شهرک صنعتی بزرگ شیراز-بلوار دانشجو۳- هلدینگ کولاک فن

برش لیزر ، حک ، خم کاری

نرده راه پله لیزری
نرده راه پله لیزری علاوه بر کیفیت بسیار بالایی که دارد از زیبایی و ظرافت منحصربه فردی نیز برخوردار می باشد. ورقه های فلزی که در ساخت نرده راه پله لیزری مورد استفاده قرار می گیرند دارای ضخامت های مختلف می باشند. عموما ضخامت ورقه های نرده راه پله لیزری از 2 میلی متر تا 5 میلی متر می باشد.

هدف از نگارش این محتوا آشنایی شما با نرده راه پله لیزری است. در واقع ما در این مطلب می خواهیم در مورد مزیت و ساخت نرده هایی که با استفاده از تکنولوژی به روز لیزری برش شده و ساخته شده اند صحبت کنیم. از این رو قبل از پرداختن به نرده راه پله لیزری ابتدا به معرفی دستگاه برش لیزری و مزایای این دستگاه می پردازیم و سپس به مزایا و ساخت نرده راه پله لیزری می پردازیم. 

در واقع برش لیزری یکی از مدرن ترین تجهیزات و تکنولوژی ها در عصر کنونی است و تقریبا استفاده از این دستگاه در تمام صنایع رایج شده است. این دستگاه هم برای برش فلزات و هم غیر فلزات مورد استفاده قرار می گیرد و از آنجایی که مزایای بیشماری دارد و برای تمام صنایع مقرون به صرفه تمام می شود لذا صنعت ساختمان سازی و دکوراسیون داخلی نیز برای تسریع در امر ساخت و ساز از دستگاه برش لیزری فلزات بهره گرفته است. این مسئله سبب شد که روش برش لیزری فلزات به یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین و رایج ترین متدها برای ساخت و اجرای نرده راه پله در صنعت ساختمان سازی و دکوراسیون داخلی تبدیل شود.


نرده راه پله لیزرینرده راه پله لیزری


دلیل این امر هم این است که نرده راه پله لیزری علاوه بر کیفیت بسیار بالایی که دارد از زیبایی و ظرافت منحصربه فردی نیز برخوردار می باشد. این مزایا سبب شدند که امروزه نرده راه پله لیزری مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گیرد و بسیار پرطرفدار باشد. استقبال زیاد مردم از این نوع نرده ها سبب شدند امروزه تولیدکننده های زیادی اقدام به تولید نرده راه پله لیزری نمایند و به همین دلیل ما نیز موضوع این مطلب خود را به نرده راه پله لیزری اختصاص دادیم تا شما را بیشتر با این نوع نرده ها آشنا کنیم.

حال اگر تمایل دارید اطلاعات خود را در مورد نرده راه پله لیزری افزایش دهید می توانید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.


برش لیزری چیست و چه کاربردی در ساخت نرده راه پله لیزری دارد؟

در واقع برش لیزری یک فناوری فوق پیشرفته و بسیار جدید است که در آن از اشعه لیزر برای برش فلزات و غیر فلزات استفاده می شود. مزایای زیاد این دستگاه باعث شد که از این دستگاه در صنایع مختلف به وفور استفاده شود. چرا که برش و یا حکاکی با استفاده از دستگاه برش لیزری نه تنها باعث تولید محصولاتی بسیار باکیفیت می شود بلکه سرعت روند کار را هم افزایش می دهد. از این رو اکثر صنایع به ویژه صنعت ساختمان سازی و دکوراسیون فضای داخلی با بهره گرفتن از این دستگاه محصولاتی باکیفیت و دوام و ماندگاری بسیار بالا تولید می کنند.

دستگاه برش لیزری نوعی دستگاه است که با کامپیوتر کنترل می شود در واقع این دستگاه یک دستگاه کامپیوتری است که حتی در برخی مواقع نیازی به اپراتور ندارد. در واقع در این دستگاه برای کنترل عملیات هایی همچون برش و حکاکی از کامپیوتر استفاده می شود. در گذشته عملیات های برش به صورت سنتی و دستی و با استفاده از تجهیزاتی چون رزوه زنی و سمباده زنی و فرزکاری و تراشکاری انجام می شد اما با ورود دستگاه برش لیزری، این دستگاه جایگزین روش های قدیمی شد و تقریبا دیگر در تمام صنایع برای عملیات برش از این دستگاه استفاده می شود.


نرده راه پله لیزرینرده راه پله لیزری


صنعت ساختمان سازی و دکوراسیون فضای داخلی هم از این قافله عقب نماند و برای سرعت بخشیدن به عملکرد خود و همچنین پیاده سازی پروژه ای باکیفیت و با دوام از این دستگاه بهره گرفت. یکی از جدیدترین و ظرف ترین وسایل ساختمانی که با استفاده از این دستگاه تولید و اجرا می شود نرده راه پله لیزری است. دلیل استفاده از دستگاه برش لیزری در این صنعت و ساخت نرده راه پله لیزری این است که لیزر می تواند فلزات را با دقتی بسیار زیاد برش دهد بدون اینکه لبه های آن ها موج دار شود و یا اینکه خط و خشی روی آن ها بیفتد. علاوه بر دقت و کیفیت بسیار بالا، از دیگر مزایای دستگاه برش لیزری فلزات این است که کار کردن با ﺁن بسیار ﺁسان است.

