هواساز آپارتمانی در بوشهر

هواساز آپارتمانی در بوشهر

اگر سرچ کوتاهی در مرور گر اینترنت داشته باشید و دستگاه هواساز آپارتمانی را جست و جو کنید طیف گسترده ای از مطالب جامع و گوناگون پیش رویتان قرار می گیرد که با مطالعه هر یک از آن ها به سهولت در می یابید که این دستگاه چیست و چه کاربردهایی دارد. 

هواساز آپارتمانیچیست و چه کاربردهایی دارد؟
 این نوع هواساز چه تفاوت هایی با هواساز صنعتی دارد؟

اگر تاکنون نتوانسته اید چیزهای درخور نیازتان را پیدا کنید در این بخش از مقاله ما همراهمان باشید تا تمامی آنچه که مربوط به هواساز منزل است را در اختیارتان قرار دهیم.


معرفی کامل هواساز آپارتمانی

 

افرادی که در محیط آپارتمانی زندگی می کنند یقینا با کارایی های منحصر به فرد هواساز آپارتمانی آشنا هستند. این سیستم که یک انتخاب ایده آل جهت تامین هوای مطلوب و با کیفیت مورد نیاز واحدهای آپارتمانی است یک دستگاه تکامل یافته و کاملا پیشرفته می باشد که با آخرین متدها و تکنولوژی های روز دنیا همراه است. از آنجایی که شرایط آب و هوایی خوب و پسندیده از جمله مهم ترین عامل جهت گردهم آیی مردم در تمامی نقاط دنیا است و از طرفی هم به خاطر توسعه فرهنگ آپارتمان نشینی، مردم همواره به دنبال زندگی کردن محیط هایی هستند که بتوانند در شرایط آب و هوایی گوناگون به بهترین شکل ممکن به زیستن و تفرج خود بپردازند. شاید در گذشته چنین امکانی برای آدم ها وجود نداشت. اما امروزه به دلیل پیدایش اقیانوسی از تولیدات مدرن و پیشرفته همانند هواساز آپارتمانی این امکان برای بشر به وجود آمده است تا شرایط جغرافیایی و آب و هوایی را باب میلش تغییر داده و از مزیت های استفاده از آن لذت ببرد.به طور کلی دستگاه هواساز آپارتمانی به یک سیستم تمام مطبوع تهویه هوا گفته می شود که از آن به منظور تامین میزان سرمایش، گرمایش و همچنین تهویه مورد نیاز واحدهای آپارتمانی استفاده می گردد. به طور معمول این دستگاه را در بخش خارجی ساختمان نظیر بالکن یا پشت بام نصب می کنند  تا بتواند میزان درجه حرارت، کیفیت جریان هوا و رطوبت مورد نیاز ساختمان را تامین نماید. به طور عمده عملکرد این هواساز به شیوه ای است که هوای سرد یا گرم وارد شده به آن پس از فیلتر شدن و تزریق هوای تازه از طریق مسیرهای کانال کشی به درون واحد های ساختمانی انتقال پیدا می کند. 

هواساز آپارتمانی

هواساز آپارتمانی چه تفاوتی با هواساز صنعتی دارد؟از عمده ترین تفاوت هواساز آپارتمانی با مدل های صنعتی آن می توان به این امر اشاره کرد سازگاری این نوع دستگاه با موقعیت معماری ساختمان و همچنین ظرفیت های مورد نیاز واحدهای آپارتمانی تعیین می گردد. به همین علت است که امکان نصب آسان بر روی مکان های نظیر بالکن و پشت بام ساختمان ها را دارد. همانطور که از نام هواساز منزل یا آپارتمانی بر می آید از آن برای انواع واحدهای آپارتمانی استفاده می شود. اما هواساز صنعتی مخصوص تهویه و تامین هوای مورد نیاز فضاهایی نظیر سوله های صنعتی، سالن های بزرگ تولیدی، سالن های ورزشی، انبار محصولات مختلف و... است. در کل کارکرد هواساز صنعتی هم شبیه به دستگاه هواساز آپارتمانی است با این تفاوت که افزایش میزان گردش هوا در این دستگاه و همچنین استفاده از فیلترهای مختلف به گونه ای مطرح می شود که هم در میزان مصرف انرژی هوا صرفه جویی می شود و هم از ورود انواع آلاینده های صنعتی به درون محیط جلوگیری به عمل می آید.


اجزا تشکیل دهنده هواساز آپارتمانی

در حالت کلی هواساز آپارتمانی از یک سری اجزای تشکیل دهنده و متریال های مستقل تشکیل شده است که با انجام فعالیت های مرتبط و هماهنگ شده موجبات کنترل و راندمان بیشتر دساتگاه را فراهم می آورند. از جمله این اجزا عبارت اند از:

  • فن یا دمنده
  • واحد سرمایش
  • واحد گرمایش
  • فیلتر
  • رطوبت زن
  • تجیزات کنترلی

در پایان به این نکته اشاره کنیم که هواساز آپارتمانی شرکت کولاک فن دارای بهترین کیفیت و با راندمان بالا تولید و مهمتر از همه با قیمت مناسب به مشتریان گرامی عرضه میشود جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نوع هواساز میتوانید با ما تماس بگیرید.

مطالب پیشنهادی