برآورد قیمت هواکش فست فود

برآورد قیمت هواکش فست فود

تهویه در آشپزخانه ی هر فست فودی یک اولویت ابتدایی و بسیار مهم خواهد بود. هواکش فست فود به مانند یک هواکش ساده نخواهد بود. این هواکش ها با ساختاری متفاوت از آنچه در موارد عادی دیده ‌اید تولید و طراحی می ‌شوند. از این رو قیمت هواکش فست فود می تواند با توجه به نوع ساختار آن، ابعاد، ظرفیت و... شرایط متنوعی را داشته باشد.

چگونگی برآورد قیمت هواکش فست فود

فست فود ها فضا هایی با هدف طبخ صنعتی غذا ها که عموماً سبکی سرخ کردنی دارند می باشند. از این رو در مطبخ فست فود ها باید انتظار تولید گرمای زیادی در کنار بخارات ناشی از روغن های بسیار داغ و یا بوی بسیار تند مواد غذایی داشته باشیم. فست فودی که نتواند در کنترل هوای آشپزخانه ی خود موفق باشد، قطعاً نمی تواند عملکردی حرفه ‌ای داشته باشد. بدین جهت است که تهویه در آشپزخانه ی هر فست فودی یک اولویت ابتدایی و بسیار مهم خواهد بود. هواکش فست فود به مانند یک هواکش ساده نخواهد بود. این هواکش ها با ساختاری متفاوت از آنچه در موارد عادی دیده ‌اید تولید و طراحی می ‌شوند. از این رو قیمت هواکش فست فود می تواند با توجه به نوع ساختار آن، ابعاد، ظرفیت و... شرایط متنوعی را داشته باشد.

نصب یک هواکش فست فود مناسب که با هدف فضا های آشپزخانه ای طراحی می شوند، برای فست فود ها یک الزام است. الزامی که هر مدیر فست فودی متوجه ی آن خواهد بود. نکته ای که می تواند در کارایی هواکش فست فود تاثیر منفی بگذارد، موضوع علاقه به کاهش قیمت هواکش فست فود می باشد. علاقه ‌ای که عموماً همراه با انتخاب ظرفیت پایین برای هواکش فست فود همراه می ‌شود و این کاهش در ظرفیت با هدف کاهش قیمت هواکش فست فود، بدون در نظر گرفتن ابعاد فضا و تعداد تجهیزات پخت و پز مورد بهره برداری، قطعا تاثیر منفی بر کیفیت کار خواهد گذاشت.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت هواکش فست فود

توجه به نوع فضای آشپزخانه ی صنعتی از فست ‌فود گرفته تا رستوران در انتخاب نوع هواکش تاثیرگذار می شود. قیمت هواکش فست فود با توجه به نوع خاصی که در طراحی آن اعمال می ‌شود، کاملاً متفاوت با انواع رستوران خواهد بود. از طرفی مغازه ی بزرگتر الزاماً نیازمند به هواکش فست فود بزرگتر با ظرفیت بالاتر خواهد بود. تعداد تجهیزات مورد بهره برداری از انواع سرخ کن ها گرفته تا فر های بزرگ و کباب پز ها و... با توجه به تعداد آنها در انتخاب ظرفیت تا قیمت هواکش فست ‌فود نیز تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

سانتریفیوژ فست فود و رستوران

سانتریفیوژ فست فود و رستوران

از جمله عوامل در تعیین قیمت هواکش فست فود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پروانه
  • سطح دبی
  • توانایی در تولید فشار استاتیک
  • متریال مورد استفاده در ساخت هواکش
  • موتور
  • سیستم انتقال قدرت

از طرفی وجود فاصله از فن هواکش تا فضای آشپزخانه که غالباً همراه با نصب کانال هایی می باشد نیز در تعیین قدرت تا ظرفیت و در نهایت قیمت هواکش فست فود تاثیر خواهد گذاشت. چرا که در مواردی همراه با نصب کانال کشی های عمودی و طولانی، تخلیه ی هوا همراه با مکش، بسیار سخت و نیازمند به توان بسیار بالای موتور می باشد.

در طراحی انواع فن برای فضا های آشپزخانه ای ساختار فن سانتریفیوژ بهترین گزینه می باشد. فن سانتریفیوژ فست فود و رستوران با توجه به وجود کانال های طولانی در اکثر آشپزخانه ها به جهت خروج هوا انتخاب می شود. فن سانتریفیوژ فست فود و رستوران به خوبی می تواند با توجه به ساختار سانتریفیوژی خود در ایجاد فشار بالا که کاملا مناسب شرایط کانال کشی است موثر بوده و به راحتی از وظیفه ی تهویه ی فضا های آشپزخانه ای برآید. 

انتخاب هواکش متناسب با فضای آشپزخانه ی صنعتی یک امر تخصصی است. 
اگر چه قیمت هواکش فست فود در این انتخاب تاثیر مستقیم خواهد گذاشت اما رسیدن به شرایط مطلوب چیزی نیست که بشود به خاطر اندکی هزینه ی کمتر صرف نظر بشود. 
شرکت کولاک فن مجری طراحی ، ساخت تا نصب انواع سیستم های هواساز صنعتی می تواند شما را در انتخاب فن سانتریفیوژ فست فود و رستوران یاری رسان باشد. کولاک فن توانایی ارائه ی خدمات خود را در سطح کلان کشوری از شهر های جنوبی تا شیراز، اصفهان، تهران، مشهد و... دارا می باشد. 

مطالب پیشنهادی