شهرک صنعتی بزرگ شیراز-بلوار دانشجو۳- هلدینگ کولاک فن

برش لیزر ، حک ، خم کاری

کولاک فن » محصولات ما » برش لیزر ، حک ، خم کاری » درب طرح دار فلزی لیزری
درب طرح دار فلزی لیزری
ما در این مطلب در مورد درب طرح دار فلزی و ویژگی های آن صحبت کردیم. این درب ها با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا یعنی دستگاه برش لیزری ساخته شده اند. این دستگاه کمک می کند که درب های ساخته شده از دوام و کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند. همچنین تولیدکننده بتواند هر طرحی که مد نظر خود است را روی ورقه های فلزی بیاندازد.

هدف از نگارش این محتوا ﺁشنایی شما با درب طرح دار فلزی لیزری و ویژگی های این محصول است. همان طور که می دانید درب یکی از مهم ترین ارکان یک ساختمان است و از آنجایی که هم امنیت ساختمان را تا تامین می کند و هم بر زیبایی نمای ساختمان ها بسیار تاثیرگذار است لذا کاربران در انتخاب این محصول بسیار حساس هستند این مسئله سبب شد که درب های ساختمانی از گذشته تاکنون از نظر ابعاد و طرح و شکل تغییرات زیادی داشته باشند. درب هایی که امروزه موردپسند مشتریان می باشند درب هایی هستند که دارای دو ویژگی مهم باشند. اولا از امنیت بالایی برخوردار باشند دوما زیبا و شیک باشند و با نمای ساختمان همخوانی داشته باشند. برای اینکه درب مورد نظر دارای این دو ویژگی باشد نوع رنگ و شیشه ی به کار رفته در درب ها بسیار مهم می باشند چرا که بر زیبایی و دوام و کیفیت درب ها می افزایند. 


درب طرح دار فلزی لیزریدرب طرح دار فلزی


در این راستا تولیدکنندگان برای اینکه نیاز مشتریان را برطرف نمایند در ساخت این محصول از جدیدترین تکنولوژی ها و فناوری ها بهره گرفته اند که یکی از بهترین و جدیدترین فناوری در ساخت تجهیزات ساختمانی، دستگاه برش لیزری است. دستگاه برش لیزری که یک فناوری فوق پیشرفته و جدید است به دلیل مزایایی که دارد مثل تسریع بخشیدن به سرعت عملکرد، مقرون به صرفه بودن، صرفه جویی در زمان و هزینه، ساخت محصولات با کیفیت بسیار بالا و ماندگاری زیاد و خط و خش ننداختن روی فلزات به یک دستگاه بسیار پرکاربرد در صنایع مختلف به ویژه صنعت ساختمان سازی و ساخت درب طرح دار فلزی لیزری شده است. استفاده از این تکنولوژی در ساخت درب ها و تولید محصولات مستحکم و ایمن و همچنین زیبایی چون درب طرح دار فلزی لیزری سبب شد که این محصولات به یکی از پرطرفدارترین محصولات در بازار تبدیل شوند.

حال اگر می خواهید اطلاعات خود را در مورد درب طرح دار فلزی لیزری افزایش دهید و با ویژگی ها و مزایای درب طرح دار فلزی آشنا شوید می توانید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.


درب طرح دار فلزی لیزری چیست؟

همان طور که می دانید درب ها تاثیر زیادی بر زیبایی نمای ساختمان دارند و اگر با دقت و هوشمندانه انتخاب شوند می توانند زیبایی ساختمان را چندین برابر کنند. علاوه بر زیبایی، امنیت دومین ویژگی مهم درب های ساختمانی است. چرا که هر چه درب از امنیت بیشتری برخوردار باشد آرامش و ﺁسایش ساکنین ساختمان هم بیشتراست. از این رو امروزه اغلب مشتریان به دنبال درب هایی هستند که هم از امنیت بالایی برخوردار باشند و هم بر زیبایی ساختمانشان بیافزاید. یکی از بهترین گزینه ها که دارای هر دو ویژگی امنیت و زیبایی است درب طرح دار فلزی لیزری است.

همان طور که می دانید درب ها به دو دسته درب حیاط و درب های داخلی ( ورودی ساختمان) تقسیم می شوند. اگر شما به دنبال درب حیاط هستید باید توجه داشته باشید که علاوه بر زیبایی و امنیت، این درب ها باید دارای استحکام و دوام بسیار بالایی هم باشند چرا که این درب ها دائما در برابر تابش مستقیم ﺁفتاب و سایر عوامل محیطی چون باد و باران هستند و لذا باید از استحکام و کیفیت و مقاومت بسیار بالایی برخوردار باشند تا سریع فرسوده نشوند. 