مزایای زیاد دستگاه برش لیزری فلزات سبب شد که این روش به یکی از پیشرفته ترین روش ها در جهان تبدیل شود. از مهم ترین مزایای آن هم این است که بعد از برش فلزات، نیازی به عملیات پردازش نمی باشد.


برش لیزری و ساخت نرده راه پله لیزری

همان طور که اشاره نمودیم سرعت و دقت و کارکرد ﺁسان و قیمت مقرون به صرفه دستگاه برش لیزری فلزات سبب شد که این دستگاه به یکی از مفیدترین و جدیدترین دستگاه در تمام صنایع به ویژه صنعت ساختمان سازی تبدیل شود. در واقع این دستگاه کمک زیادی به ساخت درب و نرده های ساختمانی نمود و در واقع فناوری نوینی را به این صنعت معرفی کرد. این فناوری فوق پیشرفته با قابلیت برش انواع ورق های فولادی و فلزی با ضخامت های مختلف، به عنوان برترین تکنولوژی به صنایع مختلف معرفی شد که یکی از بزرگترین و مهم ترین صنایعی که از این تکنولوژی برای تولید محصولات خود بهره گرفت صنعت ساخت درب و حفاظ و نرده های ساختمانی است.


نرده راه پله لیزرینرده راه پله لیزری


دلیل این امر هم قابلیت های منحصربه فرد دستگاه برش لیزری فلزات است چرا که این دستگاه می تواند با استفاده از اشعه قوی لیزری خود که دارای قدرت نفوذ بسیار بالایی است انواع ورق های فولادی را با ضخامت های مختلف از چند میلی متر تا چند سانتی متر را برش دهد. علاوه بر این، این دستگاه به تولیدکننده این امکان را می دهد که با کمی خلاقیت بتواند طرح هایی خاص و زیبا خلق کند.

در واقع خلاقیت در طراحی و تولید، قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالا، قابلیت برش طرح های بسیار خاص و پیچیده، کاهش هزینه ها در تیراژهای بسیار بالاو همچنین دقت بسیار زیاد از دیگر مزایای دستگاه برش لیزری فلزات در ساخت نرده های راه پله می باشد. همچنین از آنجایی که این دستگاه به صورت موضعی گرم می شود لذا از له شدگی و تغییر شکل فلزات در حین ساخت جلوگیری می کند. به دلیل این مزایا امروزه از این دستگاه در ساختمان سازی و برش نرده های حفاظ و نرده های راه پله ها و حفاظ ساختمان ها استفاده می شود.


معرفی نرده راه پله لیزری

امروزه برای ساخت و پیاده سازی حفاظ و یا نرده هایی باکیفیت و بادوام از تکنولوژی مدرن برش لیزری استفاده می شود. نرده های راه پله ای که با استفاده از دستگاه برش لیزری ساخته و اجرا می شوند یکی از جدیدترین و زیباترین نرده های راه پله می باشند. از آنجایی که امروزه دکوراسیون فضای داخلی ساختمان ها برای افرادبسیار مهم است لذا معماران و سازندگان ساختمان ها از هر تکنیک و طرحی استفاده می کنند تا فضای داخلی ساختمان ها را زیباتر سازند. یکی از جدیدترین تکنیک ها استفاده از نرده راه پله لیزری است.

از این رو معماران و سازندگان برای هر چه زیباتر شدن پروژه ها و فضاهای داخلی ساختمان های خود از این نرده ها استفاده می کنند. چرا که این نوع نرده ها علاوه بر زیبایی چشم نوازی که دارند سبب افزایش امنیت ساختمان ها هم می شوند. لذا نرده راه پله لیزری یکی از بهترین معیارها و فاکتورها برای معماران می باشد. تنوع این نوع نرده ها در طرح و رنگ و همچنین ظرافت و زیبایی بی نظیر ان ها سبب شد که نرده راه پله لیزری به یکی از پرفروش ترین نرده ها در بازار تبدیل شود. این نوع نرده های دارای ساختاری خاص هستند. همچنین برای زیباتر شدن این نوع نرده ها می توان در قسمت هندریل آن ها چوب نصب کرد که بر زیبایی نرده ها بیافزاید.


نرده راه پله لیزرینرده راه پله لیزری


ورقه های فلزی که در ساخت نرده راه پله لیزری مورد استفاده قرار می گیرند دارای ضخامت های مختلف می باشند. عموما ضخامت ورقه های نرده راه پله لیزری از 2 میلی متر تا 5 میلی متر می باشد. به کارگیری دستگاه برش لیزری فلزات در ساخت چنین محصولات هم به این دلیل است که این دستگاه می تواند ورقه های فلزی و فولادی را با ضخامت های مختلف برش دهد.

