شهرک صنعتی بزرگ شیراز-بلوار دانشجو۳- هلدینگ کولاک فن

برش لیزر ، حک ، خم کاری

کولاک فن » محصولات ما » برش لیزر ، حک ، خم کاری » خدمات برشکاری لیزر فلزات در شیراز
خدمات برشکاری لیزر فلزات در شیراز
خدمات برشکاری لیزر فلزات در شیرازاز مزایای برشکاری لیزر فلزات سوریان در شیراز می توان به دقت و سرعت بسیار بالا و هزینه تولید بسیار پایین را کنار تولید محصولاتی بسیار ظریف و با کیفیت اشاره کرد. قیمت برشکاری لیزر فلزات شیراز بسیار مقرون به صرفه است و می تواند سفارش مشتریان را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهد و به دست مشتریان برساند.

هدف از نگارش این محتوا آشنایی شما با برشکاری لیزر فلزات شیراز است. در واقع برشکاری لیزری فلزات یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین روش های برش و فرم دهی فلزات است که به دلیل مزایای بسیار منحصربه فردش توانسته جایگاه خود را در بین صنایع مختلف تثبیت نماید و حتی سبب از بین رفتن روش های سنتی و دستی برشکاری فلزات شده است. استفاده از دستگاه برش لیزری فلزات به قدری در بین کاربران و صنعتگران رایج شد که تقریبا در تمام نقاط دنیا از این دستگاه استفاده می کنند. ما نیز در این مطلب به معرفی برشکاری لیزر فلزات شیراز می پردازیم و خدمات برشکاری لیزر فلزات شیراز را بررسی می نماییم. بنابراین اگر سر و کارتان با برشکاری لیزر فلزات شیراز است و می خواهید اطلاعات خود را در مورد برشکاری لیزر فلزات شیراز افزایش دهید می توانید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.


آشنایی با دستگاه برش لیزری و برشکاری لیزر فلزات شیراز

در واقع برش لیزری فلزات نوعی برش است که توسط دستگاه لیزری انجام می گیرد. در این دستگاه برای برش دقیق تر و با سرعت بیشتر از اشعه لیزر بهره گرفته شده است. برش دقیق و سریع این دستگاه سبب شد که امروزه از این دستگاه در صنایع مختلف و بزرگی چون صنایع نظامی و پزشکی و شیمی و فیزیک و هوافضا استفاده شود. همچنین تولیدکنندگان این دستگاه برای بهبود عملکرد آن فاکتورهایی چون کنترل کامپیوتری و دستگاه های cnc را به آن اضافه کردند که باعث شد عملکرد این دستگاه بهبود یابد و حتی نیروی انسانی برای کار کردن با این دستگاه کاهش یابد.

 

عملکرد دستگاه برش لیزری فلزات به این صورت است که ابتدا اشعه ای بسیار قوی از خروجی دستگاه بر روی متریال مورد نظر تابانده می شود و سپس منطقه مورد نظر با تابش اشعه لیزر یا ذوب می شود و یا می سوزد. پس از این مرحله توسط فشار گاز، مواد مذاب ایجاد شده از روی سطح متریال مورد نظر پاک می شود و در نهایت با حرکت اشعه لیزر به همراه فشار گاز، متریال مورد نظر با کیفیتی بسیار بالا و دقت زیاد برش داده می شود. کیفیت و دقت این روش برشکاری به قدری بالا است که از این روش در صنایع حساسی همچون صنایع پتروشیمی و خودرو سازی و انواع صنایع حساس دیگر استفاده می شود. 

استفاده زیاد از این نوع برشکاری سبب شد که این خدمات در اغلب نقاط جهان به ویژه ایران نیز به مشتریان ارائه شود که یکی از معتبرین ﺁن ها برشکاری لیزر فلزات شیراز است. برشکاری لیزر فلزات شیراز آماده ارائه انواع خدمات برشکاری بر روی انواع متریال ها و فلزات اعم از آهن، آلومینیوم، فولاد، استیل، ورق های گالوانیزه، مس و برنج و ... می باشد.


