قیمت فن هواساز در تنوع به کارگیری از آنها

قیمت فن هواساز در تنوع به کارگیری از آنها

در تعیین قیمت فن هواساز عوامل متعددی از جمله نوع موتور، ساختار فن هواساز، جنس و شکل پروانه، ابعاد فن و کیفیت در ساخت تاثیرگذار هستند. لکن انتخاب صحیح نوع فن هواساز می ‌تواند در قیمت تمام شده ی کل سیستم تأثیرات مطلوبی بگذارد.

قیمت فن هواساز در تنوع به کارگیری از آنها

از فن هواساز در ساختار هواساز ها به جهت جا به جایی هوا در کل سیستم استفاده می ‌شود. از این رو می ‌توان فن هواساز را اصلی ترین بخش در ساختار انواع هواساز در نظر گرفت. چرا که بدون وجود یک فن هواساز نمی ‌توان شرایط کاری هواساز ها را متصور شد. بدین صورت قیمت فن هواساز تاثیر چشمگیری بر قیمت تمام سیستم خواهد گذاشت. در تعیین قیمت فن هواساز عوامل متعددی از جمله نوع موتور، ساختار فن هواساز، جنس و شکل پروانه، ابعاد فن و کیفیت در ساخت تاثیرگذار هستند. لکن انتخاب صحیح نوع فن هواساز می ‌تواند در قیمت تمام شده ی کل سیستم تأثیرات مطلوبی بگذارد.

جدا از عوامل ذکر شده در مقدمه، در این بیان، شرح کاملی از انواع فن هواساز را داریم تا با نگرشی بر قیمت فن هواساز از منظر تنوع در طراحی تا ساخت به چند و چون چگونگی انتخاب نوع فن تا تاثیرات قیمتی آن بپردازیم.

انواع فن هواساز

  • فن های سانتریفیوژ Forward: فن های سانتریفیوژ Forward از نوع خم به جلو در پره ها می باشند که به جهت استفاده در انواع سیستم های تهویه مطبوع با فشار کم استاتیک مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از فن ها دارای سرعت چرخش کمی بوده و صدای کمی تولید می‌ کنند. قیمت فن هواساز از نوع سانتریفیوژ Forward با توجه به عدم نیاز به قدرت بالا در تامین نیروی گردش آنها در محدوده ی معقول و رو به پایینی قرار دارد. از این رو این فن ها به جهت استفاده در موارد عادی بهترین انتخاب خواهند بود.
  • فن های سانتریفیوژ Backward: فن سانتریفیوژ Backward که از نوع پره های خم به عقب می باشد، به جهت تولید باد با فشار استاتیک بالا مورد استفاده قرار می گیرد. نوع سانتریفیوژ Backward به نسبت نوع Forward، در دور یکسان، از ظرفیت بادهی کمتری برخوردار است. از این رو برای داشتن هوای بیشتر الزاماً باید از توان دور زدن بالاتری برخوردار باشد. به همین جهت نیازمند به یک موتور قوی تر خواهد بود که می تواند باعث افزایش قیمت فن هواساز نوع Backward به نسبت نوع Forward بشود.
  • فن های در پوشی Plug: از جمله فن هواساز که دارای پروانه ی Backward هستند. فاقد محفظه ی هوزینگ بوده و انتقال نیرو در آنها به شکل مستقیم صورت می گیرد. به علت نداشتن هوزینگ، تجمع ذرات معلق در هوا در این فن صورت نمی گیرد. از این رو به نسبت دو فن دیگر قابلیت پاکسازی آسان تری دارد. در هوا ساز هایژینک به علت پاکسازی ساده، از این نوع فن استفاده می شود. این نوع از فن در مدل ها و تنوع ساختار گوناگون طراحی و تولید شده و قیمت فن هواساز با در نظر گرفتن طرح Plug، بسته به نوع کاربری از ساده تا هایژینک می تواند بسیار متفاوت باشد.
در زمینه ی ارائه ی خدمات مشاوره ای در تولید هواساز ها بررسی دقیق و فنی قیمت فن هواساز یک امر مهم خواهد بود. تقریبا تمام خریداران انواع هواساز ها به نوعی می خواهند تا همراه با یک مشاوره حرفه ای در جریان قیمت فن هواساز یا دیگر اجزای هواساز ها قرار گیرند. شرکت های گوناگونی در سطح کشور در زمینه ی طراحی تا تولید انواع هواساز ها فعالیت می کنند. فعالیتی که می تواند همراه با مشاوره در زمینه قیمت فن هواساز باشد. از این بین شرکت کولاک فن با توجه به مهارت های تخصصی طراحی تا مشاوره در نصب و راه اندازی کلیه ی سیستم های تهویه مطبوع آمادگی انجام هر گونه مشاوره در زمینه قیمت فن هواساز گرفته تا دیگر اجزای اصلی و گران قیمت انواع هواساز ها را دارا می باشد. محدوده ی فعالیت شرکت کولاک فن بسیار گسترده و در ابعاد کشوری بوده تا جائیکه این شرکت توانایی فعالیت مستمر و حرفه ای در سطح بسیاری از شهر های ایران از جمله تهران، اصفهان، مشهد و... را خواهد داشت.

مطالب پیشنهادی