ساخت نرده راه پله لیزری با استفاده از دستگاه های برش لیزری مخصوصی انجام می شود. این دستگاه ها با ظرافت عملیات خمکاری ورقه های فلزی را انجام می دهند. پس از اینکه خمکاری نرده راه پله لیزری تمام شد نوبت به عملیات زنگ زدایی و چربی زدایی می رسد به گونه ای که تمام قسمت ها زنگ زدایی و چربی زدایی می شوند. پس از تمام این مراحل در نهایت نرده راه پله لیزری با استفاده از رنگ کوره ای استاتیک رنگ می شود. طبیعتا وقتی دستگاه برش لیزری فلزات نسبت به روش های سنتی بهتر و دارای مزیت های زیادی است برش فلزات و ساخت نرده راه پله لیزری نیز نسبت به ساخت نرده های سنتی دارای مزایایی است که در ادامه با مزایای نرده راه پله لیزری ﺁشنا می شویم.


مزایای نرده راه پله لیزری

مهم ترین مزایای نرده راه پله لیزری عبارتند از:

  • نرده های لیزری به دلیل ساختار یکپارچه ای که دارند از امنیت و استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشند.
  • از آنجایی که نرده راه پله لیزری در کوره ای استاتیک رنگ می شود سبب می شود که رنگ کوره ای این نرده ها در برابر خوردگی و رطوبت بسیار مقاوم باشد. لذا نیازی نیست که آن ها رنگ کنید.
  • این نوع نرده ها در برابر عوامل محیطی چون حرارت و نور خورشید و بسیار عوامل فرسایش بسیار مقاوم هستند.
  • این نوع نرده های راه پله نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند تمیز کردن و شستشوی آن ها بسیار آسان است. همچنین از قیمت بسیار مناسبی هم برخوردارند.
  • نصب کردن سریع و ﺁسان از مهم ترین مزایای این نرده ها است علاوه بر این این نوع نرده ها از عمر طولانی تر و دوام بیشتری هم برخوردار هستند.
  • نرده های لیزری از تنوع رنگ و برخوردار هستند. ظرافت و زیبایی این نرده ها هم از دیگر مزایای آن ها بشمار می رود.
  • از دیگر مزایای این نوع نرده ها این است که علاوه بر استحکام زیاد فضای بسیار کمی را اشغال می کند.


استفاده از ورق طرح دار در ساخت نرده راه پله لیزری

یکی از بارزترین و مهم ترین مزیت های دستگاه برش لیزری فلزات این است که می تواند با سرعت بسیار بالایی برروی انواع ورق های فلزی طرح های متنوع ایجاد کند.

امروزه در ساخت نرده های راه پله از ورق های مختلفی استفاده می شد که یکی از رایج ترین و محبوب ترین ﺁن ها ورق طرح دار است. چرا که این نوع ورق ها به دلیل ضخامت کمی که دارند از وزن سبکی برخوردار هستند و طبیعتا به خاطر وزن کم، قیمتشان نیز کمتر از سایر ورق ها می باشد. در نتیجه نرده هایی که با استفاده از ورق های طرح دار لیزری ساخته می شوند نسبت به سایر ورق ها از قیمت بسیار کمی برخوردار هستند.

جنس این ورق ها از فلزهای مختلفی است که عموما استیل و آلومینیوم و آهن ورق های طرح دار لیزری راتشکیل می دهند. در بین این جنس ها آهن به دلیل ارزان تر بودن در بین مشتریان پرطرفدارتر می باشد. اگر شما نیز علاقه مند به نرده راه پله لیزری هستید با انتخاب یکی از این ورق ها می توانید طرح مورد نظر خود را به سازنده ارائه دهید و سازنده با استفاده از دستگاه برش لیزری طرح مورد نظرتان را به راحتی روی این ورقه ها طراحی نماید. 

امروزه با بهره گیری از این تکنولوژی، تولیدکنندگان انواع پله پیچ ها و پله گردها را با استفاده از نرده راه پله لیزری زیبا و ایمن می کنند. با افزایش طرفداران این نوع نرده ها طبیعتا افراد زیادی به دنبال قیمت نرده راه پله لیزری هستند و می خواهند از قیمت این محصول باخبر شوند.

 

قیمت نرده راه پله لیزری

اگر به دنبال کسب اطلاع قیمت نرده های راه پله لیزری هستید باید توجه داشته باشید که قیمت این محصول بسته به عوامل و فاکتورهایی متفاوت است. از جمله فاکتورهایی که بر قیمت این محصول تاثیر می گذارند شامل جنس مواد اولیه و نقش و طرح انتخابی می باشند. در بین انواع ورق هایی که برای ساخت این محصول استفاده می شود ورق طرح دار یکی از پرفروش ترین ها می باشد چرا که این ورق به دلیل وزن سبکی که دارد ارزان تر از سایر ورق ها می باشد.


  • مکان مورد استفاده این محصول : در تمامی مکان ها

  • واتساپ