مهم ترین خدمات برشکاری لیزر فلزات شیراز

از مهم ترین خدمات برشکاری لیزر فلزات شیراز می توان به مورد زیر اشاره کرد:

 • سرعت در انجام کار: از مهم ترین مزایای برشکاری لیزر فلزات شیراز این است که سرعت برش با دستگاه مدرن لیزری حداقل 10 برابر از سرعت برش نسبت به روش های سنتی بیشتر است.
 • کیفیت بسیار بالا و تمیزی: از دیگر خدمات برشکاری لیزر فلزات شیراز، انجام برش و تولید محصول بدون ایجاد کوچک ترین زائده و خطایی است. در واقع در محصولات نهایی هیچگونه پلیسه و خط و خشی ایجاد نمی شود.
 • دقت بسیار بالا: دقت بسیار بالا از مهم ترین ویژگی های دستگاه برش لیزری فلزات است که طبیعتا برشکاری لیزر فلزات شیراز نیز از این مزیت مستثنی نمیباشد.
 • تاب برنداشتن فلز در حین برش: از دیگر قابلیت ها و خدمات برشکاری لیزر فلزات شیراز این است که احتمال تاب برداشتن فلز در حین انجام کار برش تقریبا صفر است.

از جمله خدمات و محصولاتی که توسط برشکاری لیزر فلزات شیراز به مشتریان ارائه می شود می توان به طراحی ایده ها و پیشنهاد مشتریان در زمینه برشکاری بر روی فلزات، تولید انواع درب های برش فلزی با طرح های متنوع، ارائه انواع فرم های درب و طرح های دکوراتیو و ارائه انواع حفاظ ها و درب ها و نرده و پنجره با طرح های خاص اشاره کرد. 

 

برشکاری لیزر فلزات شیراز

از آنجایی که برش لیزری فلزات، جدیدترین و به روزترین تکنولوژی برش است اکثر تولیدکنندگان و صنعتگران در شهرهای مختلف کشور همگام با پیشرفت روز دنیا از این دستگاه بهره گرفته اند. هدف از به کارگیری برشکاری لیزر فلزات شیراز نیز همین مسئله است. این شرکت با ادغام به روزترین و مدرن دستگاه های برش لیزر در کنار کارشناسان مجرب و حرفه ای تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا بهترین خدمات را در زمینه برش لیزری فلزات به مشتریان خود ارائه دهد.

همانطور که می دانید استفاده از دستگاه های قدیمی مثل فرز و سنباده که برای برش فلزات در گذشته به کار برده می شد هم زمان بر و هم هزینه بر بود اما ورود این دستگاه به عرصه برش فلزات سبب شد که تولیدکنندگان هم در هزینه و هم در زمان صرفه جویی کنند. علاوه بر صرفه جویی زمان و هزینه این دستگاه سبب می شود که محصولاتی با کیفیت تولید و روانه بازار شود و از آنجایی که کیفیت برای تولیدکنندگان بسیار مهم است دستگاه برش لیزری فلزات به سرعت در بین آن ها معروف شد. در واقع دستگاه برش لیزری کمک بسیار زیادی به تولیدکنندگان برشکاری لیزر فلزات شیراز در جهت تولید محصولات با کیفیت کرده است.

از دیگر خدماتی که این دستگاه در برشکاری لیزر فلزات شیراز ارائه داده است این است که تولیدکنندگان می توان پیچیده ترین برش ها را به راحتی انجام دهند. لذا ساخت و برش قطعات بسیار پیچیده با بهره گیری از این دستگاه برای تمام تولیدکنندگان بسیار راحت شد. از دیگر مزایای برشکاری لیزر فلزات شیراز این است که برش فلزات با این روش نسبت به روش های قدیمی و سنتی، ضایعات کمتری تولید می کند. همچنین محصول نهایی دارای خط و خش و سوختگی نمی باشد و لبه های فلز موج دار نمی باشد. علاوه بر این برای برش فلزات با استفاده از دستگاه برش لیزری فلزات دیگر نیازی به قالب های از پیش ساخته نیست.


