انواع دستگاه های سرمایشی صنعتی و کاربرد آن

انواع دستگاه های سرمایشی صنعتی و کاربرد آن

امروزه استفاده از دستگاه  های سرمایشی صنعتی و خنک کننده های ماینر  برای انجام امور متنوع در مکان های گوناگون صنعتی بسیار شایع و رایج می باشد.رفع آلودگی ناشی از گرد و غبار، تهویه مطبوع هوا، جلوگیری از صدمات به تجهیزات دستگاه از جهت حرارت و گرمای ناشی از کار با آن، از عمده ترین مزایای سیستم سرمایشی صنعتی می باشد.

در این مطلب با توجه به عنوان، انواع دستگاه های سرمایشی صنعتی، قصد داریم در ادامه به تشریح مباحث کلیدی مهم و مرتبط با دستگاه های سرمایشی صنعتی بپردازیم.


منظور ازدستگاه های سرمایشی صنعتی چیست؟

دستگاه های سرمایشی صنعتی در حقیقت نوعی از دستگاه های تهویه ای با خنک کنندگی بالا هستند که با همانند کولر آبی موجب خنکی و تهویه مطبوع فضاهای مختلف صنعتی می شوند. بر اساس مکان و فضای صنعتی هم از نظر بزرگی و مساحت ابعاد و هم از جهت آلودگی بالا و گرد و غبار ناشی از حرفه کاری نیازمند سیستم تهویه ویژه ای است که بتواند در کنار تهویه مناسب، فضا را از هر گونه آلودگی پاک سازد. بر اساس فعالیت کاری، طرح خاص صنعتی و نوع فضای سالن های کاری و صنعتی انواع و مدل های مختلف با ظرفیت های گوناگونی از دستگاه های سرمایشی صنعتی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه بکار بردن دستگاه هایی که بتواند در کنار سرمایش ،گرمایش محیط را نیز به صورت همزمان فراهم سازد، کاربردی گسترده دارد. 


 انواع دستگاه های سرمایشی صنعتی

دستگاه های سرمایشی صنعتی بر اساس انواع و مدل های متنوعی تولید و به بازار عرضه می شود و بیشتر بر اساس قدرت خنک کنندگی 14 کیلو وات همراه پوشش و بدنه آلومینیومی یکپارچه می باشد. از نظر ساختاری دارای پمپ های تمام استیل، روغن مینرال با خلوص 99 درصدی، کاهش 50 درصدی گرما و حرارت همراه با خنک کنندگی بسیار بالا می باشد. بر این اساس می توان انواع سیستم های سرمایشی صنعتی را در تقسیم بندی زیر در نظر گرفت:

دستگاه های سرمایشی صنعتی پوشالی،نمونه ای از سیستم های سرمایشی صنعتی است که مانند سایر کولر های آبی دارای پد های پوشالی می باشد.

دستگاه های سرمایشی صنعتی اکسیال، این نوع سیستم سرمایشی دارای فن محوری یا اکسیالی است که قادر است جریان هوا را در راستای شفت انتقال دهد وخنک کنندگی بالایی را به فضای صنعتی مورد نظرایجاد نماید. از سایر قابلیت های دستگاه های سرمایشی صنعتی اکسیالی عبارتند از:

1)حجم دهی هوا بر اساس پره های فن سیستم

2)پرتاب ایده آل هوا به بیرون

3)فشار ایستاتیکی زیاد

4)کاربرد هواد دهی مختلف در جهات مختلف

5) قابلیت نصب اینورتر

6)سهولت نصب،تعمیر،نگهداری و سرویس دهی

7) دارای سیستم هوشمند کنترل دما و ریموت کنترلی ویژه

و غیره


دستگاه های سرمایشی صنعتی سانتریفیوژی،نوعی سیستم سرمایشی صنعتی ویژه می باشد که دارای فن های خاص همراه با چرخش 90 درجه ای جریان هوا می باشد و طراحی و ساخت منحصر به فردی دارد. از سایر قابلیت های دستگاه های سرمایشی صنعتی سانتریفیوژی عبارتند از:

