارسال محصولات در کمترین زمان و با بهترین کیفیت مطابق استانداردهای روز دنیا صورت میگیرد.
کلیه دستگاه های شرکت کولاک فن به طور مستقیم از کارخانه با قیمت تولیدی به دست شما میرسد . جهت سفارش میتوانید همین حالا با ما تماس بگیرید.

مطالب پیشنهادی