از دیگر خدمات برشکاری لیزر فلزات شیراز این است که امکان ساخت طرح های پیشنهادی را به مشتریان می دهد. همچنین این شرکت ها می توانند پیچیده ترین و متنوع ترین طرح ها را روی فلزات با استفاده از این دستگاه پیاده کنند. در واقع همین قابلیت ها و مزایای فوق العاده دستگاه برش لیزری است که انقلابی عظیم در عرصه صنعت و برش فلزات به وجود آورده است و سبب شد که به سرعت این دستگاه در بین صنعتگران معروف شود و به عنوان محبوب ترین ابزار شناخته شود. 

از دیگر مزایای برشکاری لیزر فلزات شیراز می توان به دقت و سرعت بسیار بالا و هزینه تولید بسیار پایین ر کنار تولید محصولاتی بسیار ظریف و با کیفیت اشاره کرد. قابلیت های این دستگاه فوق پیشرفته سبب شد که شرکت های برش فلزات و برشکاری لیزر فلزات در شیراز بتوانند انواع برش ها را بر روی متریال های مختلف در هر ابعادی را به مشتریان خود ارائه دهند. 

قابلیت های دستگاه برش لیزری سبب کاربرد زیاد این محصول شد لذا صنایعی که نیازمند برش های دقیق و بدون خط و خش و لبه های دندانه دار هستند از این دستگاه استفاده می کنند. قیمت برشکاری لیزر فلزات شیراز بسیار مقرون به صرفه است و می تواند سفارش مشتریان را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهد و به دست مشتریان برساند.

برشکاری لیزر فلزات شیراز می تواند انواع خدمات اعم از خدمات پانچ و پانچ cnc و تولید ورق های طرح دار و درب و پنجره های فلزی طرح دار و طرح های دکوراتیوی که در نمای بیرونی و داخلی ساختمان ها موارد استفاده قرار می گیرند را به مشتریان خود ارائه دهد.


برشکاری لیزر فلزات شیراز برشکاری لیزر فلزات شیراز


انواع روش های برش فلزات در برشکاری لیزر فلزات شیراز

در واقع برشکاری لیزر فلزات شیراز از طریق سه روش زیر انجام می گیرد. این روش ها عبارتند از:

 • برش لیزری گازی (گاز برش): از آنجایی که این روش ترکیبی از لیزر و گاز دی اکسید کربن است لذا به روش برش لیزری C02 هم شناخته می ‌شود. در این روش با برانگیخته کردن دی اکسید کربن سبب تولید اشعه لیزری بسیار پایداری می شود. برخی موراد نیز در این دستگاه از گاز نیتروژن نیز استفاده می شود که برای برش فلزات استیل و آلومینیوم بسیار خوب است.
 • برش لیزری کریستالی: برش دیگری که در برشکاری لیزر فلزات شیراز استفاده می شود برش لیزری کریستالی است. این نوع برش لیزری از لیزرهای nd:YAG و d:YVO استفاده می کند. این نوع لیزر می تواند برش های بسیار قدرتمندی ایجاد کند. برش های قدرتمند این لیزر سبب شده که از آن در صنایع مختلفی چون پزشکی و دندانپزشکی و نظامی و ساختمان سازی استفاده شود.
 • برش لیزری فیبری: یکی از رایج ترین روش های برش استفاده از لیزر فایبر است. این لیزر دارای اشعه ای قدرتمند و پایدار است. این لیزر از قدرت برش بسیار بالایی برخوردار است به گونه ای که قدرت آن از لیزرهای گازی 100 برابر بیشتر است. از آنجایی که این نوع لیزر در مقایسه با دو مدل قبلی از مزایای بهتری برخوردار است عموما از آن در برشکاری لیزر فلزات شیراز استفاده می شود. از مهم ترین مزایای لیزر فایبر این است که طول عمر بالاتری نسبت به دو مدل قبلی دارد. همچنین تعمیر و نگهداری از این لیزر بسیار ﺁسان است. علاوه بر این اگر این دستگاه نیازمند تعمیر و تعویض لوازم جانبی بود تهیه قطعات جانبی آن بسیار آسان است و از قیمت بسیار مناسبی هم برخوردارند.