درب طرح دار فلزی لیزریدرب طرح دار فلزی


این دلایل سبب شدند که امروزه تولیدکنندگان اقدام به تولید درب های بسیار محکم و مقاوم در برابر عوامل محیطی کنند که از بهترین و جدیدترین این درب ها درب طرح دار فلزی لیزری است. این درب ها با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا یعنی دستگاه برش لیزری ساخته شده اند. این دستگاه کمک می کند که درب های ساخته شده از دوام و کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند. همچنین تولیدکننده بتواند هر طرحی که مد نظر خود است را روی ورقه های فلزی بیاندازد.

علاوه بر این درب طرح دار فلزی لیزری را عموما در کوره های استاتیک رنگ می کنند به همین دلیل این درب ها ضد زنگ و خش هستند و نیازی به رنگ کردن ندارند. این ویژگی کمک می کند که بتوان از درب ها در مدت زمان طولانی استفاده کرد. همچنین کمک می کند که دیگر در برابر تابش نور خورشید تغییر رنگ ندهند. علاوه بر این در ساخت درب طرح دار فلزی از قوطی ها و پروفیل هایی استفاده می شود که سبب می شود بر کیفیت و دوام این محصول بیافزایند. از این رو استحکام و استقامت و دوام درب طرح دار فلزی لیزری از سایر نمونه های مشابه بسیار بیشتر است. و لذا از آنجایی که استقامت و استحکام از مهم ترین فاکتورهای درب ساختمانی بشمار می روند اغلب کاربران درب طرح دار فلزی لیزری را برای ساختمان خود انتخاب می کنند.

همان طور که ذکر شد علاوه بر امنیت و استحکام، زیبایی درب ها نیز برای خریداران بسیار مهم است به همین دلیل تولیدکنندگان در زمان تولید و ساخت درب طرح دار فلزی طرح های متنوعی روی آن ها ایجاد می کنند و این محصولات را با طرح های متنوعی روانه بازار می کنند. در واقع تنوع طرح و رنگ از دیگر ویژگی های درب طرح دار فلزی لیزری بشمار می رود به گونه ای که بیش از 250 طرح و رنگ متنوع و زیبا از این محصول را می توانید در بازار مشاهده کنید.


درب طرح دار فلزی لیزریدرب طرح دار فلزی


از دیگر ویژگی های منحصربه فرد درب طرح دار فلزی لیزری این است که مشتریان می توانند طرح مورد نظر خود را به تولیدکنندگان پیشنهاد دهند و تولیدکننده با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا یعنی دستگاه برش لیزری طرح پیشنهادی را روی درب پیاده کند. شما می توانید انواع درب طرح دار فلزی را در ابعاد مختلف اعم از تک لنگه و دو لنگه و یک و نیم لنگه را سفارش دهید.


ساخت درب طرح دار فلزی با استفاده از دستگاه برش لیزری

مهم ترین شاخصه درب های طرح دار فلزی این است که با استفاده از دستگاه برش لیزری ساخته می شوند. در واقع این دستگاه است که کمک می کند درب هایی با استحکام و مقاومت و در عین حال با زیبایی چشم نوازی ساخته شود. از هم ترین ویژگی این دستگاه این است که می تواند انواع ورق های فلزی با ضخامت های مختلف را برش دهد بدون اینکه لبه های فلز موج دار و یا له شدگی شود.


نکات مهم در زمان خرید درب طرح دار فلزی لیزری

همان طور که می دانید انتخاب درب ساختمان در زمان طراحی و اجرای نمای بیرونی و داخلی ساختمان بسیار حائز اهمیت می باشد. چرا که هر چه درب زیباتر باشد زیبایی ساختمان را دوچندان می کند. از آنجایی که درب ورودی ساختمان یکی از اولین المان های یک ساختمان است که به چشم بیننده می آید لذا انتخاب و نوع این درب ها برای مشتریان بسیار حائز اهمیت است. این مسئله سبب شد که امروزه اغلب مشتریان درب طرح دار فلزی را برای ساختمان خود انتخاب کنند.


درب طرح دار فلزی لیزری درب طرح دار فلزی


در این راستا باید به چند نکته اشاره کنیم که بهتر است در زمان خرید به آن ها توجه کنید:

  • در زمان خرید درب طرح دار فلزی بهتر است به ضخامت ورق فلزی توجه داشته باشید چا که از مهم ترین قابلیت های درب های لیزری این است که می توان این درب ها را با ورق های فلزی با ضخامت های مختلف تولید کرد.
  • نکته مهم دیگر در زمان خرید درب طرح دار فلزی توجه به نوع رنگ درب است که بهترین نوع پوشش رنگی این درب ها نوعی است که در کوره استاتیک رنگ شده اند.
  • توجه داشته باشید شیشه ای که در ساخت این نوع درب ها به کار می رود حتما نشکن باشد و در کنار این شیشه ها اگر می خواهید زیبایی درب تان بیشتر شود می توانید از شیشه های رفلکس هم استفاده نمایید.
  • نکته حائز اهمیت دیگر در زمان خرید درب طرح دار فلزی، کیفیت قفل نصب شده روی درب است. از قابلیت های این درب این است که می توان انواع قفل در مدل ها و سایزهای مختلف را بر طبق سلیقه مشتری روی درب نصب کرد.
  • نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید چهارچوب درب است که این چهارچوب باید فشارها و بار وارده بر خود را تحمل کند و مقاوم باشد.

