سانتریفیوژ فست فود و رستوران، تجهیزی مهم اما کم توجه

سانتریفیوژ فست فود و رستوران، تجهیزی مهم اما کم توجه

ابعاد بسیار در پخت و پز، می ‌تواند به راحتی هوای هر فضایی را تحت تأثیر خود قرار بدهد. از این جهت در تاسیس و راه اندازی تمامی فضا ها با هدف پخت و پز صنعتی، نصب و راه اندازی نوع خاصی از فن با عنوان سانتریفیوژ فست فود و رستوران توصیه می شود.

سانتریفیوژ فست فود و رستوران، تجهیزی مهم اما کم توجه

فضا هایی مانند فست فود ها و انواع رستوران ها و حتی آشپزخانه های صنعتی از آنجا که با هدف پخت و پز صنعتی انواع غذا ها مورد بهره ‌برداری قرار می ‌گیرند، دائما در جریان هوایی آمیخته از انواع بو ها، بخارات، دود و... قرار می گیرند. ابعاد بسیار در پخت و پز، می ‌تواند به راحتی هوای هر فضایی را تحت تأثیر خود قرار بدهد. از این جهت در تاسیس و راه اندازی تمامی فضا ها با هدف پخت و پز صنعتی، نصب و راه اندازی نوع خاصی از فن با عنوان سانتریفیوژ فست فود و رستوران توصیه می شود. هدف از نصب سانتریفیوژ آشپزخانه و رستوران، تخلیه ی هوای مانده در فضا ها با سطح وسیع پخت و پز می باشد. از طرفی با وجود یک فن سانتریفیوژ آشپزخانه و رستوران به خوبی می توان در ایجاد جریان هوای تازه و خنک تاثیرگذار بود. به این ترتیب همراه با خروج دود و بو و بخارات ناشی از پخت و پز می توان به راحتی حرارت تولید شده در فضا های آشپزخانه ای را خارج نمود.

از طرفی برای هر آشپزخانه ی صنعتی، چه نوع فست فودی و یا رستورانی باید با توجه به ابعاد و فضای کار اقدام به انتخاب توان فن سانتریفیوژ نمود. سانتریفیوژ فست فود و رستوران که با ابعاد فضای مورد نظر همخوانی نداشته باشد، نمی تواند به خوبی در تخلیه ی هوای آلوده یا گرم فضا مفید واقع شده و عملا کارایی نخواهد داشت.

ساختار سانتریفیوژ فست فود و رستوران

هر سیستم سانتریفیوژ فست فود و رستوران شامل بخش ‌هایی است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم داشت.

  • بخش مکش در سانتریفیوژ فست فود و رستوران: شامل فن سانتریفیوژی شده که با هدف خروج هوای آلوده از فضای آشپزخانه ها طراحی شده اند.
  • بخش دمش در سانتریفیوژ فست فود و رستوران: شامل دستگاه هایی با توان تولید هوا هستند که به نوعی جریان هوای تازه در فضای آشپزخانه را ایجاد خواهند کرد.
  • هود و کانال ها: فیلتر هوای خروجی همراه با هدایت هوای ورودی تا خروجی با این تجهیزات است.

سانتریفیوژ آشپزخانه و رستوران

سانتریفیوژ آشپزخانه و رستوران

شناخت کلی از سانتریفیوژ فست فود و رستوران

هر گاه به جهت خرید یک فن سانتریفیوژ آشپزخانه و رستوران راهی بازار این محصولات هستید، بهتر است قبل از هر اقدامی به جهت خرید تا نصب این سیستم ها، اندکی با مفاهیم کلی در این تجهیزات آشنایی داشته باشید. مفاهیمی که علاوه بر کیفیت در قیمت نهایی فن سانتریفیوژ فست فود و رستوران تاثیر چشمگیری خواهند گذاشت.

  • سطح دبی: سطح دبی در هوای خروجی که با توجه به نوع پروانه، ظرفیت سیستم و قدرت موتور تعیین می ‌شود و مقیاس کلی به جهت انتخاب برای فضا های کوچک و بزرگ می باشد.
  • متریال مورد استفاده: از بدنه ی فن سانتریفیوژ فست فود و رستوران گرفته تا متریال به کار رفته در جنس پروانه می تواند در کیفیت و کارایی فن مذکور تاثیرگذار باشد. اصولا از آلومینیوم و یا فولاد ضد زنگ به جهت ساخت پروانه تا بدنه فن سانتریفیوژ فست و رستوران استفاده می شود.
  • سیستم انتقال قدرت: انتقال قدرت موتور به پروانه می تواند به دو روش کلی شفت مستقیم و یا استفاده از فولی و تسمه باشد. انواع فن سانتریفیوژ فست فود و رستوران هر یک از این روش های انتقال قدرت را بسته به ابعاد فضا تا کارایی و قیمت خواهند داشت.
  • موتور: قدرت موتور تاثیر مستقیم بر ظرفیت سانتریفیوژ فست فود و رستوران خواهد گذاشت. دور نامی، تغذیه تک فاز یا سه فاز و چگونگی شرایط راه اندازی، موارد مهم در بررسی موتور فن سانتریفیوژ فست فود و رستوران می باشد. 

انتخاب درست فن سانتریفیوژ آشپزخانه و رستوران در راندمان مطلوب فضای مورد نظر بسیار تاثیرگذار است. فن ضعیف و یا نادرست جدا از عدم خروج کامل هوای فضای رستوران، می تواند موجبات نشت دود و بو در فضای مهمان نشین رستوران باشد. این موضوعی نیست که بشود به راحتی از کنار آن عبور کرد. 

شرکت کولاک فن می تواند شما را در امر انتخاب صحیح فن سانتریفیوژ فست فود و رستوران در سطح بسیاری از شهر های ایران از جمله شیراز، اصفهان، تهران و مشهد یاری رسان باشد.

مطالب پیشنهادی