 

مزایای برشکاری لیزر فلزات شیراز

از مهم ترین مزایای برشکاری لیزر فلزات شیراز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یکی از جالب ترین مزایای این روش این است که در زمان برشکاری تغییر دمای آنچنانی ایجاد نمی شود و دمای قبل و بعد برش بسیار به هم نزدیک است. این مزیت دستگاه برش فلزی سبب می شود که خواص مکانیکی و فیزیکی فلز برش خورده حفظ شود.
 • از آنجایی که توان سورس لیزر دستگاه برش لیزری بسیار بالا است لذا این دستگاه سرعت بسیار بالایی برای برش دارد.
 • همان طور که اشاره نمودیم از قابلیت های این دستگاه این است که به صورت کامپیوتری کنترل می شود و دستگاه های cnc بر روی آن نصب شده است. این مزیت سبب می شود که طرح های دلخواه را بتوان به سیستم این دستگاه انتقال داد و به راحتی طرح مورد نظر را روی فلز پیاده کرد.
 • میتوان نقوش و طرح های بسیار پیچیده را روی فلز به راحتی برش داد 
 • این دستگاه در زمان برش متریال ها هیچ تماسی با سطح متریال ها ندارد و لذا هیچگونه له شدگی و پیچ و تابی روی لبه های فلز ایجاد نمی کند. 
 • این دستگاه از دقت بسیار بالایی برخوردار است که این دقت می تواند بسته به ضخامت قطعه های مورد برش، متفاوت باشد.
 • از دیگر مزایای منحصربه فرد دستگاه های برش لیزری این است که در این روش مانند روش های قدیمی و سنتی نیازمند قالب های برش و پرس کاری نیست همچنین پس از برش دیگر نیازی به ماشین کاری نمی باشد.

تکنیک های مورد استفاده در برشکاری لیزر فلزات شیراز

در زمان برشکاری از تکنیک های مختلفی استفاده می شود که از رایج ترین تکنیک ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • کنترل اشعه لیزر: این تکنیک زمانی به کار می رود که بخواهید از لیزر فایبر استفاده کنید. در این زمان باید اشعه لیزر رابه خوبی کنترل کنید. کنترل کردن اشعه لیزر یعنی کنترل گرما و شدت اشعه لیزر و همچنین کنترل مدت زمان تابش اشعه روی متریال. این کنترل کردن باعث می شود که روی مترال ها هیچ ﺁسیبی نرسد. 
 • نشانه‌ گذاری لیزری یا همان لیزر مارکینگ: این تکنیک نیز در زمانی که از لیزر فایبر استفاده می کنید قابل استفاده است. این تکنیک همان ذوب کردن سطح متریال است تا بتوان نشانه ها و طرح های مورد نظر را روی متریال پیاده کرد.
 • حفاری لیزری: این تکنیک یکی از رایج ترین تکنیک های برشکاری لیزری است که این تکنیک نیز در زمان استفاده از لیزر فایبر کاربرد دارد. این فرآیند لیزری شامل ایجاد حفره و دندانه روی متریال مورد نظر است.

روش های برش و تکنیک های متنوع برشکاری لیزری سبب شد که امروزه این روش دارای کاربردهای متنوع و وسیعی باشد که از جمله آن می توان به صنایع الکترونیک و نیمه رسانا ها و حتی آموزش اشاره کرد.


 • مکان مورد استفاده این محصول : در تمامی مکان ها

 • واتساپ