فروش لوازم پرورش قارچ

فروش لوازم پرورش قارچ

از آنجا که هر فعالیت اقتصادی تا صنعتی نیازمند الزاماتی است و احتمالاً لوازمی را طلب میکند، پرورش قارچ نیز به مانند هر فعالیت دیگری الزاماتی دارد و لوازم مخصوص به خود را می طلبد. امروزه فروش لوازم پرورش قارچ با توجه به فراگیر شدن تقاضا به جهت راه اندازی سالن های پرورش قارچ به شکل فراگیری صورت می‌ گیرد

فروش لوازم پرورش قارچ

پرورش قارچ به یکی از بهترین روش های کسب درامد در دنیای امروز تبدیل شده است. حجم بالای استقبال مردمی از مصرف روزانه ی قارچ، فضای کسب و کار پرورش قارچ را هر روز بهتر و پررونق تر می کند؛ اما ورود به عرصه ی تولید و پرورش قارچ به همین سادگی ها هم نیست. از آنجا که هر فعالیت اقتصادی تا صنعتی نیازمند الزاماتی است و احتمالاً لوازمی را طلب کند، پرورش قارچ نیز به مانند هر فعالیت دیگری الزاماتی دارد و لوازم مخصوص به خود را می طلبد. امروزه فروش لوازم پرورش قارچ با توجه به فراگیر شدن تقاضا به جهت راه اندازی سالن های پرورش قارچ به شکل فراگیری صورت می‌ گیرد. تا جایی که به راحتی می توان فروشگاه های بسیاری را در سطح شهر های کوچک و بزرگ پیدا کرد که اقدام به فروش لوازم پرورش قارچ می کنند.

هواساز سالن پرورش قارچ 

هواساز سالن پرورش قارچ

اما برای کسانی که مایل به ورود در صنعت پرورش قارچ هستند و به هر دلیلی چندان آگاهی از الزامات حاکم بر آن ندارند، تا جایی که خیلی در بحث تامین لوازم مورد نیاز مسلط نیستند، قبل از آنکه به سراغ فروشگاه ها با زمینه ی فروش لوازم پرورش قارچ مراجعه داشته باشند، بهتر است اندکی در باب این لوازم اطلاعاتی را کسب کرده و حدالمقدور لیست کلی این لوازم را بدانند.

فروش لوازم پرورش قارچ در نگاه تفکیکی

در کنار فضای کافی که اصولاً به شکل یک سالن تماما پوشیده خواهد بود، تجهیزات متنوعی به جهت راه اندازی یک سالن پرورش قارچ مورد نیاز خواهد بود. از تجهیزات ساده مانند انواع دماسنج ها، رطوبت سنج ها و قفسه ها گرفته تا تجهیزات بزرگ و مدرن مانند انواع هواساز ها، فن ها و... .

  • فن ها و هواساز ها: در سالن پرورش قارچ، فن ها نقش کلیدی را بازی می کنند. چرا که این گیاه پرفروش این روز های بازار نسبت به شرایط محیطی تحت کشت خود، بسیار حساس است و هر گونه عدم تعادل در شرایط می تواند پرورش قارچ را مختل نماید. از این رو در فروش لوازم پرورش قارچ، انواع فن های ساده تا سانتریفیوژ به وفور دیده می ‌شود. هواساز های زنت که ویژگی ایجاد شرایط مطلوب محیطی در هر فصل از سال را دارا می باشند، در سطحی بالاتر می توانند در پرورش قارچ بسیار تاثیرگذار باشند.

سالن پرورش قارچ

فروش لوازم پرورش قارچ

  • قفسه بندی: یکی از لوازم پرکاربرد و در عین حال بسیار مهم در پرورش قارچ، قفسه بندی است. در صورت استفاده از یک قفسه بندی مناسب، می ‌توان از فضای محدود اکثر سالن ها به خوبی استفاده نمود. در حالی که می شود شرایط مطلوب تهویه را برقرار کرد و در نهایت نظارت تا برداشت قارچ را به آسانی انجام داد. قفسه ی خوب نیاز به جوشکاری ندارد، مونتاژ و نصب آسانی دارد و در محیط مرطوب سالن پرورش قارچ دچار زنگ زدگی نمی شود.
  • دستگاه های کنترل و مانیتورینگ در فروش لوازم پرورش قارچ: استفاده از انواع سیستم های هواساز مخصوص سالن قارچ در مدل های پیشرفته ی امروزی الزاما شما را از امکان استفاده از انواع سیستم های کنترل و مانیتورینگ بهره مند خواهند ساخت. اما برای سالن ها با امکانات قدیمی تر و یا اینکه نوع خاص تری و مطمئن تری از کنترل بر شرایط محیطی نیاز باشد، باید از انواع سیستم های کنترل و مانیتورینگ برای سالن پرورش قارچ استفاده بشود. این سیستم ها می توانند علاوه بر اطلاع دقیق از شرایط دمایی تا رطوبت و حتی سطح نور موجود در سالن شما را در امر کنترل این فاکتور ها نیز یاری رسان باشند. 

فروش لوازم پرورش قارچ چه در سطح لوازم ساده تا انواع سیستم های هواساز یک امر تخصصی است که معدود شرکت های توانمند در سطح کشور قادر به انجام کاملا تخصصی آن می باشند. 

شرکت کولاک فن با توجه به مهارت های تخصصی در طراحی تا مشاوره در نصب و راه اندازی کلیه ی سیستم های هواساز مخصوص سالن قارچ به خوبی می تواند شما را در زمینه ی فروش لوازم پرورش قارچ راهنمایی نماید. 

این شرکت توانایی فعالیت حرفه ای در امر فروش لوازم پرورش قارچ در سطح بسیاری از شهر های ایران از جمله تهران، اصفهان، مشهد و... را خواهد داشت.

مطالب پیشنهادی