اگزاست فن بی صدا، پرکاربرد و ایده ال

اگزاست فن بی صدا، پرکاربرد و ایده ال

اگزاست فن بی صدا با هدف تکمیل فرآیند تهویه مطبوع در این فضا های حساس به صدا طراحی شده اند؛ البته برای تولید اگزاست فن بی صدا با توجه به حساسیت مکان تا شرایط گوناگون طراحی و حتی تاثیرات قیمتی بر این تجهیز، انواع طرح ها و روش های متنوع ابداع شده است که هر کدام بسته به شرایط محیط مورد نظر کاربرد خواهند داشت.

اگزاست فن بی صدا، تجهیزی مناسب برای محیط های اداری

یکی از تجهیزات مهم و پرکاربرد در صنعت هواساز ها با هدف برقراری سیستم تهویه مطبوع ساختمان ها، انواع اگزاست فن می باشد. اگزاست فن این توانایی را دارد که حجم بالای هوای مانده در فضا های بسته ی ساختمانی را مکیده و از محیط خارج نماید. انواع اگزاست فن را می‌ توان در نصب سقفی، دیواری و حتی پنجره ای پیدا کرد؛ ولی در ساختار طراحی، این تجهیز به دو نوع آکسیال و سانتریفیوژ دسته بندی می شود. در تمامی انواع اگزاست فن بی صدا از اهمیت در طراحی برخوردار می باشد.

یکی از نکاتی که باید قبل از پرداختن به هر موضوعی به آن اشاره داشت، آنچه در زبان عامیانه و به اصطلاح فارسی با عنوان هواکش شناخته می شود، در واقع همان اگزاست فن می باشد که همراه با معادل فارسی وارد اصطلاحات ساختمانی ما شده است. هدف کلی در استفاده از اگزاست فن، مکیدن هوا و خروج آن از فضا های ساختمانی است. این مکیدن هوا می‌ تواند باعث خروج دود، بو، ذرات ریز، رطوبت و هر نوع آلودگی دیگر نیز باشد.

اگزاست فن بی صدا 

اگزاست فن بی صدا

از اگزاست فن در دیگر اهداف می توان در تکمیل سیستم های گرمایشی و یا سرمایشی نیز بهره برد. این تجهیز به خوبی می تواند در تکمیل گردش هوا با هدف خنک سازی و یا گرم کردن محیط، مورد استفاده قرار گیرد. اگزاست فن در انواع صنعتی تا خانگی طراحی و تولید می شود. نکته ی اصلی در این فن ها دای تئلید شده ی بالای آنها می باشد. اگزاست فن بی صدا با هدف حذف این نقیصه تکامل یافته است. اگر چه نمی توانید به سادگی با انواع صنعتی آن رو به ‌رو باشید؛ اما به راحتی می توانید نوع خانگی آن را در حمام و یا آشپزخانه ی خانه ی خود بیابید.

از آنجا که هدف نهایی در طراحی اگزاست فن، مکیدن هوا و در نتیجه تکمیل فرآیند تهویه مطبوع می باشد و یا آنکه به عنوان سیستم خنک کننده در تجهیزات بزرگ و کوچک الکترونیکی مورد استفاده قرار گیرد، سایلنت بودن آن در پاره ‌ای از موارد اهمیت ویژه‌ ای پیدا می ‌کند.

اگزاست فن

اگزاست فن

چرا به اگزاست فن بی صدا نیازمندیم؟

محیط های اداری، سرور های بزرگ مخابراتی تا الکترونیکی، سیستم های کوچک و بزرگ کامپیوتری، فضا های متعدد خانگی، محیط ‌های بیمارستانی تا آزمایشگاهی و... مکان هایی هستند که به نوعی همراه با یک اگزاست فن اقدام به برقراری شرایط مطبوع در فضا های خود دارند. هر گونه سر و صدای اضافی در اکثر این فضا ها خارج از تحمل شرایط جاری در آن فضا می باشد.

اگزاست فن بی صدا با هدف تکمیل فرآیند تهویه مطبوع در این فضا های حساس به صدا طراحی شده اند؛ البته برای تولید اگزاست فن بی صدا با توجه به حساسیت مکان تا شرایط گوناگون طراحی و حتی تاثیرات قیمتی بر این تجهیز، انواع طرح ها و روش های متنوع ابداع شده است که هر کدام بسته به شرایط محیط مورد نظر کاربرد خواهند داشت.

روش های متداول در ایجاد اگزاست فن بی صدا

اگزاست فن بی صدا با ابعاد صنعتی تا فروشگاهی و یا اداری را در دو نوع دسته بندی می کنند.

  • استفاده از تسمه برای کاهش دور موتور: در نوع تسمه ای با ایده ی عدم اتصال مستقیم پروانه به موتور و یا مولد نیروی گردشی، فضای ساکت تری در کارکرد اگزاست فن ایجاد کرده اند. در این نوع، پروانه همراه با یک تسمه در مسیر انتقال نیروی مولد قرار می ‌گیرد. این اقدام می تواند همراه با دور پایین موتور، تولید سرعت بالا در پروانه را ایجاد کند. از طرفی در این نوع اگزاست فن متور در مسیر مستقیم هوای خروجی قرار نگرفته و در نتیجه آلودگی و گرد و خاک کمتری را تجربه خواهد کرد. دور پایین در کارکرد می تواند بر طول عمر مفید موتور بیافزاید. از طرفی تسمه از ضریب ایمنی و کارکرد بالایی برخوردار نمی باشد. از این رو در این نوع از اگزاست فن بی صدا اصولا همواره باید تسمه هادر مسیر بازدید و تعویض قرار داشته باشند. 
  • استفاده از باکس ها همراه با عایق های ضد صدا: در نوع باکس فن ها، رسیدن به صدای پایین در استفاده از باکس هایی که به خوبی تحت روش های عایق بندی صدا پوشیده شده اند، امکان پذیر می شود. در این نوع، به مانند اگزاست فن بی صدای تسمه ای به جهت گردش پایین موتور از تسمه نیز استفاده می شود. حجیم شدن اگزاست فن بی صدا اولین عیب در ایجاد این ساختار می باشد. اما می توان با توجه به اصول درست در طراحی تا حدودی از این عیب کاست. گران بودن صفحات ضد صدا نیز یکی از چالش های این نوع از اگزاست فن بی صدا می باشد. 

فروش فن اگزاست در شیراز

فروش فن اگزاست در شیراز

شرکت کولاک فن به جهت فروش فن اگزاست در شیراز، توانایی ارائه تمام خدمات مشاوره تا تعمیرات و نگهداری را دارا می باشد. فروش فن اگزاست در شیراز و دیگر شهر های ایران از جمله تهران، اصفهان، مشهد و... توسط این شرکت امکان پذیر خواهد بود. این سطح از خدمات علاوه بر فروش فن اگزاست در شیراز می تواند رضایت طیف گسترده ای از مشتریان در سطح کشوری را همراه خود داشته باشد.

مطالب پیشنهادی