1)محدودسازی بارگیری

2)استحکام بسیار زیاد

3)از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است

4)منطبق بر نوع فضای صنعتی

5) صدای کم

6)سهولت نصب،تعمیر،نگهداری و سرویس دهی

7) دارای سیستم هوشمند کنترل دما

و غیره


دستگاه های سرمایشی صنعتی سلولزی، این نوع سیستم ها دارای پد های سلولزی می باشند که نقش واسطه  تبخیری را دارد و قادر است بر اساس نیاز های مختلف جهات و حجم دهی بالای خنک کنندگی را ایجاد نماید. عمر بالا، طراحی ویژه و ظرفیت های متفاوت از ویژگی های این نوع دستگاه سرمایشی صنعتی می باشد. از سایر قابلیت های دستگاه های سرمایشی صنعتی سلولزی عبارتند از:

1)خنک کنندگی بالا به دلیلی جذب آب بیشتر

2)استحکام و راندمان بالا

3)توزیع یکنواخت آب در میان پد های سلولزی

4)وزن و صدای کم 

5) مقاوم در برابر پوسیدگی

6)دارای پوشش دهی رزینی

و غیره.

دستگاه های سرمایشی صنعتی کولر آبی صنعتی(خاص)،همانند کولر های آبی خانگی است با این تفاوت که ظرفیت و اندازه ای بسیار بزرگ را دارد و مناسب مکان های بزرگ و صنعتی است.


بهترین دستگاه های سرمایشی صنعتی در بوشهر

دستگاه های سرمایشی صنعتی با توجه به کاربردی که دارا می باشند می تواند انتخاب و خریداری شوند. مهم ترین فاکتور برای انتخاب دستگاه های سرمایشی صنعتی می تواند براساس کارایی و شرایط آب و هوایی منطقه باشد. بهترین دستگاه های سرمایشی صنعتی در بوشهر بر حسب نوع گرما و خشکی بالای این شهر جنوبی می تواند شرایط متفاوت تری را برای انتخاب و خرید آن لحاظ گردد. طراحی ویژه ،ظرفیت، مدل، تجهیزات ویژه و تخصصی این سیستم تهویه ای می تواند از اساسی ترین عناوین برای این دستگاه باشد. الگوریتم مناسب کاربردی، مصرف انرژی استاندارد، بهره وری بالا ، خنک کنندگی عالی از مهمترین موارد برای انتخاب بهترین دستگاه های سرمایشی صنعتی در بوشهر می باشد.


کاربردهای استفاده از دستگاه های سرمایشی صنعتی

یکی از ویژگی های و مزایای مهم استفاده از دستگاه های سرمایشی صنعتی، هوا دهی از جهات مختلف، تهویه عالی آلودگی و سرما دهی یا خنک کنندگی بالای در محیط صنعتی مورد نظر می باشد. از نظر هوا دهی سیستم های خنک کنندگی ماینر یا سیستم های سرمایشی صنعتی می توانند به 4 صورت سرما دهی پایین زن، سرمادهی بالا زن، سرمادهی اکسیال و ساده تقسیم بندی نمود. برحسب اینکه نوع دستگاه سرمایشی صنعتی از چه نوع و ظرفیتی می باشد می توان جهات هوا دهی آن را تنظیم و از آن استفاده نمود. بر اساس فضای صنعتی، نوع کار صنعتی، اندازه محیط می توان از انواع، ظرفیت ها و مدل های مختلف دستگاه های سرمایشی صنعتی استفاده کرد. از مهم ترین کاربرد های دستگاه های سرمایشی صنعتی عبارتند از:

امکان استفاده در کارخانجات مختلف

امکان استفاده در سالن های ورزشی

کاربرد در سالن های سینما و آمفی تئاتر ها

استفاده در فروشگاه های بسیار بزرگ

امکان استفاده در اماکن عمومی، دولتی و خصوصی بزرگ

کاربرد زیاد در انواع دامداری های صنعتی

کاربرد بالا در انواع مرغداری های صنعتی

استفاده در سالن های بزرگ تولیدی مختلف

امکان بهره برداری در انواع سالن های صنعتی مختلف نظیر، گلخانه های صنعتی، سالن پرورش قارچ و غیره

امکان استفاده در بیمارستان های گوناگون

امکان استفاده در داروخانه های مختلف، دانشگاه ها، مدارس و غیره.

مطالب پیشنهادی