آیا میدانید بهترین هواکش مرغداری کدام است؟

آیا میدانید بهترین هواکش مرغداری کدام است؟

انواع اگزاست فن ها را می توان به عنوان بهترین هواکش مرغداری معرفی نمود. چرا که اگزاست فن ها همراه با کوپل مستقیم بر محور موتور بدون هر گونه اتلاف انرژی و یا ظرفیت موتور می توانند با حداکثر قدرت ممکن اقدام به تخلیه ی هوا داشته باشند.

آیا می دانید بهترین هواکش مرغداری کدام است؟ 

مرغداری ها از جمله فضا هایی هستند که در جهت رسیدن به کیفیت مطلوب و بهترین راندمان در تولید نیازمند رعایت برخی از اصول در نگهداری شرایط محیطی می باشند. برقراری دمای مطلوب در کنار رطوبت استاندارد به همراه ایجاد جریان دائمی هوای تازه در هر مرغداری یک الزام همیشگی است. از طرفی آلودگی ‌ها در مرغداری ها به سرعت در فضای سالن های پرورش مرغ می پیچد. به گونه ‌ای که عدم مدیریت بر شرایط تهویه ی سالن های پرورش مرغ به سرعت می تواند در گسترش انواع بیماری ها تاثیرگذار شود. هواکش ها در مرغداری ها از جمله مهمترین تجهیزات می باشند؛ اما بهترین هواکش مرغداری را چگونه و با در نظر گرفتن چه شرایطی می توان انتخاب نمود؟ اصولاً در ایجاد شرایط مطلوب به جهت تهویه در سالن های نگهداری مرغ چه شرایطی را باید در نظر گرفت و از این رو بهترین هواکش مرغداری را معرفی نمود؟

بهترین هواکش مرغداری 

بهترین هواکش مرغداری


انواع اگزاست در ردیف بهترین هواکش مرغداری

از آنجا که فضای مرغداری ها مشتمل بر سالن های دراز با هدف نگهداری و پرورش مرغ می باشند، به نوعی فن نیاز خواهد بود که بتواند حجم بسیار بالایی از هوا را در مسیر تخلیه ی خود قرار بدهد. در تخلیه ی هوای مرغداری ها، کانال کشی وجود ندارد. از این رو الزامی بر استفاده از فن ها با توان تولید فشار بالای باد مانند انواع فن سانتریفیوژ نمی باشد. پس انواع سانتریفیوژ نمی تواند در ردیف بهترین هواکش مرغداری قرار گیرد.

از طرفی الزامی به داشتن فن با تولید صدای پایین نیز نمی باشد. به این جهت، غالباً بهترین هواکش مرغداری فاقد تسمه، فولی و... می باشد. چرا که حذف این موارد اگر چه بر تولید صدای بالاتر خواهد انجامید؛ اما می تواند همراه با کاهش قیمت، شرایط آسان نگهداری در کنار تولید بالاتر باد را داشته باشد.

اگزاست فن یک هواکش برای مرغداری ها

اگزاست فن یک هواکش برای مرغداری ها

انواع اگزاست فن ها را می توان به عنوان بهترین هواکش مرغداری معرفی نمود. چرا که اگزاست فن ها همراه با کوپل مستقیم بر محور موتور بدون هر گونه اتلاف انرژی و یا ظرفیت موتور می توانند با حداکثر قدرت ممکن اقدام به تخلیه ی هوا داشته باشند. انواع اگزاست فن قادر به تولید ظرفیت بالا در خروجی خود همراه با فشار پایین باد هستند. شرایطی که کاملا مطلوب برای تهویه مرغداری ها می باشد. از طرفی شرایط نگهداری و یا تعمیرات آسان و کم هزینه ای دارند و اهمیت این موضوع را با در نظر گرفتن تعداد بالا در تهویه ی هر سالن می توان در نظر گرفت.

هواکش برای مرغداری

هواکش برای مرغداری

از این رو نتیجه ی ساده ای به جهت انتخاب هواکش برای مرغداری وجود دارد. انواع اگزاست فن می تواند انتخاب ساده ی ما باشد. چرا که هواکش برای مرغداری باید از ساختار ساده، ارزان، مقاوم، قدرتمند و در عین حال عاری از هر گونه شرایط پیچیده در امر طراحی تا تعمیرات و نگهداری باشد. شاید بتوان از دیگر انواع هواکش ها به جهت انتخاب هواکش برای مرغداری استفاده نمود؛ اما این موضوع در مسیر ساخت تولیدکنندگان هواکش برای مرغداری وجود ندارد. 

تولیدکنندگان انواع هواکش صنعتی، اگزاست فن را به عنوان بهترین هواکش مرغداری در نظر گرفته اند و این تصمیم ناشی از تجربه ی سالیان استفاده از این هواکش ها می باشد.

بهترین هواکش برای مرغداری

بهترین هواکش برای مرغداری

شرکت کولاک فن نیز به مانند هر شرکت فعال در امر طراحی تا تولید انواع تجهیزات تهویه ی مطبوع در امر تولید بهترین هواکش مرغداری فعالیت می نماید. انواع اگزاست فن این شرکت با هدف هواکش برای مرغداری تمامی استاندارد های لازم در این زمینه را دارا بوده و به خوبی از عهده ی شرایط تهویه ی این فضا ها بر می آید. شرکت کولاک فن یک فعال صنعتی است که علاوه بر شهر شیراز توانایی فعالیت حرفه ای در بسیاری از شهر های ایران از جمله اصفهان، تهران، مشهد و... را دارا می باشد.

مطالب پیشنهادی