درب های طرح دار فلزی لیزری دارای ویژگی های منحصربه فردی هستند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.


ویژگی های درب طرح دار فلزی لیزری

از مهم ترین ویژگی های درب طرح دار فلزی که به وسیله دستگاه برش لیزری ساخته شده اند می توان به استحکام و مقاومت، تنوع طرح و رنگ، زیبایی، همخوانی داشتن با طراحی ها و معماری های جدید و مدرن، نصب آسان و راحت، امکان رنگ کردن با انواع رنگ های کوره ای و قابلیت ترکیب کردن با سایر مصالح مثل شیشه و چوب برای افزایش زیبایی و تنوع اشاره کرد.

این ویژگی های منحصربه فرد و صد البته تقاضا برای ساخت این محصول سبب شد که امروزه انواع درب طرح دار فلزی لیزری ساخته و روانه بازار شود.


انواع درب طرح دار فلزی لیزری

از انواع درب طرح دار فلزی که امروزه ساخته می شوند و بسیار پرطرفدار می باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درب های طرح دار فلزی ورودی ساختمان ها و تالارها
  • درب های طرح دار فلزی ورودی آپارتمان ها و اتاق ها
  • درب های فلزی طرح دار حیاط ها و پارکینگ ها و باغ ها

اجزای تشکیل دهنده درب طرح دار فلزی لیزری

طبیعتا این درب ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که عموما اجزای درب های فلزی شامل چهارچوب فلزی، لنگه، لولای درب و قفل و دستگیره ها می باشد. از مهم ترین ویژگی های این درب ها این است که در این درب ها از ورقه های فلز استفاده می کنند و می توان این ورق ها را با کمک دستگاه برش لیزری طراحی کرد و انواع طرح ها روی آن ها ایجاد نمود. همین شاخصه سبب تفاوت این درب ها با سایر درب های فلزی شده است.


جنس ورقه های درب طرح دار فلزی چیست؟

عموما جنس ورقه هایی که برای ساخت این نوع درب ها استفاده می شود یا از آهن معمولی است و یا آلومینیوم و یا استیل. طبیعتا به دلیل اینکه ورق های آهنی هم فراوان تر می باشند و هم ارزان تر، بیشتر در تهیه این نوع درب استفاده می شوند. لازم به ذکر است بدانید اگر در مکان های مرطوب ساکن هستید و می خواهید از درب طرح دار فلزی استفاده کنید بهتر است از ورقه های استیل یا آلومینیوم استفاده نمایید. چرا که این ورقه ها در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم هستند و به طبع دوام و عمر طولانی تری دارند. اما هزینه این نوع درب ها نسبت به درب های آهنی بیشتر است.


پوشش رنگی درب طرح دار فلزی 

عموما این نوع درب ها را به دو صورت کوره ای یا پاششی معمولی رنگ آمیزی می کنند. در واقع رنگ آمیزی درب های فلزی برای افزایش مقاومت و استحکامشان در برابر خوردگی و زنگ زدگی است. اگر می خواهید این مقاومت و استحکام بیشتر شود بهتر است رنگ کردن کوره ای را انتخاب نمایید. چرا که رنگ های کوره ای به دلیل پخته شدن در دمای مناسب در برابر عوامل محیطی مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهند.

 

کاربرد درب طرح دار فلزی

با توجه به ویژگی ها و مزایای منحصربه فرد این نوع درب ها می توان از ﺁن ها در تمام مکان ها اعم از ساختمان های مسکونی و تجاری و اداری، هتل ها، مساجد، مدرسه ها، بیمارستان ها و ... استفاده نمود. از آنجایی که می توان این نوع درب ها را سفارشی هم تولید کرد لذا امکان ساخت درب های طرح دار فلزی به صورت لولایی تک لنگه و دو لنگه و ریلی و ... هم وجود دارد.

همچنین با اضافه کردن برخی مصالح مثل چوب های معمولی و ترمو و یا شیشه های رفلکس و سایر شیشه ها و مصالح تزئینی می توان بر جذابیت و زیبایی این درب ها افزود.


عوامل موثر بر قیمت درب طرح دار فلزی لیزری

اگر خواهان کسب اطلاعات در مورد قیمت این محصول هستید باید بدانید که قیمت درب طرح دار فلزی بسته به عوامل مختلفی متفاوت است. با توجه به توضیحاتی که در این مطلب داده شده است به راحتی می توان دریافت که عواملی چون جنس ورقه های درب، نوع رنگ پوششی، ضخامت ورقه های فلزی، ابزار و یراق آلاتی که در ساخت این محصول به کار رفته اند و ابعاد درب فلزی بر قیمت این محصول بسیار تاثیرگذار می گذارند.

  • مکان مورد استفاده این محصول : در تمامی مکان ها

  • واتساپ