ویژگی های کولر صنعتی در تکمیل فرایند تهویه مطبوع

ویژگی های کولر صنعتی در تکمیل فرایند تهویه مطبوع

یک فضای باز ساختمانی و یا یک کارگاه بزرگ صنعتی را نمیتوان با یک کولر کوچک خانگی خنک نمود. این فضاهای باز و عموماً صنعتی نیازمند نوع خاصی از کولر هستند که با عنوان کولر صنعتی از آنها یاد میشود.

ویژگی های کولر صنعتی در تکمیل فرایند تهویه مطبوع

کولر آبی یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات با هدف خنک سازی فضاهای ساختمانی می باشد. ارزان بودن در کنار سادگی، کیفیت مطلوب هوای خروجی و نصب آسان باعث می‌شود تا کولرآبی در جایگاه برتر تجهیزات با هدف خنک سازی فضاهای ساختمانی قرار بگیرد. برای خنک کردن از یک خانه ی کوچک آپارتمانی تا یک فضای بزرگ صنعتی می توان به انواع کولرهای آبی اطمینان داشت؛ اما آنچه باید در نظر گرفت، انتخاب درست کولر آبی برای فضاهای گوناگون ساختمانی می باشد. یک فضای باز ساختمانی و یا یک کارگاه بزرگ صنعتی را نمی توان با یک کولر کوچک خانگی خنک نمود. این فضاهای باز و عموماً صنعتی نیازمند نوع خاصی از کولر هستند که با عنوان کولر صنعتی از آنها یاد می شود.

کولر صنعتی شیراز 

کولر صنعتی


کولر صنعتی چیزی متفاوت از یک کولر آبی خانگی نیست. تقریباً همان ساختار در ابعادی بسیار بزرگتر خواهد بود.تجهیزی که به جهت سرمایش فضاهای بزرگ ساختمانی طراحی و تولید می شود. آن چیزی که ملاک انتخاب یک کولر مناسب برای انواع فضاهای کوچک و بزرگ ساختمانی خواهد بود، ظرفیت باد دهیکولر آبی می باشد. یک فضای کوچک، باد کمتری می خواهد و یک فضای بسیار بزرگ نیازمند به یک قدرت قابل توجه در گردش هوای موجود در خود خواهد بود.

فضاهایی مانند انواع کارخانه ها، کارگاه های تولیدی، انبار ها، اداره جات، فضاهای فروشگاهی و سالن‌های ورزشی آنچنان بزرگ هستند که نتوان با یک یا چند کولر کوچک ساختمانی اقدام به تهویه و یا خنک سازی محیط داخل آنها نمود.


چرایی استفاده از کولر صنعتی

جدا از بزرگی فضا های صنعتی تا فروشگاهی و ورزشی و تامین هوای خنک این فضاهای بزرگ گاها نیازمند به یک سیستم تهویه ی قدرتمند هستیم. آلودگی های هوا در فضاهای صنعتی، وجود دستگاه‌های بزرگ و ابزارهای متنوع صنعتی، سر و کار داشتن با انواع مواد شیمیایی و گاهاً بخارات ناشی از آنها، افزایشحرارت در نتیجه ی کارکرد انواع المنت ها تا کوره های صنعتی، حجم بسیار افراد در فضاهای خاص فروشگاهی و یا ورزشی و... می‌توانند ایجاد آلودگی های محیطی در این فضاها داشته باشند. از این رو سیستم تهویه ی قدرتمند توسط یک کولر صنعتی که بتواند موجبات ایجاد یک گردش مطلوب هوا را داشته باشد در این فضاها یک امر الزامی خواهد بود.

کولر صنعتی در شیراز

کولر آبی صنعتی


کولر صنعتی در مقایسه با دیگر تجهیزات خنک کننده

برای خنک سازی فضاهای صنعتی روش ها و تجهیزات متنوعی ابداع شده است که کولر صنعتی یکی از آنها می باشد؛ اما این تجهیز به نسبت دیگر تجهیزات با هدف ایجاد سرمایش از ویژگی‌ها و شرایط مطلوب تری برخوردار است. مثلاً در مقایسه با سیستم های ایرواشر در حالیکه میزان سرمایش یکسانی تولید میشود،کولر صنعتی از صرفه ی اقتصادی مطلوب‌تری برخوردار است.

اگرچه کولر صنعتی به نسبت دیگر تجهیزات مدرن و پیچیده ی این روزهای فضا های صنعتی مانند انواع هواساز ها، پکیج ها و یا چیلر ها از کیفیت هوای پایین‌تری برخوردار است؛ اما به مراتب از صرفه ی اقتصادی قابل توجه تری بهره می برد. به هر صورت، برای محیط های خشک و یا در حضور واحدهای صنعتی یا فضاهای بزرگ ساختمانی در محیط های گرم و خشک کولر صنعتی با بهره گیری از پد سلولزی یقیناً بهترین انتخاب خواهد بود.

شرکت مهندسی کولاک فن همراه باتوانمندی های حرفه ای در طراحی تا مشاوره نصب و راه اندازی تمامی سیستم های تهویه مطبوع آمادگی پذیرش هر گونه سفارش در زمینه ی تولید انواع کولر صنعتی را دارا می باشد. 

کولر صنعتی کولاک فن از توانمندی های بالایی به جهت پاسخگویی تمام نیازهای شما برخوردار است. از این رو با اطمینان می توانید همراه با کولر صنعتی کولاک فن اقدام به خنک سازی تا تهویه ی فضاهای خود نماِیید. 

محدوده ی فعالیت شرکت در عرضه کولر صنعتی بسیار گسترده و در سطح کشوری بوده و این شرکت توانایی تامین مستمر و حرفه ای کولر صنعتی در شیراز و در تعداد بسیاری از شهر های ایران از جمله تهران، اصفهان، مشهد و... را خواهد داشت.

مطالب پیشنهادی